Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerinted lehet négy és fél hónapos babának teát adni, ha csak szopik? fórum

Szerinted lehet négy és fél hónapos babának teát adni, ha csak szopik? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jan. 3. 11:40
Az en kicsim nem kakil rendesen ha nem iszik teat. Hasfajas elleni teat (Baby Drink) szoktam neki adni, naponta kb 60 -80 ml-t.
41. ice kuszi (válaszként erre: 36. - DODICA)
2009. jan. 3. 10:56
Ezzel azért vitatkoznék: az én babám kevesebb, mint a felét ette meg anyatejből, mint kellett volna, mégis rendesen fejlődött. (elég kalóriadús a tejcim valószínűleg) Folyadékbevitelnek viszont ez nagyon kevés volt, ezért kellett a tea. Persze szó sincs cukorról vagy más ízesítőről, sima kamillatea, édeskömény, vagy akár a forralt víz tökéletes erre.
2009. jan. 3. 10:16
lehet,nagyon finom teák vannak,nagy a választékl
2009. jan. 3. 10:06

Minek neki?

Te sem teát iszol , amikor szomjas vagy. Visszahűtött forral vizet igyon!

2009. jan. 3. 06:35
szabad hogy szokjon hozzá
2008. okt. 25. 09:25
lehet de MINEK????
36. DODICA (válaszként erre: 35. - Cirmesitompika)
2008. okt. 25. 08:47
Az anyatej "sűrűsége" mindig a baba életkorának megfelelő, sőt az adott napszaknak is. Nincs mellette szükség semmi másra.
2008. okt. 24. 15:06
Nem minden anyatej sűrűsége egyforma. Lehet, hogy szüksége van a teára.
34. zöldiii (válaszként erre: 32. - Efa181b264)
2008. szept. 24. 09:32
Abszolut egyetértek veled, anyatejes babának nincs igénye más folyadékra
2008. szept. 23. 21:35
upsz muszáj
2008. szept. 23. 21:34

Sziasztok!

Nekem a fiam 13 hónapos koráig, kislányom 10 hónapos koráig csak anyatejet kapott és csak is kizárólag PÍ vizet adtam nekik de csak is kizárólag a nagy hőségben.

Egy bébinek nem lehet igénye a tea ivásra, hiszen mindaddig míg a felnőtt meg nem itatja vele addig azt se tudja, hogy létezik e más az anyatejen kívül.

Úgyhogy én a helyedben anyatejen kívűl semmit sem adnék neki,csak is vizet ha nagyon muszály.

31. Arika
2008. szept. 23. 19:10

Sziasztok!


az én kislányom 1 éves, még napi szinten olyan 5-6 szor szopizik, és mellette átlagban olyan 1 liter teát iszik meg!!! (:O)


egész pici kora óta teázik, mert úgy látszik hogy erre van igénye...

a doktornéninek már mondtam, egyszer megnéztük hogy mennyit pisil , és a pisilés mennyisége teljesen egyensúlyban van a bevitt folyadék mennyiségével.

Ő egy ilyen kis "kacsa"!;)


Viszont én nem adok neki granulátum teát, hanem egész pici kora óta citromfű teát kap, illetve most egy hónapja kb már csipkebogyót is készítettem neki.

Illetve már többször próbáltuk a Pickvick Gyerekteáját is, amit szintén nagyon szeret.

Ezt ízesítjük egy pici cukorral, ugyanugy mint a kórházban kaphattak 5 % -s cukros oldatot, amit ott teának neveztek.

2008. aug. 19. 13:22
én is a hippet adom már két és fél hós kora óta de még csak a gyógynövényeset a gyümiset még nem próbáltam.Ebbe a melegbe igényli is főleg ha sétálunk.
2008. aug. 19. 12:54
Miért ne lehetne? Egyetértek a 26. bejegyzővel.
2008. jún. 4. 15:29

Miért kellene teát innia?

Vizet adjál neki, persze felforralva és visszahűtve!!

27. ALLICS (válaszként erre: 5. - Mimus)
2008. jún. 4. 15:05
Nyugodtan adjál neki.Hiába a tej szomjoltó is,de ebben a kánikulában szüksége van egy kis plussz folyadékra.
2008. jún. 4. 14:01
Egyetértek azokkal, akik inkább a forralt visszahűtött vizet részesítik előnyben, ha szomjas a baby. Nyáron, nagy melegben kifejezetten ajánlott!
2008. máj. 27. 12:49

Lehet,de felesleges.Csak csökkenti a tejtermelést.

Az anyatej első része szomjoltó,utánna jön a zsírosabb éhségcsillapító tejcsi.Csak szoptatott babáknak nem kell más folyadék.Nekem mindkét manó 6hónapos koráig csak anyatejet kapott.

2008. máj. 27. 11:41
Ha adni akarsz neki akkor a hipp-et tudom ajánlani,nagyon jó.Én is adtam naki,mert nyáron mikor sétáltunk a nagy melegben,nem tudtam mindig megszoptatni,és olyankor jó volt.És ez miatt nem apadt el a tejem,ugyan ugy szopizott.
23. DODICA
2008. márc. 27. 21:01
Lehetni lehet, de minek, ha szopik???? Az anyatej szomjoltó ital és tápláló étek is egyben, sokkal többet ér a pusztán gyomortelítő teánál. A teáztatás következménye a tej apadása is, hiszen kevesebbet igényel majd belőle, ha tele a pocija teával...
22. madul
2008. márc. 26. 22:12
Szia! az én kisfiam 3 hónapig szopott. Azt hiszem 5-6 hós lehetett amikor először adtam neki teát(Hipp) felváltva vízzel. Egyszer elfogyott a tea , azóta csak vízet iszik, most 19 hónapos. :D
21. senico
2008. márc. 26. 10:06
Szerintem sem kell tea.Én a doktornőnk tanácsára egy lázas, náthás időszakban adtam teát a fiamnak, nem tudom pontosan, olyan 7 hónapos lehetett,bár a szoptatást nem zavarta meg, de sajnos a vizet, azóta sem issza meg, pedig előtte elfogadta.
2008. márc. 1. 16:03
Igen,nyugodtan adj neki teát,kevés cukorral.
19. Ezti (válaszként erre: 17. - Mimus)
2007. nov. 29. 16:23
Jófej vagy Mimus!
18. M_Marcsa (válaszként erre: 17. - Mimus)
2007. nov. 28. 18:12
Ügyeeeeeeeeeeeeeeeeeees.
17. Mimus
2007. nov. 28. 12:44

Sziasztok!

Igen,tegnap kipróbáltam a teát,de ma márnem adtam neki,mert elgondolkodtam,hogy mi van,ha nem kell neki utána anyira a tejcsi.És fontos az anyatej,ha tudom,persze,hogy szoptatom,és 3órahosszat mindig kibír két evés között.Akkor minek?Ja és köszi a hozzászólásokat,aranyosakvagytok,hogy lebeszéltetek róla

16. lily3
2007. nov. 28. 10:32
Lehet,de minek ha van tej.
2007. nov. 28. 10:23
Lehet de felesleges!!!
2007. nov. 28. 09:54
Elolvasva a hozzászólásaitokat, elmerengtem azon, hogy gyerekorvos és gyerekorvos, védőnő és védőnő véleménye - ezek szerint - eltérő. Nekünk, amikor az ikerunokák születtek, a gyerekorvos mondta, hogy ha két etetés között felsír, vagy nyűgös, egy kis teát adjunk neki, mert akkor biztosan szomjas.... Én ezért javasoltam a hozzászólásomban a teát.
13. Ezti
2007. nov. 27. 20:16

Szia Mimus!

Estleg nincs elég tejcsid, vagy éhesnek látod a babát? Ha valami baja van a picinek, nem a tea a megoldás szerintem. Én mindent megtennék hogy szoptathassam a kisbabámat! A barátnőm teáztatta a kislányát, eredmény: Róza most 9 hónapos és már átalussza az éjszakát, csak teázni kel fel. Mesterségesen kialakított fölösleges szokás.

Miért szeretnéd teáztatni?


Minden jót neked és Lilinek

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook