Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zabkorpás receptek fórum

Zabkorpás receptek (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

155. 943ca15687 (válaszként erre: 33. - Mókica)
2008. máj. 12. 19:07

Mókica, a receptjeid egyenes kurva jók! felét már kiírtam és volt amit elkészítettem.

Egy a baj, több receptben használod az egy zacskó zabkorpa kifejezést...vajon az grammban mennyit takar?

2007. júl. 23. 17:37
Ha van kedvetek kisérletezzetek a zabpelyhes tócsni elkészítésével, megéri:) Amit én tettem bele: 1nagyobb burgonya reszelve, 1 tojás, 1kanál tejföl, egy pici tejben kicsit megáztatott zabpehely (olyan 6-8dkg volt kb.), só, és egy kicsi liszt (gondolom bármilyen jó ami belefér a diétádba fehér , tk). Kicsit állni hagytam, majd kiolajozott cripses tálba kanalaztam, 6+4 percet sütöttem mikróban, közben megforgattam. Szerintem serpenyőben is meg lehet sütni. Isteni volt, bár lehet hogy csak régen ettem ilyet és amiatt:)
153. eve28 (válaszként erre: 120. - 9c5ea9abb5)
2007. júl. 23. 17:26

szia!


Ha még el tudod küldeni. Én is nagyon szeretném.

eve.molnar@chello.hu

Köszi!

152. Tné (válaszként erre: 127. - Venes)
2007. júl. 16. 06:29
Szia!Egy laikus kérdés kb. mennyi zabkorpa kell a császármorzsához?
151. mimo
2007. júl. 10. 22:30
Csajok most annyi receptet találtam itt, Mókica féléket nem is igazán olvastam eddig......
150. Csillag75 (válaszként erre: 120. - 9c5ea9abb5)
2007. jún. 2. 07:18

Szia Zsófi1!

Ha még megvan én is szeretném megkapni.

Előre is köszke!

info@starhu.com

149. Csillag75 (válaszként erre: 148. - Mimo)
2007. jún. 2. 07:14

Szia!

Ha akarsz rá öntetet és Ud1-est-->norbi csokis puding, v.norbi joghurt/epres-->így tuti 1-es.

Egyébként lehet bele reszelni almát is,-->isteni:))

148. mimo (válaszként erre: 147. - Virág3)
2007. máj. 28. 17:48
Akkor mindenképpen fahéjjal, vagy kakaóporral fogom enni, a lekvárt kilövöm, bár most annyit bünöztem egy hét alatt hogy utálom magam miatta((((((((
147. Virág3
2007. máj. 28. 17:30

Persze az!Legalábbis szerintem,de a diétáslekvár már nem az.Finom édesítős,fahéjjas joghurtal is,és az up1-es!

Majd írd meg,milyen lett!

146. mimo (válaszként erre: 145. - Virág3)
2007. máj. 28. 16:27
Köszi szépen Virág, ez nagyon izgatja a fantáziámat, a héten mindenképpen meg fogom csinálni.U1-es igaz?????
145. Virág3 (válaszként erre: 144. - Mimo)
2007. máj. 28. 10:16

Hozzávalók:

Ez aranyos volt,köszönöm!:)

Én e recept szerint csináltam,szerintem fincsi!


250g zabpehely

1 liter tej

édesítő

2 tojás


A zabpelyhet a tejjel és az édesítővel megfőzitek, reszeltek bele citromhéjat vagy/és narancshéjat, mindegyik nagyon jó. Ha kész(kb 5-7 perc) a tojások sárgáját belekeveritek, a fehérjét habbá veritek és azt is bele. Összekeverni jól, és megsütni, (kb 180fokon 15-20 perc) megenni!

Nagyon jó hozzá valamilyen diétás lekvár vagy csokiöntet.

144. mimo
2007. máj. 27. 20:59
Zabkoho receptjét leirná nekem valaki??Virág te nagyon tudod ezeket a dolgokat, segits!!!!!!!!
143. Alustriel (válaszként erre: 120. - 9c5ea9abb5)
2007. máj. 27. 18:51

Szia, most olvastam a hozzászólásodat.Ha még megvan elküldenéd nekem a könyvte? Az emailom: v.alustriel@gmail.com

Előre is köszi

142. helenhadsell (válaszként erre: 135. - Virág3)
2007. máj. 15. 16:42
Ez nagyon jol hangzik :-)
141. mimo (válaszként erre: 140. - Virág3)
2007. ápr. 30. 12:28
Köszi szépen a tippet, kipróbálom még ma.DDDDDD
140. Virág3 (válaszként erre: 139. - Mimo)
2007. ápr. 30. 12:26

De biztos jó!Én még úgy nem próbáltam,de szerintem az is jó bele!

Remélem nem fogsz csalódni!:)

139. mimo (válaszként erre: 138. - Virág3)
2007. ápr. 29. 21:58
Virág drága ez a süti zabkorpával nem jó??csak zabpehellyel lehet elkésziteni??????
138. Virág3
2007. ápr. 8. 11:50

kókuszos,kakaós update süti!


3 tojás

2-2 dl natúr joghurt

vanilia aroma

1 cs. kókuszreszelék

3 ek. kakaópor

1 cs. sütőpor

6 púpozott ek. zabpehely ledarálva

édesítő

1 citrom héja

Elkészítés: A 3 tojás sárgáját a kakaóval,édesítővel,2 dl joghurttal,a 1/4 cs. kókusszal,a zabpehelydarával,a van. aromával,sütőporral kikeverjük.

A fehérjét kicsi sóval felverjük.Lazán,kanállal összedolgozzuk a kakaós masszával.

Kivajazott tepsiben 20 percig sütjük!(én 25*25cm-es tepsiben szoktam)


A másik 2 dl joghurtban elkeverjük a citromhéjat,még édesítőt és a kókuszt!


Ha kihült a tészta félbe vágjuk.Az egyikre rákenjük a kókuszos krémet,a másikat rátesszük a tetejére,és kész is az update csemege!:)

Ez saját recept!

137. Venes (válaszként erre: 136. - Virág3)
2007. márc. 17. 08:01
Majd teszünk bele egy kanálnyi zabkorpát és kész.;) :))
136. Virág3
2007. márc. 16. 16:11
Jaj,de hülye vagyok!Most kapcsoltam,hogy ez a recept nem igazán illik a fórum címéhez,mivel nincs is benne zabkorpa!Ne haragudjatok,csak nagyon bele vagyok temetkezve a sok-sok update 1-es recibe!:)
135. Virág3
2007. márc. 16. 11:14

Tökfőzelék

Végy egy szép cukkinit, és hámozd meg, magozd ki, reszeld le nagylyukú reszelőn, tedd egy tálba, tény hozzá egy nagy joghurtot, vagy tejfelt, és 2 tojást. Sózd, és fűszerezd, aztán kiolajozott tepsibe borítsd, és reszelt sajttal szórd meg jó vastagon. - csak akkor egyes, ha a sajt is egyes. Majd forró, jól előmelegített sütőbe kell megsütni, míg a sajt piros lesz

134. Rumino
2007. márc. 12. 17:08

Zabkorpás-kókuszos sütőtökcsemege


Hozzávalók:

-1kg sütőtök

-10 dkg dióbél

-12 dkg háztartási keksz

-8 dkg zabkorpa

-2-3 ek. méz

-5 dkg kókuszreszelék


Elkészítés:

Megmosott sütőtököt felhasítjuk és magjait kikaparjuk. Hájastól nagyobb darabokra kockázzuk és alufóliával vagy sütőpapírral bélelt tepsiben, közepes lángon megsütjük.

Ha kihűlt, elkészülés után, akkor pépesítjük a húsát.

Megdaráljuk a kekszet és a diót is. Alaposan összekeverjük a zabkorpával és a sütőtökpürével.

Édesítjük mézzel.

Massából nedves kézzel 20 kis golyót formálunk, amiket megforgatunk kókuszreszelékben.


Tanácsok:

Jót tesz a tésztának, ha egy estét pihen és csak utána görgetjük és forgatjuk bele a reszelékbe.

__________________________________________________


Zabkorpás epertorta



Hozzávalók:

A piskótatésztához: 5 tojás,

10 evőkanál forró víz,

10 csapott evőkanál kristálycukor,

10 púpozott evőkanál rétesliszt,

5 evőkanál étolaj,

1/2 csomag sütőpor,

csipet só.

A krémhez:

20 dkg margarin,

12,5 dkg zabkorpa,

4 dl víz,

5 púpozott evőkanál cukor,

2 csomag (2gr) vaníliás cukor,

50 dkg friss eper (

1-2 evőkanál rum).



Elkészítés:

A piskóta elkészítése: az egész tojásokhoz hozzáadjuk a 10 evőkanál forró vizet, csipet sót, s elektromos habverővel habosra keverjük. Hozzáadjuk a cukrot, s ezzel tovább verjük, amilyen keményre csak tudjuk. Ekkor fokozatosan hozzáadjuk a réteslisztet, majd az étolajat, de ekkor már csak kézzel keverjük. Langyosra melegített, 150-200 Celsius fokos sütőben, kerek tortaformában kisütjük (ha a teteje hamar elkezd barnulni, alufóliával lefedve sütjük tovább). A krém elkészítése: A vizet csipet sóval és a kristálycukorral oldódásig melegítjük, majd a zabkorpával sűrűre főzzük, a végén hozzáadjuk a vanillincukrot. Langyosra hűtjük, és összekeverjük a hűtőből már korábban kivett, megpuhult margarinnal (2 evőkanál rummal ízesíthetjük). Összeállítás: A piskótát három lapba vágjuk, rétegenként krémmel megkenjük, és kirakjuk a szeletekbe vágott eperrel. A tetejét is eperdarabokkal díszítjük. A tortát lehűtjük, másnap fogyasztjuk.

__________________________________________________


Zabkorpás-szőlős muffin


Hozzávalók:

10 dkg liszt,

6 dkg zabkorpa,

1,5 tk. sütőpor,

2 ek. RAMA,

1 ek. cukor,

2 tojás,

1 cs. vaníliás cukor,

1 mk. fahéj,

1,5 dl tej,

15 dkg szőlő


Elkészítés:

A margarint kikeverjük a tojással,a cukorral. Beletesszük a sütőporos lisztet,a zabkorpát, a fahéjat és a tejet. Utoljára a szőlőszemeket adjuk hozzá. Belekanalazzuk a muffinsütő mélyedéseibe és közepesen meleg sütőben sütjük.


Tanácsok:

Frissen a legjobb.

__________________________________________________


Zabpehelycsók mogyoróval


Hozzávalók:

10 dkg nagy szemű zabpehely

15 dkg darált mogyoró

1 tojás

1/2 kávésk.sütőpor

1/4 káv.kan.vanília

10 dkg margarin

10 dkg méz

30 szem egész mogyoró


Elkészítés:

A zabpelyhet száraz serpenyőben megpirítjuk, a darált magyoróval, és a többi hozzávalóval együtt lágy tésztát gyúrunk belőle.1/2 órán át hűtőben pihentetni.

Ezután 30 db golyócskát formázunk ,zsírozott sütőlapra tesszük,nem túl szorosan, mivel oldalirányba is terjeszkednek.Minden golyó tetejére 1 szem mogyorót nyomunk.

A tepsit a hideg tűzhely középső sinére csúsztatjuk.

200 fokon kb.20-25 percig sütjük.

Amikor kissé kihűlt,a sütiket hegyes késsel fölemeljük a lapról,és szellős rácson hűtjük ki teljesen.

__________________________________________________


Zabpelyhes tepsis aszalt gyümölcs



HOZZÁVALÓK:

5 tojás

15 dkg kristálycukor

25 dkg zabpehely

3 dl tej

1 tasak vaníliáscukor

30 dkg vegyes gyűmölcs (aszalt)


Elkészítés:

Forraljuk fel a tejet, és öntsük rá a zabpehelyre, majd hagyjuk megdagadni. A tojássárgákat a vaníliás cukorral keverjük habosra, majd forgassuk bele az aszalt gyümölcsöket és a beáztatott zabpelyhet. Végül a kristálycukorral kemény habbá vert fehérjével lazítsuk fel. Kivajazott, lisztezett tepsiben, 180 °C-on kb. 30 perc alatt süssük készre. A süti tetejét sütés előtt magvakkal és gyümölccsel díszíthetjük.

__________________________________________________

133. Virág3
2007. márc. 12. 14:05

Meggyes túrótorta

6 személyre- de elkészítheted kevesebből is: 75 dkg túró, 6 dl tejszín, 2 citrom, 2 dl víz, 4 kávéskanál zselatin, 20 dkg meggy. A zseléport keverd el az édesítővel, vízzel, és forrald fel. a túrót törd össze villával, tedd bele a 2 citrom reszelt héját, és levét. Keverd bele a zselatint, és a light tejszint felverve. Folpackkal bélelt formába töltsd, és hűtsd be. Mikor kiveszed a formából rakd meg meggyel.


Szerintem más gyümivel is finom lehet!

132. Venes
2007. márc. 10. 07:49

Tettem fel egy klassz receptet az oldalra.

Címe: Zabkorpás-kókuszos sütőtökcsemege.

131. Virág3
2007. márc. 9. 17:55

Ez is nagyon finom,ma ezt ebédeltem!


Szilvás szelet

H: 40 dkg szilva, 1/2 citrom leve, 1. e.k. citromlé, 4 tojás, 3-4 e. k. édesítő, 10dkg zabkorpa, 3-4 e.k. olivaolaj, 2 dkg étk. keményítő, fahéj, csipet só. A tepsit olajozzuk, zabkorpázzuk. A szilvát mossuk, daraboljuk, citromlével meglocsoljuk. A tojássárgájt az édesítővel habosra keverjük, a fahéjat is belekeverjük. Utána az olajat, keményítőt, zabkorpát, csipet sót, citromlét. A fehérjéből kemény habot verünk, majd a masszába forgatjuk. Beleöntjük a tepsibe és a tetejére rakjuk a szilvát, előmelegített sütőben megsütjük. 20-30 perc. Az összes hozzávaló 1-es.

130. Virág3
2007. márc. 7. 18:16
Csináltam császármorzsát!Cukormentes baracklekvárral ettem!Nagyon fincsi volt,és lesz is holnap ebédre!:)
129. Venes (válaszként erre: 128. - Mimo)
2007. márc. 5. 08:42

Igazán nincs it.

Annyira örömet jelent, ha másoknak örömet tudok szerezni, szebbé teszi a napomat.

gyébként elhatároztam, hogy most már magam is kitalálok valamilyen zabkorpás sütit és felrakom majd ide a receptet. Szeretek megem kitalálni ételeket, süteményeket.

128. mimo (válaszként erre: 127. - Venes)
2007. márc. 4. 22:54
Venes nagyon szépen köszönjük ezeket a recepteket, nagyon szuperek, pláne a turógombóc, meg a császármorzsa!!!!!!!!Puszi érte!!!!!!
127. Venes
2007. márc. 3. 09:45

Norbis:


Császármorzsa


Semmi extra, csak a búzadara helyett zabkorpát használok.

Szóval: zabkorpa, 1 tojás sárgája, picike só, citromhéj belereszelve és annyi tej, amennyit az egész felszív. Állni hagyom, közben felverem a tojásfehérjét kemény habbá, és óvatosan belekeverem. Egy lábosba olíva olajat teszek, megsütöm mindkét oldalát, majd fakanállal kis darabokra szaggatom, és hagyom az egészet átsülni. (Tepsiben is meg lehet sütni, és akkor a végén kell felvágni). Lehet enni fahéjas gyümölccsel (azt is leírom) vagy Canderel kakaóporral.

126. Venes
2007. márc. 3. 09:45

Rejtett répás süti


Hozzávalók:


8 dl sárgarépa péppé aprítva,

1 kk ciromhéj,

1 tk mézes sütemény fűszerkeverék,

4 db tojás,

20 dkg kristálycukor,

30 dkg margarin,

1 dl búzakorpa,

1 dl búzacsíra,

1 dl zabkorpa,

2 dl finomliszt,

2 dl tejmentes tápszer,

1 cs sütőpor,

1 kk szódabikarbóna


Elkészítése:


A sárgarépát péppé aprítom. A margarint a tojásokkal, cukorral, és a fűszerekkel habosra keverem. Egy másik tálban összekeverem a 2 féle korpát, a búzacsírát, liszztet, tápszert, a sütőport és a szódabikarbónát. Mindegyiket egy nagy tálban összekeverem, margarinozott ,lisztezett tepsibe simítom a masszát. Előmelegített sütőben 180 fokon sütöm.(légkeveréses sütőben 30-40 perc)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook