Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Voltál már TB által finanszírozott hasplasztikán? fórum

Voltál már TB által finanszírozott hasplasztikán? (beszélgetős fórum)

144. BK53 (válaszként erre: 142. - Rubin2001)
2010. ápr. 4. 09:40
Gondolom, hogy csak véletlen írtál egy nullával többet.
143. vakri (válaszként erre: 142. - Rubin2001)
2010. ápr. 3. 16:28
Négymillióért???? :-O
2010. ápr. 3. 14:02
Sziasztok! Nekem most volt hasplasztikám Sopronba. 4000000ft . Anya
141. Sarav28
2010. ápr. 3. 13:05

Szia Csilla!

A szent imrébe kértem időpontot, dr. Görcsi Jánoshoz. Most nem vagyok otthon, de ma, amikor hazaértem, lefotózom a hasam, és átküldöm.104kg-ról indultam, most 87 vagyok. Még 10 kg-t kéne leadnomm hogy meglegyen a BMI-ben a 10 csökkenés. Köszönöm a segítségedet, nagyon sokat jelent. Délután-este írok még és küldöm a képeket. Mindent köszönök!

Sári

140. Sarav28
2010. ápr. 2. 22:41
Sziasztok! Ha tudtok lécci segítsetek.Csütörtökre kaptam időpontot a szent imrébe, dr. Görcsi Jánoshoz. Ez az első konzultáció lesz. Elfelejtettem megkérdezni, hogy kell-e beutaló és hogy kell-e fizetni a konzultációnál vagy ingyenes. Ha valki tudja a választ, lécci írjon vissza. Előre is köszönöm!
139. dragont (válaszként erre: 138. - BK53)
2010. márc. 18. 17:48
Vitatkozott valaki?
138. BK53 (válaszként erre: 137. - Dragont)
2010. márc. 18. 16:34
Tőlem kérték. Ezen nem lehet vitatkozni. Mindenhol megvannak a helyi játékszabályok.
137. dragont (válaszként erre: 135. - BK53)
2010. márc. 18. 15:36
Sziasztok ,én is túl vagyok a hasplasztikán és nekem is tb-és volt.a Szent Imrében műtöttek Budán és semmivel nem kellett igazolnom a fogyást,azt mondta a doki ,ha valaki kíváncsi rá megnézi a fotót amit műtét előtt csinálnak és azon úgy is látszik mi volt a műtét indoka.
136. fabdf2c349 (válaszként erre: 131. - 2e53573acc)
2010. márc. 18. 14:33

Nagyon fájt a műtét után? Meddig voltál kórházban,és melyik kórházban műtöttek?


Köszönöm a választ előre is

135. BK53 (válaszként erre: 134. - Pasztorlaszlo)
2010. márc. 18. 08:47

Szia!


A háziorvos azt igazolta, hogy több mint 40 kg-ot fogytam és ez több mint 12 BMI csökkenést jelent.


Sok sikert!

134. pasztorlaszlo (válaszként erre: 133. - BK53)
2010. márc. 18. 08:43

Szia!


A háziorvos milyen igazolást adott neked? Mert nekem nem hiszem, hogy lenne papírom arról, hogy 137 kg voltam. Viszont a háziorvosom gyerekkorom óta ismer, és ő ezt tudja "bizonyítani". Szóval a kérdésem az lenne, hogy milyen papírt kell tőle kérni? Elég, ha azt mondja, hogy igen, túlsúlyos volt ilyen meg olyan mértékben, vagy valami konkrétabb kell?


Köszönöm!

133. BK53 (válaszként erre: 123. - Ducinyuszi)
2010. márc. 18. 08:30

Szia!

Konzultáció az összes lelet birtokában decemberben volt. A műtét január végén.

Én mostanáig nem is hallottam az esztétikai bizottságról! Nekem elég volt a háziorosi igazolás a TB támogatáshoz.

Persze ha valaki megnézte a hasam - az magáért beszélt!

Üdv!

2010. márc. 16. 19:52
Én ezt hogy igazolás kell, innenn a Hoxáról vettem egy másik fórumból, és olyan írta aki már átesett ezen a műtéten, csak nem találom a fórumot hogy odairányítottalak volna.
2010. márc. 16. 19:49

sziasztok.nekem ilyen jellegű műtétem volt.

nos:minimum 10bmi fogyás ,nem igazán kérnek igazolást azt a bőrödön látják hogy valóban fogyhatál e annyit.ebben ők szakemberek.emellett,szülés előtt nem végeznek támogatottat tehát csak szülés után érdemes elindulni e téren,kv.férfiak.-))

emellett hasfali eltolódásnak sérvnek...stb kell lennie minimum.

remélem valamicskét tudtam segíteni!


ha nem akkor tudok neked mondani privátban egy nevet aki olcsón tud plasztikai sebész dokit!

2010. márc. 16. 19:47
Biztos hogy megér egy próbát, mert ennélkül az igazolás nélkül úgytudom nem is jöhet szóba a TB támogatás, és még szerintem ezzel is majd valami kérelmezés félét fog kelleni benyújtani, de majd ha ott az idő, elvileg a háziorvosodnak erről fel kellene tudni világosítani, de lehet jobban jársz ha akkor majd felhívod a Társadalombiztosítót és utánakérdezel komolyabban.
129. Edybaba24 (válaszként erre: 128. - Erika1012)
2010. márc. 16. 19:45
Még soha nem voltam nála. :) De egy próbát megér!
128. erika1012 (válaszként erre: 127. - Edybaba24)
2010. márc. 16. 19:43
Nos hát ha régebbi az ismeretség akkor bizti fogsz tudni vele erről beszélni, főleg ha rendes doki, biztos megteszi neked, főleg ha őszintén elmondod neki hogy miért szeretnéd ennyire ezt a műtétet.Meg kicsit ecseteled neki hogy a hasad kinézete mennyire megvisel téged lelkileg.
127. Edybaba24 (válaszként erre: 126. - Erika1012)
2010. márc. 16. 19:40
Köszi. De akkor beleírhatja az 1 évvel ezelőtti súlyomat is? :S Vagy hogy? Bocsi,de most egy kicsit lassú vagyok. :(
2010. márc. 16. 19:39
A háziorvoshoz ell kell menned, és regisztráltatni vele a testsújo+magasságod, őszintén el kell neki mondani hogy miért szeretnéd. Mikor megvan az elért súly, akkor fel kell őt ismét keresni, és kérni egy igazolást tőle, hogy mennyi volt a testsújod. Ezzel fogod hivatalossá tenni az egészet.
2010. márc. 16. 19:33

[link]


Én nem tudok segíteni, de ennek a fórumnak hasonló a címe, itt lehet találsz választ a kéedésedre. Sok sikert!

2010. márc. 16. 19:30
Most bőszen benne vagyok a fogyiban és már most nagyon csúnya hasam. Ha sikerült az álom súly,akkor szeretném megcsináltatni. Azt hallottam a Tb által finanszírozott hasplasztikáról,hogy legalább 10 BMI értékek le kell fogyni és akkor megcsináljál. Már voltam 114kg is és most 93...80kg-nál szeretném megcsináltatni. De hogyan "bizonyítsam" be,hogy boltam már 114kg is? Erről nincs papírom :S ,de állítólag kell. Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata,akkor légyszi ossza meg velem!
2010. márc. 12. 21:36

Sziasztok


Én has és mellkisebbítést szeretnék csináltatni.

Sok nő arra panaszkodik, ha fogy egyből a melléről, na nálam ez nem így volt. Több mint 40kg leadása után a mellméretem semmit sem változott, pedig reméltem, hogy fog, mert nagy tehet nehezedik általuk a vállaimra és a gerincemre.

Voltam plasztikai sebésznél, háziorvosi igazolásnál nem elég az, hogy leírja , mennyi volt a kezdő súly, orvosi papírral is alá kellett támasztani, amin adott dátummal annyi volt a testsúlyom.

BK53 mennyi idő telt el a konzultáció és a műtétre kapott időpont között?

Esztétikai bizottság elé neked is kellett menni, ott mit kérdeztek?


Válaszodat előre is köszi.

122. BK53
2010. márc. 11. 10:06

Utólag végigolvasva a fórumot, az előző beírásomat kiegészítem:


A műtét + kórházi ellátás + gyógyszer ingyen (100 % OEP támogatásra) volt. A haskötő (2 db) saját pénzből, az alvadásgátló injekció receptre (általános támogatásra).


Plasztikai sebésznél kezdtem, utána háziorvosi javaslat, ismét plasztikai sebész. A műtét várható időpontja közeledtével ismét háziorvos a szükséges előzetes vizsgálatok beutalójáért.

121. BK53
2010. márc. 11. 09:26

Sziasztok!

Nekem idén volt hasplasztikám TB-re. A doki a következő igazolását kérte: Háziorvosi igazolás, hogy több mint 40 kiló fogytam, ez több mint 12 BMI csökkenés volt.

2010. febr. 25. 20:37

Sziasztok!

Pont most hívtam fel egy plasztikai sebészt, hogy tényleg van e tb támogatás a hasplasztikára. Azt mondta nincs :( Most akkor mi van? Kérdezzek meg másikat is?

Vagy mi az első lépés?

Köszi ha válaszoltok.


Vera

119. Márti1961 (válaszként erre: 111. - Pasztorlaszlo)
2010. febr. 25. 13:51
Tudomásom szerint Miskolcon a Semmelweis kórházban is van plasztikai sebészet. Én is most készülök konzultációra. Úgy gondolom neked ez közelebb lenne.
2010. febr. 11. 11:44

Amúgy ajánlani tudom a következő oldalt:


[link]


A doktor urat is megkérdeztem, az ő válaszait a fenti linken olvashatjátok!

2010. febr. 11. 11:25

:)


Köszönöm a kedvességed!

Amint megtudok bármi újat, írni fogok, hogy másokat is tudjak vele segíteni!


További szép napot!

116. szisi (válaszként erre: 115. - Pasztorlaszlo)
2010. febr. 11. 11:13

A ruházatban egyáltalán nem vagyok biztos, magánvéleményem szerint azt te veszed meg magadnak, de jó lenne, ha valaki meg tudná neked ezt mondani, aki már túl van rajta...

A műtéttel kapcsolatos összes költséget az OEP vállalja magára, de ezt a konzultáción úgy is meg fogod kérdezni! =o)

(Nincs tapasztalatom, honlapokról néztem utána ezeknek a kedvedért)

Minél hamarabb kérsz időpontot, annál hamarabb leszel túl rajta! =o)

2010. febr. 11. 11:09

Köszönöm, ismét! Ez nagy segítség nekem, hálás vagyok!


Hány százalékban támogatják amúgy a műtétet?

És csak a műtétet, vagy minden egyéb vele járó költséget is? (Pl.: altatás, szorító ruházat, vizsgálat stb.)


Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook