Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruáció szülés, szoptatás abbahagyása után fórum

Menstruáció szülés, szoptatás abbahagyása után (beszélgetős fórum)


2011. febr. 14. 14:09

Sziasztok!

Sokat hallottam arról, hogy szoptatás alatt nincs menzi.Hát nekem szülés után két hétre megjött, és teljes szoptatási idő alatt is pontosan megjött.Előtte sem szedtem semmit, most sem.Szülés előtt nagyon görcsöltem , de két nap alatt el is múlt.

Én karácsony óta nem szoptatok, kisfiamnak már nem kellett.Nem is baj, mert 15 hónapos volt, 14 foggal aztán néha megfeledkezett magáról, sokszor a vakolatot tudtam volna lekaparni.

Mindenkinek azt ajánlom feltétlenül forduljon orvoshoz márcsak saját maga megnyugtatására.

Ha a menzivel valami nincs rendben azt okozhatja bármi, egy kis kivizsgálás nem árt időnként.

2009. júl. 1. 21:09

Sziasztok!

Én 4 napja hagytam abba a szoptatást,19 hónapig szoptattam.

Közben volt hogy néha kicsit megjött azaz nem véreztem inkább csak kis barnázás volt,de semmi más.

Arra lennék kiváncsi hogy kb mennyi idő mire megjön?Vagy ez nagyon változó?

2009. febr. 16. 14:48
Sziasztok! A gondom még mindig meg van. A menzim lassan 13 napja megvan. Igaz, nem erősen, de még mindig vérzek. Holnap megyek dokihoz. Most kezd már a tejem teljesen elmenni, csöpp volt még benne. Szerintetek lehet ez az oka annak, hogy ilyen hoszan vérzek? Felborult a hormonháztartás? kezdek félni, mi lehet ez!Valakinek volt ilyen problémája, vagy hallott róla kérem irjon! Köszike!
5. 64669b9c48 (válaszként erre: 2. - Eperlevél)
2009. febr. 14. 14:24

Az én lányom márciusban lesz két éves, és még cicizik. Habár nincs sok tejem, de kitartó :)

Nekem még most sem jött meg, pedig az első lányom születése után 6 hónapra, megjött rendesen, pedig 17 hónapig szoptattam.

2009. febr. 14. 14:23

Szia!


Okvetlen menj el a dokihoz, ne félj ha még vérzel (akármennyire is).

Ez biztos a hormonoktül van. Nekem sincs immáron 9 éve magától mensim. A fiam nekemis szurikkal sikerült. Nekem a szülés, illetve szopi abbamaradása után sem jelentkezett magától a mensi. Szinte a mai napig sem. 2007.-ben volt hogy minden 2. hónapban volt, azóta semmi.

Nekem azt mondták, hogy majd a szülés rendberakja a mensit. Hát nálam nem így lett.


Lehet, hogy Te szerencsésebb vagy és akkor neked be is fog állni.


Sok sikert!


Ja, és ha a mensi erősödne és eljött a doki ideje, akkor is menj el, mert lehet, hogy látni kell a vérzés mennyiségét és milyenségét. (szakmában dolgozom, azért mondom)

2009. febr. 14. 14:22

Bár én nem járok hasonló cipőben, mármint az előzményeket tekintve.

Szerintem a menstruációd áll be. Ne hasonlítsd össze a szülés előtti állapotod a mostanival, sokminden változik. A ciklusok, a tested reakciói, és a hormonok is dolgoznak, főleg, hogy nemrég hagytad abba a szoptatást.

Azon a számon ahol az időpontot kérted, nem lehet beszélni az orvossal? Megkérdezhetnéd, hogy elmehetsz-e így is, vagy inkább később. Sok esetben az aszisztens is tud tanácsot adni, de szerintem elmehetsz a vizsgálatra.

2009. febr. 14. 14:20

Szia!

Szerintem mindenképp menj el és mondd el a gondod. Lehet,h. a terhesség-szülés megoldotta a régi problémát. :)

Én nem küzdöttem olyan gondokkal mint te, én még szoptatok, már 11 hónapja, és hol megjön a menstruációm hol nem. De ha megjön nagyon erős. Nekem azt mondta az orvosom, ha eddig nem állt vissza a ciklus, csak a szoptatás abbahagyása után fog visszaállni.

2009. febr. 14. 14:05
Sziasztok! Lenne egy kérdésem, ha valaki tudna rá válaszolni örülnék! Nekem ezidáig sohasem volt menstruációm magától (lassan 30 éves leszek), mindig tabletták és injekciók voltak a segitőtársak. Nehezen sikerült a teherbeesés, szintén ezek segitségével, majd minden rendben ment. Most 9 hónap telt el szülés után, s már másodszor jelentkezik vérzés, kb. olyan időközönként, mintha menstruáció akarna lenni. De nem erős vérzés, csak kis foltot hagy a betéten. Vajon lehet ez a menstruáció kezdete? Most hagytam abba a szoptatást 1 hete, mert kislányomnak már nem kellett a cici. Már 1 hete kis vérzésem van, vajon ez normális hogy még mindig vérzek, s nem akar elmúlni? Készülök női dokihoz, be vagyok jelentve, elmerjek meni, ha kicsit vérzek még? Ha valakinek van hasonló tapasztalata, vagy tud ilyenről kérem irja meg. Köszike!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook