Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már ilyen nálatok? Létezik olyan, hogy kb 8 hetes terhesen nem látszik a petezsák? fórum

Volt már ilyen nálatok? Létezik olyan, hogy kb 8 hetes terhesen nem látszik a petezsák? (tudásbázis kérdés)


2011. dec. 14. 14:24
Menj oda,verd az asztalt és addig ne gyere el,amíg nem vizsgálnak meg normálisan!! Már lassan egy kifejlett babádnak kellene lennie,ők meg napokat váratnak otthon????Nehogy baj legyen,menj,ne hagyd magad!!!Sürgős esetnél nem kell beutaló!!!!!
97. homern (válaszként erre: 95. - A9b70dd3f6)
2011. dec. 14. 14:21
ha odamész hogy szabadságon van a dokid,helyettes nincs ma,viszont baj van,nem küldhetnek el.telefonon könnyű elhajtani mindenkit :(
96. Banita76 (válaszként erre: 95. - A9b70dd3f6)
2011. dec. 14. 14:19
Szia! Furcsállom, hogy Berettyóújfaluban nem vizsgáltak meg. Én mindig ide járok, és soha nem kértek beutalót.
95. a9b70dd3f6 (válaszként erre: 94. - BMA211225)
2011. dec. 14. 14:12
Nem tudom,hogy nálunk hogy működik ez az egész, kész káosz. Berettyóban nem vizsgáltak meg, pedig az is jobb már mint a Kenézy. A Klinikán még nem voltam, de mondom a telefonba csak annyit mondtak,hogy kérjek beutalót a körzeti dokitól. És nem tudom,hogy csak le akartak rázni, vagy valóban így van e.
2011. dec. 14. 13:55

nálunk sem kell...nem akarok valóságtartalmakban kételkedni tényleg nem de egyre több fórumon érzem azt hogy kevés infót adnak ami neten érthető is de mégis,ha tanácsot kér valaki félinfók nem segitenek......


a kenézibe beeshetsz bárhonnan,a klinikára is az sztkban van városi és megyei külön oda is mehetsz...berettyót nem tudom én máshol lakok de a városban sem kell beutaló a nődokihoz bár itt uh nincs mindennap és csak előjegyzésre de rendelés sincs mindig szóval ha sürgős debibe kell menni ugyanúgy BEUTALÓ NÉLKÜL kismiliószor voltam a klinkán soha egy alkalommal sem kellett beutaló

2011. dec. 14. 13:51
Nálunk nem kell beutaló a nőgyógyászatra. Ez hogy van?? Semmikor, semmilyen okból nem kell.
92. BMA211225 (válaszként erre: 91. - A9b70dd3f6)
2011. dec. 14. 13:51

Klinikán fogadnak nem debreceni vagyok és mindig oda jártam pedig nálunk is van bizonyos napokon kirendelt nőgyógyi a városban a kórházból....ha bemész a klinikára tutira nem küldenek el ha gondolod dokinevet számot is tudok adni priviben ez tényleg nem játszidolog...nem bántani akarlak csak...olyan régen irtál már először hogy nem tudod mi van ne hagyd hogy küldözgessenek,minden nap számít induljunk ki abból hogy minden rendben van,de akkor sem jó a bizonytalanság engem legalábbis 5 hetesen is a frász tört ki hogy 10 nap mulva menjek megint mert még nincs szivhang...tényleg nem néznek naponta mert azért ha baj van odabent többnyire jelzi a természet szóval minden esélyed reményed megvan,de ...ÁÁÁÁez a küldözgetés ide oda áldom az eszem hogy soha nem mentem az itteni dokihoz és a kenéziből is eljöttem anno...a klinikán is biztos vannak kifogásolnivalók,de engem máshonnan ha baj volt anno mindig odaküldtek a kenéziből is hogy ott jobb az ellátás jobbak az esélyek.....


Kitartást és ne hagyd magad járj a végére!!A klinikára tényleg mehetsz beutaló nélkül is,menj be simán hogy csináltál tesztet ami pozitív de görcsölsz nagyon...sima rendelés talán kettőig vagy háromig van csak de ügyeletben megnéznek én meg vagyok velük elégedve

2011. dec. 14. 13:29
Nem debrecenben lakom, és hidd el mindent megteszek amit tudok, az SZTK-ból küldtek a Kenézybe, mert oda tartozom, Megkérdeztem a Klinikát is telefonon, de csak akkor fogadnak, ha a közreti orvostól kapok beutalót, mert nem az ő körzetükbe tartozom. Ma voltam Berettyóújfaluban is, de hiába, mert ott sem fogadnak csak akkor ha beutalót viszek az orvosomtól, tud adni, de miért is ne, szabadságon van és minden másnap jön helyettesíteni egy másik doki, szóval holnap lesz orvos ami azt jelenti, leghamarabb csak pénteken tudok menni valamelyik kórházba. Mindent meg próbálok hidd el, csak itt mégsem úgy működnek a dolgok mint Debrecenben, itt minden sokkal lassabb. sajnos :(
90. BMA211225 (válaszként erre: 88. - A9b70dd3f6)
2011. dec. 14. 13:01
Mikor irtad nem néztem meg hol laksz,Debrecenben azért nem ott tartunk hogy ne lehessen két percen belül egy nőgyógyászt találni...ugyanúgy fogadnak a Klinikán,fogadnak az Sztkban mindkettő magasan jobb mint a kórház ilyen szempontból,és nem kell pénetkig várni...ha először szerinted nem okosakat mondanak az egyik helyen miért nem mész a másikba???komolyan nem értem,szar az eü tudom,én is szoktam panaszkodni de azt hittem kisebb helyen jártál.....ne haragudj minden bántás nélkül most azonnal mennék máshová nem pénteken nem akármikor,ha valós helyzet az amit irsz akkor MOST indulnék és mire ezt olvasod már uton lennék....tényleg nem macerálás,de egy méhenkivüli gyanúval sem otthon ücsörögnék sem egy esetleg nem élő babával a pocakomban......szoritok és legyen minden rendben,de hetek óta nem tudsz tutit ezek szerint és Debrecenben még nem találtál orvost??
2011. dec. 14. 12:49

hát komolyan mondom ez elképesztő!!! nem is találok rá szavakat!!! hogy ide süllyedt az egészségügy!! hihetetlen!

remélem, hogy a kisbabádat találták meg, és nem ciszta!

88. a9b70dd3f6 (válaszként erre: 87. - BMA211225)
2011. dec. 14. 12:09

A Kenézyben voltam, de csak nőgyógyászati szakrendelésen, most fogadtam egy orvost.

De tudod én sem gondoltam,hogy ilyen rossz az egészségügy. ha nem csapok rá az asztalra, akkor tegnap is elrendezik 2 perc alatt az egészet, nem is csináltak volna hüvelyi ultrahang vizsgálatot sem.

87. BMA211225 (válaszként erre: 79. - A9b70dd3f6)
2011. dec. 14. 11:48
Debrecen?????Klinika vagy Kenézy?az uh pl az OTI ban is nagyon jó ott .....amit leirsz azt pl a Klinikán nem tudom elképzelni hogy megcsinálnák:((((a kórház szóból feltételezem a Kenézyt....
86. a9b70dd3f6 (válaszként erre: 85. - Homern)
2011. dec. 14. 11:42
Nálam is fix a fogantatás ideje, mert se előtte se utána 1 hónappal nem voltunk együtt. Én most csak bizakodok,hogy mégis babáról van szó és nem ciszta. De még mindig kivagyok lelkileg készülve.
85. homern (válaszként erre: 84. - Homern)
2011. dec. 14. 10:51

sikerült megtalálnom,


6 hetesen még csak egy 8mm átmérőjű petezsákom volt,babát ugye nem találtak benne,ez a missed ab-os papírom


7 hetesen 17mm petezsák,4 mm crl-ű babával


8 hetesen már 24mm volt a petezsák benne egy 1cm ülőmagasságú babával


aznap amikor a 12 hetet töltöttem 55 mm volt a crl (ez az ülő méret,fejtetőtől farokcsontig kb,lábak nélkül).petezsákot már nem mérték..


a 6 cm-ed nem is olyan kis méret,bármi legyen is ott


(ja,a fogantatás napja,sőt ,órája fix nálam,csak akkor voltunk együtt,úgyhogy az adatok teljesen pontosak) mindenkinél más más a méret,de viszonyításnak jó amit leírtam..

84. homern (válaszként erre: 83. - A9b70dd3f6)
2011. dec. 14. 10:23

nem tudom hogy nem látták,valószínűleg nem forgatta be normálisan minden irányba az uh-fejet...tuti hogy már akkor is ott volt :)

az még nem a magzat mérete,valószínüleg a cisztát/petezsák által fellazított területet találta meg..mindjárt megnézem a papírjaimat nekem milyen méreteket írtak,kb hetente járkáltam az elején uh-ra :S

83. a9b70dd3f6 (válaszként erre: 81. - Homern)
2011. dec. 13. 21:08
Hát neked sem lehetett könnyű hétvégéd. Csak azt nem tudom felfogni,hogy ezt a cisztát vagy embriót délelőtt nem látták? egyébként egy 66x24 mm-es magzat mennyi idősnek felelne meg?
2011. dec. 13. 21:05
Anyukámmal beszéltem nem oly rég, ő mondta,hogy neki is panaszkodtak ma,hogy most vették észre azt,hogy 15 hetes terhes, pedig ő mondta mindenkinek. És képzeljétek ő is abba a kórházba jár mint ahova én.
81. homern (válaszként erre: 79. - A9b70dd3f6)
2011. dec. 13. 21:04
Na,ez is valami!Mostmár nyugodtabb lehetsz péntekig,biztos nem vagy méhen kívüli terhes.Pénteken már biztos tud közelebbit mondani a doki.Nekem csütörtök este mondták hogy nem lát babát,tuti elhalt a terhesség,hétfőn meg már dobogott a szíve..nagyon sokat számít pár nap is.
2011. dec. 13. 21:00

Ilyen alapon én is felállíthatnám a diagnózist! :D

Akkor legalább biztos terhes lennék, ha mégse, közölném magammal, bocsi tévedtél. Az orvosoktól még ennyit se kapunk, mármint bocsánatkérést.

2011. dec. 13. 20:58

Sziasztok!

Megfogadtam a tanácsot, elmentem az ügyeletre, mondtam,hogy nagyon görcsölök, és lehet,hogy terhes vagyok! A doki megvizsgált, majd beküldött a debreceni kórházba,pont oda ahol délelőtt voltam. Pechemre pont az a doktornő vizsgált, aki délelőtt! :D ilyen az én formám. De azért megnézett ultrahangon ismét! Képzeljétek! Talált egy 66X24mm-es valamit, amire azt írta,hogy echomentes ciszta, esetleg embrió. Na most mondjatok valamit. Délelőtt még semmi, most meg 1 több int 6 cm-es ciszta. hogy nőtt oda hirtelen? Biztos ott volt már délelőtt is. Ja és nem is volt semmibajom, csak ki akartam próbálni azt amit írtatok, erre megjegyezte a doktornő,hogy látszik az ultrahangon hogy görcsölök :D na ezt rakjátok össze! Tényleg borzasztó a magyar egészségügy.

78. cuorah (válaszként erre: 77. - Picixy)
2011. dec. 13. 20:14
Én sem az illetékes kórházba járok, mert ügyeletre bekerültem régebben a nógyógyászatra és borzasztó volt.Így egy másik városban kerestem már orvost maganak, és itt fogok szülni.. Itt szeretik aki máshonnan jött át.
77. picixy
2011. dec. 13. 19:45

Akkor te szerencsés vagy.Én is át fogok menni egy másik város szülészetére,mert ott teljesen máshogy működnek a dolgok,ott emberszámba vesznek,amit eddig is tudtam,csak hát úgy voltam vele,hogy a lakóhelyemre járjak.

Nyihi0325!Ne izgulj,minden rendben lesz.

76. homern (válaszként erre: 71. - A9b70dd3f6)
2011. dec. 13. 19:44
nekem eléggé hátrahajló,annyi jelentősége van hogy később látszik a pocak,és fájhat amikor kiemelkedik ebből a helyzetből a terhesség előrehaladtával.
75. cuorah
2011. dec. 13. 19:31

nem foglalkoznak a másikkal. darab -darab.

De persze azért vannak jó tapasztalatok is. Én már sok ilyennel is találkoztam szerencsére. :)

74. picixy
2011. dec. 13. 19:29
Én most vagyok nyolc hetes,épp ma voltam a kórházban,a dokimat kerestem akivel egyébként meg volt beszélve,hogy bemegyek.Az asszisztens úgy beszélt velem,mint a kutyával,sírva jöttem el.Fél órát kellett könyörögnöm,hogy adjanak már egy javaslatot,hogy el tudjak menni táppénzre,mert a nyolc hét alatt már másodjára vagyok lázas.Ugyanis egy kis boltban dolgozok,egyedül vagyok egy műszakban,egész nap áll a sor,jön az áru,kb.300 köhögnek az arcomba egy nap,öklendezve szolgálok ki.És ez szerintük nem elég indok,hogy elmenjek táppénzre.Szóval csak ennyit a figyelemről.
73. cuorah
2011. dec. 13. 19:23
Az biztos hogy hihetetlen mennyire nem foglalkoznak az emberrel. De nem lesz semmi baj, pénteken megmondják. Addig ne idegeskedj.
72. picixy
2011. dec. 13. 19:14
Neki kb.10-12 hetesen volt,a petevezetékben volt,neki már ott szétfeszítette,annyira nagy volt,hogy már nem fért el.De még így is viszonylag jól megúszta az egészet.Olyan félve írtam le ezt,mert tudom,hogy mennyire aggódik az ember ilyenkor,hogy minden rendben legyen.Tényleg nem akarlak megijeszteni,csak nehogy valami bajod legyen.Nem értem,hogy ilyenre miért nem gondolnak ilyen esetben?Annyira nem foglalkoznak semmivel.Ezt már számtalanszor tapasztaltam.Sajnos.
71. a9b70dd3f6 (válaszként erre: 70. - Picixy)
2011. dec. 13. 19:07
Ja tényleg, még azt elfelejtettem mondani,hogy a múltkor mondták,hogy hátrahajló a méhem. Lehet ez is akadály az ultrahang vizsgálatnak? A barátnőd hány hetes volt mikor rosszul lett? És neki méhen kívüli terhessége volt? Egyébként megnézték a petefészkeket is és tejesen normálisak, persze a méhen kívüli a petevezetékben is kialakulhat tudom.
70. picixy
2011. dec. 13. 18:58
Szia!Nem akarlak megijeszteni,de nem lehet,hogy méhen kívüli terhességed van?Én is terhes vagyok,belehalnék,ha valami gond lenne.Tényleg nem akarlak megijeszteni,de ezt vesd már fel a dokinak,ha legközelebb mész.Mert az én barátnőm már járt így,vele sem foglalkoztak.Hiába mondta,hogy pozitív a teszt,ők letudták azzal,hogy nem látnak babát.És akkor derült ki,mikor rosszul lett.És ezzel vigyázni kell!Nagyon drukkolok,hogy ott legyen a picur,és ne legyen semmi baj.De a mai világban ki kell harcolnod,hogy figyeljenek rád,mert te járhatsz pórul,nekik csak egy vagyunk a sokból.Tisztelet a kivételnek.Amúgy nekem sem látszott minden szögből a petezsák,mert fura alakú a méhem.Szóval nagyon drukkolok neked.És ne izgulj!
69. a9b70dd3f6 (válaszként erre: 68. - A9b70dd3f6)
2011. dec. 13. 18:50
vagy a doktornő.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook