Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vizsgálatok útvesztőiben fórum

Vizsgálatok útvesztőiben (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Vizsgálatok útvesztőiben

1 2 3
48. ozike0501 (válaszként erre: 46. - Nórika81)
2012. márc. 12. 09:36
Nem tudom miért... Mondjuk inzulin terhelésesem volt már, de említették (mivel nem tudták), hogy ez is jó lenne. Nah meg írt fel D vitamint alapból...
47. nórika81 (válaszként erre: 46. - Nórika81)
2012. márc. 12. 09:11
Persze minden intézet más, nyilván dokitól is függ.
46. nórika81 (válaszként erre: 45. - Ozike0501)
2012. márc. 12. 09:10
A cukor és inzulinterhelés és a D-vitamin nagyon fontos! De sehol nem reklámozzák.
45. ozike0501 (válaszként erre: 43. - 1c92396beb)
2012. márc. 12. 09:00
Cukorterhelést és a D vitamint nekem mondták. Étel intoleranciát nem. Szerintem mindent nem is sorolnak fel. De ennyiből, akkor menjen el az ember EKG-ra, nézesse meg a szívműködését és szó szerint mindent, ami a testtel kapcsolatos. Szerintem elsősorban itt azokat mondják, amik a teherbeesés vagy a lombik miatt fontosak. Kaposváron voltam és 2 órán keresztül hallgattam, hogy mi után mi jöjjön... Máshol lehet nem ilyenek, én csak azt tudom mondani, amit tapasztaltam...
44. ozike0501 (válaszként erre: 42. - Nórika81)
2012. márc. 12. 08:57
Fejből el nem sorolom Neked, de ha egyik nap a kezembe akad, akkor megírom...
43. 1c92396beb (válaszként erre: 41. - Ozike0501)
2012. márc. 12. 07:55

Amikor mi ott voltunk pl. nem mondták a cukortelhelést, a D vitamin szűrést, az ételintollerancia vizsgálatot, sőt bár a férjemnek erős prosztata gyulladása volt még andrológus sem foglalkozott vele.

Szóval én is kíváncsi vagyok, hgoy mit javasoltak, mert nekünk a lombikon és a szokásos hormonvizsgálatokon kívül semmit.

42. nórika81 (válaszként erre: 41. - Ozike0501)
2012. márc. 12. 07:45
Melyikeket javasolták?
41. ozike0501 (válaszként erre: 37. - Kiwi08)
2012. márc. 12. 07:25
Nekünk a Kaáliban elmondták, hogy milyen vizsgálatok javasoltak és mit tudunk TB alapon is elintézni. Nagyon korrektek voltak!
40. nórika81 (válaszként erre: 37. - Kiwi08)
2012. márc. 12. 06:52
Sok mindenre nőgyógyász tud adni beutalót, és akkor fizetned sem kell. Írd meg, miket akarsz most megcsináltatni, és segítek neked, hogyan indulj el.
39. Juci78
2012. márc. 11. 19:55
Egyet értek veletek elég szomorú hogy nekünk kell utánajárni hogy milyen vizsgálatokat kel csinálni a sikeres teherbeeséshez és a várva várt babához!!!!De fel a fejjel csak egy cél lebegjen a szemünk előtt, hogy mi is hamarosan babázhatunk!!!!!!!!!
38. Netti1980 (válaszként erre: 37. - Kiwi08)
2012. márc. 11. 18:48
Ahol elég sok mindent megcsinálnak a Mens Mentis Egészségcentrum. Hátránya, hogy fizetős hely.
37. kiwi08
2012. márc. 11. 18:27
Engem most leginkább az érdekelne, hogy hogyan lehetne ezeket a vizsgálatokat a legrugalmasabban, legkevesebb időveszteséggel megcsinálni. Van olyan intézmény aki erre specializálódott?
2012. márc. 11. 12:39

Lányom barátnőjét "viszonylag" hamar küldte a nőgyógy további vizsgálatra, az ultrahang kimutatta, hogy valószínű endrometrózisa van. Tovább küldte jobban felszerelt klinikára. Megműtötték, LEÍRTÁK, HOGY 100 %-OS MEDDŐ, soha nem lehet gyereke, mind ezt decemberben. Az ünnepeket eltudjátok képzelni.

A műtét után 6 héttel mehetett először lombikprogramra. Az ottani orvos a kivizsgálások után "dobott egy hátast"! Kiderült, hogy 12-13 hetes terhes. Utána még 4-5 hét izgi, hogy a szedett hormongyógyszerek milyen hatással vannak a babára.

35. nórika81 (válaszként erre: 33. - 1c92396beb)
2012. márc. 10. 16:40
A hétköznapi nőgyógyászok zöme vizsgál, fogamzásgátlót ír, citológiát vesz, levezeti a szülést, és a kör nála bezárult. Sajnos. Tisztelet a kivételnek. Szerintem a minimum az lenne, hogy a női hormonokkal tisztában legyenek, és el tudjanak küldeni kivizsgálásokra, ne nekünk kelljen nyomozni.
34. nórika81 (válaszként erre: 30. - Dd874e511d)
2012. márc. 10. 16:36
Hát igen, a nőgyógyászok is küldhetnék az embert több vizsgálatra.
33. 1c92396beb (válaszként erre: 30. - Dd874e511d)
2012. márc. 10. 16:08

Sok mindennel egyetértek veled. Igazából mi szükség van az inszemre és lombikra?

Évekkel ezelőtt egyik sem volt, és nem is volt ennyi meddő házaspár. Lehet, hogy a hétköznapi nőgyógyászok, akikhez a meddőségi intézetek előtt jár az ember nem értenek hozzá? vagy nem lelkiismeretesen vizsgálnak ki?

Vagy a mai nők rontották el azzal, hogy sokan fogamzásgátlót szedtek, helytelen életmódot éltek, és végül ezért kötnek ki a meddőségnél?

Az, hogy ingyenes az inszem és lombik azzal nem értek egyet, mert még az is fizeti adófizetői pénzéből, akinek nincs és soha nem is volt meddőségi problémája, mert az inszemet és a lombiktot a tb támogatja.

Aztán meg kell venned a sok injekció és hormongyógyszert.

Szóval egyáltalán nem ingyenes. Sőt többszörösébe kerül mint a cukorterhelés és a D vitamin szűrés lenne, ami elenyésző összeg a meddőségi kezelésekhez képest.

2012. márc. 9. 21:03
ja nem is mégis a 27esre:) bocsi kicsit álmos vagyok:)
2012. márc. 9. 21:02
bocsi rossz helyre tettem a választ a 25ösre akartam válaszolni ezt.
30. dd874e511d (válaszként erre: 27. - 1c92396beb)
2012. márc. 9. 21:01

Hát nem tudom. Szerintem nem az ő hibájuk ha a nem fizetős inszemből nem jön össze és a nem fizetős lombikból sem. Azmeg hogy a hormonok sokba kerülnek, hát basszus nem ők tehetnek róla.

És azért sem ők a hibásak, hogy eltelik egy év jóesetben csak annyi mire eljut oda a pár hogy gyereket akar ... kérdezem én:az az orvos aki abban az egy évben kezelte az miért nem jutott el az ir vizsgálatig????

Na erre mit mondasz??? Csak mert mire eljutsz pl a kaáliba végigjársz egy utat nyilván sikertelenül.És az orvos aki addig kezel???? Ő miért nem nézeti meg a terhelt inzulint?

29. kiwi08 (válaszként erre: 25. - Mucika7)
2012. márc. 9. 16:19
Detto.
28. 7d6739e46c (válaszként erre: 24. - Mia99)
2012. márc. 9. 16:18
Na ezt az elengedést hogyan kell csinálni???????????mert én nem tudom.De talán nem is akarom.
27. 1c92396beb (válaszként erre: 25. - Mucika7)
2012. márc. 9. 15:42

Bocs, de ezt meg kell cáfolnom.A D vitaminról, mármint, hogy ennek hiánya meddőséget okoz, és ott van az inzulinrezissztencia, a pcos hátterében, nos 2009-ben a SOTE által kiadott PCOS könyvben szó van. Ebben a könyvben pl. a BMC meddőségi központ szakembere Dr. Koncz János is cikket írt, de más meddőségi intézet szakemberétől is van benne cikk.

Nekem megvan a könyv. Ez orvosoknak íródott.

2010-ben, pedig a Magyar Tudományos Akadémia megrendezésében előadást tartottak nőgyógyászoknak és meddőségi szakembereknek Budapesten, ahol ezt a könyvet ingyen osztogatták az orvosoknak és a résztvevőknek.

Ezen a konferencián megjelentek pl. a Káli szakemberei is.

Szóval nem a tudatlanság miatt nem csinálják ezt a vizsgálatot, hanem azért, mert még a végén helyrejönnél, és természetes uton lenne gyereked, és nem perkálnál sok-sok tizezret az inseminációkért és lombikokért. Ez a szomorú valóság.(:

2012. márc. 9. 15:37

Én még kihagytam, hogy a férjem súlyos prosztatagyulladását nem az antibiotikumok hozták helyre.

A meddőségi közponotokban a gyulladás ellenére megcsinálták volna a lombikot. TÖbb andrológusnál is jártunk utána, és mindegyik mondta, hogy ilyen gennyes "katonákkal" csak beteg gyerek születhet, úgyhogy nekünk védekezni kellett, hogy ne legyen gyerek, amíg helyre nem jön a férjem.

Végül a Gynevac és a fokhagyma kúra segített a D vitaminon a Q10 en kívül.

A fokhagymát beirdalva két hétig tette fel végbelébe minden este. Ez közvetlenül a prosztatára hatott.

Ja és erdélyi falusi asszonyoktól volt az info.

2012. márc. 9. 14:26
Sziasztok! Nekem is nagyon hasznos ez a cikk. Most vagyok túl az első sikertelen lombikon és gyűjtöm az infókat, hogy a következő sikerének érdekében még mit kellene kivizsgáltatnom. Igen a kaáliban is alapvető hiba, hogy csak az "alapokat" kérik. Amikor más fórumokon olvastam az IR-ről (nem is tudtam addig mi az) döbbentem rá, hogy nálam nem is nézték a terheléses vércukort meg az inzulint. Már a leszívás előtt voltam, amikor kérdőre vontam a dokit, azt mondta annak a vizsgálata nem a protokol része. Szomorú, hogy a siker érdekében nem arra törekszenek, hogy minden kockázatot kizárjanak. Csak világosítanának fel, hogy milyen vizsgálatok ajánlottak még aztán majd én megoldom hogyan. A D vitaminról is a "betegektől" hallottak először....
24. Mia99
2012. márc. 4. 18:16
Nálunk három évig ment a próbálkozás nagyon nagyon szerettem volna babót, nem jött össze, makk egészségesek voltunk mindketten. Férjemnek már volt babója. Aztán elengedtem a gyermekre vágyakozást. Sokszor mondták hogy túl görcsösen akarom. És rögtön utána megfogant gyönyörűségem, aki decemberben világra jött és nagyon nagy örömöt ad nekünk. Csak azért írom le hogy pszichés okok is vannak amik akadályozzák a fizikális okok mellett a teherbeesést.
2012. márc. 4. 17:49

Nagyon jó és hasznos cikk!:))

Remélem, nem kell soká' várnotok, és beköltözik a Pocaklakó Hozzátok is! Puszi!:)

2012. márc. 4. 12:41

Szuper a cikk, nagyon jó, h így együtt van minden! Sajnos én is elég sokáig leragadtam abban, h mivel megbíztam az orvosomban, eszembe sem jutott, h többet is lehetne tenni az ügy érdekében, mint amit ő javasol. Évek mentek el így...aztán egyre többet utánaolvastam a lehetséges vizsgálatoknak, intézetet/orvost váltottam, akivel már együtt beszéltük meg, h milyen vizsgálatok maradtak el. Többek között a méhtükrözés is, ami nálam nagyon fontos volt(sima hasi uh.-on a 2. orvos egyből kiszúrta, h szerinte polip van a méhemben(ami nem engedte beágyazódni a babákat, akkora volt már), és tényleg volt, ki is vette a méhtükrözés közben. Ez a beavatkozás után sikerült végre úgy teherbe esnem, h nem vetéltem el.

Szóval hajrá mindenkinek, kívánom, h minél hamarabb sikerüljön az álmotok!:)))

2012. márc. 4. 11:50

A férfiaknál is D vitamin szint mérés, mert az is állhat a meddőség hátterében.

Vas, folsav, B12 szint vizsgálat.

Ételintollerancia vizsgálat mindkettőnél. Ez nagyon fontos.

A cukor fogyasztása meddőséget okoz, még akkor is ha nem vagy IR-es. Van egy barátnőm, aki endometriózisos, és Angliában csináltak neki laparoszkópos műtétet NaPro Technológiával, utána pedig ételintollerancia vizsgálatot, majd kapott olyan gyógyszereket, amiket itthon nem lehet kapni. 3 hónap után babás lett.

Jó lenne a NaPro-t itt is bevezetni, mert 80%-os hatékonyságú, míg a lombik csak 20, 25%-os.

20. ozike0501 (válaszként erre: 17. - Ee1dc9ba06)
2012. márc. 4. 11:45
Ha nem fájdalmas, akkor miért altatnak? Vagy közben lehet fáj és kellemetlen, csak utána nem?
19. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 16. - Ozike0501)
2012. márc. 4. 11:43

Ja, igen, hüvelyen keresztül végzik, egy pici "kamerát" vezetnek a méhedbe, és megnézik, hogy odabenn rendben van-e minden.

Cakk-pakk talán félóra az egész. Altatásban végzik.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook