Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit tegyek térdfájás ellen? fórum

Mit tegyek térdfájás ellen? (tudásbázis kérdés)


24. Mezei Virág (válaszként erre: 23. - 12d083b51b)
2018. márc. 21. 11:11

Ez nem gyógyszer!

A hiányzó anyagot pedig pótolni kell, ha jobbulni akarsz.

Ehetsz sok kocsonyát is, vagy bármilyen olyan ételt, amiben zselatin van.

A sok mozgás is fontos, mert az keni az ízületeket.

23. 12d083b51b (válaszként erre: 21. - Elbb)
2018. márc. 21. 07:26

Most egyelőre 2 csomag háztartási zselét vettem. Nem igazán hiszem, hogy hosszabb távon segítene, egyelőre olyan hihetetlennek tűnik számomra, de azért megpróbálom.

Az ilyen "csoda-bogyókkal" pedig az a gondom, hogy utána képtelen lennék abbahagyni a szedését, márpedig bármit is egész további életemben szedni, no az nem én vagyok!

De azért majd beszélek a bio-boltos-csajommal, mi a véleménye.

22. Mezei Virág (válaszként erre: 21. - Elbb)
2018. márc. 20. 16:34

:)

Ez is igaz!

21. elbb (válaszként erre: 3. - Lunafénye)
2018. márc. 20. 16:25
Ez az olcso modszer havi 2500 ft minimum. Ugyanakkor mar eleg sok termek van piacon, pl a jutavit glukozaminja, ami meg tartalmaz condroitint is. 36 napra 2100ft. Es nem kell kutyulni semmit. Meg meg ize sincs.
2018. márc. 20. 16:14

Étkezés közben. De szerintem mindegy.

[link]

19. 12d083b51b (válaszként erre: 18. - Mezei Virág)
2018. márc. 20. 14:43
Köszi! Most egyelőre csak a napi adagot enném meg, bár azt még nem tudom, hogy éhgyomorra kell-e, vagy előtte reggelizzek. A kenegetős módszert inkább meghagynám a fűtési szezon utánra. Nem szívesen lennék itt a lakásban alul öltözötten, ill. alul nadrág nélkül azért mert bekentem a térdeimet. Kénytelen vagyok valamit tenni, mert már ... kell tenni valamit, hogy könnyebb legyen a járás.
2018. márc. 20. 14:30

[link]

PORCKORONGKOPÁS, AMIKOR A ZSELÉS ANYAG KIFOGY A PORCOK KÖZÜL:

Ez is nagyon jól kezelhető egy egyszerű módszerrel,

étkezési zselatinnal

. Beépül, a bőrön keresztül is felszívódik. Úgy kell elkészíteni, ahogy rá van írva. Rá kell kenni, amikor rászárad, akkor le kell mosni, egy vékony hártya marad ott, ott kell hagyni és az is beszívódik, és beépül pl. a térdporc közé, vagy a gerincnél, akinek gerincsérve van. Naponta egy mokkáskanállal együnk is belőle, garantálja, hogy 6 hónap után visszatermelődik a zselé a porcok közé. De a gerincnél, gerincsérvnél először a fokhagymás almaecettel kell lepucolni a gerincét. És esetenként a fekete nadálytő tinktúrájával kell bekenni a térdét, vagy a vállízületét, vagy a csípőízületét.

17. 12d083b51b (válaszként erre: 16. - PöttyösPanka)
2018. márc. 20. 07:25
Jó ötlet, de most éppen gyümölcsöm nincs itthon. Az este megettem az utolsó szem narancsot is, ami volt itthon. :))
16. PöttyösPanka (válaszként erre: 15. - 12d083b51b)
2018. márc. 20. 07:16
Főzd meg gyümölcslével, és olyan lesz, mint a gumicukor. Egyik ismerősöm használja hátfájásra. Ártani biztos nem árt, de szerintem önmagában nem is elég a probléma megszüntetésére.
2018. márc. 20. 07:04

Valaki próbálta már, hogy étkezési zselatint vízzel bevenni, mint amit a 3. hsz.-ben olvasható???

Ha kocsonyában, sütiben nem árt a szervezetnek, így sem lehet bajom tőle. Egy próbát megér. Talán.


Vagy főzzem meg az egész tasakkal, és hagyjam megdermedni, és naponta 1-1 "kocsonya-kockát" megenni... nem is tudom, kinél olvastam, hogy marhacsontot főz kismillió ideig és azt a lét kockázza fel...

Valamit tennem kell, mert már valamit tennem kell. :))

2018. márc. 14. 21:43
Tavaly 6 hónapig voltam táppénzen, így nem tudtam úszni, biciklizni. Visszamentem dolgozni, és rögtön azt vettem észre, hogy guggolásból felemelkedve fájnak a térdeim, ha megyek le a lépcsőn, akkor is. Táppénz alatt erre nem figyeltem fel, pedig járkáltam, más mozgásom nem volt, közben a mozgáshiány miatt 12 kg-t híztam. Azóta még 2 kg-t. Szerintetek lehet a kettő között összefüggés, hogy gyorsan híztam, vagyis a 6 hónap és a 12 kg gyors így együtt? Fájhatnak emiatt a térdeim? Mindig azt hallom, hogy akinek súlyfeleslege van és most nekem az van, 170 cm/78 kg, fogyjon le! Most már jön a tavasz, tudok mozogni, de nem 1 hónap alatt fogok visszafogyni.
2013. ápr. 26. 09:41
Orvoshoz jelentkezz be addig meg egy arthroxon kúra és rendbe jön..:)
12. mosolyka1111 (válaszként erre: 10. - Pentaari)
2013. ápr. 25. 21:00
Jól mondják a többiek, nézesd meg. Utána megnyugszol, de ne hagyd kivizsgálás nélkül a dolgot, légysz-légyszi!
11. syria (válaszként erre: 10. - Pentaari)
2013. ápr. 25. 20:55
Ne a kifogásokat keresd, hanem a megoldást!
2013. ápr. 25. 18:01
Megnéztem, 20 nap a várakozási idő az ortopédiára és beutaló is kell, de nem tudok mikor jutok el a háziorvoshoz :( és tök rossz, hogy egyszer szeretnék egészségesen, mozgással lefogyni és akkor sem sikerül :(
9. syria (válaszként erre: 6. - Pentaari)
2013. ápr. 24. 20:09
Ki szeret orvoshoz menni? De sokszor nem érdemes kihagyni, mert később nagyobb lehet a baj.
8. f64f0d9a69 (válaszként erre: 6. - Pentaari)
2013. ápr. 24. 18:40

Nagyon nem szeretek orvoshoz menni, de ezzel még én is elmennék.

Nem látsz bele és nem lehet diagnosztizálás nélkül gyógyítani sem!

Kezelni csak megállapított nyavalyát lehet.

Vagy - pihentesd egy ideig.

Jobbulást kívánok!

2013. ápr. 24. 15:54

Nekem is ugyanígy volt, elkezdtem futni. Éreztem, hogy fájdogál a térdem, de nem mentem azonnal dokihoz, de nem múlt. Egy hét múlva már rá sem tudtam állni. Porckopás kezdődött, és ízületi gyulladásom volt. Pedig még túlsúlyt sem cipelek magamon.

szerintem egy vizsgálatot megér, mert ha nálad is vmi ilyesmi van jobb ha orvos lássa!

6. Pentaari (válaszként erre: 5. - Syria)
2013. ápr. 23. 21:35
De nem szeretnék egyből orvoshoz rohangálni :)
5. syria (válaszként erre: 1. - Pentaari)
2013. ápr. 23. 21:25
Én orvoshoz mennék.
2013. ápr. 23. 21:23
Köszönöm, ki fogom próbálni :)
2013. ápr. 23. 21:19
Szia, pont most írtam egyik kis kedvencemnek. Vegyél sima étkezési zselatint. Minden nap egy fél csomagnyit keverj bele egy joghurtba, vagy idd meg vízzel, mindegy. Ugyanaz, mintha megvennéd a nagyon drága porc- és ízület erősítő kapszulát, csak 100-szór olcsóbb. Olvass nyugodtan utána a "guglin", szerintem jó. Most egy kicsit pihentesd a mozgást azért, mert hirtelen megerőltetted a térded, de aztán sima-liba. :) Talán próbáld meg borogatni is, de azt már Neked kell kitapasztalnod, hogy meleg vagy hideg borogatás esik-e jól a térdednek.
2013. ápr. 23. 21:15

Amióta nekikezdtem a tornázásnak (úgy kb 2-3 hete) és heti 4-5× tornázok, el kezdett fájni a bal térdem. Amikor mozgok egyáltalán nem fáj, de napközben sokszor belenyilall, meg hallom, hogy ropog és észrevettem, hogy kicsit furán is megyek, csámpázik a bal lábam :D mit tegyek, hogy ne fájjon?:)


Köszönöm a segítséget :)

2013. ápr. 23. 21:14
Mit tegyek térdfájás ellen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook