Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Voltál már TB által finanszírozott hasplasztikán? fórum

Voltál már TB által finanszírozott hasplasztikán? (beszélgetős fórum)

2010. márc. 16. 19:47
Biztos hogy megér egy próbát, mert ennélkül az igazolás nélkül úgytudom nem is jöhet szóba a TB támogatás, és még szerintem ezzel is majd valami kérelmezés félét fog kelleni benyújtani, de majd ha ott az idő, elvileg a háziorvosodnak erről fel kellene tudni világosítani, de lehet jobban jársz ha akkor majd felhívod a Társadalombiztosítót és utánakérdezel komolyabban.
129. Edybaba24 (válaszként erre: 128. - Erika1012)
2010. márc. 16. 19:45
Még soha nem voltam nála. :) De egy próbát megér!
128. erika1012 (válaszként erre: 127. - Edybaba24)
2010. márc. 16. 19:43
Nos hát ha régebbi az ismeretség akkor bizti fogsz tudni vele erről beszélni, főleg ha rendes doki, biztos megteszi neked, főleg ha őszintén elmondod neki hogy miért szeretnéd ennyire ezt a műtétet.Meg kicsit ecseteled neki hogy a hasad kinézete mennyire megvisel téged lelkileg.
127. Edybaba24 (válaszként erre: 126. - Erika1012)
2010. márc. 16. 19:40
Köszi. De akkor beleírhatja az 1 évvel ezelőtti súlyomat is? :S Vagy hogy? Bocsi,de most egy kicsit lassú vagyok. :(
2010. márc. 16. 19:39
A háziorvoshoz ell kell menned, és regisztráltatni vele a testsújo+magasságod, őszintén el kell neki mondani hogy miért szeretnéd. Mikor megvan az elért súly, akkor fel kell őt ismét keresni, és kérni egy igazolást tőle, hogy mennyi volt a testsújod. Ezzel fogod hivatalossá tenni az egészet.
125. Enissa
2010. márc. 16. 19:33

[link]

Én nem tudok segíteni, de ennek a fórumnak hasonló a címe, itt lehet találsz választ a kéedésedre. Sok sikert!

2010. márc. 16. 19:30
Most bőszen benne vagyok a fogyiban és már most nagyon csúnya hasam. Ha sikerült az álom súly,akkor szeretném megcsináltatni. Azt hallottam a Tb által finanszírozott hasplasztikáról,hogy legalább 10 BMI értékek le kell fogyni és akkor megcsináljál. Már voltam 114kg is és most 93...80kg-nál szeretném megcsináltatni. De hogyan "bizonyítsam" be,hogy boltam már 114kg is? Erről nincs papírom :S ,de állítólag kell. Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata,akkor légyszi ossza meg velem!
2010. márc. 12. 21:36

Sziasztok

Én has és mellkisebbítést szeretnék csináltatni.

Sok nő arra panaszkodik, ha fogy egyből a melléről, na nálam ez nem így volt. Több mint 40kg leadása után a mellméretem semmit sem változott, pedig reméltem, hogy fog, mert nagy tehet nehezedik általuk a vállaimra és a gerincemre.

Voltam plasztikai sebésznél, háziorvosi igazolásnál nem elég az, hogy leírja , mennyi volt a kezdő súly, orvosi papírral is alá kellett támasztani, amin adott dátummal annyi volt a testsúlyom.

BK53 mennyi idő telt el a konzultáció és a műtétre kapott időpont között?

Esztétikai bizottság elé neked is kellett menni, ott mit kérdeztek?

Válaszodat előre is köszi.

122. BK53
2010. márc. 11. 10:06

Utólag végigolvasva a fórumot, az előző beírásomat kiegészítem:

A műtét + kórházi ellátás + gyógyszer ingyen (100 % OEP támogatásra) volt. A haskötő (2 db) saját pénzből, az alvadásgátló injekció receptre (általános támogatásra).

Plasztikai sebésznél kezdtem, utána háziorvosi javaslat, ismét plasztikai sebész. A műtét várható időpontja közeledtével ismét háziorvos a szükséges előzetes vizsgálatok beutalójáért.

121. BK53
2010. márc. 11. 09:26

Sziasztok!

Nekem idén volt hasplasztikám TB-re. A doki a következő igazolását kérte: Háziorvosi igazolás, hogy több mint 40 kiló fogytam, ez több mint 12 BMI csökkenés volt.

2010. febr. 25. 20:37

Sziasztok!

Pont most hívtam fel egy plasztikai sebészt, hogy tényleg van e tb támogatás a hasplasztikára. Azt mondta nincs :( Most akkor mi van? Kérdezzek meg másikat is?

Vagy mi az első lépés?

Köszi ha válaszoltok.

Vera

119. Márti1961 (válaszként erre: 111. - Pasztorlaszlo)
2010. febr. 25. 13:51
Tudomásom szerint Miskolcon a Semmelweis kórházban is van plasztikai sebészet. Én is most készülök konzultációra. Úgy gondolom neked ez közelebb lenne.
2010. febr. 11. 11:44

Amúgy ajánlani tudom a következő oldalt:

[link]

A doktor urat is megkérdeztem, az ő válaszait a fenti linken olvashatjátok!

2010. febr. 11. 11:25

:)

Köszönöm a kedvességed!

Amint megtudok bármi újat, írni fogok, hogy másokat is tudjak vele segíteni!

További szép napot!

116. szisi (válaszként erre: 115. - Pasztorlaszlo)
2010. febr. 11. 11:13

A ruházatban egyáltalán nem vagyok biztos, magánvéleményem szerint azt te veszed meg magadnak, de jó lenne, ha valaki meg tudná neked ezt mondani, aki már túl van rajta...

A műtéttel kapcsolatos összes költséget az OEP vállalja magára, de ezt a konzultáción úgy is meg fogod kérdezni! =o)

(Nincs tapasztalatom, honlapokról néztem utána ezeknek a kedvedért)

Minél hamarabb kérsz időpontot, annál hamarabb leszel túl rajta! =o)

2010. febr. 11. 11:09

Köszönöm, ismét! Ez nagy segítség nekem, hálás vagyok!

Hány százalékban támogatják amúgy a műtétet?

És csak a műtétet, vagy minden egyéb vele járó költséget is? (Pl.: altatás, szorító ruházat, vizsgálat stb.)

Köszi!

114. szisi (válaszként erre: 113. - Pasztorlaszlo)
2010. febr. 11. 10:56

Szerintem a fotók és a bőröd állapota magukért beszélnek, más bizonyítékra nincs szükség.

Hívd fel a honlapon található telefonszámot, ott kell időpontot kérni konzultációra!

Illetve még azt javaslom, hogy telefonon kérdezz rá arra, hogy milyen előzetes vizsgálati eredményeket kell vinned, mert vannak olyan beavatkozások, amelyekhez mondjuk EKG, ultrahang, stb. szükséges, ezt már vinned kell az első megbeszélésre is, és az orvos ezek alapján már látni fogja, hogy műthető vagy-e, vagy sem.

2010. febr. 11. 10:41

Köszönöm szépen!

Viszont remélem, hogy elég, ha az "állításom" (mármint azt, hogy 45 kg-ot fogytam) csak fényképekkel (viszont abból rengeteggel) tudom igazolni.

Orvosi papírom sajnos nincs róla.

Még a körzeti orvosom tudja elmondani, hogy tényleg "nagy" voltam, hisz' gyerekkorom óta ő kezel.

Szerintetek ez elég "bizonyítéknak"?

112. szisi (válaszként erre: 111. - Pasztorlaszlo)
2010. febr. 11. 10:29

Szia!

Azt hiszem, ha megnézed az alábbi linket (igaz, budapesti kórházról van szó), jó híreket találsz rajta! Itt fel van sorolva a TB által finanszírozott beavatkozások között a te problémád is! Remélem segít!

[link]

2010. febr. 11. 08:26

Sziasztok!

27 éves vagyok, férfi. Kb. 1 év alatt sikerült 137 kg-ról 92-re lefogynom (-45 kg), amit több, mint egy éve már tartok (vagy mégtöbb).

Sajnos kötényhasam van, ami nagyon-nagyon-nagyon zavar!

Szeretném megműttetni, de nincs rá 3-4-500 ezer Ft-om....

Szerintetek van lehetőség rá, hogy TB-támogatást vegyek igénybe a műtétre?

Ha igen, mit kell tennem, kit kell felkeresnem?

Debrecen és vonzáskörzete lenne számomra a legmegfelelőbb, de ha az ország másik végén csinálják csak meg TB-támogatás keretén belül, az sem gond! Csak csinálják meg!

Kérlek titeket, segítsetek, ha tudtok!

Köszönöm!

110. 9e36cbb27b (válaszként erre: 109. - Ditta197433)
2010. febr. 6. 08:01

gondolom sokkal szebb lett a hasad ezóta már. És mennyire fájt, ill volt kellemetlen?

én most eggy meglehetősen nagy fogyásba vagyok a kellős közepébe. 113,7-ről lemenni 80-ra.

Én is gondolkoztam h utána kellene tenni valamit, bár volt akik lebeszélnének róla.

109. Ditta197433 (válaszként erre: 96. - Szilvi0410)
2010. jan. 18. 11:17

Szia Szilvi!

Igaz, hogy nem nekem címezted az írásod, de nekem volt Szegeden TB-s hasplasztikám.Varga adjunktus csinálta, és Ő azt mondta, ha valaki lefogyja a testsúlya 30%-át, és tartja 1éven át, akkor mehet TB-re. Szentesen nem foglalkoznak TB-s plasztikával.

108. Ildiieb1 (válaszként erre: 95. - Anya82)
2009. dec. 28. 22:13

Szia!

Tudnál nekem segíteni, hogy hogyan lehetne igénybe venni a támogatást? Második kislányom születése után a hasam, hát nem az igazi. Van még rá lehetőség? Vagy megszűntették már? Nagyon megköszönném, ha válaszolnál nekem. Üdv. Ildikó

ildiko.agoston@t-online.hu

107. Kata07 (válaszként erre: 106. - Bobakeva)
2009. dec. 12. 15:07

Szia

hát énis azután keresgélek itt.

van egy másik oldal ott van egy két csaj akit tb által mütöttek

érdeklötem de semmi érdemleges válszt nem kaptam na de ez van ha esetleg tudsz valami irj nekem köszike

106. bobakeva (válaszként erre: 95. - Anya82)
2009. nov. 16. 14:30
Szia! Én a tb-hasplasztika után érdeklődnék. Van még támogatás rá, milyen mértékű? Két császármetszésem, volt a kettő között egy méhenkívüli terhesség, aminek sajnos nagyműtét lett a vége. Szóval három vágásom van, és a megnyúlt bőr csúnyán lelóg, nagyon ronda, engem legalábbis zavar, minden téren. Írnál nekem privátban, köszi.
105. torpiri
2009. nov. 6. 08:42

Sziasztok.Jár még erre valaki??? :)

Anya 82 tudnál segiten hogy hogy kell nekiindulni a hasplasztikának??

Előre is köszi

104. ryli
2009. szept. 8. 12:15

Valaki emailben tudna segíteni, hogy hogyan is induljak neki egy ilyesmi tb- támogatással járó haspalsztikának?

Hisz 45kg-t fogytam, és 20 évesen nem igen előnyős, és írtó zavaró a hasamon lévő bőr.. segítsetek.

email: ryliii9@gmail.com ! Előre is köszönöm

103. szilvi0410 (válaszként erre: 101. - 85ef3bb3d1)
2009. szept. 4. 20:26

Szió!

Örülök ,hogy túl vagy a műtéten,remélem jól fog sikerülni.írj róla ,várom a beszámolót.

Pussz Neked és mindenkinek és szép hétvégét.

102. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 97. - Bogitimi)
2009. szept. 4. 04:08
Van tb támogatás azoknak akik sokat fogytak. Sajnos azt már megszüntették, hogy tb-re megcsinálják mindenkinek aki szült. Pedig szerintem kijárna minden nőnek aki szült!!!!!!!!
101. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 96. - Szilvi0410)
2009. szept. 4. 04:06

Szia Szilvi!!

Abdulról majd priviben!! Szerintem combplasztikát még nem csinált. A tb támogatást tuti megkapod de menjél időben jelentkezni mert megszorító intézkedések vannak Szegeden is és elképzelhető, hogy ez miatt idén már nem csinálják meg. Tudod korlátozzák a műtétek számát! Nekem megvolt a korrekciós műtétem múlthét hétfőn, az első. A második szept 25.-én lesz! Van egy csajszi aki írt a hasplasztikás forumon hónapokkal ezelött, hogy októberben lesz combplasztikája, majd megkeresem és megkérem írjon majd róla meg rakjon fel képet ha megcsinálták! Holnap írok privit addig is millió puszi!!

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook