Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeretném, ha évet ismételne a gyermekem, de az osztályfőnöke szerint nincs erre lehetőség, valóban így van? fórum

Szeretném, ha évet ismételne a gyermekem, de az osztályfőnöke szerint nincs erre lehetőség, valóban így van? (tudásbázis kérdés)


14. Zoé5 (válaszként erre: 13. - Bözsi néni)
2020. jún. 10. 16:16
Azt én is remélem! Köszönöm!Én. Sak azt szeretném, ha éppúgy díjjazva lenne a tudása mint a nem tudása! Nem hiszem, hogy elsőbe ez olyan nagy elvárás...Remélem mihamarabb választ kapok mert itt az év vége... Szép napot!🤗
13. Bözsi néni (válaszként erre: 12. - Zoé5)
2020. jún. 10. 16:02
Helyes. Nem a tanár a fontos, hanem a gyerek. Remélem, sikerül újra kezdenie és jó tanítót kap és sikerélményei lesznek.
12. Zoé5
2020. jún. 10. 14:04
Kérvényeztem az igazgatónál az évismétlést. Az osztályfőnök nem ért ezzel egyet mert itthon a gyermekem jól teljesített mert mindig nyüstölöm. A suliban mivel utálja a tanárt is nem csinál semmit. Tehát szemben állunk két ellentétes véleménnyel. Ennek ellenére megerősítettem második levelemben is, hogy szeretném!Nem egy könnyű eset a fiam ezt tudom, de mégsem hagyhatom, hogy még 3 évig a tanára legyen.Várom a végét... Eldöntöttem semmiképp sem hagyom! Ha nem engedik meg akkor iskolát váltunk és többet gyakorolunk majd másodikban! Végülis úgy értékelem, hogy mindenképp csak nyerünk.Vagy így, vagy úgy...
11. Bözsi néni (válaszként erre: 10. - Zoé5)
2020. máj. 24. 17:41

Sok sikert, remélem beleegyeznek. A gyerkőcnek is jó lesz, fel tud zárkózni és sikerélményei lesznek. Akkor szívesebben, örömmel tanul is.


Majd írd meg, légy szíves, sikerült-e.

10. Zoé5
2020. máj. 24. 16:37
Köszönöm mindenkinek! Megprobáljuk!
9. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 7. - Manó2000)
2020. máj. 18. 15:35
Tapasztaltam,hogy nem!Szerintem ez iskola,igazgató függő.
8. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2020. máj. 18. 15:32

Szia!

Barátnőm nevelte az unokáját. Ő volt így, hogy úgy látta, jobb lenne, ha újra járná az elsőt. Valószínűleg nem vokt még elég éretta sulira, hiába mondta az ovi.


Bement a suli igazgatóhoz és beszélt vele és újra járta a gyerek az elsőt. Semmi házránya nem vokt belőle, sőt, csak előnye, mert tudott fejlődni, sikerélmények érték, nem csak a kínlódás.

7. manó2000 (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2020. máj. 18. 14:35
Elsőben kérheted. Ez nem igaz, hogy nem.
6. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2020. máj. 18. 13:43

Saját tapasztalat:

Nevtan.

Felmerést kell kérni tőlük.

Ha az alapján úgy látják,javasolt az újra kezdést akkor adnak erről egy papírt.Ti aláírjátok,hogy bele egyeztek és onnantól újból járja.

Életünk legjobb döntése volt.

Te hiába kéred.

Hívd fel a nevtant.

5. Kaludiak. (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2020. máj. 17. 18:46
Mar hogy ne lenne.. a baratnomnek ikrei vannak es az egyik nagyon le maradt o is fuggetlenul a korona virus miatt,es a tanar javasolta hogy jobb lenne neki ha evet ismetelne, baratnom bele ment. Tehat van ilyen es kerheted!
2020. máj. 17. 16:53

Ahogy előttem már leírták, nem dönthet a tanár erről egyedül. A magasabb évfolyamba lépésről a tantestület az év végi osztályozó konferencián dönt. Tehát írd le az indokaidat, és add be hivatalosan az iskolának, majd eldöntik, hogy hatáskörükben megoldható, vagy továbbítják felettes szervekhez.

A gyerekkel is beszéld át, mert 'bukottnak sem jó lenni. Hogy viselné, ha esetleg csúfolnák.

3. birebora (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2020. máj. 17. 15:51
Beszélj még egyszer az ofő.-vel és mond meg neki, hogy mész az ig.-nőhöz mert számodra fontos, hogy a gyermeked jó alapokkal induljon. Így nem kerülöd meg és megkérheted, hogy legyen ott ő is a beszélgetésen.
2. 184481d874 (válaszként erre: 1. - Zoé5)
2020. máj. 17. 15:44
Fordulj az igazgatóhoz és mondd el az érveidet,a gyermek érdekében!
2020. máj. 17. 15:18

Sziasztok!

Gyermekem idén elsős. Szeretném ha újra járna az elsőt mert nem csak a vírus miatt de elötte is sokat hiányzott betegség miatt. Az oszt@lyfőnöke azt mondja, hogy ebben a mostani helyzetben nincs évismétlés. Van ilyen? Nem kérhetek az évismétlést arra hivatkozva, hogy az első egy fontos alapozó év és sokat is hi@nyzott meg ugye ez a t@voktatás sem volt az igazi... Szerintetek? Gondoltam, hogy fel keresem az igazgatót de ha nem lehet akkor ugye csak "megkerültem" az oszt@lyfőnököt valahol... Szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook