Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Voltál már TB által finanszírozott hasplasztikán? fórum

Voltál már TB által finanszírozott hasplasztikán? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
71. cafemano (válaszként erre: 67. - 85ef3bb3d1)
2008. okt. 25. 19:37
Megnéztem az adatlapodat, hát nem semmi változáson mentél át!!! Minden elismerésem a tiéd!!! Megkérdezhetem, hogy mivel fogytál?
70. Pocóka (válaszként erre: 67. - 85ef3bb3d1)
2008. okt. 17. 13:20

Köszi Viki!

Még 34 a BMI-m, 25-ig szeretnék min. lemenni és utána foglalkozni komolyabban az üggyel, remélem még akkor is lesz tb finanszírozás. A combomon a bőr (lábam között) totál fodros, ráncos.

Most számoltam utána, hogy eddig 8-at ment le a BMI-m, és még 9-et szeretném. Hát ez csodálatos hír. Csak folyton attól félek, hogy abba fog maradni ez a fogyás. :(

69. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 68. - Tillingerné Éva)
2008. okt. 11. 18:11
Voltál másik orvosnál is? Ajánlom menj el! A másik / hasplasztikás / forumon is van valaki akinek sérve volt és mostanában csinálták vagy csinálni fogják neki a műtétet tb-re! És van egy másik ismerősőm is akinek a hugát fogják most októberben műteni szintén tb-re és sérvet írnak be neki!! Szóval csak jóindulatból mondom keress tovább orvost!
Rejtvényjáték- Jól látom, hogy unatkozol? 728x90
2008. okt. 11. 17:50
Sziasztok!Én is be voltam indulva mikor a barátnőm megcsináltatta tb-re Fehérváron,csak a zsírleszívást kellett neki állni.De tavaj mikor felkerestem az orvosát,azt mondta sajnos már nem lehet sérvnek beírni ezért fizetni kell.Én meg megkérdeztem,ha tényleg sérvem lenne?Azt mondta már a tb-kiköti,h akkor nem úgy kell vágni,hanem köldöktől lefelé!:-/
67. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 66. - Pocóka)
2008. okt. 11. 14:13
Az enyém is, de nem olyan ronda mint mondjuk a Romantikos Katinkáé. A combom is szörnyű de úgy vagyok már vele, hogy éljem túl a hasplasztikát és a többivel majd megtanulok együttélni. Azt szoktam mondani, hogy van rajtam vagy 2 négyzetméter felesleges bőr. Még a hátamon is lóg oldalt két hurkácska. Egyébként a comb is mehet tb-re ha úgy alakul, hogy megcsináltatod azt is. A kart nem tudom azt meg kell kérdezni, de a cici is mehet tb-re nagy fogyás után, de csak a felvarrás!
2008. okt. 10. 22:16
ez jó hír.mondjuk még reménykedem...de pl a karom is katasztrófa :(
65. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 64. - Pocóka)
2008. okt. 10. 20:34

Szia!

Nem kell bizonyítani! Legalábbis nekem egy szóval nem mondták, hogy bizonyítsam! Elhitték, hogy annyi voltam amennyi! Annyit mondott a dokinő, hogy el kell mennem egy esztétiksi bizottság elé akik majd rámondják az "áment"! Aki sokat fogyott annak úgyis látszik a bőrén és egy szakember ezt meg tudja állapítani.

2008. okt. 10. 17:49

Sziasztok!

De hogyan bizonyítom, hogy fogyás előtt 35 felett volt a BMI-m? Pl. (mivel szültem) megmutatom a babakiskönyvemet, hogy hogyan változott a súlyom a terhesség alatt? (már a terhesség elején is volt 35 a bmi-m)

Vagy ránézésre tudni fogják, hogy magas lehetett a bmi-m, ha ennyire lóg a bőröm?

Egyébként még távol vagyok a céltól, fogyózom szépen, nyugodtan, de már most nagyon lóg a bőröm és kétségbe vagyok esve. Nem csak a hasamon, de combomon , karomon is. :(

nem tudom van-e remény a visszahúzódására...

2008. szept. 17. 02:03

Sziasztok!

Voltam Szegeden, megcsinálják a hasplasztikám tb-re. Legalábbis egyenlőre úgy néz ki. Azt mondta a doktornő, hogy el kell mennem még egy esztétikai bizottság elé de ez az én esetemben csak formaság mert minden kritériumnak megfelelek maximálisan. Ott csak rámondják majd az áment és igy lesz hivatalos! Úgyhogy mindenki aki legalább 25-30 kilót fogyott nyugodtan vágjon bele! Viszont úgy gondolom, hogy Pesten könnyebb ott valamiért nem kell hozzá ennyi cécó!

62. **Rita** (válaszként erre: 61. - **Rita**)
2008. szept. 11. 06:58
Tudom, hogy chatelés közben könnyű félreérteni a másikat, hiszen nincs hangsúly, és nincs arcmimika
61. **Rita** (válaszként erre: 60. - 85ef3bb3d1)
2008. szept. 11. 06:57
Dehogy haragszom :) CSak ebből gondoltam, hogy egy csöppet fel vagy háborodva
60. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 59. - **Rita**)
2008. szept. 10. 19:23
Ja!? Ez csak egy nagyon rossz szokás! Én is észrevettem, mikor levelet írok akkor is, majd igyekszem odafigyelni! De azért ne haragudj!!
59. **Rita** (válaszként erre: 58. - 85ef3bb3d1)
2008. szept. 10. 17:09
Oké, csak szinte minden mondatod után felkiálltó jel van
58. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 57. - **Rita**)
2008. szept. 10. 14:11
Nem is vettem kötözködésnek!! Csak leírtam a véleményem!
57. **Rita** (válaszként erre: 56. - **Rita**)
2008. szept. 10. 06:56
Viki35 nem azért írtam ám hogy kötözködjek! :)
56. **Rita** (válaszként erre: 54. - 85ef3bb3d1)
2008. szept. 10. 06:42
Én sok mellműtétessel "beszélgettem" akiket állami kórházban műtöttek, de egyik sem adott hálapénzt.Befizették a műtét árát ( 500-550 ezret) és ennyi.
2008. szept. 9. 23:06

Sziasztok!

Nekem októberben lesz OEP támogatott műtétem, (két sérv+plasztika) s nagyon szeretnék infot gyűjteni, hogy Ti mennyi pénzt adnátok a dokinak a műtétet követően.

Viki35!

Köszi a segítséget. Én már hallottam sokféle összeget, de legtöbben 20-30000 Ft-ot mondtak, s varratszedéskor pedig egy üveg minőségi italt.

Valószínűleg többet én sem fogok adni, mert hát két gyerkőc mellett...

Még egyszer köszi.

54. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 49. - Lehotaine)
2008. szept. 9. 17:02

Szia!

Őszinte leszek én nem adok egy fillért sem ha sikerül ott operáltatni magam ahol dolgozom! Ennyi járjon legalább a korházon belüli dolgozóknak! Egy ajaándékkosarat fogok csináltatni max 5000-ért! De úgy tudom a mell műtétesek 100.000-et adtak plusszba a dokinak. Korházban dolgozom, én is kapok jattot de ettől függatlanül ezt a fajta túlzást már elítélem! Az ilyenek rontották el az orvostársadalmat. Ha adnék jatott 20.000-nél többet nem adnék! Megkapják az orvosok a fizetésüket, ennyi plussz pénz / betegenként!!! / bőven elég! Ha pedig ki kéne fizetnem a műtét árát vagyis nem tb-re lenne akkor egy fillért sem adnék! Elvégre megvolt az ára! De biztos sokan nem értenek velem egyet!

53. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 51. - **Rita**)
2008. szept. 9. 16:53

Kedves Rita!

Igen tudom, hogy látszik a bőrőmőn!! közel 50 kilót fogytam! De ebből következik, hogy azt is tudom, hogy nem lehet megállapítani, hogy 30 kilót vagy 40-et fogytál-e, vagy 20-at fogytál vagy 30-at? Természetessen az aki figyott 10 kilót nem mondhatja, hogy leadott 50 kilót! Ez egyértelmű. De akinek 5-10 kiló a hijja, hogy tb támogatott legyen a műtétje az nyugodtan mondhat annyival többet a dokinak mert úgy sem tudják megállapítani! De ha már itt tartunk nekem van olyan ismerősőm aki 51 kilótól szabadult meg és nem is látszik rajta! Szerencsés alkat! A lényeg, hogy nekem tuti nem kell füllentenem mert a közel 50 kiló minuszommal simán benne vagyok az előírt kritériumokban!

52. **Rita** (válaszként erre: 49. - Lehotaine)
2008. szept. 9. 15:26
szerencséd van,ez elég ritka
51. **Rita** (válaszként erre: 48. - 85ef3bb3d1)
2008. szept. 9. 15:25
nagyon nem lehet hazudni, hiszen aki ténylg sokat fogy annak a bőrén lehet azt látni
50. **Rita** (válaszként erre: 46. - Daroki)
2008. szept. 9. 15:23

tudomásom szerint nem

Ki kell fizetni a palsztikai műtét árát(különben állami kórházban sokkal olcsóbb mint magánklinikán 200 ezer körül)

49. lehotaine (válaszként erre: 46. - Daroki)
2008. szept. 7. 22:45

Szia!

Nekem októberben lesz a műtétem, s mivel van egy köldök és egy hasi sérvem, így az OEP finanszírozza a hasplasztikával együtt. Szerencsésnek mondhatom magam, mert a több százezres műtétet nem tudnám kifizetni.

Lányok!

Ti mennyit adnátok az orvosnak a műtét után?

Köszi előre is!

2008. szept. 6. 23:11

A hasplasztikás fórumon vagy egy csaj aki 30kg-ot fogyott és tb-re megy a műtétje. A kritériumok a testtömeg index alapján vannak ez a BMI. A testsúlyt el kell osztani a magasságotok négyzetével ez a BMI. Ha a kezdő súly 35-45 BMI akkor minimum 10 BMI-t kell lefogyni. Ha a kezdő súly 45 BMI fölött van akkor minimum 12 BMI-t kell lefogyni ahhoz, hogy a tb támogassa a műtétet. A harmadik feltétel, hogy legalább fél évig tartani kell a súlyt. Na ezután úgysem tudnak utána nézni. De szerintem azután sem, hogy 40 vagy 50 kilót fogytunk-e le, mégha képekkel kellene bizonyítani azt a tíz kilót nem tudják megmondani.

A sérvvel kapcsolatban én ismerek olyat akinek a sérvműtéttel együtt csinálták meg a hasplasztikát és ingyenesen. Szerintem orvostól függ.

47. 7130b15964 (válaszként erre: 34. - 14775640c4)
2008. szept. 5. 19:06

A variálás azért van, mert a nagy közösből fizetik (ha fizetik). Ennyi erővel az összes hajdúsítást is fizethetnék, mert akinek hullik a haja, annak az okoz poblémát. Akinek törik a körme műkörmöst finanszírozhatnánk neki tb-re.

Szerintem ez pont nem az a kategória, amit a közösből kellene fizetni...

46. daroki
2008. szept. 5. 17:51
A sérvvel vajon mi a helyzet?Ha vkinek sérve van az is mehet TB-re?Úgy értem,hogy nemcsak sérvműtét lenne,hanem akkor már hasplasztika is.
2008. szept. 5. 17:31

Az hogy téged lelkileg zavar már rég nem indok!

Ha minden igaz csak akkor támogatja a TB, ha állati sokat fogytál. pl 120 kg-ról 60-ra

2008. aug. 27. 10:06
ok majd valamikor utána járok
43. 14775640c4 (válaszként erre: 42. - Magdolna23)
2008. aug. 27. 09:41

na majd ha utána jártál akkor ird meg a tapasztalataid.

és ha minden bizonnyal érdemes és nincs benne annyi buktató mármint az ügyintézésben akkor belevágok én is majd.

de ha tényleg ennyire nehéz és bonyolult az ügy akkor hagyom a fenébe

2008. aug. 27. 09:32
Hát nagyon utána kell jártni úgy látom sebaj időm van még de azért kiszemelek magamnak egy orvost
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook