Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Volt már valakinek térdfájása futástól, steppertől? Mi lehet a megoldás? fórum

Volt már valakinek térdfájása futástól, steppertől? Mi lehet a megoldás? (tudásbázis kérdés)


12. Sienna
2013. jan. 10. 17:12
Köszönöm a segítséget mindannyiótoknak :) Most pár napja pihentetem már a lábam, csak tornázgattam itthon, hogy azért ne kényelmesedjek el totálisan...valószínűleg tényleg a mozgástípussal lehet összefüggés :/ A vizsgák után mindenképp elmegyek orvoshoz, remélem, hogy némi porcerősítő vagy egy új futócipő megoldja majd a problémát és nem lesz semmi komolyabb..:)
2013. jan. 9. 15:08
Egy bizonyos kor után óvatosan kell bánni a sportokkal,ki kell tapasztalni hogy mi az a mozgás típus ami nem erőlteti meg a testedet.Azonkívül minden sportnál, mozgásnál fő a fokozatosság.Én a fejenállással voltam így,hát én már nem fogok fejen állni.Persze a kopások nem mindig korhoz kötöttek.Nem szabad kizsigerelni a testünket.
10. AlBundy (válaszként erre: 1. - Sienna)
2013. jan. 7. 08:48

1.Orvos! ha nem mondja, hogy súlyos porckopás miatt műteni kell ( [link] akkor:

2.Artho Guard Gold, Arthroxon porcképzőt meg lehet próbálni

3.Tényleg meg kell erősíteni a négyfejű combizmokat. Térdfájással óvatosan a guggolással. Kitörésekkel is lehet próbálkozni.

2013. jan. 7. 08:39
Ja, és biciklizést, úszást javasolt!
2013. jan. 7. 08:37
Nekem izomgyulladásom volt. Az orvos elmondta, hogy fokozatosan kell emelni a futás időtartamát, még ha értelmetlennek is tűnik eleinte pár percért átöltözni. Én nem így tettem, és megerőltettem. Rettenetesen fájt, főleg mikor letapadt (ülés, alvás). Fájdalomcsillapítót, izomlazítót és tapaszt írt fel.
2013. jan. 7. 08:24
Nekem azt mondta a doki,hogy térd ízületi kopásom van,lépcsőzés után,ülés közben,megfájdulnak a térdeim.
2013. jan. 7. 07:43
Kényelmes, jó felépítésű futócipő, és ne betonon fussál.
2013. jan. 7. 06:31
Volt...azóta nem futok.
2013. jan. 7. 05:05
Torna előtt a térd ízületek bemelegítése is fontos, különben sérülhetsz. Arra még vigyázni kell, hogy guggolásnál a térd sohasem előzheti meg a lábujjakat. Lehet, hogy tudod, de én speciel most erre gondoltam. A szteppernél is kell erre figyelni.
3. Krisz42 (válaszként erre: 2. - Bóbita2003)
2013. jan. 7. 01:09
Lehet,h az izúleteid,vagy a tartó izmok gyengék.Állítólag a sima guggolás a legjobb,persze teli talpra,az az összes izmot megdolgoztatja és erősíti az izületeket,néha a fájdalom is elmúlik.Kezd kevesebbel,aztán ha megy,egyre többel.De csak minden másnap.Az ráadásul olyan fenékizmot és formá lábat csinál,h más men is kell.Ha már 50-nél fogsz járni,majd meglátod:)
2013. jan. 7. 01:02
Nekem volt hasonló anno, az okozta, hogy hirtelen kezdtem el aktív életet élni, megerőltettem. A doki dupla adag Proenzyt javasolt és hogy míg rendbe nem jövök, addig inkább bicajozzak, az térdkímélő. De szerintem feltétlenül nézesd meg szakorvossal, mert nagyon sok minden okozhatja.
2013. jan. 7. 00:29
Az utóbbi hónapokban elég aktív életmódot folytatok, hetente 3-4-szer futok, vagy stepperezem. Egy ideje viszont úgy veszem észre, hogy időről-időre megfájdul a térdem mozgás után- nem kell egetrengető fájdalomra gondolni nyilván, inkább egyfajta tompa ízületi feszülésre, sajgásra, érzékenységre a térd körüli részen, elöl, ami egy napon belül elmúlik. A másik dolog, hogy ha sokáig ülök, nagyon bemerevednek a térdeim és fáj, ha utána felállok és sétálok. Gondolkodtam már, hogy mitől lehet, de nem hiszem, hogy túlerőltetem magam, alkalmanként 30 percnyi laza, kényelmes tempójú futásról beszélünk csak...Ha valakinek volt hasonló gondja, hova fordult vele, mit csinált? Létezik, hogy porckopásom van 24 évesen? Kicsit ki vagyok akadva ezen, mert fiatal vagyok és imádok mozogni, nem adnám fel semmiért a futást...ha van javaslatotok térdkímélő mozgásformára, tornavideóra, ami itthon végezhető, és helyettesíthetném vele a steppert/futogatást egy darabig, nagyon szívesen fogadnám (vizsgákra tanulok és úszni nem szeretek).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook