Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 10 éve szedem a Tri-regol fogamzásgátlót, eddig minden rendben volt, ám 2-3 hónapja egyre később jön meg egyre kevesebb{inkább barna}. fórum

10 éve szedem a Tri-regol fogamzásgátlót, eddig minden rendben volt, ám 2-3 hónapja egyre később jön meg egyre kevesebb{inkább barna}. (tudásbázis kérdés)


1 2
43. anya6
2021. máj. 30. 21:35
Sziasztok! Tri-regol fogamzásgátló tablettát szedek évek óta. Véletlenül most nem az első hanem a tizenkettedik szemmel kezdtem. Viszont mikor észrevettem akkor ijedtem me g az elsőt vettem be. Most arra gondoltam ezt a hónapot szüneltettem. Kérdésem ha most nem szedem tovább ugyanakkor várható a menszesz mint eddig? Köszönöm.
2011. máj. 13. 23:45
sziasztok.van valami mellekhatasa(hizas,cic nagyobbodas stb) ennek a tabinak?en meg ilyet nem szedtem csak azert kerdezem.koszonom
41. ezel
2011. ápr. 14. 18:19

SEGÍTSÉG!

Lányom most kezdte el szedni a tri-regol-t,de kifogott rajtunk az útmutató..

Megtudná valaki mondani,hogy kell-e a 21 tabletta bevétele után szünetet tartani és ha kell mennyit?

Köszi!

2010. ápr. 20. 21:00
Halihó:D Nekem olyan problémám lenne,h nemnagyon tudom lenyelni a gyógyszikat:S az baj ha összerágom?
39. pemete
2010. ápr. 6. 16:03

Sziasztok!

A tri-regolban nincs egyébként sokkal több hormon, mint a mostanában divatos, és aranyárú fogamzásgátló készítményekben, csak más felosztásban található benne, a majdnem ugyanakkora mennyiség, nagyon-nagyon kicsi az eltérés. Tized, és század miligrammokról beszélünk havi bontásban. Úgyhogy nem kell elhinni mindent, amit a gyógyszergyártók mondanak, hogy a lindynetteben, vagy akár a yadineban már alig van hormon. Hogy a fenében ne lenne, hiszen akkor nem akadályozná meg a peteérést, közel ugyanannyi hormon van benne, nézzétek csak meg a betegtájékoztatókat, szorozzátok ki, és hasonlítsátok össze! (az hogy az egyiknél levonorgesztel van a másiknál gesztodén, ne zavarjon meg senkit, ugyanaz, csak nagyon minimális mértékben eltér a vegyületek szerkezete). Ne hagyjuk magunkat átverni!

38. linzerke (válaszként erre: 36. - Punkvirág)
2010. ápr. 6. 12:47

természetesen:

Legelőször végig kell szedni az elkezdett levelet utána a következő levél sárgáival folytatni úgy hogy 12-21ig tartson szám szerint.Ezután 7 nap szünetet kell tartani,és a 8.napon rend szerint 1-11ig beszedni a bogyókat és utána megint 7 nap szünet.

Vissza fog állni minden az eredeti kerékvágásba ezután.

37. Vikike81 (válaszként erre: 36. - Punkvirág)
2010. febr. 22. 15:03

Szia!

Én már nem egyszer csúsztattam vele (kb. 3 éve szedem ezt a gyógyszert). Arra viszont számíts, hogy a csúsztatás nem feltétleül lesz probléma mentes. Velem nem egyszer előfordult, hogy barnás folyásom jelentkezett.

2010. jan. 9. 19:58
Valaki megtudná nekem mondani, hogy ennél is el lehet csúsztatni?
2010. jan. 9. 17:33

Hogy beválik-e egy fogamzásgátló vagy sem, az nem elsősorban a hormontartalmától függ, hanem a szervezet egyéni érzékenységétől.

Ugyan a Tri-Regol valóban nagyon erős hormontartalmú, anyukám és barátnőim is hosszú ideig szedték mindenféle gond nélkül.

Ellenben engem 3 hónap alatt teljesen leamortizált. Eleinte csak fáradékony lettem, száradt a bőröm, a nyálkahártyám, gyengének éreztem magam, időnként fájtak a petefészkeim és a méhem, több apró kis jel, amikre nem is figyel annyira az ember, de a 3. hónap végén már teljesen erőtlen voltam. Mivel nem volt más bajom, de rosszul voltam, hát lázat mértem, és kiderült, hogy folyamatosan lázas vagyok, látszólag minden ok nélkül. Az egész család - velem együtt - felkészült már a legrosszabbra, vagyis hogy valami komoly bajom van, végül magamtól jöttem rá hogy ettől a vacaktól van.

2010. jan. 8. 21:43
Sziasztok! Pár nap múlva kezdem el szedni ezt a gyógyszert, most váltottam át rá. Ma azt hallottam, hogy ennél nem lehet elcsusztatni a menszeszt. Ez ugye nem igaz!?! Az elég rossz lenne. Köszönöm a választ előre is.
33. Zsé19
2009. nov. 25. 20:38
Szia!Igen,fél évig szüneteltettem.Tehát akkor két levél gyógyszer után lesz védettségem?Köszönöm a választ!:)
2009. nov. 25. 16:59
Ha előtte szüneteltetted,akkor most a 2.hónaptól lesz védettséged.
31. Zsé19
2009. nov. 25. 13:44
Szisztok!7 évig szedtem fogamzásgátlót,és fél évig szüneteltettem,és elkezdtem szedni a Tri-Regolt.Pár napja kezdtem,de nem tudom,h meddig kell még védekezni mellette?Mikor biztonságos védekezés nélkül?1-2 hónap?Előre is köszi:)
30. 64efac46fa (válaszként erre: 29. - Minimanó27)
2009. okt. 28. 21:10

Szia! Ez sztem egyénfüggő,de nekem ilyen téren a Lyndinette 20 vált be...sokkal enyhébb menzesz,kb 4 napig tart és alig érzem. Viszont más miatt váltani akartam és a dokim a Tri regolt írta fel,amiről meg kb csak rosszat olvasok...:S

a szünetről meg sokan sokfélét mondanak,van aki szerint a mostani alacsony hormontartalmú bogyóknál szükségtelen. úgyh sztem egyáltalán nem vagy késésben vele.

2009. okt. 27. 14:16
sziasztok!nekem olyan problémám van hogy amióta megjött elöször(12éves korom óta)rengeteg a menzeszem , már korházban is voltam miatta 1hetet kb másfél éve és azóta fogamzásgátlót kell szednem. Ti tudnátok mondani olyan fogamzásgátlót amitől jelentősen kevesebb lett a menzeszetek?és szerintetek mikor kellene szünetet tartanom a gyógyszer szedésével?ugy hallottam 2év után egy hónapig szünetet kell tartani. az még nincs késön ha 2és fél év után fogok?segitsetek légszi!köszi!
28. reni8018 (válaszként erre: 27. - Ce32b49557)
2009. aug. 18. 11:41
Nekem sem volt problémám 10 évig a tri-regolal.De mint emlitettem 2-3-hónapja egyre később jön meg,egyre kevesebb{inkább barna maszatolás}és kb 2-3 napig tart,ja és híztam úgy 7-10kg-t.ÉN is hamar teherbe estem mert 2005 januárjába abbahagytam,májusba már terhes is voltam.De ugy látszik a szervezet sokat változik pláne két szülés után.
2009. aug. 18. 09:41
Én is szedtem folyamatosan 5 évig , és semmi bajom nem volt töle, söt csakis jo tapasztalataim vannak. Egyböl sikerült a baba amikor terveztük. Ellenben most , hogy 5 évig szedtem a milligestet ami kicsi hormontartalmu, mindenféle bajom lett. Hiába hagytam abba 1 éve nem sikerül a baba. Ha ujra gyogyszert szednék ujbol tri regolt szednék, mert szerintem jo gyogyszer. Én sem tartottam szünetet.
2009. aug. 17. 12:52
Minden szándékom hogy megyek a nőgyógyászomhoz,október körül addig is szüneteltetek.
2009. aug. 17. 10:43

Én is Tri-Regolt szedek öt éve.

Szerintem keresd fel a nőgyógyászodat.

24. Szelavi (válaszként erre: 23. - Reni8018)
2009. aug. 17. 09:40
:)
23. reni8018 (válaszként erre: 22. - Szelavi)
2009. aug. 17. 09:35
Köszi!!
22. Szelavi (válaszként erre: 20. - Reni8018)
2009. aug. 17. 09:29
Akkor egy kis vérvétel, pihenő, új tabletta és meglásd probléma volt-nincs :) Én ugyan kevesebb ideje szedem, de nálam is ez volt (pedig alacsony volt a hormontartalom).
21. reni8018 (válaszként erre: 19. - Csilla80)
2009. aug. 17. 09:22
Ezt gondoltam,majd vigyázunk nagyon,ugyanis nem szeretnék babát per-pillanat.
20. reni8018 (válaszként erre: 15. - Szelavi)
2009. aug. 17. 09:21
Igazad van.Egyébként járok rendszeresen citológiai vizsgálatra bár vérképet már lassan három éve nem csináltak nálam.
19. csilla80 (válaszként erre: 17. - Reni8018)
2009. aug. 17. 09:20
Csak egy dologra figyelj,a vedekezesre,mert nem 100 % a teherbeeses "veszelye" hanem 200 % ezt egy gyogyszeresz mondta nekem.
18. reni8018 (válaszként erre: 14. - Eszter_good)
2009. aug. 17. 09:19
Köszi a részletes tájékoztatót!!
17. reni8018 (válaszként erre: 13. - Belle Morte)
2009. aug. 17. 09:18
Dehogynem figyelek rátok,elmegyek a dokihoz és íratok fel másikat.De addig is hagyok egy hónap szünetet.
16. csilla80 (válaszként erre: 15. - Szelavi)
2009. aug. 17. 09:18
Tokeletesen igazad van!
15. Szelavi (válaszként erre: 13. - Belle Morte)
2009. aug. 17. 09:15

Ez sem igaz így, mert ha alacsony, ha magas a hormontartalom, 2évente jó, ha van pihi.

legalábbis ezt mondta az orvosom. Mellette meg citológia, vérképvizsgálat.

14. eszter_good (válaszként erre: 9. - Reni8018)
2009. aug. 17. 09:12

Nem szükséges a szünet, sőt az csak megzavarja az állandó hormonadaghoz szokott szervezetet.

Ellenben tényleg válthatnál modernebbre, ha van hozzá elég türelmed, mert nem biztos, hogy elsőre megtalálod az "igazit".

A váltás részleteit megbeszélheted az orvosoddal, vagy csak egyszerűen az új gyógyszer használati útmutatóját kövesd.

Ha szünetet tartasz, jól fontold meg, mert egy hónapnak semmi értelme, tényleg csak megzavarja a szervezetet. Akkor legalább fél év, inkább másfél év szükséges a ciklus helyreállásához.

Bocs, hogy ilyen részletesen írtam, csak otthon vagyok a váltogatós témában és én is sokat olvastam a szünet tartás kapcsán. Gondoltam rá, hogy én is tartok szünetet, mert már 6. éve szedem a Gracialt. De az orvos szerint nagyon megzavarodna az addig is elég zavart ciklusom :)

Remélem rendbe jössz!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook