Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Voltál már TB által finanszírozott hasplasztikán? fórum

Voltál már TB által finanszírozott hasplasztikán? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
84. Wendy87 (válaszként erre: 83. - **Rita**)
2009. márc. 17. 14:59
Ááá köszi :) Akkor jövő héten kiderítem, hogy Pécsen ez hol is van pontosan. Remélem sikerül kiderítenem egyet s mást.
83. **Rita** (válaszként erre: 82. - Wendy87)
2009. márc. 17. 14:55

nem-nem

A kórház plasztikai sebészetének ambuláns rendelésére kéne menned.

82. Wendy87 (válaszként erre: 81. - **Rita**)
2009. márc. 17. 14:53

Köszi :)

És melyik dokit keressem fel? Úgy értem, a körzetit? Mert ott mindig akkora tömeg van, nem szeretném szegényt feltartani ezzel, ha nem is vagyok beteg. Inkább egyből a illetékeshez fordulnék, csak nem tudom, hogy az melyik. Sebészetre menjek?

81. **Rita** (válaszként erre: 79. - Wendy87)
2009. márc. 17. 14:47
Látatlanba csak találgatni lehet.Miért nem kérsz időpontot?Elmész, a doki megnéz, és megmondja lehet e TB támogatással
80. Wendy87 (válaszként erre: 77. - 85ef3bb3d1)
2009. márc. 17. 14:30
Megkerestem a másik fórumon írt hozzászólásodat. Azt szeretném megkérdezni, hogy ami írtál, hogy a kezdő BMI... szóval itt kezdőnek az számít, ami szülés előtt volt? Mert számomra egyértelműnek tűnik, hogy akkor voltam a legnehezebb, amikor még bennem volt a pici, egyértelműen akkor volt a legnagyobb a hasam. Vagy a "nettó" tömegem számít?
2009. márc. 17. 14:26

Sziasztok! Mostanában nagyon foglalkoztat a hasplaszika kérdése. Remélem tudtok nekem segíteni.

Szóval, szerintetek van rá esélyem, hogy a TB támogassa a hasplasztikámat? Mielőtt terhes lettem kb. 60 kiló voltam a 165 centimhez, nem csont sovány, de szép feszes voltam és jó alakom volt. Aztán terhesen elve nagyon előreálló hasam volt, nagyon nagyra nőtt és sajnos híztam is. 16 hónapos most a babám, fogytam már valamennyit (még 10 kilót kéne leadnom, hogy megint 60 legyek), de már most látom, hogy nagyon lóg a hasam és ha még többet fogyok, még jobban lógni fog. Mert nem csak zsír van ott, hanem rengeteg bőr. Nem csoda, tiszta repedés vagyok, tehát igen megnyúlt a bőröm. Rettentően zavar, hogy ilyen fiatalon ilyen csúnya a hasam. Azt reméltem, majd valamennyire vissza fog menni, mert anyukámnak annak idején teljesen visszament 1 év alatt. Szóval kérhetném, hogy a TB támogassa a műtétet? Nézegettem, hogy amúgy 4-5 százezrekbe kerül, amit sajnos tudom, hogy sose tudnék kifizetni (ez kb. tízszerese a havi jövedelmünknek amiből ketten élünk a gyerekkel). Természetesen valamennyit (50 ezer forint körül) tudnék rá áldozni valahogy, ha mást nem, karácsonyra ezt kérném a családtól, de többet ők se tudnának rászánni.

De a másik kérdésem, hogy egyáltalán megcsinálják-e nekem? Mert olvastam egy kórház oldalán, hogy csak azoknak csinálják meg, akik nem terveznek több terhességet és már elmúltak 30 évesek. Én még csak 22 leszek áprilisban és természetesen szeretnék még gyereket. Nem most, majd 5-6 év múlva. De akkor addig maradjak így? Azt írták, hogy a következő terhességet veszélyeztetné a műtét. Igaz ez?

2009. márc. 10. 23:56
Nem,de ismerek ojat.Nem minden hasplasztikát támogat a TB.
77. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 76. - Orsi 500)
2009. márc. 10. 15:57

Szia Orsi!


A hasplasztikás forumon az 5989-es hozzászolásnál le van írva, hogy mi a tb által finanszíroztt plasztika feltétele. Azért nem írom le mert ott jól le van írva. Nekem januárba volt tb-re, ugyhogy tényleg úgy van.

Üdv: Viki

2009. márc. 10. 13:36

Sziasztok!


Csak régi hozzászólásokat olvasok, pedig kíváncsi vagyok a atapasztalataitokra. Most szeretném rászánni magam egy hasplasztikai műtétre és szeretnék tőletek információt gyűjteni. HALIHÓ! Van itt valaki, aki már túl van rajta?

Üdv!

75. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 74. - Cafemano)
2008. okt. 28. 19:28
Így van! Végig lehet csinálni és a hónapok alatt annyira átáll az ember gondolkodása, hogy úgy gondolom megtartani sem lesz nehéz! Nagyon sok sikert és kitartást kívánok a fogyásodhoz! Persze még én sem értem a végére még nekem is kell fogynom! Így a végefele a legnehezebb mert már nagyon nehezen mennek le a kilók!
2008. okt. 28. 11:02

Én most egy hónapja kezdtem el komolyan diétázni. Előtte is voltak próbálkozásaim, de mindig feladtam. Most úgy érzem, hogy fejben is eldőlt, és sokkal simábban megy. Nem érzem kínlódásnak. Azért kezdtem el olvasgatni ezt a fórumot, mert attól azért félek, hogy ha esetleg valóban sikerül leadnom azt a 35 kilót, amit tervezek, akkor a hasam nagyon fog lógni. Mondjuk bár már ott tartanék, hogy ezen kelljen gondolkodnom...!!!


De ha hiszed, ha nem, a képeidből hatalmas erőt merítettem, egyre inkább elhiszem, hogy végig lehet csinálni!!!

73. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 70. - 6601d2a222)
2008. okt. 25. 21:35
Ne ijedj meg ha abba marad a fogyás! Az a lényeg, hogy akkor se add fel sőt!! Nekem is vannak hónapok vagy több hónap is amikor megáll a fogyás, főleg már most a vége felé. Úgy gondolom akkor alakul, alkalmazkodik a szervezet. Többször előfordult velem, hogy kilóra nem fogytam egy hónapig egy dekát sem de a nadrág ami nem volt jó rám egy hónap múlva már jó volt. Persze nagyon nehéz olyankor mert az ember úgy van vele, hogy már ennél kevesebbet nem lehet enni de az a rohadt mérleg meg sem mozdúl!! Kitartás!!! Ez a lényeg!
72. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 71. - Cafemano)
2008. okt. 25. 21:29

Köszi a dícsérő szavakat!

Étrendváltoztatással sikerült ennyit fogyni. Kenyeret, tésztát, rizst, krumplit nem eszek. Kenyér helyett puffasztott rizst vagy még azt sem. Napi 500-600 kalória. Nagyon sokáig felvágottat ettem sok paradicsommal, paprikával, uborkával, retekkel és délután már csak joghurtot. A főzelékeket étkezési keményítővel sűrítem. A levesekből vagy az olajat vagy a lisztet spórólom ki. Szobabiciklizek és tornázok de nem ezt az ugra bugra tornát csak izom erősítőket hasizom, comb és fenék.

71. cafemano (válaszként erre: 67. - 85ef3bb3d1)
2008. okt. 25. 19:37
Megnéztem az adatlapodat, hát nem semmi változáson mentél át!!! Minden elismerésem a tiéd!!! Megkérdezhetem, hogy mivel fogytál?
70. 6601d2a222 (válaszként erre: 67. - 85ef3bb3d1)
2008. okt. 17. 13:20

Köszi Viki!

Még 34 a BMI-m, 25-ig szeretnék min. lemenni és utána foglalkozni komolyabban az üggyel, remélem még akkor is lesz tb finanszírozás. A combomon a bőr (lábam között) totál fodros, ráncos.


Most számoltam utána, hogy eddig 8-at ment le a BMI-m, és még 9-et szeretném. Hát ez csodálatos hír. Csak folyton attól félek, hogy abba fog maradni ez a fogyás. :(

69. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 68. - Tillingerné Éva)
2008. okt. 11. 18:11
Voltál másik orvosnál is? Ajánlom menj el! A másik / hasplasztikás / forumon is van valaki akinek sérve volt és mostanában csinálták vagy csinálni fogják neki a műtétet tb-re! És van egy másik ismerősőm is akinek a hugát fogják most októberben műteni szintén tb-re és sérvet írnak be neki!! Szóval csak jóindulatból mondom keress tovább orvost!
2008. okt. 11. 17:50
Sziasztok!Én is be voltam indulva mikor a barátnőm megcsináltatta tb-re Fehérváron,csak a zsírleszívást kellett neki állni.De tavaj mikor felkerestem az orvosát,azt mondta sajnos már nem lehet sérvnek beírni ezért fizetni kell.Én meg megkérdeztem,ha tényleg sérvem lenne?Azt mondta már a tb-kiköti,h akkor nem úgy kell vágni,hanem köldöktől lefelé!:-/
67. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 66. - 6601d2a222)
2008. okt. 11. 14:13
Az enyém is, de nem olyan ronda mint mondjuk a Romantikos Katinkáé. A combom is szörnyű de úgy vagyok már vele, hogy éljem túl a hasplasztikát és a többivel majd megtanulok együttélni. Azt szoktam mondani, hogy van rajtam vagy 2 négyzetméter felesleges bőr. Még a hátamon is lóg oldalt két hurkácska. Egyébként a comb is mehet tb-re ha úgy alakul, hogy megcsináltatod azt is. A kart nem tudom azt meg kell kérdezni, de a cici is mehet tb-re nagy fogyás után, de csak a felvarrás!
2008. okt. 10. 22:16
ez jó hír.mondjuk még reménykedem...de pl a karom is katasztrófa :(
65. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 64. - 6601d2a222)
2008. okt. 10. 20:34

Szia!

Nem kell bizonyítani! Legalábbis nekem egy szóval nem mondták, hogy bizonyítsam! Elhitték, hogy annyi voltam amennyi! Annyit mondott a dokinő, hogy el kell mennem egy esztétiksi bizottság elé akik majd rámondják az "áment"! Aki sokat fogyott annak úgyis látszik a bőrén és egy szakember ezt meg tudja állapítani.

2008. okt. 10. 17:49

Sziasztok!

De hogyan bizonyítom, hogy fogyás előtt 35 felett volt a BMI-m? Pl. (mivel szültem) megmutatom a babakiskönyvemet, hogy hogyan változott a súlyom a terhesség alatt? (már a terhesség elején is volt 35 a bmi-m)

Vagy ránézésre tudni fogják, hogy magas lehetett a bmi-m, ha ennyire lóg a bőröm?

Egyébként még távol vagyok a céltól, fogyózom szépen, nyugodtan, de már most nagyon lóg a bőröm és kétségbe vagyok esve. Nem csak a hasamon, de combomon , karomon is. :(

nem tudom van-e remény a visszahúzódására...

2008. szept. 17. 02:03

Sziasztok!

Voltam Szegeden, megcsinálják a hasplasztikám tb-re. Legalábbis egyenlőre úgy néz ki. Azt mondta a doktornő, hogy el kell mennem még egy esztétikai bizottság elé de ez az én esetemben csak formaság mert minden kritériumnak megfelelek maximálisan. Ott csak rámondják majd az áment és igy lesz hivatalos! Úgyhogy mindenki aki legalább 25-30 kilót fogyott nyugodtan vágjon bele! Viszont úgy gondolom, hogy Pesten könnyebb ott valamiért nem kell hozzá ennyi cécó!

62. **Rita** (válaszként erre: 61. - **Rita**)
2008. szept. 11. 06:58
Tudom, hogy chatelés közben könnyű félreérteni a másikat, hiszen nincs hangsúly, és nincs arcmimika
61. **Rita** (válaszként erre: 60. - 85ef3bb3d1)
2008. szept. 11. 06:57
Dehogy haragszom :) CSak ebből gondoltam, hogy egy csöppet fel vagy háborodva
60. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 59. - **Rita**)
2008. szept. 10. 19:23
Ja!? Ez csak egy nagyon rossz szokás! Én is észrevettem, mikor levelet írok akkor is, majd igyekszem odafigyelni! De azért ne haragudj!!
59. **Rita** (válaszként erre: 58. - 85ef3bb3d1)
2008. szept. 10. 17:09
Oké, csak szinte minden mondatod után felkiálltó jel van
58. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 57. - **Rita**)
2008. szept. 10. 14:11
Nem is vettem kötözködésnek!! Csak leírtam a véleményem!
57. **Rita** (válaszként erre: 56. - **Rita**)
2008. szept. 10. 06:56
Viki35 nem azért írtam ám hogy kötözködjek! :)
56. **Rita** (válaszként erre: 54. - 85ef3bb3d1)
2008. szept. 10. 06:42
Én sok mellműtétessel "beszélgettem" akiket állami kórházban műtöttek, de egyik sem adott hálapénzt.Befizették a műtét árát ( 500-550 ezret) és ennyi.
2008. szept. 9. 23:06

Sziasztok!


Nekem októberben lesz OEP támogatott műtétem, (két sérv+plasztika) s nagyon szeretnék infot gyűjteni, hogy Ti mennyi pénzt adnátok a dokinak a műtétet követően.


Viki35!

Köszi a segítséget. Én már hallottam sokféle összeget, de legtöbben 20-30000 Ft-ot mondtak, s varratszedéskor pedig egy üveg minőségi italt.

Valószínűleg többet én sem fogok adni, mert hát két gyerkőc mellett...

Még egyszer köszi.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook