Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt már v.kinek gyomor vagy végbél tükrözése?Tapasztalatok? fórum

Volt már v.kinek gyomor vagy végbél tükrözése?Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
114. Basset (válaszként erre: 113. - Barthaancsa)
2011. szept. 2. 22:21
hajrá, hajrá! Csak így tovább, bátran! :)
113. barthaancsa (válaszként erre: 112. - Dócy)
2011. szept. 2. 22:20

Szia!

Ma megvolt a hashajtás! Amilyen rossznak mondták olyan kibírható volt. Semmi fájdalom, semmi rohanás!! Sokkal vészesebb dologra voltam felkészülve. A legnehezebb az éhezés volt.

Biztos a hashajtószernek is köszönhető, hogy nem volt semmi gondom. Olyan volt az íze mint a kálcium pezsgőtablettának. Én erőleves levét iszogattam meg almalevet. 12-től 19-ig full kipucolt!!!

Nem csikarta a hasam, nem bugyborékolt. Szóval a gyógybigyó 3000 Ft körül volt recepttel, holnap leírom a nevét ha érdekel valakit.

Akkor minden jót mindenkinek!!

112. Dócy (válaszként erre: 111. - Barthaancsa)
2011. szept. 2. 17:45
Akkor kitartást,és remélem beszámolsz, h milyen volt.
2011. szept. 1. 22:13

Sziasztok!

Ma voltam a főorvosnőnél! Megtudtam mindazt amit eddig is tudtam. Bár néhány új lehetőségre is felnyitotta a szemem. Valószínűleg baci okozza a gondomat.

De nem úszom meg a szombati colonoscopiát!!

Úgyhogy még izgulok!!!

2011. aug. 30. 22:10
Kösz mindenki!!! Örök hála!
109. barthaancsa (válaszként erre: 103. - Basset)
2011. aug. 30. 22:09

Kitolok velük!!! Csütörtökre megbeszéltem egy időpontot egy kórházban dolgozó gasztrós főorvossal. Ő is megvizsgál (több szem többet lát).

Aztán meglátjuk mi lesz. De itt biztos leírom mi volt, csak mert nekem is sok kérdésre választ adott ez az oldal.

2011. aug. 30. 22:04
Fő az optimizmus!!!!
2011. aug. 30. 22:02

Nekem azt mesélte az asszisztens, hogy bemegyek ruhában féloldalasan ráfektetnek az ágyra és vénásan beadják az altató injekciót.(nincs beöntés)

A nővérke húzza le a nacit és a bugyit.

Ez után 15 perc alatt megcsinálják a colonoskopiát. Az altatás 20-25 percig tart. Ez után ha félálomba kerülsz behívják a hozzátartozódat, hogy biztonságban érezd magad. Akkor sokan még visszaszenderegnek. Minél fiatalabb valaki annál hamarabb felébred. Nincs fájdalom és ruhában ébredsz!! (ami sztem tök jó)

Ez után elmondja a doki, hogy mi volt. Sokszor már a vizsgálat során megcsinálják a szükséges beavatkozást, ha kell ilyen (pl polip levétel).

Ja mindez MAGÁNRENDELÉSEN zajlik így Esztergomban!!! Máshol pici módosításokkal de ugyan ez történik.

Hajrá mindenki, én is szombaton megyek 10:30-ra!!!

De már úgy érzem nem lesz gond! Már egy császáron túlvagyok, attól nem lesz rosszabb!!

2011. aug. 30. 19:21
A budapesti Bajcsy kórházban bódításban csinálják, alig érzel valamit, utána 2 percig tart míg magadhoz térsz.
2011. aug. 30. 17:32
és a vastagbél tükrözés után mindjárt küldenek (nem őgy értem hogy rá 2percre) gyomortükrözésre? megőrülök már izzadok minden bajom van félek nagyon :(((
2011. aug. 30. 17:29
Azoknak akiknek csináltak már vastagbéltükrözést és bódították mi a tapasztalatuk? mert az orvos azzal nyugatott, hogy elkábítanak és a betegek nem szoktak rá emlékezni , de rettenetesen félek, én is fiatal vagyok 21 de amellettt hogy félek, már rájöttem, hogy jobb lenne ha mondanának valamit mert már 3 éve járok orvoshoz hogy gyakori a székelésem, és már elegem van belőle, meghatározza az életem, befolyásolja a minden napjaim, nem is tudom, hogy fogok melóba állni, egyetemről is sokat hiányzok ezért. Nagyon be vagyok sz**va a tükrözéstől de ha megoldják a problámám akkor megéri... és miért kell mindig vissza járni? nektek miért kellett mennetek? és milyen?
103. Basset (válaszként erre: 102. - Barthaancsa)
2011. aug. 29. 07:30
Ócóbb. Kevesebb munka. És az eredmény lényegében ugyanaz és gyorsabban megvan.
2011. aug. 29. 06:49

Csak azt nem értem miért nem küldtek először vérvételre széklettenyésztésre hasi ultrahangra.

Egyből vastagbéltükör!!!!

Érdekes a mai orvostudomány!!!

101. barthaancsa (válaszként erre: 100. - Barthaancsa)
2011. aug. 25. 22:13
Mire készüljek? Jah altatást kérek, ez tuti!!!!
100. barthaancsa (válaszként erre: 97. - 051809cc90)
2011. aug. 25. 22:10
Igen, colonoscopiára. Te tudod, hogy ott mi történik?
99. barthaancsa (válaszként erre: 94. - Basset)
2011. aug. 25. 22:09

Végbél vizsgálat volt, a tükrözés jövő heti program.

Ez csak 8 cm "mélységű" volt.

98. barthaancsa (válaszként erre: 92. - Basset)
2011. aug. 25. 22:07
köszi! B-)
97. 051809cc90 (válaszként erre: 93. - Barthaancsa)
2011. aug. 25. 22:04
Colonoscopiára küldtek???
96. 051809cc90 (válaszként erre: 90. - Barthaancsa)
2011. aug. 25. 22:02
27 ÉVESEN VASTAGBÉLRÁKKAL MÜTÖTTEK.Ennek két és fél éve.Ami kemoterápia követett.Ugyhogy a kort nekem senki ne mondja hogy ááááá, még fiatal vagy.Mert ez nem igaz már..sajnos ez nem válogat.De persze nem kell rögtön rosszra gondolni!Lehet ez végbélnyálkahártya berepedés is, az is nagyon tud vérezni, külsö belső aranyerek másod harmad negyedfokúak.Nem kell mindjárt rosszra gondolni.
2011. aug. 25. 21:58
Nekem volt végbél is, és vastagbél tükrözés is.És mütétem is volt.
94. Basset (válaszként erre: 93. - Barthaancsa)
2011. aug. 25. 21:53

Sajnálom... :( De legalább elkezdted és ez is valami!

Ez most melyik vizsgálat volt, a végbél- vagy a vastagbél-tükrözés?

2011. aug. 25. 21:50

Túlestem rajta!!! Hűű, ki lehetett bírni! Inkább volt ciki mint fájdalmas. Mondjuk utána a "kacsa" miatt fájt a popsim. (olyan mint hasmenéses időszak környékén a popsifájdalom)

Lelet: Vagy Crohn betegség, vagy fekélyes vastagbélgyulladás.

Jövő héten megyek további vizsgálatokra, mert nem biztos még semmi. Kafa!

Halmozzuk az élvezeteket!!!

92. Basset (válaszként erre: 91. - Barthaancsa)
2011. aug. 25. 13:46

:D


Írtam.

91. barthaancsa (válaszként erre: 90. - Barthaancsa)
2011. aug. 25. 13:34

Jah, és múlt éjjel a véres széklet átment nyálkába, ami még a széllel is távozik nem csak széklettel.

Mi ez??

És világosítsatok már fel miért nincs erre valami emberbarátabb módszer, hogy kiderítsék mi a baja az ember seggének??

90. barthaancsa (válaszként erre: 89. - Dócy)
2011. aug. 25. 13:31
Segítsetek! Nekem 4 napja volt véres a székletem egy picit azt hittem valami kaja. Kedden már véres volt a papír amivel megtöröltem magam.Szerdán tűz a házi.dokihoz, aki azt mondta ha 50-ven fölött lennék tuti lenne a vastagbélrák. Ma megyek proktológiára, fogalmam sincs mit csinálnak velem. Azt olvastam van vastagbél tükrözés ami fáj és altatni kell (gondolom előtte a beöntést sem úszom meg) és van még végbél tükrözés ami nem fáj csak kellemetlen. Most mire készüljek???? Aztán nekem most is olyan széljárásom van mint soha életemben. Elég ciki, mert én olyan prűd vagyok az ilyen dolgaimmal, és most persze tessék!!!
89. Dócy
2011. aug. 12. 21:13
Nem, nem fáj egyáltalán.És nincs szükség érzéstelenítőre sem.
2011. aug. 12. 19:38
Elolvastam amit írtatok a végbéltürközésről, és látom, annyira nem vészes! remélem én is így fogok majd kijönni a vizsgálatról! És megkérdezhetem, hogy ki miért ment? Az eredmények jók lettek? és, hogy adnak e valamilyen érzéstelenítőt? helyi érzéstelenítésre gondolok!
2011. aug. 11. 22:41
És nagyon fáj? Mármint a végbéltükrözés? :S
86. Dócy (válaszként erre: 84. - Ancsa777)
2011. aug. 9. 19:44
Hacsak végbéltükrözés lesz, akkor lehet enni.Vastagbéltükrözés előtt kell csak béltisztítást végezni.De akkor azt elmondják előtte, hogy mit kell csinálni, és kiírják a hashajtót is.
85. globus (válaszként erre: 84. - Ancsa777)
2011. aug. 9. 13:50
Miért ne lehetne enni, hiszen nem altatásban csinálják. Inkább előző napokban ne egyél puffasztó, de főleg magvas ételeket, mint például mák, szőlő...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook