Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 4. hete bölcsis a gyerekem. Úgy gondoltam a beszéde fejlődni fog, de mintha visszafejlődne e téren, ez normális? fórum

4. hete bölcsis a gyerekem. Úgy gondoltam a beszéde fejlődni fog, de mintha visszafejlődne e téren, ez normális? (tudásbázis kérdés)

2010. szept. 28. 14:04

Köszönöm a megnyugtató válaszokat. A szobatisztaságban való visszaesésről már hallottam, de a beszédről még nem.


Nem kevesebbet beszél, sőőőt (a gondozónénik mondták, hogy nagy dumás a gyerek :-)), hanem értelmetlen szavak tömegét kezdte el mondogatni. Ez nekem azért furcsa, mivel nem volt soha "babanyelve", nem halandzsázott. Érthetetlenül mondta mindig is (még most is), de én mindig rájöttem, hogy épp mit mond, nem tudta jól leutánozni, amit mondtunk (meg mondták, hogy mivel kissé hipoton, a beszéd nehezebben megy neki). Most meg csak szavakat is mond, teljesen érthetetlenül.


Megnyugtattatok, még egyszer köszönöm.

2010. szept. 27. 21:02
Minden gyereknek egyfajta stresszhelyzet a bölcsi és a beszoktatás. Még akkor is, ha minden rendben ment, és látszólag jól érzi magát. Ez a visszaesés általában normális, és hamarosan behozza a lemaradást. A legtöbb gyerek ilyenkor ha már szobatiszta volt, újra bepisil, ha előtte sokat beszélt, akkor most kevesebbet, stb. Ne aggódj, adj még neki egy kis időt! :)
2010. szept. 27. 21:02

Kicsi lányom nem nagyon bszélt mikor bölcsibe került, de fejlődni ő csak beszédben olyan 4-5 hónap után kezdett, szóval nem feltétel, hogy ebből jó lesz.van hogy stagnál van hogy jobb.

A hablatyot meg a többiektől tanulja, de majd elkezdenek fokozatosan szépen beszélni mind akkor húzzák egymást úgy is, de ehhez kell idő.

2010. szept. 27. 21:01

ne ijedj meg!

ez azért van,mert vannak nála fejletlenebbek!Adj neki egy kis időt!Helyre fog jönni!:-)

keresztlányom nem cumizott már,amikor bölcsibe szokott,és a bölcsiben meg visszakérte,mert a kisebbeknek volt...de hamar lemondott róla.Ez ezzel jár.de nem komoly!

2010. szept. 27. 21:00

Lehet butaságot írok, nem lehet hogy így akarja felhívni magára figyelmet?

Beszélj nyugodtan az ottani gondozókkal, említsd meg egy beszélgetés alkalmával, hogy te úgy látod kevesebbet beszél, jobb ha fel hívod rá a figyelmet. Nem leteremteni akarod őket, csak egy kérdés, természetes, hogy aggódsz, hisz a mamája vagy ;)

2010. szept. 27. 20:43

Eddig ami megvolt, az a dadogás (állítólag élettani), szavakon belüli betűcsere (4 éves korig normális), nehezen érthető beszéd (beszoktatás nagyrésze arról szólt, hogy a gondozónénik rájöjjenek maguktól - egy kis segítséggel - hogy mit mondhat a gyerek).

Erre most még rájött, hogy tök értelmetlenül nekiállt hablatyolni. Vele egyidős, illetve idősebb gyerekekkel van. Amelyik gyereknek én hallottam a beszédét, azok mind érhetően beszéltek.

Beszéljek a gondozókkal? Vagy még korai?

Beszoktatás álomszerűen zajlott, szeret bölcsibe járni.

2010. szept. 27. 20:40
4. hete bölcsis a gyerekem. Úgy gondoltam a beszéde fejlődni fog, de mintha visszafejlődne e téren, ez normális?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook