Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már ilyen nálatok? Létezik olyan, hogy kb 8 hetes terhesen nem látszik a petezsák? fórum

Volt már ilyen nálatok? Létezik olyan, hogy kb 8 hetes terhesen nem látszik a petezsák? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 13. 13:00

Most értem haza. Kiharcoltam a hüvelyi ultrahangot, de nem látott semmit :( Tegnap csináltam tesztet, ismét poitív lett, és a doktornő is azt mondta,hogy valahol ott van a baba csak még nem látszik. De könyörgöm, egy 10-11 hetes baba hogy hogy nem látszik?

Én már kezdem feladni az egészet, pedig olyan intenzív tüneteim vannak, mint eddig még soha. Jövőhéten ismét mennem kell.

Hát nem tudom mi lesz, elég rendesen el vagyok keseredve. De valahol olvastam,hogy 15 hetes terhességet snki nem tudott beazonosítani és egy rutin vizsgálat során derűlt fény az akkor már 15 hetes babára,pedig ott is volt ultrahang és vérvétel is.

Legközelebb ha megyek, kérni fogom a vérvételi vizsgálatot is. Most mindenesetre magam alatt vagyok nagyon. :(

2011. dec. 13. 12:54
Sziasztok csajok
36. Vigyorex6 (válaszként erre: 32. - A9b70dd3f6)
2011. dec. 13. 12:36
Szia! Mi újság?
35. Ageeca
2011. dec. 13. 11:07
Na? Babóca jön???????
34. a9b70dd3f6 (válaszként erre: 33. - 3f5c7e70e6)
2011. dec. 12. 18:10
Mindenképpen írni fogok és remélem neked is sikerül. Az olyan rossz lehet mikor valaki elveszíti a magzatát :(
2011. dec. 12. 14:10

Szurkolok neked! És várom a jelzést! Nos hát..igen. Kétszer voltam terhes (sajnos egy sem maradt életben), hányinger, mellfeszülés, és mellbimbó érzékenység is jellemző volt. Sőt!!!!

Drukkolok és írj holnap!!

2011. dec. 12. 13:15

Sziasztok!

Holnap megyek újból uh-ra, iszonyú ideges vagyok. Mostanában ráadásúl előjött, pár régi tünetem, csak még rosszabb, pl. hányinger. Régen ez 1 max 2 órahosszat jelentkezett este, most egész nap és egész éjszaka jelentkezik, már aludni sem tudok, de nem bánom, mert remélem,hogy a babám próbál így üzenni. Vagy másik tünet, állandóan szurkálódik, nyilallik a melle.

Nem tudom milyen a mell feszülés, de az tény,hogy a mellbimbóm is sokkal érzékenyebb lett az utóbbi pár napban és van még egy tünetem az alhasi görcsök, elég sűrűn jelentkezik, nem fáj nagyon csak érzem. remélem ez nem jelent problémát. Ha tudtok válaszoljatok nekem. Ja és szurkoljatok, hogy minden rendben legyen és tényleg babás legyek. Köszönöm szépen.

31. a9b70dd3f6 (válaszként erre: 18. - Ageeca)
2011. dec. 7. 19:30
köszi szépen, legalább már tudom mit jelent a leletem :D
30. a9b70dd3f6 (válaszként erre: 26. - Vigyorex6)
2011. dec. 7. 19:27
Írni fogok,hogy mi volt, tudod a remény azért megmarad,és egyel lentebb írtam a barátnőm történetét, bízom benne,hogy én is így járok mint ő, ráadásul, igen émelygős időszakomban vagyok, csak a kezdet kezdetén volt ilyen rossz, kb 4 hetesen.
2011. dec. 7. 19:09

Igen, mindenképpen írni fogok, kedden kell visszamennem ultrahangra.

Képzeljétek, az egyik ismerősöm most meséli F...B...-on,hogy ő volt nőgyógyászati vizsgálaton terhesség gyanújával. az orvos, a hüvelyi uh, vérvétele, minden negatív lett, és a tesztek is, amiket csinált. kb 1 hónap múlva vissza ment az orvoshoz, mert a gyógyszer amit írtak neki,hogy meginduljon a menstruációja nem használt, mert azóta sem indult meg. És láss csodát, 13 hetesen fedezeték fel a babát, aki azóta már egy csodálatos 2 hónapos kislány.

Számomra ez is döbbenetes!

28. r-iett (válaszként erre: 25. - A9b70dd3f6)
2011. dec. 7. 19:06
A hüvelyinek tuti
27. Vigyorex6 (válaszként erre: 24. - R-iett)
2011. dec. 7. 19:05
Nem a terhesség miatt írtam, hanem mert pontosabb a hüvelyi, és ha valami eltérés van, az jobban kivehető.
26. Vigyorex6 (válaszként erre: 23. - A9b70dd3f6)
2011. dec. 7. 19:03

A 10. terhességi hét már az első trimeszter végének közeledtét jelzi. Az embriót mostantól magzatnak nevezhetjük. Ekkorra már 4 cm.


Tényleg nem vagyunk orvosok, de én nagyon szorítok Neked, és nagyon megértelek, tudom milyen érzés.

A legjobbakat kívánom!

Megtennéd, hogy írsz majd, hogy mi történt?

2011. dec. 7. 19:03
Ha cisztám lenne, akkor az ultrahangnak azt is látni kellene nem?
24. r-iett (válaszként erre: 19. - Vigyorex6)
2011. dec. 7. 19:01
Ekkora terhességet már hasival is látni...
2011. dec. 7. 18:59

Jaj csajok!

Annyira bizonytalan vagyok. Nagyon szeretném ezt a babát. Igaz nem terveztük, de már beleéltem magam.

28 éves vagyok és úgy gondolom, fel tudnám már nevelni, még ha egyedűl is, mert sajnos a párom csak 2-3 havonta tud hazajönni.

Az ultrahangos doktornő látta a nőgyógyászati leletemet, látta,hogy szept 28-án menstruáltam és még sem volt meglepődve, és nem mondta,hogy nem vagyok terhes. Sőt azt mondta,hogy a méh nyálkahártya nagyon vastag, de még nem látok petezsákot, valószínűleg terhes, 1 hét mulva jöjjön vissza.

22. Vigyorex6 (válaszként erre: 21. - Ageeca)
2011. dec. 7. 18:57

Vagy hormonális probléma... (?)

Nem tudom. Nem frankó, ha a hülye okoskodik, de lassan már az első kötelező genetikai uh-ra kellene menni. A szívecskének dobognia kellene.

21. Ageeca
2011. dec. 7. 18:54

Csajos nem lehet hogy neked pl cisztád van???

az miatt is kimaradhat a havid, és az is befolyásolja a tesztet... Az hogy megvolt vastagodba a méh fala, jelölhet terhességet, de havit is, hogy hamarosan meg fog jönni....


Segítenék, de pff, tanácstalan vagyok :D

20. Ageeca
2011. dec. 7. 18:52

-Kolp. : ép hám - Kolp=kolkoszkóp, az a mikroszkópszerű műszer amivel a doki bekukucskál és megnézi a méhszájat. Az ép hám azt jelenti, hogy a méhszájon nincs semmi kóros látható elváltozás.


Még ezt találtam :D

19. Vigyorex6 (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2011. dec. 7. 18:51

Az a még furcsább, hogy ha kalkulátort nézek, akkor október 12 a teherbeesés valószínűsíthető napja, persze ez nem biztos, mert a peteérés ugye ciklusfüggő, de a lényegen nem változtat, hogy a mai nappal lépne be a 11. terhességi hétbe és nem láttak semmit.

Mondjuk én elszaladnék egy hüvelyi uh-ra. Nem is nagyon értem, hogy hasival mit akartak... :/

18. Ageeca
2011. dec. 7. 18:49

Nőgyógyász: -URM: 09, 28

- ekkor az utolsó menzeszed



Has szabad, kóros resist. , érzékenység nem tapintható.

- resistencia=ellenállás (ha a has felkeményedik, az belső szervi problémára utal)

-Ép külső nemi szervek

-Kolp. : ép hám

-OC11369/11

-Vv: Kp. tág vagina, sima tömött portio rendes nagy uterus afv-ben, szabad környezetben. ----Zárt méhszáj folytatásában rendes nagy méh hátrahajló állapotban.


Ultrahang vizsgálat eredménye:

78 mm-es uterus - a méhed 78 mm vastag?!

Grav. susp. endom. - susp= suspected Latinul azt jelenti, hogy feltételezett, gyanított. A leletet a többiek már teljesen jól leírták. A méh állapota feltételezi a terhességet, de abból többet jelenleg még ultrahanggal nem tudott igazolni a doki.



control 1 hét mulva.



Remélem ki tudsz belőle menni... :D

17. Vigyorex6 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2011. dec. 7. 18:48
:)
16. Vigyorex6 (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2011. dec. 7. 18:48
Az. :/
15. andi6020 (válaszként erre: 13. - Vigyorex6)
2011. dec. 7. 18:48
Szinte egyszerre :)
14. andi6020 (válaszként erre: 12. - Vigyorex6)
2011. dec. 7. 18:47
Akkor az 10 hét. Még furcsább.
13. Vigyorex6 (válaszként erre: 12. - Vigyorex6)
2011. dec. 7. 18:46
Kiszámoltam. Ma volnál 10+0
12. Vigyorex6 (válaszként erre: 6. - A9b70dd3f6)
2011. dec. 7. 18:42
Hogyha szeptember 28-án jött meg utoljára, akkor alapból több vagy, mint 8 hetes. A terhességet az utolsó menstruáció első napjától számolják.
2011. dec. 7. 18:40
Hasi ultrahang volt, és azt hozzá kell tennem,hogy van rajtam jó pár kg felesleg is. Azt nem tudjátok,hogy az orvosi dolgok mit jelentenek?
10. homern (válaszként erre: 8. - Ageeca)
2011. dec. 7. 18:40
tényleg fura 8 hetesen..nekem a babát nem találták benne,de a petezsák már 5-6 hetesen is nagyon jól látható volt.
2011. dec. 7. 18:37

"8. hét

Már pontosan kivehető a felső és az alsó végtag kezdeménye, folytatódik a szív felépülése. Ebben az időszakban naponta körülbelül egy millimétert növekszik. Majdnem minden lényeges belső szerve megvan, de még nagyon kezdeti stádiumban. Megkezdődik a szem, a belső- és középfül fejlődése, a felsőajak és az orrhegy is felismerhető. A gerincoszlop a nyolcadik héttől kezdve mutatható ki, és finom mozgása is elkezdődik. Megindul a vizelettermelés. Az embrió CRL: 14-20 mm és másfél gramm súlyú. "



Érdekes, hogy nem látja. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook