Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zabkorpás receptek fórum

Zabkorpás receptek (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
185. Icus (válaszként erre: 183. - Icus)
2008. máj. 21. 09:55
meggyet:)) Igy jobban hangzik:))
184. moncsi720404 (válaszként erre: 183. - Icus)
2008. máj. 21. 08:32
Hát igen egy kicsit unalmasak egy idő után. A tejbezabival is úgy vagyok , hogy néha egész héten azt eszem, aztán meg utánna hetekig eszembe sem jut. Most inkább valami sósat ennék. De az nem nagyon van. Gondoltam, hogy csinálok túrós rétest de sósat. Réggebben anyukám mindig csinált édeset is és sósat is. Csak most valahogy mindig édeset csináltam. Meg a káposztás is jó lehet, csak abba kellene egy kis buzadara úgy fini. Szerinted ha meghinteném zabkorpával, vagy búzakorpával az milyen lenne?
183. Icus (válaszként erre: 181. - Moncsi720404)
2008. máj. 21. 08:01
Én megyet is szórok bele!:)) Tortaformában csinálom könnyen kivehető és szeletelhető. Vacsira szoktam enni. Nem sokára jön a megy szezon akkor megpróbálom "túró" nélkül is:)) Az a bajom, hogy ezek a sütik 95%-ban túrósak:(
2008. máj. 21. 07:39
Ja! Icus. egyébként azt, hogy teszek bele zabpelyhet azt tőled lestem csak nem egészen úgy csináltam ahogy te.
181. moncsi720404 (válaszként erre: 180. - Icus)
2008. máj. 21. 07:35
Szia! Nemrég óta olvasom ezt a fórumot. Látom te is ide szegődtél. Nálunk most a zabkorpás túrós süti a nyerő. De úgy csinálom, hogy kikenem a tepsit sütőmargarinnal alulra teszem a zabkorpa, olaj édesítő keveréket aztán rá a túró még egy kis édestővel és citrom leve héja majd erre csak zabpelyhet szórok, utánna leöntöm tojás tej, tejfől keverékével. Végül is azt a receptet variáltam meg ami itt van fenn a receptek között csak az nekem nagyon kicsi adag lett. Tetejére diétás lekvált(Lidl) melegítek egy kis vízzel, rumaromával. isteni finom. Férjem nem fogyózik de ő is szereti.
180. Icus
2008. máj. 21. 07:12
pl. a zabkorpa úgy viselkedik, mint a gríz:)) Levesbetétnek "grízgaluskának" a kutya nem mondja meg, hogy nem grízből ban:))
179. Icus (válaszként erre: 176. - Enci2)
2008. máj. 21. 07:11

És ez mire jó? Csinálj belőle tejbegrízt!!!


Én reggelente zabkását eszem.

3kanál zabpehely, 1 kanál kókuszreszelék, 4 szem édesítőszer, másfél -2dl. víz( mennyire legyen trutymós) Be a mikróba (munkahelyen készítem) 2 percre, akkor felforr, letakarom kistányérral egy 10 percre. amikor kiveszem megszórom fahéjjal és vegyesgyümölcsöt szórok bele majd még egy kis kakóport:)) Nekem bazira ízlik:))

De, csak ezt az egy félét tudom készíteni, a gyümivel változtatom, mikor milyet teszek bele .

178. Icus (válaszként erre: 175. - Enci2)
2008. máj. 21. 07:08

Én a neten rá kerestem erre, a dologra. Engem elkapott a "zab-őrölet". Kicsit lehütöttek, az ott talált cikkek. Állítólag a búzakorpa sokkal egészségesebb, ne adj isten a tönkölybuzakorpát sikerül szerezni, az még jobb:))


Ezeknek a dolgoknak a rostban van az "erejük", ez az ami segít. Tök mindegy milyen korpa:))


Én is használom amiben csak lehet. nagyon finomakat lehet vele sütni is. Nézd meg a receptek között a Mirinda updates receptjét, na a "piskóta-tésztáról" nem mondod meg, hogy korpás!!:))


Most én amerikai fánkot sütöttem, de csak nekem izlet:)) ( 2 tojás egy joghurt éddesítő és só 1/2csomag sütőpor, összekeverni annyi korpával, hogy ne follyon. forró olajban sütni. az igaz, hogy melegen jó csak. Állottan nem:(


Ja és mindig egy jó félórát pihentesd ezeket a dolgokat, hogy a korpa megszívja magát és ne az olajat szívja:))

177. Rosa
2008. máj. 20. 21:57

Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok,biztos tudtok nekem újat mutatni zabkorpa ügyben.

Két hete Norbizok,és bizony a lisztet valamivel helyettesiteni kellene.

Enci2!Jól olvastam,Úriból?Én Sülysáp.

Üdv.Tündi!

176. enci2
2008. máj. 20. 20:37

Ma csináltam zabitalt. Zabkorpa, édesítő, vanília aroma, tej.

Összeturmixoltam = borzalmas lett:(

175. enci2
2008. máj. 20. 10:51
Az én összes zabkorpás tapasztalatom a tejbezabi meg a zabkorpás piskóta:) de a zabkorpa nagyon egészséges így bekéne vonni több étel elkészítésébe.
174. Icus (válaszként erre: 173. - Enci2)
2008. máj. 20. 07:07
Szia!! Nem tudunk sokkal többet mi sem. Csak mesélgetünk, mit készítünk:)) Kinek mi a tapasztalata:)
173. enci2
2008. máj. 19. 21:57

Sziasztok!!

Csatlakozni szeretnék hozzátok a receptek miatt meg dumálni is.

Régebben Norbiztam, de még szeretnék kicsit fogyni és azt a tanácsot kaptam hogy Norbi liszt helyett használjak inkább zakorpát, ezért szeretnék ide csatlakozni mert ti biztossan többet tudtok a zabkorpás ételekről mint én:)

172. Icus
2008. máj. 17. 12:03

Én igy készítem (Muffin átalakított receptje után)

Tortaformában csináltam:)

10dgk zabkorpa 2kanál olaj, édesítőszer. fele a tortaforma aljába. Szortam rá vagy két marék zabpelyhet. rámorzsoltam 25dkg túrót egy citrom reszelt héja és leve valamint jó pár szem megy ment rá, aztán rá a maradék zabkorpa és megint zabpelyhet szórtam rá. Leöntöttem ~3dl tej és két tojás keverékével. Nagyon jó lett. Most egy kicsit laza lett:)) Olyan felfújtas!:)) Megpróbálom úgy is, hogy elhagyom a túrót és csak vastag gyümi réteget rakok a zabos rész közé. Nem tudom elég-e a gyümiből kijővő "lé", vagy esetleg kellene még bele valami?:)

2008. máj. 17. 11:56

oké, felteszem majd :)

most túrós zabkorpás sütit kezdtem el sütni.... nagyon finom lesz remélem :)

mindjárt kész :)

170. Icus (válaszként erre: 169. - C6153aa748)
2008. máj. 17. 11:42
Ha megtalálod tedd fel nekünk is légyszi!!
2008. máj. 17. 09:34
nem tudjátok véletlenül, hol olvashattam olyan zabkorpás receptet, ami magos sütiről szól? Mint a fornettis - talán - sajtos és kivül szezámmagos süti.... Biztos itt van vhol, csak a szemem nem látja... ma szeretnék olyat sütni, de em találom sehol :(
168. helenhadsell (válaszként erre: 166. - Blueberry)
2008. máj. 17. 00:52
Megnéztem a képet és rogton éhes lettem tole :-)
167. helenhadsell (válaszként erre: 166. - Blueberry)
2008. máj. 17. 00:51
Koszi. :-)
166. blueberry (válaszként erre: 165. - Helenhadsell)
2008. máj. 16. 16:48
nezd vegig mokicareceptjeit a forum elso oldalaiban.... kepet meg a naplomba tettem rola tegnapra
165. helenhadsell (válaszként erre: 164. - Blueberry)
2008. máj. 16. 14:07
Az hol van?
2008. máj. 15. 16:29
Mokica - az almas habos csoda tenyleg nagyon jooo :))
163. 943ca15687 (válaszként erre: 161. - Dettinek)
2008. máj. 15. 05:38

Annyira azért nem kalória-, és szénhidrát mentes, hogy este is lehessen mérték nélkül enni szerintem:)

De egy biztos, ezek a korpák, úgy eltelítik az embert, ha délben olyasmit eszik, hogy még másnap reggel sem kívánja a reggelit, nemhogy a vacsorát:D

Legalábbis nálam így van:)

Mondjuk én sokszor használok tönköly-, és búzakorpát is:)

162. blueberry (válaszként erre: 161. - Dettinek)
2008. máj. 14. 22:38

sztem nem hizlalnak, de nem ajanlanam nyugodt szivvel senkinek, aki fogyni akar - estere

sztem is allat jo receptek, mi is esszuk oket csaladi alapon :)

2008. máj. 14. 20:35

Sziasztok!

Itt olvasom a recepteket és hát a nyáltermelésem is azért beindult...ki is mentem egy almáért hogy elnyomjam az édesség utáni vágyat:)


Amúgy én is szeretem a zabkorpát, sztem nagyon jó "lisztpótlék", bár még csak palacsintát és tejbezabot csináltam, de párom és szüleim szerint is naggggyon finom!


Viszont az lenne a kérdésem, hogy ezeket a sütiket/ételeket, amiket zabkorpával/zabpehellyel csináltok, akár este is lehet enni? Tapasztalatból, tényleg nem hízlalnak?

2008. máj. 14. 09:31
kismazsi ugye milyen jók ezek a receptek? nekem nagyon bejön egyik-másik, már ki is próbáltam őket:)
2008. máj. 14. 09:26

Hurrá! Végre valaki újra betekintett erre az oldalra!

A receptek szuper jók, lehet újra egészséges finomságokat készíteni!!!

2008. máj. 13. 11:44

Sziasztok!


Egy mostani ujságba volt egy jó kis zabpelyhes pecept, azta minden héten 3szor kéri a párom:

6dl zabpehely

2dl teljes kiörlésű liszt

1dl gyümölcscukor (vagy édesítő ennek arányába)

20 dkg vaj

2 teáskanál sütőpor.

Ezeket összegyúrjuk, kicsit nehézkes, de a végén összeáll. diónyi golyókat formázunk, kicsit ellapitjuk, közepébe egy aszalt szilvát, vagy diétás lekvárt, vagy amit akarunk belenyomunk, és 10 perc alatt előmelegített sütőben megsütjük.

Kicsit elfolyik a sütőben, ugyhogy jobb kicsit távolabb rakni őket egymástól, és kicsit kövérebre hagyni a golyókat!

szerintem finom, és az én nagyon finnyás férjemnek is bejött, ugyhogy érdemes kipróbálni!

2008. máj. 13. 10:28
Szuper receptek! :)
2008. máj. 13. 10:25
ha összekeverünk hagymát, fokhagymát, zabkorpát, szóját és fűszereket, kis golyócskákat gyúrunk belőle, akkor nagyon finom fasirt lesz belőle. Most készitettem el, igazán izletes lett. :)
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook