Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már v.kinek gyomor vagy végbél tükrözése?Tapasztalatok? fórum

Volt már v.kinek gyomor vagy végbél tükrözése?Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
54. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 52. - Dócy)
2009. ápr. 8. 15:50

Én is. Ha kihagyok egy étkezést, áltlaában 3 kg-t fogyok még aznap estig. :S Anorexiásnak néznek.

Hashajtó?? Én úgy hallottam beöntést adnak. A sós víz pedig állítólag a bél minél tökéletesebb kitisztísására való. Hogy lehessen is látni a bélfalat a salakanyagoktól.

53. 'szti (válaszként erre: 51. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 8. 15:48

asszem 2 liter vizet, de nem sósat és elég rövid idő alatt. kapsz egy programot, azon rajta van, hogy mikor vedd be a keserűsót, mikor idd a vizet, stb.

olyan szinten kell üresnek lennie a beleidnek, hogy a végén a WC-n ülve iszod a vizet, mert átfolyik rajtad (bocs)

52. Dócy
2009. ápr. 8. 15:39
Az attól függ milyen hashajtót kap az ember, de mindegyiknél nagyon sok folyadékot kell inni az biztos,és egyik jobb másik rosszabb ízű.Mémg nem próbáltam egyiket sem, csak hallomásból ismerem sajnos.Már 3 éve halogatom, annyira félek tőle.Nem tudom h lehet kibírni egy napot kaja nélkül, üres belekkel.Ígyis minuszban vagyok a súlyommal.
2009. ápr. 8. 14:53
Azt hallottam vastabbéltükrözésnél 2 liter sós vizet is kell inni. Ez igaz?
2009. ápr. 8. 14:52
Túl vagyok rajta.. tényleg tűrhető volt, kicsit kellemetlen dehát egy vizsgálat milyen legyen. Nekem már a nyakamban folyt a nyálam mire vége lett. Közben nem lehetett nyelni, az elején mondták akkor meg nem nyeltem. De szerintem jobban tettem. Akik nyeltek azoknak mind fájt utána a torkuk. Én így észre sem vettem mikor lement a cső. A mintavételt sem éreztem. Hányingerem nekem is volt. De közben is meg a végén is megdícsértek.
2009. ápr. 8. 09:25

Gyomortükrözésen voltam, nem egy leányálom. nem fáj, de nagyon kellemetlen, folyamatosan hánynál, folyik a taknyod, nyálad,könnyed, büfögsz.. nekem legalább 15 percet turkáltak a gyomromban, közben megcsipkedték belül mintavétel gyanánt, amit szintén egyenként éreztem...

de ha ezen múlik,hogy elmuljon az ember baja, be kell vállalni. Nekem refluxom volt, kaptam gyógyszert és a hónapok óta tartó hányingerem elmult.

2009. ápr. 8. 04:59
gyomortükrözésem volt már. Az első kibírható volt, mondjuk úgy nem repetáznék belőle. A második kakatsztrófa volt, mert egy vadállat csinálta.
47. Dócy (válaszként erre: 46. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 7. 20:38
Hacsak arra kellene mennem...Mikor elsőnek voltam,azt mondtam soha többet.Azóta már voltam.Kellemetlen, az biztos,egyfolytában büfög az ember, de csak pár perc az egész.Már nem parázok, ha mennem kell, örülök h megtudom mi a bajom.
2009. ápr. 7. 19:34
Holnap megyek gyomortükrözésre. Nagyon félek. De látom itt sokan mondják, hogy nem vészes remélem igazatok lesz....
2008. nov. 20. 10:15
Én meg szöktem a gyomor tükrözésről ,oda hívtak reggel nyolcra minde protekciós és osztályos beteg bement már ,én még 11-kor is ott izgultam akkor azt mondtá kb még egy félóra mire be hívnak és akkor én fogtam magam és haza mentem.Szerencsémre mert rá egy hétre kiderül ,hogy terhes vagyok,vagyis már akkor is az voltam de még nem tudtam róla.
2008. nov. 20. 10:07

Nekem béltükrözésem volt a minap. Megnéztem a hozzászólásokat a vizsgálat előtt. :) Örömmel számolhatok be róla, hogy teljesen túlélhető vizsgálat. Nem fájt, csak kicsit kellemetlen volt, amikor egy-egy bélkanyarba ért a cső, de ilyenkor az asszisztensnő masszírozta a hasamat. Kb 4-5 perc volt az egész. Érzéstelenítőt nem kértem. Szerencsére nem találtak semmilyen elváltozást. Az zavart egy kicsit, hogy éreztem, ahogy a cső halad bennem, szerintem dudorodott is a hasam, ahol éppen járt. A vizsgálat előtt kaptam beöntést, ez sem fájdalmas. A legvégén az orvos megdicsért, hogy rég járt náluk "ennyire jó beteg", aki ilyen együttműködő lett volna. :) Szóval ne féljen senki, vannak ennél rosszabb dolgok is! Például az egy napi éhezés előtte és a hashajtózás rosszabbul esett, mint maga a vizsgálat.


Dócy: szerintem is a fájdalom a bél kanyarulatosságától függ és nem a testsúlytól (én is vékony vagyok)

Az orvos mindenkinek el fogja mondani, hogy a vizsgálat előtt mikortól nem ehet már és felír egy hashajtót is, amit patikában lehet kiváltani.

Fontos még, hogy a vizsgálat előtt 3-4 liter folyadékot meg kell inni.

Mindenkinek kitartást, akire ilyen vizsgálat vár!

43. mollyka01 (válaszként erre: 42. - Dócy)
2008. okt. 16. 14:29
nincs összefüggésben,ez a belek anatómiájától függ,hogy mennyire kanyargósak spasztikusak stb..
42. Dócy
2008. okt. 12. 17:09
Azt mondják aki sovány annak fájdalmasabb.Ez igaz?
2008. okt. 12. 10:26

Nekem mindkettő volt már, de a gyomortükrözés semmi a béltükrözéshez képest. Nekem iszonyatosan fájt, teljesen begörcsöltem, bepánikoltam, pedig nem vagyok nyafogós típus. Aztán szerencsére kaptam kábító injekciót.

Mindenkinek azt tanácsolom, hogy kérjen altatást, mert tényleg borzasztó fájdalmas!

40. 707655fba1 (válaszként erre: 37. - Dócy)
2008. okt. 11. 19:34
Előző nap lehet reggelizni, déltől viszont csak folyadékot lehet, ami azt jelenti, hogy a levesnek is csak a levét. Rostos leveket sem szabad inni!
2008. okt. 10. 20:55

Volt gyomortükrözésem, tavaly decemberben. Egyáltalán nem féltem, teljes nyugalommal ballagtam be.

Nagyon kellemetlen! Nekem egy viszonylag vastag csövet dugtak le a torkomon, nem volt semmi érzéstelenítés.

Miután végeztek, nagyon megdícsértek, mert jól vettem levegőt, csak az orromon, fokozatosan, nyugodtan. Ez állítólag nagyon ritka. És tényleg össze-vissza voltam dícsérve. :-P Legalább, hamár...

Egyébként utána nagyon fájt a torkom, ill. a nyelőcsövem. Napokig éreztem utána... Aztán elmúlt.

Ha nem muszáj, többet nem vállalom be. Szörnyen rossz érzés... Fujj. :-(

38. Dócy
2008. okt. 10. 20:47
Senki nem tudja?
37. Dócy
2008. okt. 9. 19:00
Ki tudja,ha a vastagbéltükrözést délután végzik, előtte nap lehet reggelizni?
2008. szept. 22. 17:58
Szar ügy...
2008. aug. 27. 00:13

nekem holnap lesz !

a mester u-i -egynapos kismütöben

félek de muszáj megnézni... majd kérek kábito injekciot

csak az a baj hogy utána nem engedhetnek el egyedül

ezt a doki mondta.pedig nekem nincs kiséröm.

34. Szamó (válaszként erre: 33. - Mollyka01)
2008. aug. 7. 19:31

Örülök, hogy túl vagy rajta és nem találtak semmit!


:-))))

2008. aug. 7. 19:24

Na túl vagyok rajta!!Szerencsére!A gyomortükrözést simán kilehetet bírni az nem volt olyan vészes,de a colonoscopia az nagyon gáz volt!Teljesen végig ment az endoscoppal,az eleje nem fájt de ahogy közeledtünk a signum felé(ott ahol a legkanyargósabb)na ott már alig bírtam,pedig kaptam dormikumot,de semmit nem csinált!

Szerencsére nem talált semmit!!!Köszi a bíztatásokat,nagyon sokat segítettek!!!

32. hunka
2008. aug. 6. 21:01
Nekem ugy 15-20 éve volt gyomortükrözésem 2x illetve alulról is megtükröztek. Összehasonlítva a két dolgot én inkább a gyomortükrözést vállalnám be 2x, mint 1x az alsó tükrözést. Eleve azért hagyott mély nyomot bennem, mert az elöttem lévő elég hangosan viselte, amikor bementem alá kellett írnom egy nyilatkozatot, hogy önként vetem alá magam ... Úgy emlékszem a jelentésből, hogy 50 cm-ig haladtak. Utána nehezemre esett legyalogolni egy emeletet és a kezelő orvosom felvilágosított, hogy legközelebb kérjek fájdalomcsillapítót. Egyébként sima ügy :)
2008. aug. 6. 15:57
Azt hiszem kicsit összekeveredtek a dolgok. Van gyomortükrözés, vastagbéltükrözés, külön végbéltükrözés. Akinek vastagbéltükrözést csinálnak természetesen egyúttal a végbelét is látják. Az aranyér vizsgálatához szoktak külön végbéltükrözést csinálni, ami egyáltalán nem kellemetlen rövid ideig tart./ ezt többször csinálták nekem/ A gyomortükrözés is teljesen kibírható,voltam vagy hatszor. A legrosszabb a vastagbéltükrözés, ahhoz nem árt az altatás, mert nem tudni kinek milyen kanyargós a bélrendszere. Akinek az,annak jobban fáj.Ez a vizsgálat tarthat akár félóráig is. Ezért vannak a különböző tapasztalatok is ezzel kapcsolatban, meg kinek milyen betegség kapcsán kell elvégezni. Akinek amúgyis vannak fájdalmai, nyilván nehezebben viseli ezeket. Túl leszel rajta, de muszáj ezeket megcsinálni, mert csak így tudják megállapítani mi a baj.Fel a fejjel!!
30. supin (válaszként erre: 10. - Katoca5)
2008. aug. 6. 12:58
Nem értem?, A vidék miért más mint a nagyvárosi??
2008. aug. 6. 12:25

Szia!

Nekem gyomortükrözésem volt,nagyon féltem Tőle,de a félelem nagyobb volt. Simán ki lehetett bírni,bár én előtte vénásan kaptam valami kábító injekciót és arra emlékszem csak,hogy egy kicsit hányingerem volt, és hogy szóltak készen is vagyunk.

Utána még 1/2 órát kint ültem és szépen a férjembe kapaszkodva leballagtam az autóig.Mire hazaértem már minden rendben volt,a kábulat is elmúlt.

Ne félj ki lehet bírni,sok-sok erőt kívánok Neked.

2008. aug. 6. 11:25

Szia! Nekem volt már mindkettő a gyomortükrözés nem vészes a másik nekem nagyon durva volt. Nem kaptam semmit, csak egy kis nyugtatót, ami semmmit sem használt.

Később hallottam, hogy máshol már végzik altatásban, én azt választottam volna. Taxival kellett hazamenni, ill. a párom emelt a kádba. Nem tudtam kiegyenesedni 2 napig. Kitartást neked.

2008. aug. 6. 11:15
Na most már egyre jobban parázok,este is azt álmodtam hogy egy slagot nyomtak le a torkomon!Bárcsak túl lennék már rajta!:(
26. mollyka01 (válaszként erre: 25. - LeeBaa)
2008. aug. 5. 21:39

Hát szerencsére engem is befognak kábítani,mert az orvos aki csinálja nagyon jó ismerősöm!Mondtam neki hogy nekem enélkül nem igen menne!Vegyesek a vélemények de azért a nagy átlag megnyugtatott,remélem tényleg kibírom!

Állítólag olyan kábítót ad ami részleges amnéziát okoz és így nem fogok semmire sem emlékezni!

25. LeeBaa
2008. aug. 5. 09:34

Szia!


Nekem is volt tavaly. Én is nagyon paráztam, de nem volt vészes. Dolargant kértem és attól 2 perc után azt sem tudtam hol vagyok. Szólj a dokinak, hogy fájdalomcsillapítót kérsz és akkor ad. Amúgy nem fájt csak kellemetlen a has feszülése a befújt levegőtől. Nekem annak ellenére sem fájt, hogy kb. 20 percig tartott mert nem találták a tovább vezető utat és hozták a mobil röntgent. Na az vicces volt, hogy 6 doki ámuldozik a beleim kanyargósságán miközben én a doloargan hatása miatt vihogtam a helyzeten. Popsiból kilógó cső és közben felettem a röntgengép. :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook