Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Voltál már TB által finanszírozott hasplasztikán? fórum

Voltál már TB által finanszírozott hasplasztikán? (beszélgetős fórum)

174. cafemano (válaszként erre: 173. - Krisz38)
2010. szept. 15. 12:56

Szia! Megnéztem a hasadat - nagyon szép lett! Gratulálok hozzá! És a bátorságodhoz is. :) Én még csak most vagyok a fogyás szakaszban, de mivel kb. 50 kilótól akarok megszabadulni (vagyis már csak 35), valószínű, hogy nekem is szükségem lesz rá. Ezért olvasgatlak benneteket.


Mégegyszer gratulálok, és jobbulást, gyors gyógyulást kívánok. :D

173. krisz38 (válaszként erre: 172. - Tigrismami)
2010. szept. 12. 18:20

Szia!

Akkor Neked jobban telt az elmúlt pár hét mint nekem, de nagyon örülök, hogy túl vagyok rajta. Szeretnék most néhány héttel öregebb lenni:-)

A kilók miatt pedig ne aggódj, majd leadod a dolgos hétköznapokban. Annyira nem tudnék elrontani én sem egy tuti jó nyaralást, hogy salátaleveleket rágcsáljak mindvégig, főleg ha külföldön vagyok, ki nem hagynám a helyi specialitásokat:-)

Kicsit fájok, fáradt vagyok, de amúgy minden ok. Majd írok bővebben, de ha valami konkrétum érdekel, írhatsz priviben is.Ja, és nem is kértek semmi francot a fogyásom bizonyítékaként.A kórház meg szupi, ha lehet ilyet mondani. 1 ágyas szobák, tv, miazmás, luxus. És minden orvos, nővérke segítőkész, kedves, azt hittem valami kandi kamera, de nem.

172. Tigrismami (válaszként erre: 160. - Krisz38)
2010. szept. 12. 16:15

Szia Krisz!


Hogy érzed magad. Gondolom már otthon vagy. Remélem minden rendben ment. Kösz a jókívánságokat a nyaralás szupi volt. Napoztunk, fürödtünk egész héten míg itt Mo-n mindenki fűtött. Nem is merek mérlegre állni, mert tuti híztam pár kilót. Hétfőtől újra hajtok a fogyásra!!!


Szép napot!

171. kata1108 (válaszként erre: 170. - Lehotaine)
2010. szept. 7. 20:17

Sziasztok,

Most olvasgattam végig a fórumot és gondoltam segítek ha tudok.

Én 4 év alatt leadtam 74 kilót és mivel már nem tudtam fogyni felkerestem a legjobb barátnőm tanácsára egy plasztikai sebészt aki felhívta a figyelmemet, hogy amennyiben orvos által igazolni tudom, hogy mennyit fogytam és legalább 12 pontot csökkent a bmi indexem akkor a tb támogatja műtétemet. Ennek a 2 feltételnek kell teljesülnie. November első hetében lesz az első műtétem.

170. lehotaine (válaszként erre: 169. - Pagi82)
2010. szept. 6. 21:53

Szia!

Először is gratulálok a 3 pindunkádhoz.

Én is kecskeméti vagyok. Engem a kecskeméti megyei kórházban műtöttek.

Nekem lehet mondani, szerencsém volt, mert mikor elmentem a dokihoz megbeszélni a műtétet, kiderült a vizsgálatnál, hogy köldöksérvem és hasfali sérvem is lett a 2 terhesség következtében, ezért ezek helyrehozatala mellett TB-re megcsinálták a hasplasztikát is. Ennek 2éve lesz októberben. Akkor lett volna 320-350 ezer forint a plasztika, ha fizetnem kellett volna. Így csak a boríték ment zsebbe.

A műtét utáni fájdalom egyébként nem is hasonlítható össze a császármetszés utáni fájdalommal. Ha a tízes skálán értékelném, akkor a császármetszés lenne 9, a hasplasztika 4. Nem is a műtéti heg fájt, hanem a hasi izomzat, mert nekem azt is varrták (a kisfiam 4,7 kg-mal született, kicsit átrendezte anya pocóját).

A kisfiam 1 éves, a kislányom 3 éves volt a műtétemkor, s nekem a doki 4-5 hetesen már megengedte, hogy emeljem őket, csak a cipelés volt tilos.

Ha bármiben segíthetek, nyugodtan írj privátot.


Üdv:

Móni

169. pagi82
2010. szept. 6. 08:12
Köszönöm a válaszokat, megnéztem, de csak 31 a bmi (a legmagasabb). Úgyhogy akkor erről ennyit, mármint a tb-ről. Viszont van olyan orvos, aki nem 4-5-6 százakért csinálja, hanem egy kicsivel emberibb áron, de azért jó munkát végez?
168. krisz38 (válaszként erre: 167. - Vakri)
2010. szept. 5. 15:06
Ohhhh. ezt nem tudtam, de biztos így van, én nem néztem utána bevallom.
167. vakri (válaszként erre: 166. - Krisz38)
2010. szept. 5. 14:35
A BMI-nek éppen az a lényege, hogy ez a súly-magasság arányt jelenti. Ezért reális 150 és 190 centis esetében is.
166. krisz38 (válaszként erre: 165. - Pagi82)
2010. szept. 5. 11:42
Nincs mit. Írd be a keresőbe a BMI-t, és találsz sok kalkulátort, könnyedén kiszámíthatod:-)Egyébként úgy tudom, de nem 100%, hogy ha nem éri el a 35-öt, akkor is megcsinálják tb-re, ha sokat fogytál, és indokolt. Gondolom azért, mert pl. egy 150 cm magas embernek még ha nagyon sok is a súlyfeleslege, akkor sem biztos, hogy eléri a bmi-je a 35-öt.Majd rákérdezek a dokimnál:-)Ja, és izgulok, de azért nem annyira. Inkább a műtét utáni bénáskodás miatt aggódom:-), Köszi a jókívánságokat!
165. pagi82 (válaszként erre: 162. - Krisz38)
2010. szept. 4. 07:33
Nagyon szépen köszönöm, bár egyelőre még fogalmam sincs mi az a bmi (hallani már hallottam róla, de hogy hogy kell kiszámolni? ) Utána nézek. Nem tudom mit szoktak ilyenkor kívánni, de én mindent jót kívánok neked! Biztos nagyon izgulsz már,ugye? VAnnak amúgy valamilyen feltételei a műtétnek? Várom mások váalszát is.
164. 2954d38182 (válaszként erre: 148. - Elpé)
2010. szept. 3. 23:11

Igen,engem!

2010.08.25-én

163. krisz38
2010. szept. 3. 23:02
Párdon, kicsit sok a "hogy"...:-))) de már nagyon fáradt vagyok.
162. krisz38 (válaszként erre: 161. - Pagi82)
2010. szept. 3. 23:00
Én annyit tudok, hogy a legtöbb túlsúlynál mért BMI- nek 35 fölött kell lennie, és minimum 10 -el kell csökkennie, hogy ahhoz, hogy a Tb támogassa. Valamilyen orvosi dokumentummal kell bizonyítani a legmagasabb testsúlyt, pl. terhes kiskönyv, vagy régi zárójelentés, stb. Tőlem kértek fényképeket is. A területileg illetékes plasztikai sebészetet kell felkeresni, de mivel ilyen nem mindenhol van, pl. ahol én lakom, ott sincs, ezért bepróbálkoztam a Honvéd kórházban, mert annyit tudtam, hogy ott csinálnak ilyesmit. Nagyon rendes dokikat ismertem itt meg. Hát egyelőre ennyit tudok segíteni, majd bővebben tudok írni, kb . 2 hét múlva, ha túl leszek a műtéten.
161. pagi82
2010. szept. 3. 21:37

Sziasztok! Én még új vagyok ebben a témában, bár már foglalkoztat jó ideje, csak eddig nem nagyon volt időm. Hármasikreket szültem, híztam 35 kg-t terhesség alatt, 36. hétre születtek meg, annyira kinyúlt a hasam, hogy szét is repedt. Most is csak lóg. Amúgy vékony voltam mindig is, most is visszafogytam 59 kg-ra (az induló 57 volt) 170 centi vagyok. Nem tudom, a tb támogatást igénybe vehetném e, mi kell hozzá?

Másik kérdésem az lenne, hogy kinél érdemes megcsináltatni? Kit ajánlotok?

Illetve még érdekelne, hogy mennyi időkiesést jelent a műtét? Mennyi idő után lehet emelni (a gyerekeket)? És sokkal fájdalmasabb, mint a császár (persze, tudom, nem mindenki szült császárral)?

A válaszokat előre is köszönöm (bocsánat, de visszaolvasásra egyáltalán nincs időm, örülök, hogy néha ide jutok a gép elé).

160. krisz38 (válaszként erre: 159. - Tigrismami)
2010. aug. 27. 08:02

Szia!

Szept. 6-án lesz a nagy nap, és a doki szerint, ha minden okés, akkor 10.-én haza is enged.

Jó nyaralást!

159. Tigrismami (válaszként erre: 158. - Krisz38)
2010. aug. 27. 06:18

Szia!


Egyre kíváncsibb vagyok. Mikor lesz pontosan a nagy nap? Én szept 02-12ig nem vagyok gép közelben.


Kellemes napot!

158. krisz38 (válaszként erre: 157. - Tigrismami)
2010. aug. 26. 23:38

Persze, hogy majd ide is leírom az "élményeim", hátha valakinek hasznos. És teszek majd fel előtte-utána képeket is:-).Nyugodtan keress majd, és köszi a jókívánságot!Neked meg sok sikert a további fogyáshoz!

Annyit még , hogy rajtam maradt még vagy 15 kg, de mivel soha nem voltam nádszál, sőt, így ha ugyanilyen maradok, csak a kötényem nélkül az már maga a csoda lesz.Szerintem a + 15 kg, a hasamon koncentrálódik:-), sajnos mindet biztos nem tudják levarázsolni, de ha nem fog a bokámig lógni, nekem már az is tökély:-)

157. Tigrismami (válaszként erre: 156. - Krisz38)
2010. aug. 22. 09:34

Szia Krisz38!


Nagyon tetszik a sztorid. Szeretném hallani majd a többi részét is ha lehet. Én még csak a fogyás szakaszában vagyok. Eddig 24 kilót dobtam le. Én szeptember elején nyaralni megyek de szurkolok neked, ha vissza jöttem megkereslek. Persze csak ha nem bánod. Addigra túl leszel a műtéten is. El sem hiszed mennyire kivi vagyok, hogy ,megy majd a dolog.

Sok sikert!!!!!!!!!!!

156. krisz38
2010. aug. 20. 20:04
Sziasztok! Nekem 2 hét múlva lesz a hasplasztikám. Fogytam 35kg-ot, besétáltam az ÁEK-ba, kerestem egy plasztikai sebészt, és megbeszéltem vele a műtét időpontját. Az egész kb 1 nap utánajárás volt, + a műtéthez szükséges vizsgálatok elintézése.(EKG,hasi ultrahang, mellkas rtg, labor, altatóorvos). A támogatáshoz kellett egy háziorvosi igazolás az induló súlyomról,(ezt utólag kértem de a hasam önmagáért beszél:-) és kértek néhány fotót.Csodálkoztam, hogy ilyen gördülékenyen megy, még most sem hiszem, hogy megszabadulhatok rémes "potrohomtól".Csak ajánlani tudom mindenkinek ezt az intézményt, nagyon kedves szimpatikus doki, normális hozzáállás. Remélem az eredménnyel is elégedett leszek. Mindenkinek hasonló jókat!
2010. júl. 25. 00:44

Sziasztok!


Nekem már meg volt a műtét a tb támogatta a doki pedig hasfasérvnek tüntette fel Meg tudják variálni , ha akarják. Sok szerencsét nektek én nem bántam meg soha ezt a döntésem.

2010. júl. 20. 20:50
Sziasztok de irigylem azokat akik már túl vannak rajta és akiknek sikerül a tb támogatás!!
2010. júl. 19. 18:19
Akkor 87 kg voltam de vissza felmentem 110 kg-ra mert a fogamzásgátlótól felmentem vissza rossz fogamzásgátló tablettát irtak fel amit lehetett álítolag szoptatás mellet is szedni és attól felment a súlyom mert a Yadine tablettát szedtem előtte!!De azt nem lehetett!!
152. dragont (válaszként erre: 151. - Zsezso23)
2010. júl. 17. 21:57
szülés utáni súlyod nézik,mennyi voltál amikor megszültél.
151. zsezso23 (válaszként erre: 150. - Dragont)
2010. júl. 17. 21:04
110 kg volt a legnagyobb de terhesen most 83kg vagyok!!
150. dragont (válaszként erre: 149. - Zsezso23)
2010. júl. 13. 18:30
Szia!Az induló BMI-nek minimum 35 pontról kell indulnia ,( ami neked meg van),és legalább 10 pontot kell csökkenie ,akkor állja a tb ,mostanában igazolást is kell vinni róla,mennyi volt a legnagyobb súlyod.
2010. júl. 12. 08:05

sziasztok Lenne két kérdésem ha tudtok segítsetek !

1. Szültem 2 gyereket és ugy kinyúlt a hasfalam hogy ugy lóg minnt egy kötény és nem tudom hogy ezt álja-e a tb ezt a fajta has plasztikát ?!

2. mennyit kel fogynom vagy hogyan tudnám kiszámítani azt hogy mennyit kell fogynom ahoz hogy a tb álja a hasplasztikát ?!

Ha voltam 105 kg és most vagyok 81kg szerintetek mennyit kell még fogynom és vagyok 156 cm magas!?

Köszönöm a segítségeteket!!!

üdv.

148. elpé
2010. jún. 22. 20:59
Sziasztok, tb támogatással műtött valakit közületek dr. Görcsi János (Szent Imre Kórház)?
2010. ápr. 20. 11:53
Engem is érdekelne, hogy a műtét után fájt-e a has (és meddig), illetve hogy mire kell még számítani.
2010. ápr. 5. 20:57

Ha van valaki aki Lanyané által ajánlott orvosnál lett műtve, kérem jelentkezzen Pü-ben.


Köszönöm!!!

2010. ápr. 4. 09:56
Bocsi! valóban elírtam.400000ft.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook