Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Voltál már TB által finanszírozott hasplasztikán? fórum

Voltál már TB által finanszírozott hasplasztikán? (beszélgetős fórum)

114. szisi (válaszként erre: 113. - Pasztorlaszlo)
2010. febr. 11. 10:56

Szerintem a fotók és a bőröd állapota magukért beszélnek, más bizonyítékra nincs szükség.

Hívd fel a honlapon található telefonszámot, ott kell időpontot kérni konzultációra!

Illetve még azt javaslom, hogy telefonon kérdezz rá arra, hogy milyen előzetes vizsgálati eredményeket kell vinned, mert vannak olyan beavatkozások, amelyekhez mondjuk EKG, ultrahang, stb. szükséges, ezt már vinned kell az első megbeszélésre is, és az orvos ezek alapján már látni fogja, hogy műthető vagy-e, vagy sem.

2010. febr. 11. 10:41

Köszönöm szépen!


Viszont remélem, hogy elég, ha az "állításom" (mármint azt, hogy 45 kg-ot fogytam) csak fényképekkel (viszont abból rengeteggel) tudom igazolni.

Orvosi papírom sajnos nincs róla.

Még a körzeti orvosom tudja elmondani, hogy tényleg "nagy" voltam, hisz' gyerekkorom óta ő kezel.


Szerintetek ez elég "bizonyítéknak"?

112. szisi (válaszként erre: 111. - Pasztorlaszlo)
2010. febr. 11. 10:29

Szia!


Azt hiszem, ha megnézed az alábbi linket (igaz, budapesti kórházról van szó), jó híreket találsz rajta! Itt fel van sorolva a TB által finanszírozott beavatkozások között a te problémád is! Remélem segít!


[link]

2010. febr. 11. 08:26

Sziasztok!

27 éves vagyok, férfi. Kb. 1 év alatt sikerült 137 kg-ról 92-re lefogynom (-45 kg), amit több, mint egy éve már tartok (vagy mégtöbb).

Sajnos kötényhasam van, ami nagyon-nagyon-nagyon zavar!

Szeretném megműttetni, de nincs rá 3-4-500 ezer Ft-om....

Szerintetek van lehetőség rá, hogy TB-támogatást vegyek igénybe a műtétre?

Ha igen, mit kell tennem, kit kell felkeresnem?

Debrecen és vonzáskörzete lenne számomra a legmegfelelőbb, de ha az ország másik végén csinálják csak meg TB-támogatás keretén belül, az sem gond! Csak csinálják meg!


Kérlek titeket, segítsetek, ha tudtok!


Köszönöm!

110. 9e36cbb27b (válaszként erre: 109. - Ditta197433)
2010. febr. 6. 08:01

gondolom sokkal szebb lett a hasad ezóta már. És mennyire fájt, ill volt kellemetlen?

én most eggy meglehetősen nagy fogyásba vagyok a kellős közepébe. 113,7-ről lemenni 80-ra.

Én is gondolkoztam h utána kellene tenni valamit, bár volt akik lebeszélnének róla.

109. Ditta197433 (válaszként erre: 96. - Szilvi0410)
2010. jan. 18. 11:17

Szia Szilvi!

Igaz, hogy nem nekem címezted az írásod, de nekem volt Szegeden TB-s hasplasztikám.Varga adjunktus csinálta, és Ő azt mondta, ha valaki lefogyja a testsúlya 30%-át, és tartja 1éven át, akkor mehet TB-re. Szentesen nem foglalkoznak TB-s plasztikával.

108. Ildiieb1 (válaszként erre: 95. - Anya82)
2009. dec. 28. 22:13

Szia!


Tudnál nekem segíteni, hogy hogyan lehetne igénybe venni a támogatást? Második kislányom születése után a hasam, hát nem az igazi. Van még rá lehetőség? Vagy megszűntették már? Nagyon megköszönném, ha válaszolnál nekem. Üdv. Ildikó

ildiko.agoston@t-online.hu

107. Kata07 (válaszként erre: 106. - Bobakeva)
2009. dec. 12. 15:07

Szia

hát énis azután keresgélek itt.

van egy másik oldal ott van egy két csaj akit tb által mütöttek

érdeklötem de semmi érdemleges válszt nem kaptam na de ez van ha esetleg tudsz valami irj nekem köszike

106. bobakeva (válaszként erre: 95. - Anya82)
2009. nov. 16. 14:30
Szia! Én a tb-hasplasztika után érdeklődnék. Van még támogatás rá, milyen mértékű? Két császármetszésem, volt a kettő között egy méhenkívüli terhesség, aminek sajnos nagyműtét lett a vége. Szóval három vágásom van, és a megnyúlt bőr csúnyán lelóg, nagyon ronda, engem legalábbis zavar, minden téren. Írnál nekem privátban, köszi.
105. torpiri
2009. nov. 6. 08:42

Sziasztok.Jár még erre valaki??? :)


Anya 82 tudnál segiten hogy hogy kell nekiindulni a hasplasztikának??

Előre is köszi

104. ryli
2009. szept. 8. 12:15

Valaki emailben tudna segíteni, hogy hogyan is induljak neki egy ilyesmi tb- támogatással járó haspalsztikának?

Hisz 45kg-t fogytam, és 20 évesen nem igen előnyős, és írtó zavaró a hasamon lévő bőr.. segítsetek.

email: ryliii9@gmail.com ! Előre is köszönöm

103. szilvi0410 (válaszként erre: 101. - 85ef3bb3d1)
2009. szept. 4. 20:26

Szió!


Örülök ,hogy túl vagy a műtéten,remélem jól fog sikerülni.írj róla ,várom a beszámolót.

Pussz Neked és mindenkinek és szép hétvégét.

102. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 97. - Bogitimi)
2009. szept. 4. 04:08
Van tb támogatás azoknak akik sokat fogytak. Sajnos azt már megszüntették, hogy tb-re megcsinálják mindenkinek aki szült. Pedig szerintem kijárna minden nőnek aki szült!!!!!!!!
101. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 96. - Szilvi0410)
2009. szept. 4. 04:06

Szia Szilvi!!

Abdulról majd priviben!! Szerintem combplasztikát még nem csinált. A tb támogatást tuti megkapod de menjél időben jelentkezni mert megszorító intézkedések vannak Szegeden is és elképzelhető, hogy ez miatt idén már nem csinálják meg. Tudod korlátozzák a műtétek számát! Nekem megvolt a korrekciós műtétem múlthét hétfőn, az első. A második szept 25.-én lesz! Van egy csajszi aki írt a hasplasztikás forumon hónapokkal ezelött, hogy októberben lesz combplasztikája, majd megkeresem és megkérem írjon majd róla meg rakjon fel képet ha megcsinálták! Holnap írok privit addig is millió puszi!!

100. bogitimi (válaszként erre: 95. - Anya82)
2009. szept. 3. 20:58
Szia!Nagyon megörültem, mikor megtaláltam ezt az oldalt és az írásodat. Tudnál nekem segíteni tb-s hasplasztikával kapcsolatban? Hogyan működik? Mi kell hozzá? Kihez és hova érdemes fordulni? Bocs a sok kérdésért, csak szeretném én is megcsináltatni a hasam, mert egy éve szültem második gyerköcömet császárral és azóta szörnyű lógó a hasam. Most meg elkezdtem fogyni, ami igencsak rámfér és azóta pláne csúnya, mint akinek szoknyája van. Szőrnyű és utálom magam! Ezért is szeretnék minél többet megtudni erről a műtétről.
99. zinnia (válaszként erre: 95. - Anya82)
2009. szept. 3. 20:39

szia.. igen van.. mi kellett ahhoz, hogy megcsinálják? kinél voltál?

(mennyibe kerül..gondolom zsebbe..:S)?

98. szilvi0410 (válaszként erre: 97. - Bogitimi)
2009. szept. 3. 20:18
Ha nekem szántad a kérdést akkor én úgy tudom ,hogy van még ,de erre a Viki az aki pontosan választ tud adni.De remélem mások is vannak akik igénybe vették már és írnak.
2009. szept. 3. 13:52
Hello! Szeretném megtudni, hogy mi kellett a Tb támogatáshoz? Sokat fogytál hirtelen? Vagy hogyan fogadta el a tb? Én tegnap voltam Pesten a Szent Isván kórházban egy plasztikai sebésznél, ő azt mondta már nincs tb támogatás évek óta! Segíts légyszi! Köszi Timi
2009. szept. 3. 08:25

sziasztok!


Csajszik valakinek volt már comb plasztikája?Én szegedre szeretnék menni ha lehet mert ez közel van .Ja és én is a tb támogatást szeretném igénybe venni.

Viki:Szentesen milyen Abdul?????most láttam az oldalát.

95. anya82
2009. aug. 29. 14:15

Sziasztok!

Július 1-jén, mindössze három hét várakozás után volt TB-s hasplasztikám a Szent Imre kórházban! Ha kérdésetek van, szívesen segítek!

94. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 93. - Zebracsikó)
2009. aug. 23. 21:18
Már nincs! Pár éve megszüntették sajnos! Már nem finanszírozza a tb!
93. zebracsikó (válaszként erre: 91. - 85ef3bb3d1)
2009. aug. 20. 11:19

ismerősömnek volt TB-s hasplasztikája (igaz, már legalább 8 évvel ezelőtt), ő azt mesélte, hogy 2 gyerekszülés után a hasplasztika jár TB finanszírozásban. Neki talán 8-10 kg-t kellett előtte fogynia mindössze, tehát nem volt rajta igazán nagy felesleg. A MÁV kórházban csinálták neki.


Sőt, a melleit is korrigáltatta, nem szilikon, csak felvarratta, szintén TB-finanszírozással.


Nem tudom, van-e ez a lehetőség még.

92. ryli
2009. aug. 19. 22:05

Sziasztok...!

Én is egy cipőben járok veletek, hisz 45kg-t fogyta, röpke 5-6 hónap alatt és eléggé furi a hasam:(

91. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 90. - Ctlojzi)
2009. júl. 14. 22:50

Szia!

Sajnos a tb finanszirozást csak azoknak adják akik sokat fogytak! legalábbis így tudom! Bár nagy disznóságnak tartom! Más esetben is kijárna! Viszont úgy tudom, hogy a Szent Imre kórházban 270.000 a hasplasztikai műtét! Van ahol 600.000 tehát ez elég kedvező ár de csak annak aki meg tuja fizetni! Sok sikert!

2009. júl. 12. 09:02

Sziasztok!

Előzményként annyit írnék, hogy véletlen találtam Rátok tegnap este, de a 30 perces késleltetést nem bírtam kivárni...

Érdekelne a téma, amiről itt beszélgettek.

Az alap ok a szülés nyomai ( nekem 16 éves a fiam ), illetve a nyomok eltüntetése.

A történetem prózai és egyszerű.

Tavaly otthagytam a volt munkahelyemet, mert folyamatosan gyengének, betegnek éreztem magam, hála a főnököm undorító modorának.

Gondoltam, mielőtt új helyre megyek kivizsgáltatom magam ( hitelt vettünk fel lakásfelújításra, gondoltam ne csak a ház legyen tuningolva, én is elmegyek alsó-, felső kivizsgálásra.

A körzeti a laboreredmények alapján gyomortükrözésre akart elküldeni, de én tudtam, hogy más a baj.

Előző évben sikerült petefészek-gyuszit kapnom. Gondoltam, még jó is, kiszedték a spirált, hajr babyboom...Erre 1/2 évre történt, hogy minden bajom volt, fogytak, hánytam, hullott a hajam, ráadásul isiászom lett.

Én, aki sportoltam, orvost csak a tvben ( Dr. House ) láttam.

Elmentem a nőgyógyászhoz, aki közölte, holnap megyek a kórházba és megszabadítanak a bajtól - baloldali petefészek.

Nem bőgtem, simán vártam már,hoy pihenjek, legyek túl rajta.

Másnap kórház, komoly műtét lesz, minden vizsgálatot megcsináltak, hál istennek a vérem olyan xar lett, hogy két nap múlva lett a műtét, mert vért kellett szerezniük.

Hihetetlen megalázó volt a beöntés, a borotválást nem hagytam, magam végeztem ( megkedvelt a nővérke ), de a katéteres zacskós vizelet elvezetés... egy szónak is száz a vége, másodnapra a műtét után voltam olyan állapotban, meg zavartak is, hogy felkeljek. Ekkor mondta el a doki, hogy megszabadított a bajtól, sőt mindent kivett, amit talált...mai napig nem tudom, hogy miért. Hazamentem, de visszatértem a kórházba, a csövön kivezetett cucc befolyt a hasfalamhoz, ha egy nappal később megyek, perforál, és már félárva a fiam.

Sikerült minden, már túl vagyok rajta, nem vagyok depressziós, beletörődtem, nem vergődök...

Viszont az isiász, a másodszori benttöltött két hét nyoma, hogy a testtartásom hihetetlen, és megereszkedett a hasam, kötényt hordok éjjel-nappal.

MEG AKAROK SZABADULNI TŐLE, A ROSSZ EMLÉKEIMTŐL, ÉS AMENNYIRE LEHETSÉGES, NŐ SZERETNÉK LENNI...igen is, bókokat kapni, mosolyogni, élvezni az életet, a páromat ( férjemet )...mindent.

Segítsetek kérlek, adjatok nekem címet, nevet, telefont, hol tudnak engem restaurálni?

Köszönöm Nektek, és gondolom, hogy nem kell mondani, mert tudjátok, várom a segítségeteket.

CT-lojzi

89. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 88. - Ditta197433)
2009. jún. 22. 02:14

Szia Ditta!

Ne haragudj, hogy csak most írok de rég jártam ebben a forumban! Az esztétikai bizottság miatt ne aggód!!!!!!!!!!!!!!

Én is hülyére idegeskedtem magam miattuk de semmi az egész! A kezelőbe a dokiddal együtt bevonul a prof. és megnézi a hasad közben a dokid elmondja neki a mondandóját és a prof. pedig rábolint a műtétre! Ne egy 10 tagú bizottságot képzelj el, olyan lesz mint egy vizsgálat! Szóval nyugi, minden rendben lesz!! Ki fog műteni és mikor?

Szerintem a combot is meg lehet csinálni tb-re, vagyis nagyon remélem mert én is tervezem. Egy doki azt mondta ha a testsúly legalább 0.5% -a a combról leműtendő felesleges bőr akkor támogatja a tb. Azt nem tudom ez tényleg így van-e de ezt a választ kaptam egy internetes orvosi oldalon! Szerintem együtt a hasplasztikával nem csinálják meg! És talán jobban is jársz! Mindkettő nagy műtét a kettő együtt meg.....! Én majd 2 év múlva szeretném a combplasztikát de én is örültem volna ha egyben van a hassal. Jobban jártam, hogy nem úgy lett! Egy 5-6 órás műtét nagy megterhelés a szervezetnek és az orvosnak is, ő is ember és jobb ha a fáradtság miatt nem kapkodja el!! Nekünk pláne! Sok sikert!

2009. jún. 18. 15:30

Szia Viki35!

Most olvastam ezen az oldalon az írásaidat, és nagy segítség nekem. Én is Szegedre megyek hasplasztikára, TB támogatottan, már csak az esztétikai teem elé kell mennem, és ez aggaszt, mert nem tudom Ők mit fognak mondani. Én 56 kilót fogytam, és szörnyű a hasam és a combom, meg a felkarom is. Tényleg meg lehet a combot is műttetni TB-re? Ha igen megcsinálják-e egyszerre a hassal?

87. **Rita** (válaszként erre: 86. - Sneer)
2009. ápr. 9. 13:02
hasplasztika fórumban
86. sneer
2009. ápr. 9. 13:01
Sziasztok! Ezt találtam a neten: "A hasfal plasztika nem TB támogatott. Abban az esetben végezhető el TB által finanszírozott módon, ha egyéb műtéti úton kezelhető eltérés is van (hasfali sérv). Dr. Boros Miklós sebész" Egyébként külön hasplasztika galériát hol tudom megnézni?
85. vigyori:) (válaszként erre: 79. - Wendy87)
2009. márc. 17. 18:58

szia.

én azt olvastam valahol,egy doki írta,hogy ha a hasfal is szétnyílt,akkor mindenképpen jó a műtét az újabb terhesség előtt,mert nem mindegy hogy normál állapottól indul az újabb,vagy egy szétnyílt hasfallal.

asszem babaneten volt egy plasztikai doki hsz.-a.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook