Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt e már valakinek, vagy ismerősének vastagbél tükrözése?mennyire kockázatos? fórum

Volt e már valakinek, vagy ismerősének vastagbél tükrözése?mennyire kockázatos? (tudásbázis kérdés)


2017. dec. 11. 12:24
.
2016. dec. 9. 10:13

Szia!

Szorítok a lányodnak! Nekem tegnap volt vastagbél tükrözésem igy friss az élmény. Szerintem semmi kockázata nincsen. Annak van inkább kockázata ha nem kezelnek valamit amit kéne. Engem sem véletlen tükröztek meg. Ki is derült a probléma. Egy polip volt, amit le is kaptak gyorsan. Így most már minden rendben. Az egész beavatkozás semmi, nem is emlékszem rá. Velem volt bent egy rokonom aki utólag elárulta hogy kicsit nyöszörögtem de nem volt vészes. A felkészülés sokkal megterhelőbb volt mert a keserüsót alig birtam ki, folyamatos hányingerem volt tőle. Hánytam is sajnos sokat így féltem nem lehet majd megcsinálni a vizsgálatot mert igy nem fejtette ki a hatását. De szerencsére minden rendben volt. Írd meg mi volt, kiváncsi vagyok!

2016. dec. 8. 14:56
Én laikusként úgy gondolom hogy nagyon elenyésző kockázata van. Inkább erősen gyulladt beleknél és nagyon időseknél fordulhat elő hogy a bélfal megsérül mert vékonyabb. Hat centi átmérőre feltöltik a vastagbelet levegővel mielőtt feltolják a kamerát. Tehát bőven van elég hely a cső számára hogy ne okozzon sérülést. Nálam húsz perc is volt a vizsgálat, sokszor vissza húzta az orvos mert nem talált egy korábbi polipot de meglett végül.
18. bálintanyu (válaszként erre: 16. - Őszi)
2009. okt. 11. 16:30
A kapszula endoscopia a vékonybél vizsgálatára alkalmas nem helyetesiti a vastagbél tűkrőzést.Ha panaszod vabn ne halogasd menj el orvoshoz.
17. mamuci55 (válaszként erre: 16. - Őszi)
2009. okt. 8. 11:17
Szia! Nálunk a lányomnak kell menni,de én talán jobban izgulok mint Ő.Vagy csak Ő nem akar engem idegesíteni,ezért nem mutatja,hogy fél.Megtaláltam a kapszulást,több helyen is végzik,ára kb.170 ezer forint.Szóval ez egy kicsit gond,de a nagyobb baj azt ha netalán valami van,akkor ezt akkor is megkell csinálni.Neked is rákéne szánnod Magad,bármilyen nehéz is.
16. Őszi
2009. okt. 8. 11:06

Együtt érzek..nekem is el kellene szerintem mennem,de én nem merek:(((a vizsgálattól is,meg az eredménytől is félek:(((((...tudom,tudom,ha elöbb akkor ......de,én akkor sem merek:((

Hallottam,talán Szegeden,csak egy kapszulát kell lenyelni,és tudják nézni a képernyőn a beleket...nem tudom mennyibe kerülhet.Gondolom,máshol is van ilyen lehetőség,csak nem nekünk....:(((

2009. okt. 8. 08:51
Életem kellemetlen élményei közt tartom számon, de túl lehet élni. Ok nélkül nem ajánlanak ilyen vizsgálatot.
2009. okt. 8. 08:35
Nekem is volt már többször is. Először csak érzéstelenítővel ami nem hatott és nagyon fájt, aztán átmentem másik kórházhoz ahol rövid altatásban csinálják és semmi gondom nem volt. Viszont csak este jöhettem haza, de inkább ezt a formát javaslom.
2009. okt. 8. 00:35

Nekem 10hónapja volt,rettenetesen féltem,de úgy voltam vele,ha baj van időbe vegyék észre.nem mondhatnám,hogy fájt.Az egész lényege,hogy amennyire tudsz lazulj el,az a kellemetlen,hogy egész idő alatt levegőt fújnak a belekbe



,és olyan mintha szét akarnál pukkadni.Kb 5percig tartott.Ha lehet ne menj egyedül

.Bátorság!!

12. 0d32c1589e (válaszként erre: 11. - Mamuci55)
2009. okt. 7. 21:26
Teis kedves vagy, éppen az elöbb néztem meg a naplódat. Aranyos kisgyerekkel van tele. Nagyon jószívű vagy, érződik ahogyan írsz. Persze természetes, hogy mi anyukák már csak ilyenek vagyunk. Nagyon féltjük a gyerekeinket. Ez viszont normális, aki melegszívű annak sokkal nehezebb ezeket a gondokat nyugodtan lereagálni. Persze könnyű tanácsokat adni, bezzeg mikor az én gyerekem beteg, na énis tiszta lelkibeteg vagyok. Alig várom, hogy újból mosolyogjon. Kivánom minden rendben menjen, és szerintem tényleg ne beszéld le a lányodat. Az altatást kérni kell, és nem lesz az olyan rossz.
11. mamuci55 (válaszként erre: 10. - 0d32c1589e)
2009. okt. 7. 21:18
Köszönöm,nagyon kedves vagy.Tudod az embernek annyi "jóakarója "van,és én sajnos hajlamos vagyok rosszra gondolni.
10. 0d32c1589e (válaszként erre: 6. - Mamuci55)
2009. okt. 7. 21:09
A sogóromnak egy hete volt. Ő kérte az altatást, és igy semmit nem érzet. Lehet kérni az altatást, ha van ilyenre lehetőség akkor nem hiszem, hogy muszály szenvedni, vagy ha nem is fáj annyira akkor is nagyon kelemetlen lehet maga a beavatkozás. Kilyukadhat a vastagbél? én még ilyenről nem is halottam. Arról viszont igen, hogy időben elvégzett vizsgálat segíthetett volna a betegen. Az orvos pontos diagnózist szeretne a lányodnál tudni. Ha megnézik akkor csak nyugodjál meg, mert nem akarnak neki addig gyógyszereket adni amig nem tudják a baj forrását. Igy szerintem lelkiismeretes az orvos, mert sokkal rosszabb lenne, ha írná a gyógyszert és pontosan nem is tudná a diagnózist. Gondold el, lehet nincs is baj a pocijánál, inkább egy fölösleges vizsgálat, mint ne lássál tisztán. Jó egészséget kivánok, és nyugodj meg nem lesz semmi baj.
9. KEND (válaszként erre: 6. - Mamuci55)
2009. okt. 7. 20:57
Én már kibírtam 3* csak kellett érzéstelenítő, mert a műtéti hegek(császár) nagyon fájtak először.Utána viszont kell valaki aki hazakíséri. Ne beszéld le a lányodat, mert nem szokták feleslegesen csinálni és nagyobb bajt is meg lehet vele előzni.Bátorság:)
2009. okt. 7. 20:53
Szia! Nekem két éve volt. Én bevallom, annyira féltem tőle, hogy kértem altató injekciót! Ettől függetlenül időnként, igy is éreztem, de ilyenkor másképp fogja fel az ember! Ha legközelebb kellene mennem, akkor is kérnék injekciót, már nem a félelem miatt , hanem a helyzet miatt, amibe az ember ilyenkor belekényszerül!
2009. okt. 7. 20:52
lehet h van kockázata,mint majdnem minden orvosi vizsgálatnak,de gondolom okkal írták neki elő,és lehet h egy nagyobb bajt előz meg ezzel.
6. mamuci55 (válaszként erre: 2. - Tiata)
2009. okt. 7. 20:48
Ezt azért kérdeztem,mert sajnos a lányomnak pénteken lesz.És a kolléganőm azt mondta beszéljem re róla,mert előfordulhat,hogy kilyukadhat a vastagbél.Igy tiszta ideg vagyok.De sajnos szükség van erre a vizsgálatra.
2009. okt. 7. 20:48
Nekem volt már, de túl lehet élni kellemetlen de nemvészes! A legroszabb az egészbe szerintem az volt hogy teljesen hogy egy nappal elötte kikellett üríteni a beleket, egy keserűsó szerű löttyel, ami olyan hasmenéssel jár mintha pipilnél...
2009. okt. 7. 20:48
Nálunk apukámnak volt.Előtte nem szabad enni.A helyszínen beöntések,hogy tisztán látható legyen a vastagbél.Nem kellemes.Úgy hallottam már altatásban is csinálják,de azért annyira nem vészes apu szerint.
2009. okt. 7. 20:46
szia!nekem apukámank volt tükrözése az elmúlt évben 3szor is.kilehet bírni bár azt mondja nagyon fájdalmas és megalázó.de mindig nevetve jött ki a vizsgálatokról:D
2009. okt. 7. 20:43
Szia!Nekem régen volt,2xis(egy részleges,és egy teljes).Nem hiszem,hogy kockázata lenne.Hát nem volt egy leányálom,fájt,de én érzéstelenítőt nem kértem.
2009. okt. 7. 20:41
Volt e már valakinek, vagy ismerősének vastagbél tükrözése?mennyire kockázatos?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook