Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem volt a gyermekemnél a bérlete, ezért megbüntette a kalauz, van-e lehetősége utólag bemutatni, hogy kevesebb legyen a büntetés? fórum

Nem volt a gyermekemnél a bérlete, ezért megbüntette a kalauz, van-e lehetősége utólag bemutatni, hogy kevesebb legyen a büntetés? (tudásbázis kérdés)


1 2
11. janszi (válaszként erre: 8. - Epresturmix)
dec. 1. 08:53
WC-n volt,oda nem megy be a kaller,ez a kiskapuja a kallernak,nyilván nincs gyereke,vagy utálja mindet is...Persze ha sok a bliccelő,kaller fegyelmit kap,megy a levesbe.
10. tsfmvk (válaszként erre: 7. - Gilmores)
dec. 1. 08:50
Igaz, valamiért azt hittem csak a tok esett le. Iszok még egy kávét.
9. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Alnisa)
dec. 1. 08:41
Ennyi erővel mindenkit meg lehetne sajnálni, kit ezért, kit azért…mindenki utazzon szánalomból és tök ingyen. A boltban is így működik nem? Adjuk oda a nyugdíjasnak ingyen a kenyeret, a nagycsaládosoknak is, aztán majd lesz valami.
8. Epresturmix (válaszként erre: 5. - Alnisa)
dec. 1. 08:38
Tényleg? Szerinted ha neki jön egy ellenőrzés kit büntetnek meg?
7. gilmores (válaszként erre: 6. - Tsfmvk)
dec. 1. 08:34
Írta a szülő, hogy a telefon esett ki a gyerek zsebéből (annak a tokjában volt a bérlet), szóval, ebben az esetben az sem számított volna, amit írsz.
dec. 1. 08:12
Bérletet nem lehet telefonra letölteni? Azt észreveszik, ha nincs náluk :)
5. Alnisa (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 1. 08:03
Mondjuk az a kalauz is egy bunkó, aki gyerektől így elveszi a pénzt!
4. Epresturmix (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 1. 07:30
Szívesen.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Epresturmix)
dec. 1. 06:23

Köszönöm szépen!


Mégsem 3.000 Ft


Szegény olyan kis lelkis, már attól zavarban volt, hogy nem volt nála bérlet.

Kifizette gyorsan.


Nem hiszem, hogy ez még egyszer megeshet vele, de ha igen, a lelkére kötöm semmiképpen ne fizessen a helyszínen.

2. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 1. 05:33
Párom mondja: 3 munkanapon belül mutassa be és 1300 forint az utólagos bemutatás díja.
nov. 30. 23:40

Gyermekemnek (16) ma reggel miközben a vasútig fuvaroztam kiesett a zsebéből a telefonja.

Az átlátszó telefontokban tartja a bérletét.

Mikor megtaláltam azonnal visszasiettem a vasútra, de pont akkor indult a vonat.


Persze a kalauznak így nem tudta felmutatni.

A diákját igen, az a pénztárcájában volt.

Pótjegyet kellett neki venni majdnem 3.000 forintért.


Ezzel kicsit ugyan nem értek egyet, de jó, nem volt bérlet nála.



A kérdésem a következő lenne.

Ha nincs nála pénz és bírságot kap, van még arra lehetőség, hogy, ha X napon belül bemutatja az érvényes bérletét, akkor a bírságot elengedik?


Tudom ezt a mai pótdíjat már buktuk, ez volt a tanulópénz.

De ha esetleg máskor előfordul ilyen, esetleg jobban jár, ha nem fizeti ki a pótdíjat, hanem inkább a bírságot választja.

(Most pl véletlenül volt nála ennyi pénz)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook