Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zabkorpás receptek fórum

Zabkorpás receptek (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
65. b859fbf4de (válaszként erre: 59. - Zse pi)
2006. jan. 17. 18:12

Mindneképpen kipróbálom és tényleg egyszerűnek tűnik.

Köszi! Á.

64. kisgé
2006. jan. 17. 15:27

Zabkorpás pizza:


70 g zabkorpa

1 tojás

annyi tej, amit felvesz


A hozzávalókat összekeverem, kb 1-2 dl tej kell ebbe a mennyiségbe, olyan folyós legyen, de ne nagyon. Ezt rákenem sütőlapra, én vékonyan szoktam. 8 perc alatt megpirítom 170 fokon, majd utána teszek rá, amit csak akarok és még 10 percig sütöm. Nekem nagyon bejön, fini és gyors!

63. Mókica (válaszként erre: 62. - Zse pi)
2006. jan. 17. 11:32

SZia!:)


Bocsika, azt el is felejtettem írni, hogy én is édesítőre cseréltem! Ügyeskedj!


Ha esetleg van kenyérsütőd, abban keverd és keleszd ki!

Úgy azért egyszerűbb lesz!


pusza

62. zse pi (válaszként erre: 61. - Mókica)
2006. jan. 17. 11:28

1 teáskanál cukor?????

Nem sok az? Vagy lehet édesítőt használni? Bocsi a hülye kérdésekért, de még nem csináltam élesztős dolgokat. :( De majd most!... :)))

61. Mókica (válaszként erre: 60. - Zse pi)
2006. jan. 17. 11:02

Húúú csajok ez nem a zabkorpás változat!:)

De hozom receptet! :)


Pizzatészta

Hozzávalók (6 adagra): 2,3 dl búza sikér, 2,3 dl ízesítetlen szójafehérje por (szénhidrátmentes), 2,3 dl meleg víz, 1 csomag élesztőpor, 1 teáskanál cukor (az élesztőhöz), 1 teáskanál só, 0,6 dl olíva olaj.

Keverd el az élesztőt a cukorral a vízben, és hagyd állni, amíg feljön (10 perc). Egy nagy tálban keverd el az élesztőmasszát az olajjal, a sóval, a sikérrel és a szójával, amíg összeáll egy nagy gombóccá. Nem olyan, mint a rendes kelt tészta, sosem lesz olyan "leválós", úgyhogy jól keverd el (min. 5 perc), és ha túl kenőcsös, adj hozzá még fehérje port. Próbálj gombócot formálni belőle, kend meg olíva olajjal, és hagyd pihenni meleg helyen 50 percig. Nem jön fel annyira, mint a rendes tészta. Ha letelt az 50 perc, gyúrd át megint, majd pottyantsd egy sütőlemezre, és inkább sodrófával nyújtsd a kívánt méretre (kézzel egyszerűen nem ment). Tegyél rá szószt, feltétet, és előmelegített 220 fokos sütőben kb. 15 perc alatt süsd ropogósra.

Tipp: A szószt készítheted paradicsompüré, víz, olíva olaj, pizza fűszerkeverék és fokhagyma felhasználásával.

Nettó CH: A tésztában 6 gramm.


Na ez se olyan mint az eredeti, de azért meglehet szokni!:)


Puszó

60. zse pi (válaszként erre: 57. - Mókica)
2006. jan. 17. 10:21

Szia Mókica.

Én is gondolkodtam ezzel kapcsolatban, hogy egyszerűen csak megsütöm, felszeletelem, aztán működhet kenyérként. Olyan régen ettem már vajaskenyeret, lekvárosat(persze diabetikusat!!!:))

Aztán meg csinálhatok belőle szendvicset is, ha pl utazok valahova... Nagyon jó kis kenyérpótló lesz belőle. :)

Na meg ez a virslis ötleted is király lehet. De ahhoz, hogy ki tudd nyújtani, elég sok zabkorpa kell. Vagy ez valami más változat?

59. zse pi (válaszként erre: 58. - B859fbf4de)
2006. jan. 17. 10:15
Szia. Itt találod a pizzatésztareceptet, Mókica 3. hozzászólásában. Nagyon egyszerű, ízvilág más, de a tudat, hogy pizzát eszel, fantasztikus... :))))
58. b859fbf4de (válaszként erre: 56. - Zse pi)
2006. jan. 16. 16:08

Szia Zse pi!


Hol találom a pizzatészta receptet?

Leírnád ide? Szívesen kipróbálnám hétvégén. Vendégek jönnek, nekik pizzát sütök és így én is ehetnék azt.

Köszi: Ági

57. Mókica (válaszként erre: 56. - Zse pi)
2006. jan. 16. 14:53

Szia ZSepi!


Én is megcsináltam már a pizzatésztát !

Én kenyérsütőgépben kevertem össze és kelesztettem, így azért egyszerűbb volt!

MIvel én egyedül ettem, így elég sok lett...a felét lefagyasztottam, majd csak simán kivettem a fagyasztóból, megpakoltam fincsiségekkel és megsütöttem!

Ja és olyat is csináltam ezzel a tésztával, hogy kinyújtottam vékonyra, és egy virslit belecsomagoltam, majd úgy fagyasztottam le...

Majd sütőben megsütöttem ezt is...húúúú fini ám ez is! Bár még eltudom képzelni úgy is, hogy olajban kisütni mint a lángost...csak egy hírtelen ötlet volt ;)


Szal tényleg jó ez a recept is!:)

De tényleg semmi köze az eredetihez :(

Valamit valamiért..igaz ?!!! :DDD


Pusza

56. zse pi
2006. jan. 16. 10:09
Én a pizzatésztát próbáltam már ki, ajánlom mindenkinek. Igaz nem olyan, mint az igazi, de kompromisszumokat kötni tudni kell. :)))
2006. jan. 11. 18:40
Sziasztok! Nagyon jók a receptek, tavaly ki is próbáltam sokat ami itt volt, de légysz-légyszi írjatok ch-t. Sokat segítene annak aki még nem túl járatos. Köszi Á.
2006. jan. 11. 17:57
Kipróbáltam a zabkorpás tejbegrízt, nagyon finom lett. Köszönöm a receptet!!
2005. dec. 26. 17:16

Fahéjas almás sütike


1 natúr joghurt

1 tojás

1 alma

zabkorpa

fahéj

édesítőszer

olivaolaj,pici szódabikarbóna


Almát pici kockákra vágod,összekevered a tojást,joghurtot,fahéjat,édesítőt,zabkorpát,ebből annyi kell hogy se nagyon sűrű se nagyon híg ne legyen a massza,belekevered az almát,pici szódabikarbónát,és bele öntöd egy kissé ki olivázott pici tepsibe,vagy muffin formába,kb 20 percig előmelegített sütőbe sütöd

2005. dec. 26. 16:51

AMERIKAI FÁNK (U1)

2 egész tojás

1 pohár kefir

édesítő izlés szerint

1 csipet só

fél csomag sütőpor v. szódabikarbóna

25-30 dkg zabkorpa / annyi, h. már ne legyen folyós/

A felsoroltakat összekeverjük, de a zabkorpát utoljára adjuk hozzá. 5 percig pihentetjük, majd forró olivaolajban kanállal szaggatva kisütjük.

2005. dec. 26. 16:48

PARADICSOMOS HÚSGOMBÓC (4 adag) 1-es kód


Hozzávalók: 60 dkg csirkemell, 2 tojás, kb. 4-5 evőkanál zabkorpa, fasírt fűszer, 1 fej hagyma, fokhagyma, olívaolaj, paradicsompüré, hámozottparadicsom-konzerv


A csirkemellet ledaráljuk a hagymával, fokhagymával együtt, fasírt fűszerkeverékkel ízesítjük, hozzáadjuk a tojásokat, és a zabkorpát. Forrásban lévő vízbe gombócokat szaggatunk a húsmasszából, és kb. 10 percig főzzük. Eközben olívaolajon hagymát pirítunk, hozzáadjuk a hámozottparadicsom-konzervet (Polpa di pomodoro néven kapható általában), amit a paradicsompürével sűrítünk egy kicsit. Fűszerezzük, ha savanyú akkor mehet bele egy kis Canderel vagy édesítő. A kész húsgombócokat belefullasztjuk a paradicsommártásba, és már ehető is

2005. dec. 26. 16:47

Tejespite

2 dl zabpehelyliszt, 2 tojás, 4 dl tej; só, cukor ízlés szerint.

Csomómentesen elkeverjük a hozzávalókat, kioljozott tepsiben kb. 30 percig sütjük.

Lehet édesen akkor lekvárral esszük, sósan pedig lehet tejföllel, sajttal, fokhagymásan...

Nagyon fincsi!


Zabpehelylisztből a palacsinta is isteni

2005. dec. 26. 16:46

Kenyérpótló

2 tojás

fél csomag zabkorpa

tk só

pici szódabikarbóna

annyi tej, hogy összeálljon


A tojásokat felverem, beleöntöm a többi hozzávalót. Igazság szerint kis tepsiben lehet megsütni. Én a toastsütőbe kanalaztam, pár perc mulva nagyon klassz pufisra sült. Jó foghagymás tejfölt kentem rá

2005. dec. 26. 16:34

Áfonyás tesütemény

Hozzávalók:


- 1/2 csésze meleg víz

- 2 ek szárított élesztő

- 1 ek méz

- 1 1/2 cs teljes őrlésű búzaliszt

- 1 1/2 cs zabpehelyliszt

- 1 cs fehér liszt

- 1 1/4 tk só

- 1 cs víz

- 1/2 cs méz

- 1/2 cs olaj

- 1 ek vanília

- 2 cs fagyasztott áfonya



Egy kis tálba tegyük bele az első 3 hozzávalót és futassuk fel az élesztőt 5-7 percig. Egy másik tálba felverjük össze a következő 4 hozzávalót. Azután a vizet, mézet, olajat és vaníliát turmixoljuk 30 mp-ig, és öntsük hozzá a lisztkeverékhez. Ezután öntsük hozzá az élesztőt is. Jól keverjük ki ezt, majd óvatosan tegyük bele az áfonyát is. A tésztának nem szabad folyósnak lenni. Ezután 1/3 csészényi adagokat tegyünk bele a kiolajozott muffin sütőbe. 5-7 percig hagyjuk állni, majd 175 °C-on 35 percig süssük.

2005. dec. 26. 16:32

Kukoricás süti

Hozzávalók:


- 2 cs kukoricadara

- 2 cs zabpehely

- 1/2 cs kókuszreszelék

- 1 tk só

- 2 1/4 cs forró víz

- 1/2 cs mazsola



Keverjük össze a kukoricadarát, a zabpelyhet, a kókuszt és a sót. A mazsolát pedig enyhén turmixoljuk össze a mazsolával, és hagyjuk állni néhány percig. Evőkanálnyi adagokat helyezzünk sütőlemezre, majd 160-170 °C-os sütőben addig süssük, amíg az alja aranybarna nem lesz (kb. 45 perc). Lekvárral fogyasztva ajánljuk.

2005. dec. 26. 16:32

Borzas

Hozzávalók:


- 5 cs zabpehely

- 1 1/2 cs zabpehelyliszt

- 1/2 cs vágott dióféle

- 1/2 cs mazsola vagy darabolt aszalt gyümölcs

- 1 1/4 tk frissen facsart citromlé

- 1 ek reszelt citromhéj

- 1 tk vaníliaaroma

- a cs méz

- 1/2 cs olaj

- 1 1/2 tk só

- 3/4 cs víz



A zabpehely kivételével keverjük össze a hozzávalókat! Ezután adjuk hozzá a zabpelyhet és hagyjuk 10 percig állni. 1 evőkanálnyi mennyiséget megvizezett tenyérben formázzuk golyóvá, majd olajozott sütőformára helyezve lapítsuk le. Kisebb fagylaltos kanál vagy 2 kanál segítségével is könnyen formázható, csak előtte mindig mártsuk vízbe.

150 C°-on 25-30 percen keresztül süssük aranybarnára! 5 percig hagyjuk a tepsiben hűlni, mielőtt kiszednénk.

Adag: kb. 36 db

2005. dec. 26. 16:31

Mézes zabpelyhes sütemény


Hozzávalók:


20 dkg teljes kiőrlésű búzaliszt,

10 dkg zabpehely,

10 dkg méz,

1 dl olaj,

2,5 dl joghurt,

fahéj,

szegfűszeg,

szerecsendió,

szódabikarbóna


Elkészítése:


A lisztet, zabpelyhet, mézet, olajat, joghurtot egy keverőtálba tesszük, hozzáadjuk a szódabikarbónát, ízesítjük fahéjjal, egy kevés szerecsendióval, őrölt szegfűszeggel és alaposan összekeverjük. Egy őzgerincformába, amelyet vékonyan kiolajoztunk, és alaposan meghintettük zabpehellyel, beöntjük a tésztát, úgy, hogy középen legyen benne a legkevesebb, a forma széleinél egész tele. Nem túl forró kb. 160 fokos sütőben megsütjük. Fogyaszthatjuk melegen, hidegen egyaránt

2005. dec. 26. 16:31

Zabpehelykrokett



10 deka zabpelyhet egy éjszakára hideg vízbe áztatunk. Másnap 10 deka fölszeletelt gombát egy kevés olajon megpárolunk, és a zabpehellyel összekeverjük. 1 tojással meg fél csokor apróra vágott petrezselyemmel összedolgozzuk, megsózzuk, és őrölt fehér borssal fűszerezzük. Ha túl lágy lenne, zabpehelylisztet vagy zsemlemorzsát keverhetünk bele. A masz-szából forró olajba evőkanállal galuskákat szaggatunk, és kisütjük. Bármilyen főzelékhez feltétnek vagy önállóan salátával kínáljuk

2005. dec. 26. 16:30

Sült tökös rétes


-1 doboz rétes, vagy mirelit leveles-vajas tészta

-50 dkg sült tök

-10 dkg mazsola

-5 dkg zabpehely

-1,5 dl tej

-1 tojás

-fél citrom leve és reszelt héja

-ízlés szerint méz, csipetnyi só


A töltelékhez a zabpehelyre öntsél 1 dl tejet és a felvert tojást. 15 percig pihentesd. Közben a mazsolát mosd meg és a szárát szedd le. A sült tököt villával törd péppé, keverd össze a mézzel és a citromlével, majd add hozzá az áztatott zabpelyhet is. Citromhéjjal és sóval ízesítsd. A felengedett tésztát vágd két részre. Lisztezett deszkán az egyik tésztadarabot nyújtsd ki, a szélére egy csíkban kend rá a tökös töltelék felét, majd szorosan csavard fel. Két végét kissé nyomkodd össze, hogy a töltelék ne folyhasson ki belőle. A másik tésztadarabot ugyanígy készítsd el. Tetejét a megmaradt tejjel kend be, és az előmelegített forró sütőben szép pirosra süsd meg.

2005. dec. 26. 16:29

Drezdai diós

Hozzávalók:

7 dkg ráma,

15 dkg zabpehely,

2 dl tej,

15 dkg dióbél,

5 dkg csokoládé,

12 dkg cukor,

5 tojás

1 mokkáskanál sütőpor.

A diót daráljuk meg, a csokoládét reszeljük le, ha kemény a ráma, a mikróban puhítsuk meg (kb. 1 percig kell melegíteni). A tojásfehérjékből készítsünk kemény habot, keverjük bele a cukrot. A tojássárgáját keverjük ki a rámával, adjuk hozzá a zabpelyhet, majd a többi hozzávalót. Alaposan, egyenletesen keverjük ki a tésztát. Töltsük rámával kikent formába, majd takarás nélkül 12 percig süssük a mikróban 500W-on. Az elkészült süteményt 5-10 percig pihentessük a mikróban. Tálalás előtt a süteményt borítsuk ki a formából és porcukorral vagy csokireszelékkel hintsük meg

2005. dec. 26. 16:29

Reformfasírt



Hozzávalók:

5 dkg rozspehely, 5 dkg búzapehely, 5 dkg árpapehely, 5 dkg zabpehely, 5 dkg szójagranulátum, fél adag szójás fasírtpor, 1 fej vöröshagyma, 3-4 gerezd fokhagyma, 20 dkg gomba, 2 száraz zsemle, 1 tojás, 1 csomag petrezselyemzöld, só, bors, pirospaprika, olaj a kisütéshez



Elkészítés:

Az apróra vágott vöröshagymát olajon megpirítjuk, majd hozzátesszük az apróra vágott gombát, fokhagymát és megpároljuk, majd hozzáadjuk az apróra vágott zöldségzöldet. Ezután az egészet ráborítjuk a megpuhult pelyhekre. Hozzáadjuk a beáztatott, összenyomkodott zsemléket és a tojást is. Összegyúrjuk, pogácsákat formázunk belőle, majd bepanírozzuk. Forró olajban kisütjük.

2005. dec. 26. 16:28

Müzligolyók


Hozzávalók:

1 dl tej

25 dkg zabpehely

5 dkg vaj

5 dkg mazsola

4 evõkanál méz

1 evõkanál kakaópor

5 evõkanál baracklekvár

5 dkg kókuszreszelék

5 dkg csokoládés tortadara



Elkészítés:

A tejet felforraljuk, leforrázzuk vele a zabpelyhet, belekeverjük a vajat, és kihûtjük.

A hideg zabpehelyhez adjuk a mazsolát, a mézet, a kakaóport, és annyi baracklekvárral dolgozzuk össze, hogy könnyen gyúrható massza legyen.

Lefedve, a hûtõszekrényben 1-2 órán át pihentetjük, ezalatt az ízek jól összeérnek, és a massza összeáll.

Vizes kézzel diónyi gombócokat formálunk a masszából, és felét kókuszreszelékben, másik felét csokoládés tortadarában meghempergetjük.

Színes mignonpapírban is kínálhatjuk.

2005. dec. 26. 16:27

ZABOS RECEPTEK


Zabtej


Hozzávalók: 3 evőkanál zabpehely, egy csipet tengerisó, 1 evőkanál méz, fél liter víz.


A zabpelyhet szárazra pirítjuk egy vastag falú lábosban, hozzáadjuk a forrásban lévő vizet, a sót. Mézzel ízesítjük, 5-10 percig főni hagyjuk. Elturmixoljuk.


Zabpehelykeksz


Hozzávalók: 1,5 csésze zabpehely, 3 csésze teljes kiőrlésű, finomra őrölt búzaliszt, fél kávéskanál kukoricaolaj, fél csésze késsel összevágott dió, 5 evőkanál méz, fél csésze víz, 2 csipet tengeri só. (Ebből a mennyiségből 12 db keksz lesz).


A zabpelyhet, a sót, a lisztet egy tálban összekeverjük az olajjal. Az összevágott diót, a mézet és a vizet hozzákeverjük. Evőkanállal egy jól kiolajozott tepsire szaggatjuk, és a kanál hátsó oldalával lesimítjuk. 20-25 percig közepesen meleg sütőben sütjük, amíg a kekszek színe aranybarna nem lesz.


Zabpehelyliszt-galuska


Kiváló levesbetét!


Hozzávalók: egy tojás, csipetnyi só, 10 dkg zabpehelyliszt.


A hozzávalókat galuskasűrűségűre keverjük és forró levesbe szaggatjuk.


Zabszelet


Hozzávalók: 25 dkg zabpehely, 1 l víz, 1 kávéskanál só


10 percig főzzük és 1-2 cm vastagra kiterítjük a tepsibe. Éjszakán át állni hagyjuk. Másnap tetszés szerinti darabokra szeleteljük, megforgatjuk szójatejben és kétszersült morzsájában meghempergetjük. Forró olajban mindkét oldalát kisütjük.


Zab-mogyoró tányérka


Hozzávalók: 20 dkg főtt zab, 5 dkg hajdinaliszt, 10 dkg őrölt mogyoró, fél-fél kávéskanál só, őrölt szerecsendió, 2 evőkanál napraforgóolaj, 6 evőkanál ásványvíz.


A hozzávalókat összekeverjük és a tésztából kis tányérkákat formázunk. Forró olajban mindkét oldalát megsütjük vagy beolajozott tepsiben, előmelegített sütőben, közepes hőmérsékleten 30 percig sütjük.


Müzli


Hozzávalók: ízlés szerinti keveréssel gabonapelyhek: 1-1 evőkanál zab-, árpa-, illetve búzapehely, 1-1 kávéskanál pirított olajos mag (lehet lenmag, szezámmag, napraforgómag, tökmag, vagy ezek keveréke), és az évszaknak megfelelő friss gyümölcs (vagy a belőle készült kompót, beáztatott aszalt gyümölcs.)


A gabonapehely a gyümölcslében kissé megpuhul, így fogyasszuk. Keverhetünk hozzá tejet vagy joghurtot, ez esetben ebben puhulnak a pelyhek fél órát. Ha szükséges, mézzel édesítsük. Amennyiben nehezen emészti valaki a nyers gabonapelyheket, rövid ideig főzhetjük is, és az olajos magvakat, gyümölcsöt azután keverjük hozzá.

2005. dec. 26. 16:26

Zabpelyhes-meggyes süti

Hozzávalók (1 pohár = 250 ml): 1,5 pohár liszt, 2 ml szódabikarbóna, 2 pohár zabpehely, 1 pohár barnacukor, 1 pohár margarin, 1 csomag vaníliás cukor, 60 dkg meggy, 4 evőkanál keményítő, 2 evőkanál fahéj, 2 evőkanál amarettó likőr, 150 g cukor, 2 evőkanál citromlé


A meggyet saját levében a cukorral, a citromlével, a fahéjjal feltesszük főni, mikor forr, vízzel elkevert keményítővel besűrítjük (sűrű szószt készítsünk), majd a tűzről levéve ízesítsük likőrrel.


A tészta alapanyagait egy nagy tálba tesszük és összedolgozzuk, forgácshoz hasonló tésztát fogunk kapni.

Kivajazott és lisztezett közepes tepsibe tesszük a tészta 2/3-át, kézzel egy kicsit lenyomjuk. Erre tesszük a meggyszószt, majd a tészta másik felét is ráterítjük. 170 fokon 20-25 percig sütjük.

2005. dec. 26. 16:25

Zabkorpás pogácsa


30 dkg liszt 15 dkg zabkorpa 15 dkg margarin 3 dkg élesztő

1 dl tej 1.5 dl tejföl 3 db tojás fehérje 1 mokkás k. cukor


--------------------------------------------------------------------------------

Az élesztőt a langyos cukros tejbe morzsoljuk, és egy evőkanál lisztet szórunk bele. 20-25 perc alatt felfutatott élesztőt, a tojásfehérjét meg a tejfölt beleöntjük, végül megsózzuk, 10-12 percig - akár a kenyértésztát - erőteljesen dagasztjuk. Ne ijedjünk meg, ha a tészta eleinte kissé ragadós lesz, a dagasztás során az edény falától majd elválik.

Konyharuhával letakarva, langyos helyen valamivel kevesebb mint másfél óráig kelesztjük.

Ezután meglisztezett deszkán ujjnyi vastagra nyújtjuk, a tetejét késsel bevagdussuk, és négy centi átmérőjű pogácsaszaggatóval kiszúrjuk. A pogácsákat margarinnal vékonyan kikent tepsibe rakjuk, a tetjüket vizes ecsettel megsimítjuk, és langyos helyen még 20 percig kelni hagyjuk.

Előmelegített sütőben (a sütő aljába kis tálkában vizet teszünk ) és közepes lángon 20 perc alatt megsütjük.

2005. dec. 26. 16:23

Zabpelyhes rakott kel (6 személyre)


20 dkg Fortunate zabpehely

70 dkg darált hús

1 fej kb. 1,5 kg-os kelkáposzta

2 közepes vöröshagyma

4-5 gerezd fokhagyma

2 tojás

2 evőkanál tejföl

4 evőkanál olaj

1 mokkáskanál fekete bors

1 evőkanál csemege pirospaprika

1 csapott evőkanál majoránna

1 kiskanál csípős paprikakrém

A tetejére:

2 dl tejföl

pirospaprika

őrölt fekete bors

Elkészítése:

A zabpelyhet 5 deci forrásban lévő vízbe szórjuk. Kissé megsózzuk, a tűzről lehúzva, lefödve duzzadni hagyjuk. A kelkáposztát kitorzsázzuk, leveleire bontjuk, enyhén sós vízben 10 percig főzzük, leszűrjük. A hagymát meg a fokhagymát finomra aprítjuk, az olajon megfonnyasztjuk. A húst hozzáadjuk, kevergetve10 percig pirítjuk. 1 kiskanál sóval, a borssal, a pirospaprikával meg a majoránnával fűszerezzük, a paprikakrémmel tüzesítjük. Kissé hűlni hagyjuk, a puha s szintén kihűlt zabpehellyel, a tejföllel meg a tojásokkal összedolgozzuk. Egy közepes nagyságú, magas falú tepsit kiolajozunk, a kellevelek felét egyenletesen beleterítjük. A húsos-zabpelyhes masszát ráhalmozzuk, végül a maradék kellel beborítjuk. A tetejére való tejfölt pirospaprikával meg borssal fűszerezzük, rákenjük. Előmelegített sütőben, közepes lánggal (180 °C-on; légkeveréses sütőben 160 °C-on) kb. 50 percig sütjük.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook