Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már v.kinek gyomor vagy végbél tükrözése?Tapasztalatok? fórum

Volt már v.kinek gyomor vagy végbél tükrözése?Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2008. aug. 5. 09:24
A férjemnek volt mindkettő,hát nem egy kellemes dolog az tuti ,pláne a végbél tükrözés.
23. supin
2008. aug. 5. 08:25
Nekem csak lett volna! De képtelen voltam lenyelni a csövet.. Beírta az orvos .hogy nem müködök együtt vele...
22. Szamó
2008. aug. 5. 07:37

Nekem nemrég volt gyomortükrözésem.

Nem tudok olyan "jókat" írni, mint a többiek, nekem borzasztó volt. Nem akarlak ilyesztgetni.....

Természetesen szerintem az sem mindegy, hogy milyen állapotban van a beteg, mikor csinálják. Én elég vacak állapotban voltam, biztosan azért viseltem olyan nehezen. Végig vért hánytam. Igaz, pár perc volt az egész, de nekem óráknak tűnt.....


Remélem hamar túl leszel rajta és nem találnak semmi komolyat!

21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Mollyka01)
2008. aug. 4. 22:29

Biztos túléled pozitív hozzáállás tudod, félsiker.


Ismerem az eü.-s betegeket :D, a legrosszabbak közé tartoznak, a jelenlévők kivételek. :)

Addig fogsz félni amíg az asztalra nem fekszel, utána az ember átadja magát az orvosnak, és már a vizsgálatra koncentrál és nem a félelemre. Látom sokan írták kibírhatóak a vizsgálatok, biztos attól is függ a végbéltükrözés hol és milyen technikával végzik. A rémségeket meg ne vedd figyelembe tényleg Levegő befúvásról gyomortükrözésnél meg nem is hallottam ez valami új? Oda mi a manómak kell? Hallottam régi vizsgálatoknál, hogy a végbélt. fáj, de az új vizsgálazok csak kellemetlenek. Fel a fejjel 1 hét múlva nevetni fogsz mitől paráztál annyira.

Szép estét! Enissa

2008. aug. 4. 21:21
Nekem nem régen volt béltükrözésem.Addig kellemetlen amíg bevezetik a csövet és levegővel nyomatják.Nekem az fájt illetve nem fájt hanem görcsölt.A beleimben a levegőtől szélgörcseim voltak, de nagyon rövid idő volt az egész.Én is vidéki vagyok és itt szó sem volt altatásról, pláne mivel tényleg néhány perc az egész.Nagyon erős fájdalomcsillapítót adtak, ha jól emlékszem Dolargan a neve.De szerintem az elején még nem hatott, mert a végére aztán rendesen bekábultam.Úgy jött a párom értem kocsival, de nem is tudtam volna én hazavezetni.Nagyon kába voltam.Ami még kellemetlen volt az előtte a tisztulás, mert a hasmenéstől már fájt rendesen a popsim:)Ne idegeskedj.. és ne hidd el a rémízdgetéseket!!!Gyomortükrözésem nem volt, de a gyomron keresztül epe endoszkópos vizsgálatom már volt.A kelélemetlen a büfizés.
2008. aug. 4. 21:20
Nekem gyomortükrözésem volt....kibírható..nem fáj csak kellemetlen. Pár perc az egész, és tényleg nem mindegy milyen "gyengéd "az orvos aki csinálja.
2008. aug. 4. 21:17

Az egyik barátnőmnek volt 2-szer is. Egyszer rosszul lett és bevitték a kórházba. Nem volt magánál, így nem fájt neki. A másodiknál annyira félt, hogy nem tudták megcsinálni érzéstelenítés ellenére sem. Ja, végbéltükrözésről van szó.

Sajnálom, hogy bárkinek is át kell esnie ezen.

2008. aug. 4. 21:15
Sziasztok nekem is volt 3x már gyomortükrözésem, nem valami kellemes, de kilehet birni, föleg, ha a doki aki csinálja nem bénáskodik mint nekem a 3.-nál.
16. Teráz
2008. aug. 4. 21:14
Igen,gyomor .. már többször :(( .. a legjobb orvoshoz küldtek az első alkalommal , a nyelőcsövem helyett a légcsövemben "landolt" a cső , egészen a tüdőmbe ... A nyelőcső, gyomor és nyombél betegségeinek (fekély, gyulladás, reflux betegség, daganatok stb.) diagnosztizálásához és kezeléséhez gyomortükrözést alkalmaznak. Ez kellemetlen, de nem fájdalmas vizsgálat,(ha valóban "JÓ" gasztroentológus kezei közé kerülsz ) és csak néhány percig tart. Szövettani vizsgálatra mintát vehetnek, amiből további információkhoz jutnak, pl. a Helicobacter pylori fertőzés jelenlétét tudják igazolni. A Helicobacter jelenlétét tükrözés nélkül, kilégzéses vizsgálattal is meg tudják állapítani, és ezzel számos panasz oka megtalálható.
2008. aug. 4. 21:10

Igen,nekem volt már többször is gyomortükrözésem.

Ki lehet bírni.Utánna az volt az első kérdésem,hogy mikor lehet enni.

14. mollyka01 (válaszként erre: 10. - Katoca5)
2008. aug. 4. 21:09
Én úgy tudom hogy csak szedálást csinálnak,az pedig inkább kábítás mint altatás,de nem tudom,lehet azóta már altatnak is!Jó volna...
2008. aug. 4. 21:08
Csatlakozom Mocorihoz, végül is a gyomortükrözést ki lehet birni. Szörnyü hangokat fogsz kiadni közben, majd ne lepődj meg. Mindez a levegő befújásától van. Nálam csak a doktornő és egy asszisztens volt benn. Oldalra kell majd feküdnöd és úgy vezetnek be egy vékony csövet a torkodon. Ez nem kellemetlen szerintem, csak a levegőbefújás. Ha nem nyelsz közben hamar végeztek. Én nyeltem...
2008. aug. 4. 21:08
Nekem volt párszor gyomor, most pedig béltükrözésem lesz. Nem minden ember álma, de simán ki lehet bírni. A lényeg, hogy ne pánikolj, az orrodon vedd a levegőt, és ne érdekeljen hogy végigbüfized :) Gondolj közben valami számodra szép, és érdekes dolgora. Kb 3-4 perc az egész. A legrosszabb tényleg a büfizgetés :)
11. mollyka01 (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2008. aug. 4. 21:07
Köszönöm a tippeket,igazad van!Én is eü.-ben dolgozok,dehát mi talán még rosszabb betegek vagyunk mások!Remélem túlélem!:)Nem bánnám ha 1 héttel idősebb lennénk!
10. Katoca5 (válaszként erre: 7. - Mollyka01)
2008. aug. 4. 21:06
Anyukámnak a múlt héten volt végbéltükrözése altatás nélkül (vidéki város sebészetén ugye nem is igen lehet altatni) és hát nagyon megszenvedte (belső aranyér, mint kiderült). Szóval fájt neki, de még itt van és él. :) Ha tudsz kérj altatást, ha ilyet tényleg lehet kérni.
2008. aug. 4. 21:05

Igen nekem volt gyomortükrözésem. Hülyére izgultam magam milyen lesz, és annak ellenére elviselhető volt, hogy nekem nem lehetett érzésteleníteni a torkom mert gyógyszer allergiám van. Az érzéstelenítő nem a fájdalom, hanem a reflexszerű hányinger leküzdésére kell. 5 perc alatt kész volt, a mintavétellel együtt. Végbéltükrözés az más, az nekem nem volt, de az ismerősömnek sztk-ban végezték el nem fájt neki és a tükrözés után tömegközlejedéssel ment haza.

Jobbulást! E. ui. Nem kell elhinni minden rémhírt van aki szereti túl dramatizálni a dolgokat, mert ő egy hős, hogy miket kibírt. :)

8. cel
2008. aug. 4. 21:04
Gyomortükrözésem volt. Nem vészes, csak arra kell ügyelni, hogy akkor és azt kell tenni amit a vizsgálatot végző szakszemélyzet mond. Ha így teszünk nagyon kis kényelmetlenséggel jár a vizsgálat.
2008. aug. 4. 21:02
Sajnos most lesz mind kettő!!kicsit félek!:(
2008. aug. 4. 21:01

Szia,


én már voltam végbéltükrözésen és mivel lehet altatást kérni, én kértem és nem emlékszem semmire. (szerencsére nem találtak semmit)


akik nem kértek, nekik fájt

2008. aug. 4. 21:01
Igen, nekem volt már gyomortükrözésem. A részletek elég borzasztóak, biztos hogy tudni szeretnéd??? :S
2008. aug. 4. 21:00

Szia!


Nekem gyomortükrözésem volt, ki lehet bírni. Nálam pont volt benn 6 orvostanuló... :) Kicsit hosszúnak tűnt, de túl voltam rajta.

Neked lesz valamelyik?

2008. aug. 4. 21:00
Nekemgyomor volt. Nem volt gondom, mert Lidocain spray-vel befújtak a számba-torkomra, így a cső lenyelése nem volt kellemetlen sem.
2008. aug. 4. 21:00
igen
2008. aug. 4. 20:59
Volt már v.kinek gyomor vagy végbél tükrözése?Tapasztalatok?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook