Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt valakinek mellgyulladása a szoptatás abbahagyásakor? Minden tapasztalat érdekel! fórum

Volt valakinek mellgyulladása a szoptatás abbahagyásakor? Minden tapasztalat érdekel! (beszélgetős fórum)


1 2
2012. nov. 19. 00:18
Igen, köszi, éln is ezze vígazstalom magam, meg azzal, hogy mindkettő fáj. Tudod, engem még abban sem erősítettek meg, hogy ez mellgyuszi. A doki azt monsta, a hormonális véltozástól piros a mellbimbóm. Eg yhete volt ez. De már tudom, hogy baromság, mert a hormonális véltozástól nem ég...Itt nem mehetek csak úgy onkológiára...
2012. nov. 19. 00:17
Egyébként ma már egy napos sebészeti eljárások vannak. Altatásban kipucolják, és másnap mehetsz haza. Csak arra kell vigyázni, hogy a sebet soha nem érheti víz.
2012. nov. 19. 00:17
De az alattomos elváltozásban pont az a pláne, hogy a beteg az egyáltalán nem veszi észre jó sokáig, hogy baj van...
2012. nov. 19. 00:14

Azért írtam, hogy menj el az onkológiára, és ne pánikolj.


Nekem is elmondták mindig, ha fáj, akkor soha sem kell félni, mert akkor csak jóindulatú az elváltozás,

Akkor kell félni,ha nem fáj, és semmi jele nincs annak, hogy ott van valami. Az már alattomos...

2012. nov. 19. 00:13

Nem az abbahagyással jelentkezik a láz, hanem a gyulladás kialakulásával. Lehet,hogy neked nincs g.nny benne, azért nem vagy lázas, akkor is legfeljebb csinálnak egy mell punkciót, és megnézik, van-e benne folyadék, vagy sem, és ha van, leszívják, elküldik leoltásra, és célirányosan kikezelik.


De borogasd, jeges borogatással, azt minden esetben javasolják.

2012. nov. 19. 00:13
Jaj, most nagyon megijedtem :((, de ha nem vagyok lázas, akkor talán nálam még nem ilyen súlyos a helyzet.
2012. nov. 19. 00:12
á! Angliába élek. Örülök, ha a háziorvos fogad újra.
2012. nov. 19. 00:11
Én nem vagyok lázas. Viszont fájnak az ízületeim. Mikor lettél lázas? A szoptatás abbahagyása után mennyivel?
14. 36a26f5226 (válaszként erre: 12. - Cac78ceb03)
2012. nov. 19. 00:10

Ne a háziorvosodhoz menj, hanem az onkológiára, és ők elküldenek sebészeti, és UH konzíliumra...


Az onkológiára meg nem kell beutalót kérned a háziorvosodtól, akinek nincs röntgen szeme, és nem hiszi el.

2012. nov. 19. 00:09
Ez nem kiderül, hanem begyullad, amikor nem tud a mellbimbón nyomással távozni, és belázasodtam, nekem 40 fokos lázam is volt, és nagyon gyorsan nőtt, majd pár nap alatt "beolvad", így írták az UH-on, a beolvad azt jelenti, hogy tokot képezve maga körül feltelik folyadékkal.
2012. nov. 19. 00:09
Jaj, remélem, nekem elég lesz egy antobigyó!
2012. nov. 19. 00:08

Nem törvényszerű, nagyon sok embernek nincs. Csak elenyésző...


Valahol a szervezetben egy ponton gyengül az immunrendszer, ez pont a mellem volt, és azt mondták, hogy a testünkön lévő millió baktérium, ami akkor is tanyázik rajtunk, ha nem tudjuk, a tisztálkodás ellenére, a mellbimbón jut be a kórokozó.


Ezt célirányosan még gyógyszeres kezeléssel is megtámogatják..

2012. nov. 19. 00:07
Jajj :(( És ez mennyi idő után derült ki?
2012. nov. 19. 00:07
A nyitott seb pucolása, tisztítása az, ami minden embernek sok könnyet hullajtott a fájdalomtól.
2012. nov. 19. 00:06

Ó, pont ilyenem van :((

Ez törvényszerűen így van? Én arra gondoltam, hogy csak ürül a tej :/

2012. nov. 19. 00:06
Az, hogy műtét után nem varrták össze a sebet, hanem nyitva hagyták, és egy sebészi csíkot, ami olyan nylon féleség, benne hagyják, amíg össze nem záródik a seb, de minden nap cserélik, és pucolják, az mellett folyik ki a sebből a váladék..
2012. nov. 19. 00:05
Eszembe jutott a neve: punkció -, amikor bele szúrják irányított UH-gal a tűt, és leszívják a folyadékot..
2012. nov. 19. 00:05
Jesszusom! Mi az a csíkozás?
2012. nov. 19. 00:05

Nekem is az volt, hogy nem akart elapadni nagyon sokáig, hanem sárga, sűrű váladékféle, mint az utótej jött belőle.


A tályog növekedésével megjelent a bőrpír is.

2012. nov. 19. 00:04
Bár én már sok-sok éve szültem, utána állandóan visszatérő, és gyorsan növő tályogok voltak felváltva mindkét mellemben, és állandóan műtöttek, és csíkoztak... Ez nekem két teljes éven át volt, de nem folyamatosan, hanem állandó vissza fertőződés miatt. Nem pucolták ki jól, vagy előbb záródott össze a seb, mint kitisztult volna, de nagyon nehezen szabadultam tőle, és sokat szenvedtem az összesen 5 mellműtéttel, és a rengeteg tűszúrás miatt a mellembe, amivel leszívták a g.nny.t, hogy elküldjék mikrobiológiai laborba. Az mindig fájt..
2012. nov. 19. 00:02
Már másfél hónapja abbahagytam a szoptatást, de mintha teljesen nem akarna elapadni a tejem. Fáj, telített a mellem, piros a mellbimbóm, de nem vagyok lázas. Már hetek óta ez van, de most mintha rosszabb lenne. Voltam már orvosnál, aki megnyugtatott. De mivel romlott a helyzet, visszamegyek. Addig viszont jó volna nem parázni. Ezért igyekszem tájékozódni.
2012. nov. 18. 23:59
Volt valakinek mellgyulladása a szoptatás abbahagyásakor? MInden tapasztalat érdekel!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook