Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt valakinek mellgyulladása a szoptatás abbahagyásakor? Minden tapasztalat érdekel! fórum

Volt valakinek mellgyulladása a szoptatás abbahagyásakor? Minden tapasztalat érdekel! (beszélgetős fórum)


1 2
2012. nov. 22. 07:56
Sziasztok! Nem, az ízületi panaszaimat elengedte a fült melltt. már bánom, hogy hagytam. Csak mi is késtünk az időpontról, és ezt a doki éreztette is, így én sem voltam olyan összeszedett, mint szerettem volna. kÜlönben, most, hogy melltartót váltottam, a mellem helyzete jobb. De az ízületeim...! :((( Köszönöm, högy szorítottatok!
51. 36a26f5226 (válaszként erre: 49. - Cac78ceb03)
2012. nov. 21. 23:47
Meg borogasd is addig, jeges borogatással.
50. 3a5c305959 (válaszként erre: 49. - Cac78ceb03)
2012. nov. 21. 15:12

Szia!


Sajnalom hogy nem kaptal csupa jo hirt.

Mondtad a GP-nek az izuleti fajdalmat? Arra nem mondott semmit?

2012. nov. 20. 21:26

Sziasztok!


Ma voltam dokinál , azt mondta, nincs gyulladásban a mellem, de beutalt egy mellklinikára. kb. 3 hét, mire odajutok. Addig szedjek paracetamolt :(

Viszont konzultáltam egy szoptatási tanácsadóval is (nem is akárkivel: V.Ungvári Renátához jutott a kérdésem), és ő azt mondta, lehet, hogy a mell-dolog csak egy kísérő tünet, és az ízületi vonalon kellene elindulni. Elképzelhető, hogy vmi autoimmun betegség :(, Azt kéne kivizsgálni. Hát, most nem tudom, örüljek vagy sírjak...

2012. nov. 19. 10:09
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat, és, ha valaki olyan is írna, akinek jobb kimenetelű volt a mellgyuszija, annak is örülnék. :)) Nekem még nem féj nagyon, csak fáj. Nem is mindig. Nem olyan, mint mikpr szoptatás alatt történik a gyulladás. Este kezeélésbe vettem: forr víz, masszírozás, alsol-kenőcs. Nagyjából kimasszíroztam a csomókat. Ma elővettem a drót nélküli melltartómat, és kipróbálom a káposztás pakolást. Holnap meg doki! Bizakodó vgaxok, szerintem, én még nem tartozom aműtéti esetek közé, remélem, ezt a genny-dolgot megúszom. De nagyon jó, hogy tudok ennek a lehetőségéről is, most sokkal komolyabban veszem a dolgot. Majd megírom, mi lett.
47. 3a5c305959 (válaszként erre: 42. - Cac78ceb03)
2012. nov. 19. 04:20

Szia! En most probalom abbahagyni a szoptatast es egy akkora csomo van a mellemben mint az oklom... Remelem nem lesz mellgyulladasom. En ezust kolloiddal kenegettem a mellbimbomat amikor begyulladt mert az termeszetes antibiotikum. Algopyrin szedeset nem ajanjak es ugy tudom. Viszont paracetamolt lehet szoptatas mellett is. Semmilyen hatasa nem lesz a babara.

Drukkolok neked hogy az orvos csinaljon valamit veled.en is Angliaban elek, tudom milyen itt. Anno ket napot vartam az uh-ra mikor terhesen elkezdtem verezni, pedig surgossegi idoponot kaptam.

Na de ez egy mas tema.

Irj, hogy mit mondott az orvos!

46. 36a26f5226 (válaszként erre: 45. - Bd8fe3b02a)
2012. nov. 19. 01:46
vacuum, ami szívja...
2012. nov. 19. 01:10
Igen,nekem volt,de mar nagyon reg.Bementem a korhazba,es felvagtak a mellemet,es tobbmint 1/2 liter genny kijott belole.csoveket tettek bele,amin meg a tovabbi genny tavozni tudott.Hazaengedtek,es bekellett egyparszor mennem kotozesre.Nem kell felni,en is nagyon feltem,de a nagy fajdalomtol megszabadultam,amikor felvagtak,es kitisztult.
44. 36a26f5226 (válaszként erre: 42. - Cac78ceb03)
2012. nov. 19. 00:42

Nincs is miért sírnod, és ne pánikolj, ne félj.


Jó éjt neked is!

2012. nov. 19. 00:41

Na hát akkor számíts ilyesmire. Az sem biztos, ahogy írtam, hogy elsőre sikerül teljesen megszüntetni, nekem az 5. műtét után sikerült.


De azért, mert bevarrták a sebet, és nem hagyták nyitva az első 4 műtétnél, és nem tisztult ki a seb, így mindig vissza fertőződött.


Amikor az 5. műtétnél nyitva maradt a vágás alatt, és benne volt a csík, amíg ki nem tisztult, akkor gyógyult meg teljesen, és azóta sok-sok éve nem volt baj.

2012. nov. 19. 00:41
Én nem szedtem algo-t. 3 gyereket szoptattam több, mint eg yévig mellgyuszi nékül...és most kellett ezt megérnem... :((( Na, nem sírok, tényleg megyek. holnap visszanézek ide. Jó éjt!
2012. nov. 19. 00:40
Előfordulhat, hogy a gyulladástól számított egy hét is kell, hogy tapintható legyen már.
2012. nov. 19. 00:39
Én már másfél hónapja nem szpotatok. Azért alakult ez ki. Épp ezért ürülni sem tud a tej. Mert már fejni sem tudok.
2012. nov. 19. 00:39
A tályog az tapintható, és gyorsan növő. A cysta is ugyanúgy gyorsan nő, és szintén könnyen tapintható, hisz tokot képez maga körül, és kemény tapintású, fájdalmas képlet.
2012. nov. 19. 00:38
A sima algopyryntől aludta be a fiam anno... úgy, hogy addig két óránként szopott, amitől soha nem tudtam kialudni magam, mert az első három hónapban éjjel is két órás ébresztés volt, és a fájdalomcsillapító után már azt hiszem 6 órája nem ébredt fel, és akkor hívtam őhozzá is orvost..
2012. nov. 19. 00:38
Jaj, ha tudnád, ilyen bonyolult és neház lenne ez itt nekem...Ó, bele se kezdek! De remélem, még nincs tályog - hisz láz sincs!
2012. nov. 19. 00:37
Ha szoptatsz, és fájdalomcsillapítót veszel be, azzal számolnod kell, hogy átmegy a tejbe, és a gyerek úgy bealszik, hogy hosszú órákig nem lehet felébreszteni, én is úgy voltam, és még őhozzá is ügyeletet hívtam, mert megijedtem, hogy nem tudom felébreszteni... Úgyhogy szoptatás alatt az ilyennel is óvatosan kell bánni.
2012. nov. 19. 00:36
A láztól fáj az embernek mindene, és nekem a magas láztól fájt mindenem..
2012. nov. 19. 00:36
De tényleg, azért se félj, mert megműtenek, és másnap haza engednek, ez általában egy napos sebészet, csak naponta be kell járni kb. két hétig kötözésre..
2012. nov. 19. 00:35
Az ízületeid nem fájtak?
2012. nov. 19. 00:35
Az elcsípést a rákra mondják,hogy időben el lett csípve. Ez nem rák. :)
2012. nov. 19. 00:34

Nincs mit, az onkológiáról soron kívül mehetsz UH-ra, és nem kell kivárnod a várólistát, mert ez vészhelyet.


AMíg fáj egy gyulladás, ne félj, az tuti nem rák, és csak ráknál csonkolnak, tályognál nem.


Sajnos a nagy mellűeknél megvan a lehetősége, hogy az a tetemes mennyiség nem tud eltávozni a mellbimbón át, és begyullad.

2012. nov. 19. 00:33

Értem. Köszönöm! Én is sokat szoptattam, nagy mellek stb. most nyugtattál meg kicsit - mert azt remélem, talán még elcsíphetem a dolgot idejében. Most megyek és mindent megteszek, hogy elmúljon!! Kedden orvos - előbb nem tudok, csak ha visznek...:(

Nagyon köszönöm, hogy türelemesan válaszolgattál nekem!!

2012. nov. 19. 00:29
De ilyen mellérzékenység a mai napig előfordul, mert már 40 éves vagyok, és már joggal hivatkoznak hormonális változásra, de nem volt azóta problémám. Az 5. műtét után végre helyre jöttem..
28. 36a26f5226 (válaszként erre: 23. - Cac78ceb03)
2012. nov. 19. 00:27

Te figyi... 18 éve szültem. MÁr nem emlékszem dátumokra. VAlamikor több, mint egy év múlva volt, mert nekem nagy melleim vannak, és szó szerint élő tejcsarnok voltam, mert a gyerekem két óránként szopott, és még mellette folyamatosan fejtem a csapba is, mert állandóan tejlázam volt.


Amikor meg már 1 év után nem jött olyan, amiből szopni tud, de ki sem ürült, akkor jöttek a gyulladások, de nekem mindig úgy kezdődött, hogy fájt, majd belázasodtam, akkor még mindig nem tapintottam semmit, akkor jut be a baci, majd ez az immunválasz, és pár nap múlva éreztem a csomó nagyságú elváltozást, ami 4-5 nap múlva már 7 centi nagyságú volt, úgy írták, alma nagyságú, ami az emlő síkjából elődomborodik, és bőrpír jelentkezett.


Amint megjelenik a g.nny, azonnal nagyon gyorsan növekszik. Arra sem volt idő már, hogy össze szedjem a műtéthez szükséges papírokat, és mind az 5 esetben, mert 4-5 nap alatt kezdte szétfeszíteni a mellem a rengeteg g.nny.


Azonnal befektettek, és azonnal hívták az anaesthesiológust, és csinálták az előkészítést műtéthez.

2012. nov. 19. 00:26
Figyi ez a szopi abbahagyésa után mennyivel volt? mire ide jutottál?
2012. nov. 19. 00:26
Nem tudok!!! Itt még egy uh-ért is kilincselni kell. Nem hiszed el...De nagyon nyomatékos leszek!! Jó, hogy tudom, hogy ez idáig fejlődhet. Ha előbb észreveszik Nálad, akkor nem lehetett volna ezt a mútétesdit megúszni?
2012. nov. 19. 00:23

Nem hormonális változástól, mert nekem is volt olyan, hogy fájt, kértem UH-ot, és nem volt semmi, akkor mondták, hogy hormonális változás, de nem volt bőrpír.


Ha van bőrpír, az komoly dolog!


Tényleg menj el mielőbb az onkológiára, és oda elsőnek!!

2012. nov. 19. 00:20
Én most akkor elkezdem kezdődő mellgyuszinak kezelni a dolgot. És melegvíz, mag nasszír, meg káposzalevél. Kedden tudok dokihoz menni..
2012. nov. 19. 00:19
Figyi ez a szopi abbahagyésa után mennyivel volt? mire ide jutottál?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook