Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 hónapos babának adjak-e teát nagy melegben, és mit? fórum

1 hónapos babának adjak-e teát nagy melegben, és mit? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. ápr. 16. 10:03
A nagy melegben nyugottan adhatsz neki forralt és lehűtött vizet vagy babavizet.Persze ha igényli a teát hagyd későbbre.
72. 5e48d37001 (válaszként erre: 71. - HUBERTUS 33)
2009. ápr. 16. 01:22

Már ha hajhlandó meginni a baba,mert vannak olyan babák akik nem hajlandóak elfogadni csak az anyatejet.

Mondjuk én szerencsés voltam,mertz néha egy-egy kiskanállal bele tudtam tukmálni a forraltvízből,vagy a gyemekteából,de a barátnőm kisfia nem volt hajlandó egyetlenegy kortyot sem lenyelni semmiből anyatejen kívűl,fél 8 hónapos koráig.

Amikor azt a topikot indították még nem volt ez az ásványvizes reklám.

2009. ápr. 15. 23:22
cukros löttyöket NEM, forralt lehűtött vizet viszont IGEN! Ha figyeltétek az ásványvizes reklámban egy orvos féle beszél, és elmondta h az anyatejes babákat is kell itatni a nagy melegben! Ha eddig nem láttátok akkor figyeljétek!
2009. ápr. 15. 11:43
Én sem adnék semmit,elég,ha gyakrabban megszoptatod.Az én kislányom 4 éves koráig szopott,inni csak akkor kapott előszőr/kb.8.hónapos volt/,amikor rámutatott a pohárra és kért.Akkor kapott előszőr hozzátáplálást is.Igaz a nagy melegekben sokszor fél óránként is szopizott egy kicsit.Sok türelmet hozzá és sok sikert!
69. kszisz
2009. ápr. 14. 12:55

Szerintem teát ne. Ha csak szopik, akkor elvileg nincs is szüksége plusz folyadékra, persze lehet kínálni hátha igényli, de inkább csak forralt és lehűtött vízzel...legalábbis, ha nem akarod a teázásra rászoktatni. Ha tápszert is kap, v. csak azt, akkor elvileg kellene innia, de ebben az esetben is a víz jobb megoldás a teánál.

Az én kislányom hat hónapos koráig csak szopizott és mellette semmit sem ivott. Mikor elkezdtük a hozzátáplálást, utána kezdtük az ivást is, kizárólag vízzel. Még hónapokig nem ivott normális mennyiségeket, de a mai napig szépen issza a vizet, soha nem ivott még teát, gyümölcslét is nagyon ritkán.

2009. ápr. 11. 10:57
Ha anyatejes babád van, elég, ha megkínálod a melegben azzal! Az anyatej első része inkább folyadék-a hátsó része inkább kalóriadúsabb.
2008. aug. 31. 16:10
Az anyatej tökéletes innivaló a manóknak. Az én babám 3 hónapos, semmit nem fogad el anyatejen kívül, de mindig van nálunk forralt lehűtött víz, hátha mégis kellene. Szerintem inkább vizet adj neki, mint teát. Azt csak később.
66. lego
2008. aug. 31. 15:30
Áprilisban szültem és hat hónapig csak szoptattam,mert nem volt hajlandó elfogadni semmit a babám.
2008. aug. 15. 18:37
forralt viz lehűtve, sztem nem kell tea neki jobb a viz
2008. aug. 15. 18:35
én sima vizet itatok a gyerkőccel, ritkán egy kis gyümilével keverve. De jobb, ha nem tömöm szénhidráttal.
2008. aug. 15. 17:40
Nekem is volt tejem,ez mellett a babámnak édeskömény teát szoktam adni.Igaz nem nagyon itta meg mivel szopizott volna,de azért szerette.
2008. aug. 15. 17:17
Ha van elég tejed, akkor nagyon szerencsés vagy, mert az kiváló szomjoltó is a babának. HA meg sajnos nincs, akkor nyugodtan megkínálhatod Hipp teával. Amikor a fiam pici vol, az első időkben csak pár granulátumot tettem a forralt és lehűtött vízbe, de számára az is különleges ízt eredményezett.
2008. aug. 15. 15:22
Csak szoptatok, elmúlt hat hónapos a kislányom. Voltak nagyon meleg napjaink - a mai is az - ilyenkor sűrűbben szopizott. Sokan a környezetemben nem értenek egyet azzal, hogy nem itatom a babát, de soha nem szomjas, jókedvű, egészséges és szépen fejlődik. Az anyatej bőven elég enni és innivaló.
60. supin
2008. júl. 29. 14:08
Igen adhatsz..Hipp tea
2008. júl. 29. 13:57
Ha teát akarsz akkor vannak a hipp-nek baba teái,de ebben a melegben lehet a víz jobb lenne.
2008. júl. 15. 17:43
FORRALT LEHŰTÖTT VIZET.
2008. ápr. 14. 07:27
adj cicit, előtej oltja a szomjat
56. sodrak
2008. ápr. 12. 07:38
Forralt, hűtött víz. Vagy cicit.
2008. ápr. 11. 22:51
Igen, forralt hűtött víz, vagy kaphatók direkt bébiteák, úgy tudom azt is lehet:)
2008. márc. 7. 12:28
Szerintem tea nem jó, mert nem oltja a szomjat ,max felforralt lehütött vizet .
2008. márc. 7. 11:59
Felforralt lehütött viz.Szerintem a tej nem oltja a szomjat, gondolj magadra és probáld meg anyatejjel oltani a szomjad.3 gyermekem van.
52. Tracsi
2008. márc. 7. 06:36
Én nem adtam semmi más folyadékot amíg szopott. Az anyatejben minden benne van folyadék és étel egyaránt. Ha nagyon meleg van esetleg egy kis forralt vizet lehűtve. De hidd el hogy ha eleget szopizik akkor nem lesz szomjas. (nekem is nyári babám van)
51. tafonta (válaszként erre: 44. - Sofiona)
2007. dec. 4. 14:10

Szia!

Én úgy tudom (védőnőm mondta), hogy a zöld kaki azt jelzi, hogy nem kap elég tejet a baba (az epétől zöld). Nálunk is előfordult, szopási sztrájknál, hogy igencsak zöld lett a pelus. Aztán egy hét múlva jobb belátásra tért a babám és visszatért a rendszeres szopáshoz.

Én is voltam már kánikulában két babámmal is. Anytajan kívül mást nem kaptak. Nagyon figyeltem rá, hogy kétóránként (vagy többször) tejhez jussanak. A sópótlás nekem kellett, amitől több is lett a tejem. (Mint a kecskéknek! :-)))

2007. aug. 14. 13:18

Forralt víz visszahűtve. Babatea, Hipp tea, Mecsek tea. Ha már nagyobb ellenőrzött gyümölcsteák.

A védőnők álláspontja védőnőről védőnőre változó, van aki csak és kizárólag a szoptatást javallja, semmi más folyadékot, és van aki a babavizet, forraltvizet vagy babateát is ajánlja a szoptatás mellé folyadékpótlásnak a baba igényei, fejlettségétől függően.

2007. aug. 7. 00:11
Hát nem hiszem, hogy kipróbálnánk!!
48. DODICA
2007. aug. 2. 09:22
Na jó, jó, de mindenki gondoljon bele, milyen ízű a sós víz, s csak azután itassa a gyerekével! :))
47. 104bdd8c43 (válaszként erre: 45. - LoLiNa)
2007. aug. 1. 23:29

A sós víz nekem is furcsa, de a lényege megvan:

a melegben az izzadsággal sót veszít a szervezet, ezt akarná így valamelyest pótolniu szerintem.

46. DODICA
2007. júl. 31. 13:40
Én nem tenném. Szoptatnám, ahányszor csak igényli. Az anyatej minden időszakban/napszakban az ő igényeihez mérten termelődik.
45. LoLiNa
2007. júl. 31. 06:29
nagy hőségben azt javasolták hogy enyhén sós vizet adjak a törpének. nem értem a lényegét, mert a sóstól csak szomjasabb lesz, arról nem is beszélve, hogy egy anyatejes csecsemő hol fogadja el a nem édes ízt?! folyadékot adok neki, ha elfogadja, sima forralt vizet vagy baba teát. muszály, nehogy kiszáradjon
44. Sofiona (válaszként erre: 39. - Ibike22)
2007. júl. 28. 23:54

Nekem most 3 hetes a babám, épp hazajöttünk a kórházból, amikor kitört a kánikula, addigra már szépen átaludt 5-6 órát is, de a melegben teljesen felborult a szoptatási rendje. Másfél-kétóránként felébredt és éhes volt (vagy inkább szomjas). Én szépen meg is szoptattam, néha kapott pár korty forralt vizet pohárból, ahogy a kórházban is adtak neki (besárgult és 4 napig lámpázták meg infúziót kapott, és a szoptatások között adtak neki vizecskét, mert nagyon meleg volt a lámpa alatt).

Pár nap után viszont nagyon elkezdett görcsölni a pocija, nem jött ki a kaki, csak szenvedett, és amikor végre kinyota is sokkal kevesebb és zöld színű volt. Rájöttünk (utánaolvastam meg a védőnőtől) hogy a túl gyakori szopás miatt nincs ideje megemészteni a tejet, amikor már jön rá a következő adag, és ettől erjed a pocakjában és görcsöl. Úgyhogy elkezdtük pontosan betartani a 3 órákat, és közte teát kapott, először Mecsek babateát, de azt inkább abbahagytam, mert nemcsak szélhajtó, hanem szélképző is, helyette halvány kamillateát, ami kicsit meg is nyugtatja a pociját, de ma átálltunk a (szintén halvány) csipkebogyóra, mert a kamillát úgy tudom hosszú távon nem jó folyamatosan inni, de szerintem a forralt víz ugyanúgy megteszi. Egyiket sem ízesítem semmivel. Most sokat pisil, húszdekás pisis pelusai is vannak :-), de a kaki szép sárga lett (és több) és nem görcsöl annyit. Lassan kezd átállni magától a 4 órás szopásra, sőt megint átalszik 5-6 órát éjjel, úgyhogy nem hiányzik neki a több tej, így is szépen nő, már több mint 4,5 kiló (4 kilóval született). Szóval nem biztos, hogy minden baba szereti a gyakori szopást, de nem lehet általánosítani, minden baba más, felnőttként sem vagyunk egyformák.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook