Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 hónapos babának adjak-e teát nagy melegben, és mit? fórum

1 hónapos babának adjak-e teát nagy melegben, és mit? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. jún. 18. 22:54
Szerintem csak szoptass. Mi túléltük víz és tea nélkül 6 hónapig mind a hárommal.
12. M_Marcsa (válaszként erre: 11. - M_Marcsa)
2007. jún. 18. 14:14
Vagy colostrum.
11. M_Marcsa (válaszként erre: 5. - 984ff08d0b)
2007. jún. 18. 14:13
Az az előtej, én is úgy tudom.
2007. jún. 18. 13:47
1 hónapos babának vagy forralt vízet adj, vagy pedig gyakrabban tedd cicire.
2007. jún. 18. 13:27
Én adtam a kicsi manócskámnak teát és vízecskét egy-egy csepp citromlével. Nem szopizott ettől sem többet sem kevesebbet. Nekik, amíg ilyen nagyon picik sok-sok folyadék kell.
2007. jún. 18. 11:55
Szerintem ne,ha jól szopizik.
2007. jún. 18. 11:26

Szia!

Nekünk már a kórházban is kellett limonádéztatni, és a védőnő is javasolta. Forralt vízbe egy nagyon kevés cukor, és pár csepp citromlé,kizárólag igazi citromból. Azt mondták, hogy a cukor kell az idegrendszer fejlődéséhez. Nagyon gyenge, alig ízesítve, de jobb mint a víz.

2007. jún. 18. 11:26

Igen, a tejci eleje nem olyan sűrű, nem olyan laktató, inkább szomjoltó.


Tea és víz helyett jobb a tejci, mert tápláló. Nekünk csak a poci miatt javasolta a dokink.

De ha gondolod, megkínálhatod, a kicsi úgyis eldönti kér e más folyadékot.A dokik ált. tanácsoják nagyon nagy melegben a plusz folydékot. Neked mit mondott a tiétek?

2007. jún. 18. 11:19

akkor javítok...a tejed eleje...na.

Az szinte víz...

2007. jún. 18. 11:18

Szia!

Nem hasfájós? Nekem azért kapott teát,és használt is.

Ha nagyon meleg van, és igényli,mindenféle képpen szoptatsd gyakrabban! Ha sír, akkor mindig megpróbálhatod. Babavíz is jó-feltéve,hogy elfogadja.

2007. jún. 18. 11:15

....előtej? Az csak az első pár napban van, utána rendes anyateje van a kismamának :)

És szerintem nyugodtan adhatsz neki csecsemőteát, mert nem káros a babának.... futrinka, ugye te sem tejet iszol mindig, ha szomjas vagy? mert sűrű... jó ötlet a babavíz is, de azt nem minden baba kedveli :D

2007. jún. 18. 11:06

Ha tanácsolhatom...védőnők szerint gyakrabban kell mellre tenni, óránként, az a pár korty előtej elég, ha erre nincs módod, vagy szerinted kevés, csak forralt, vagy babavíz, kis pohárkából, vagy kényelmesen és ha cumisüvegezett már, cumisüvegből, de étkezések között, ne előtte. Ne teáztasd, főleg ne cukrossal, nincs értelme szerintem... :(

A teagranulátumok is teli vannak cukorral, képzeld el magad, ugye te sem szörpöt iszol mindenhez, minden nap?

2007. jún. 18. 11:01
1 hónapos babának adjak-e teát nagy melegben, és mit?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook