Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás abbahagyása után mennyi idővel apadt el teljesen a tejetek? fórum

Szoptatás abbahagyása után mennyi idővel apadt el teljesen a tejetek? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 7. 08:12

Igen pcos-tól is lehet mert az a prolaktint is növeli.

Ilyen esetben viszont nem ártana egy doki véleményét kikérni!

15. jak27
2012. szept. 6. 21:13

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam. Akkor másnál is előfordult ilyen, huh. :)

Amúgy terhesen is már a 17. héttől volt előtej félém, általában akkor, ha ettem. Az szomorú, hogy nem tudtam szoptatni, már épp kezdtem feldolgozni, erre most elkezd csöpögni...

Azt észre vettem, hogy ciklusfüggő, és már pár hónappal ezelőtt is csinálta ezt, de akkor azt hittem, nem ettől nedves a pólóm. Ma csak kíváncsiságból nyomtam meg, és jöttem rá, hogy attól van.

Amúgy pcos-em is van, és állítólag az is okozhat ilyet.

Köszi még egyszer!

2012. szept. 6. 15:47

ciki vagy nem de leírom, nekem 1.5 évvel a szopi abbahagyása után, egy hevesebb együttlét után ( kicsit a férjem volt a baba...:-))))))))))

simán beindult másnapra a tej, persze nem lett tele, de érezhetően lett benne, igyekeztem elviselni, nem nyomkodni és elmúlt, de kb. 1-2 hónapig jött ha megnyomtam

13. 17f9a9b1c4 (válaszként erre: 2. - Jak27)
2012. szept. 6. 15:38
Nekem több évig jött szopi után tej, kb négy évig, sok vizsgálaton voltam, mindenhol azt mondták minden oké, sem a prolaktin hormon, se más bajom nincs, és ez sok más nőnek is van....ha nem véres, akkor nincs baj, ezt mondta több orvos is nekem.
2012. szept. 6. 15:34

Egy kis olvasni való:-D


A szoptatás befejezése után:Kérdés:Érdeklődni szeretnék, hogy miután befejeztem a szoptatást, mennyi idő múlva nyerik vissza a melleim az eredeti vagyis a végleges formájukat. Eddig kb 1 hónap telt egy hogy nem szoptatok, de a tejem még mindig csöpög, és a jobb mellem, amelyik a szoptatásnál a több tejet termelte, most kisebb mint a másik, és olyan mintha naponta változta a formájuk. Mit lehet tenni a tornán kívül, ha esetleg ilyen felemás maradna - a plasztikán kívül.

Válasz:Sajnos nem tudok válaszolni, annyira egyéni, alkati adottságokról kérdezel.

Van, akinek stabil a kötőszöveti állománya, és nem fogy sokat szoptatás alatt. Az ilyen nőknek nem viseli meg a mellét a szoptatás. Másnak tragikus állapotba kerülhet a melle, már attól is, hogy terhesség alatt átrendeződött és felkészült a szoptatásra. Ilyenkor ugyanis felszaporodik  a mirigyállomány, és átveszi a zsírszövetek helyét. A szülés után - még, ha az anya nem is szoptat - a mirigyállomány visszafejlődik, de sajna a zsírszövet nem áll helyre. Siralmas, na.

Abban is különbözünk, hogy kinek mikor apad el a teje. Ahhoz, hogy nyomásra egy csepp se jöjjön, sokszor éveknek is el kell telnie. Ha lassan, fokozatosan hagytad abba a szoptatást, akkor nem kellene, hogy feszes legyen a melled a tejtől, de van, akinél ez is előfordul. Tehát: mindenkinél más a helyzet.

A mell helyreállításához már többféle kenőcsöt is ajánlanak különböző cégek. Az egyik szója fitohormonból készült, ez elvileg úgy adja vissza a mell teltségét, mintha újabb terhesség következett volna be. A másik a kötőszöveti állományra hat. Mindkettő méregdrága, és számomra kétséges a hatása. Bár, ha valaki szponzorálna, istenúgyse, kipróbálnám. :-)

A harmadik változat a műtét. Ez jó drága, de sokaknak bevált.

Mindháromnak lehetnek káros következményei - szerintem. De, ha nagyon zavar a dolog, bele lehet vágni.



1 évvel a szoptatás befejezése után normális-e, hogy még mindig préselhető előtejhez hasonló néhány csepp tej a mellemből? 

Válasz:Teljesen normális. Ha a ciklusod rendben van, akkor nincs ok aggodalomra. Ne préselgesd, mert akkor több lesz.

11. be749d73f9 (válaszként erre: 9. - Bea0124)
2012. szept. 6. 15:32

A normál tejtermelés nem, persze, én is úgy lettem várandós a másodikkal. :)

De ilyenkor túltermelés van. Kereslet-kínálat.:) Nincs kereslet, de a túlkínálat van! :D

10. be749d73f9 (válaszként erre: 8. - Zebra25)
2012. szept. 6. 15:30
Azaz!! :D
2012. szept. 6. 15:30
Hát azért nem gátolja mert ugye esnek teherbe szoptatás alatt is...Meg sokaknak nem segít a Tabi sem,de nyilván ha nem fog összejönni akkor megyek orvoshoz.
2012. szept. 6. 15:28
prolaktin
7. be749d73f9 (válaszként erre: 5. - Bea0124)
2012. szept. 6. 15:27

Pedig sajnos én úgy tudom, gátolja a teherbeesést, úgyh aki tesót tervez, érdemes vele elmenni dokihoz. Mi még nem, így várok, hátha....

Állítólag vmi hormontúltermelés, de nem tudom pontosan. Gyógyszerrel simán kezelhető.

2012. szept. 6. 15:25
én hom.bogyót vettem,az apasztotta el,mert már muszáj volt:P 20,5 hós volt a lányom,és kiderült jön a kisöcsi...két nap alat totál elapadt és 7hónapig semmi,most a fiamnak van bőven...pedig két apig szedtem csak...
2012. szept. 6. 15:20

Kisfiam 14hós lesz 14.én 8hós kora óta nem szopik,önként lemondott róla.

És jelenleg is ha megnyomom jön egyszer volt hogy nem jött de nem tartott sokáig.

Lassan fél éve már,most szeretnénk kistesót és remélem nem fogja befolyásolni.

Én nem szoktam piszkálni amúgy de érzem hogy jönne főleg így ovu után mintha jobban.


Hogy miért van nem tudom,írhatnám hogy hormon zavar de szerintem nem.

2012. szept. 6. 15:20

1 év alatt csak el kellene apadnia teljesen nem?

védőnődtől nem kérdezted esetleg?

2012. szept. 6. 15:12
Második babámat tavaly decemberig szoptattam, 15 hós koráig. Gáz, ha azt mondom, még most is jön, ha erősebben megnyomom???? Pedig ez van....
2012. szept. 6. 15:12
Nekem sajnos nem sikerült szoptatnom, de fejtem 2 hónapig, de aztán, mikor már a napi 50 ml-t sem érte el, feladtam, ez volt 15 hónapja. Ma éreztem furcsát a bimbómnál, és a póló is nedves lett. Kíváncsiságból megnyomtam, és jött egy csepp, átlátszó. Más is tapasztalt hasonlót?
2012. szept. 6. 15:09
Szoptatás abbahagyása után mennyi idővel apadt el teljesen a tejetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook