Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már v.kinek gyomor vagy végbél tükrözése?Tapasztalatok? fórum

Volt már v.kinek gyomor vagy végbél tükrözése?Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2011. aug. 9. 13:23
Sziasztok, nekem végbéltüküzésre kell mennem :S de csak kaptam egy időpontot, és nem mondta, hogy ne egyek előtte vagy ilyesmi.... de olvastam a kommenteket hogy nem szabad előtte enni, nekem csak adott egy időpontot, és monda, hogy előtte reggel legye székletem arra figyeljek. Most mit csináljak? ne egyek előtte, és akinek volt már milyen? mert mindenki mást ír, valakinek nagyon fájt, valaki nevetett utána:S köszi előre is
83. Basset (válaszként erre: 82. - Globus)
2011. aug. 8. 10:28
Haha! Biztató!!! :)
82. globus
2011. aug. 8. 10:21
Ha az anális szex egyeseknek kéjes, ehhez képest a tükröző cső mámorítóan kellemes :))
81. Basset (válaszként erre: 78. - Szarvasbogár)
2011. aug. 8. 10:11
A végbéltükrözés akkor se fáj, ha aranyered van? Az előtt nincs semmi előkészület? Még ott azonnal megcsinálják vagy előjegyzéses az is?
80. Shando (válaszként erre: 79. - Dócy)
2010. szept. 8. 19:35
Áh! Anélkül nem lehet! Azért csodálkozom hogy igy el merték kezdeni! Tudhatnák h a 2méteres vastagbél szakasszal nem egy könnyed dolog tükrözni..... (Sajnos) több orvoshoz kell járni, mire egy olyat talál az ember aki megbizható és a betegre is odafigyel.. Amugy azt is halottam egy idősebb nőtől (akinek szintén volt fájdalmas v.tükrözése, ami után vérzett is!) hogy elment magánrendelőbe (12-15 ezerért) és fájdalomcsillapító , altatás nélkül ugy megtudták csinálni hogy nem is érzett semmit. Bár lehet h ez egyén függő, vagy valóban ovatosabban végezték.
79. Dócy (válaszként erre: 76. - Shando)
2010. szept. 7. 16:18
Az anesztes az az altatóorvos.Én nem kaptam semmiféle bódítást, vagy bármilyen fájdalomcsillapítást, mert azt mondták, ahhoz altatóorvos kell.
2010. szept. 7. 14:49

Sziasztok!

A végbéltükrözésre én is halálra váltan mentem, miután itt elolvastam a hozzászólásokat. Amikor a dokimat megkérdeztem, hogy nagyon fog-e fájni, jól kiröhögött és azt mondta, semmit sem fogok érezni. Így is volt!!! Lelkileg keményebb volt, égbe meresztett hátsóval várni, hogy vége legyen a turkálásnak... Szóval, aki erre megy, csöppet se féljen, nem fájdalmas!!!

Nekem előtte 2 napig kellett koplalnom és beöntést is kaptam, nekem egyik sem volt elviselhetetlen. A koplalás direkt jólesett, a beöntésről meg volt tapasztalatom a szüléseim miatt...

Vastagbéltükrözésem nem volt még, ezek szerint az jóval kellemetlenebb lehet... Kitartás azoknak, akikre ez vár!

77. éva1951 (válaszként erre: 68. - Mallmax)
2010. szept. 3. 17:33
Egyetértek Veled, valóban 1 perc, mire észbekaptam már kész is voltam. Abszolut nem fájt a végbéltülkrözés.
76. Shando (válaszként erre: 75. - Szindy37)
2010. szept. 3. 17:04

Nem tudom h aktuális-e még a válasz, de én nem tudok más modszerről. A hasiultrahang jöhet szóba, de azzal a belek falát nem láthatják. A lenyelhetős kameráskapszula meg -ugy tudom- csak a vékonybélig müködik. Van még más módszer vagy legalább fájdalom mentesebb?

Dócy! Utolag is.. nem tudom miaz az anesztes orvos. Nekem főorvos csinálta. De hát az aszisztens is csak akkor adta be az injekciót, mikor már elegem volt.. Visszagondolva, lehet h a szerződésre/ vagy nyilatkozatra (amit a beavatkozás elött adnak), arra kellett vna ráirni h csak fájdalommentesítéssel ill. bodítással vállalja az ember.

2010. aug. 19. 11:24
Vastagbél tükrözés előtt állok, régebben már csinálták, nagyon fájdalmas volt. Nem tud valaki olyan módszerről, hogy a belek állapota tükrözés nélkül is megállapítható? (pl 3D képalkotás, vagy valami más) Köszi Szindy
74. Dócy (válaszként erre: 73. - Shando)
2010. jún. 29. 16:32
Akkor túl vagy rajta.Micsoda megkönnyebbülés, igaz?És amikor bódítottak, volt ott anesztes orvos?Mert énnekem azt modták csak akkor lehet, és nem kaptam semmit, ezért nem is bírtam félig se.
73. Shando
2010. jún. 29. 13:45
Köszi a jó szavakat mind2töknek. :)
72. Shando (válaszként erre: 71. - Dócy)
2010. jún. 29. 13:43
Szia! Igen, bár kértem hogy inkább hagyjuk abba de hamár ott vagyok az orvos nem hagyhatja félbe. Utolag belegondolva jobb is hogy ez volt előbb és megcsinálták. Kaptam bodító injekciót de még úgy is nagyon fájt, csak azután már nem voltam olyan hangos. Megszenvedtem vele, mert be is vagyok gyulladva azt mondták, de így tudtam értékelni a mai gyomortükrözést. Valóban sokkal rövidebb ideig tartott, és nem volt fájdalmas. Csak egy csomot öklendeztem, meg sajnos lenyeltem a nyálam és most meg olyan érzés, mintha a torkom begyulladt volna. De ez legyen a legkevesebb. A lényeg hogy túl vagyok rajta. :) És várok az eredményre.
71. Dócy (válaszként erre: 69. - Shando)
2010. jún. 29. 07:21

Szia!

És sikerült végignézni a z egész vastagbeledet?Mert akkor nagyon ügyes vagy.

A gyomortükrözés sokkal jobban kibírható, és csak pár perc.Ne félj!

70. Jenna8 (válaszként erre: 69. - Shando)
2010. jún. 28. 16:20

Szia!

Tesómnak volt béltükrözése többször is,hát azt mondta pokol!

Nekem 2szer volt már gyomortükrözésem,de azt simán ki lehet bírni,inkább kellemetlen,tehát ne izgulj a rosszabbikon már túl vagy!

69. Shando
2010. jún. 28. 16:17
Sziasztok! Gondoltam megosztom veletek az én tapasztalatomat e téren, ezért beregisztráltam erre a portálra. Ma voltam vastagbéltükrözésen és el kell mondanom rola hogy borzalmasan fájdalmas volt. :( Senkinek sem ajánlom. Hnap megyek gyomorra. Remélem kibirhatóbb lesz. Nagyon félek tőlle. Hát igen, az egészség a legfontosabb!
2010. ápr. 23. 16:18
Sziasztok!Sok rosszat olvastam itt a végbéltükrözésről,így ma halál sápadtan mentem el a vizsgálatra.Szerintem ami annyira fájdalmas lehet az a vastagbéltükrözés,mert ennél a vizsgálatnál nem "tekeregnek" a belek között hosszú csővel.Maga a vizsgálat kb.1 perc volt és egyáltalán nem fájt.Kicsit kellemetlen volt,mert nekem amúgy is nagy fájdalmaim voltak már,de a tükrözés NEM FÁJT!!!És nem kellett előtte se beöntés,se hashajtás,sem pedig koplalás.Itt nálunk így megy,csak egy székletürítés javasolt előtte,ha megoldható.Akinek muszály,az menjen el bátran,már csak a diagnózis miatt is.Én végig azt hittem,hogy a belső aranyereim okozzák a problémát és erre kiderült,hogy a szülés után fellépett végbélrepedések okozzák a panaszokat,amiket egy kúpkúrával orvosolni lehet.Legalábbis remélem,hogy majd ez rendbehoz és többé csak rossz emlék lesz az állandó fájdalom és vérzés.Kitartás mindenkinek!!!
67. 'szti (válaszként erre: 66. - 1eb84e4bad)
2009. ápr. 15. 09:36

anyámnak csinálták, azt mondta a gyomortükrözés kicsit kellemetlen, de nem fáj, érzéstelenítenek

a vastagbélvizsgálat (kolonoszkópia) viszont még érzéstelenítéssel is pokoli lehet, anyám jól tűri a fájdalmat, de kész volt tőle

2009. ápr. 14. 21:10

Egy ismrősöm volt végbéltükrözésen, nem akarlak elkeseríteni, de zat mondta, iszonyatosan fájt, nem érzett mg iylen fájdalmat. Nem adtak érzéstelenítőt.

Az olvasottak szerint van, aki kapott itthon is, én úgy tudom, lehet kérni, és ha kifejezetten ragaszkodsz hozzá, akkor adnak is.


Férjem csütörtökön megy gyomortükrözésre...

65. Dócy (válaszként erre: 64. - Cini1)
2009. ápr. 14. 20:22
Az valóban kibírható,már voltam én is.
64. cini1
2009. ápr. 14. 16:16
Nekem gyomor volt! Nem volt vészes, bár érzéstelenítettek! Ha nyugodt vagy és követed az orvos utasításait abszolút kibírható!
63. Dócy
2009. ápr. 14. 16:12
Van még valakinek tapasztalata a béltükrözéssel kapcsolatban?Esetleg orvost ajánlani tud valaki?
62. Margitnéni (válaszként erre: 61. - Dócy)
2009. ápr. 10. 22:12

Ezt én sem tudom. Csak annyit kérdeztem a dokitól, hogy beöntés lesz-e. Mondta, hogy nem, mert az a hashajtó, amit kaptam teljesen kitisztít és én ettől már megnyugodtam.

Pénteki nap ettem utoljára, szombat vasárnap már nem lehetett csak folyadékot fogyasztani, és hétfőn volt a vizsgálat.

Én ettől a két naptól nem ijedtem meg, mert gyakran böjtölök, legutóbb két hétig nem ettem egy falatot sem, úgyhogy a két nap meg sem kottyant.

61. Dócy
2009. ápr. 9. 22:05
Nem értem neked miért kellett két napig koplalni.Ha egy napig nem eszik az ember, az akkor két éjszakát, és egy napot reggeltől estig, és egy délelőttöt jelent összesen, az miért nem volt elég a te esetedben?
60. Margitnéni (válaszként erre: 58. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 9. 21:06
Nekem a két nap koplalás még nem esett rosszul, arra valahogy rákészültem, de amikor reggel 8-ra kellett menni a vizsgálatra, és mindenkit elém vettek, azt már nagyon nehezen bírtam. Úgy rémlik, akkor már innom sem volt szabad. Valamikor 2 körül került rám sor, de úgy, hogy volt szerencsém végighallgatni az előttem vizsgált férfi üvöltését, baromira fájt neki, valami komplikáció lépett fel nála. Aztán jöttem én, és mikor engem vizsgáltak is ezt tárgyalták, hát nagyon "élvezetes" volt, még egyszer nem engedem meg, hogy hozzámnyúljanak az biztos.
59. Dócy (válaszként erre: 55. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 9. 20:44
Szerintem a hashajtó egy kicsit meggyorsítja az emésztési folyamatokat, azért jön ki olyan hamar, ami bemegy.Ez a cél, hogy minnél hamarabb ki tisztuljon az ember.Egyébként normális esetben nem kell 3 napig éhezni.Egy nap koplalás, és hashajtás, másik nap reggelén mégegykis hashajtózás, és még ezen a nap délelőttjén meg kellene történnie a tükrözésnek.Ennyi koplalás is bőven sok.Egyébként szőlőcukrot lehet enni, és szörpöt is lehet inni ami nem piros.
2009. ápr. 9. 19:12
Így én tuti, hogy nem egyeznék bele. Kapjanak már a fejükhöz! 3 napig nem enni?? El se tudnék menni a rendelőig...
57. Margitnéni (válaszként erre: 51. - Elfelejtett jelszó)
2009. ápr. 9. 15:24
Szia! Nekem megvolt mind a kettő. A végbéltükrözés előtt nekem két napig egy falatot sem lehetett enni, kaptam két üveg valamilyen speciális hashajtót, egyik nap egyik, másik nap másik. Ez teljesen kipucovált belülről.Ráadásul a vizsgálatot harmadnap délután végezték. Nem volt kellemes, megalázó volt az egész procedúra. Az nagyon kellemetlen volt, hogy felfújtak levegővel, azt hittem szétrepedek. Maga a cső bevezetés nem fájt, de az a sok levegő még kísértett egy darabig.
2009. ápr. 8. 15:54
Ez durva...
55. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 53. - 'szti)
2009. ápr. 8. 15:53
Ezt nem értem. Én azt tanultam, hogy 5-6 óra amig a táplálék a belekbe ér. Akkor hogy lehet hogy iszom és már jön is ki?? 5 órát meg csak nem ülök a rendelőben
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook