Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Vissza tudom fordítani, amit elrontottam a szoptatással kapcsolatban? Kétségbe vagyok esve! fórum

Vissza tudom fordítani, amit elrontottam a szoptatással kapcsolatban? Kétségbe vagyok esve! (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
126. Andi972 (válaszként erre: 124. - Pteri)
2010. máj. 26. 11:08
A nagyobbik fiam mikor megszületett,nehezen szopott,el telt vagy 2 hónap mire apósom ,mint mellékes dolgot megjegyezte neki le volt nőve a nyelve,Dr nőnek szóltam és a kicsinek is ,könnyen megoldották egy kis vágás volt.A két kisebb fiúnál már szóltam ,szüléskor,így nekik megnézték és fel is lett vágva nekik,csak a picinek később a fertőzés veszély miatt.Örökölték a papától.:(
125. Andi972
2010. máj. 26. 11:00
Ez a kórházat hagyd el a gyerek nélkül témához mert kevés a hely:(!!!Ha szülsz és a baba még nem hagyhatja el a kórházat ,a beleegyezésed nélkül nem rakhatnak ki téged.Ezt akkor mondták mivel koraszülött babás vagyok ,az egyik szobatársam nagyon mesze lakot, nem tudta volna megoldani hogy minden nap feljárjon az ikrekhez és nem tudta benn hagyni őket se.Így 1 hónapig maradt.Betegjogi képviselő ismerőse mondta ,jóga van a született gyermek mellett maradni nem kötelezhetik a kórház elhagyására még ha a záródat el is készítik aláírásod nélkül nem ér semmit.és mikor átszállították a kicsiket a Péterfybe ,át kellet venni öt is a kórháznak ,ellenkező esetben .Ha nem laksz 100km-en túl ,nehezen fekhetsz be,nagy a várólista kevés a hely.Könnyebben feküdt be Pesti aki ott szült ,és 10 percre lakott ,mert csak lehelyezték,ráadásul aludni is hazajárt.Volt hogy két etetés között is otthon volt.
124. pteri (válaszként erre: 61. - Christineee)
2010. máj. 25. 22:52
Az enyém is nagyon nehezen tanult meg. Lenőtt nyelvvel született, a csecsemősnővérek ugyanezt mondták, csak a háziorvos vette észre, mi a baj.
123. malkata (válaszként erre: 122. - Jozsi.38)
2010. máj. 25. 13:48
Hát, valószínű ha teltház van ott is beraknak mást abba a szobába is, mi is az utolsó szobában voltunk, ami elvileg ilyen célra van fenntartva.
122. jozsi.38 (válaszként erre: 121. - Malkata)
2010. máj. 25. 13:18
kecskeméten erre egy bizonyos szobát tartanak fenn 6ágyasat és még szerintem egyszer se volt üres teljesen oda gyüjtik azokat a kismamákat akiknek gond van a babájával koraszülött ikres vagyy szülés közbeni fertőzés miatt a koraszülött osztályon van a picike így nem esik rosszul hogy az ő babáját nem hozzák neki szoptatásra
121. malkata (válaszként erre: 119. - Jozsi.38)
2010. máj. 25. 10:51

Mikor én szültem nem volt üres szoba, így bekerült két koraszülötes anyuka is, egyik ikrei válságos álapotban voltak, sajnáltam őket, hogy velünk, boldog kismamákkal kellett együtt lenniük.


Én lányom éjjel is aludt, egész sokáig én keltettem, hogy meglegyen a napi kaja mennyiség. Most éjjel viszont kukorékolt, pedig nem szokása.

120. jozsi.38 (válaszként erre: 117. - Malkata)
2010. máj. 25. 10:30
nekem is ezt csinálta éjjel meg nemaludt
119. jozsi.38 (válaszként erre: 118. - Malkata)
2010. máj. 25. 10:28
nekem is kész volt a záróm 4nap után de itt el lehet dönteni hogy hazamész vagy bent maradsz a babám (2 gyerekkel már) átkerült a koraszülött osztályra tüdőgyulladással szülés után de nem küldik haza az anyukát mert letelt az ideje eleinte naponta 1x mehettem be hozzá látogatni de később 3óránként mentem szoptatniezért nmem küldenek el kecskemétencsak olyan anyukákkal tesznek egy szobába akiknek a babája szintén a koraszülött osztályon van
118. malkata (válaszként erre: 116. - Jozsi.38)
2010. máj. 25. 09:18
Én is addig maradtam, bár inkább jöttem volna babástól:) Csak az én 72 óra kórházam lejárt és megcsinálták a zárójelentést, Rozinak viszont 120 óra megfigyelés járt hivatalosan, így maradni kellett. Más osztály, babák az újszülötten, mi a gyermekágyason voltunk. Különben látogatási tilalom volt, még az újszülöttek anyukái is maradhattak bármeddig.
117. malkata (válaszként erre: 113. - Jozsi.38)
2010. máj. 25. 09:14
Én kicsim 5-6 órát aludt újszülött korában, folyamatosan keltegetni kellett. Most se szól ha éhes, kínálgatom. Ha éhes elfogadja a cicit, ha nem akkor elfordul.
116. jozsi.38 (válaszként erre: 114. - Malkata)
2010. máj. 25. 08:58
ez felháborító! mi az hogy kiraknak a kórházból a baba nélkül?az eszem megáll! úgy llátszik pesten mindent lehet! kecskeméten addig maradsz amíg a babát bent tartják bármi miatt
2010. máj. 25. 08:54
egyébként egyél igyál bőven és ne görcsölj rá azzal nem lesz jobb se több tejed
114. malkata (válaszként erre: 109. - Christineee)
2010. máj. 25. 08:51

Igen, csak mivel hosszú volt és itthon ment el a magzatvíz fertőzésveszély miatt 5 napot kell a babának megfigyelés alatt lennie. Engem már ki akartak rakni nélküle.


Különben főleg a hormonok és érzések dolgoztak bennem, és sírós lettem:))Meg egy újszülöttet nem lenne szabad órákra elválasztani anyukájától szerintem.

2010. máj. 25. 08:50
molyka ne keltsd fel a babád 3óránként felébred ő magától ha éhes lesz és nem biztos hogy fejned kéne mert lehet hogy a szoptatásra nem marad elég tejed csak akkor fejjél ha keményedne a melled és szoptatás utá még marad benne tej
112. msaca
2010. máj. 24. 23:04

Bocsi csajok, elkalandoztam!

Na vannak itt is (rém)történetek!

Inkábba megyek aludni, nehogy rosszat álmodjak!

Kitartás!Éljenek a kismamák és a babát!+vesszen a szar egészségügy!:-)))

2010. máj. 24. 23:04

Én is elköszönök mára! Jó éjt nektek!


Molyka! Neked pláne! És pihenj!!

110. Christineee (válaszként erre: 107. - Malkata)
2010. máj. 24. 23:03
Szia! Jó éjszakát!
109. Christineee (válaszként erre: 107. - Malkata)
2010. máj. 24. 23:03

Juj ez nagyon szomorú. :-((


Nálunk a fiam csak itthon sárgult be, így nem volt kék fény alatt. Akit csak tudtak kidobtak....


Én nem is voltam bent ennyi napot mint te.

Te simán szültél?

108. Christineee (válaszként erre: 106. - Molyka)
2010. máj. 24. 23:00

Hát én is 5 ágyas szobában voltam de nyugis szobatársakkal. A babát be lehetett vinni éjszakára de szerintem jobb dolguk volt bent nálunk, na mindegy. Általában be is vittük hogy pihenhessünk.


Jujj hát nem semmi lehetett:-)

107. malkata
2010. máj. 24. 23:00

Én nagyon bánom, hogy nem voltam vele első éjjel, sőt, harmadik vagy negyedik éjjel a kék fény alá is berakták inkubátorba, a folyosón sírtam, hogy ott kellett hagynom, ő üvöltött.


Most emgyek aludni, jó éjt anyukák:)

106. Molyka (válaszként erre: 101. - Christineee)
2010. máj. 24. 22:56

Nekem viszont "jó" volt hogy nem volt velem a baba éjjel-nappal. Nem sok anyai ösztönöm volt még, vagyis lehet ez akkor megszakadt, amikor nem tudta bekapni se a cicit. :(

Aztán egyre többet volt velem, de éjjelre bevittem. Amúgy 5 ágyas hatalmas szobában voltam, ami nem is volt nagy baj, mert volt egy olyan szobatárs, aki szó szerint nyavajgott, a másikkal meg kinevettük, ill. már kínunkba röhögtünk.

Jajgatott, üvöltött, hogy nővérke, nővérke, hívja ide valaki azonnal... Rohant ki a császáros anyuka, rohan be a nővér, erre az a nő: fáj ahogy folyik az infúzió. Majd meg haltunk a fájdalomtól, de hatalmasakat röhögtünk. :)

105. Christineee (válaszként erre: 103. - Malkata)
2010. máj. 24. 22:56
2010.02.03
104. Christineee (válaszként erre: 102. - Molyka)
2010. máj. 24. 22:55
Császárosokat oda tolják fel 24 órára megfigyelésre!
103. malkata
2010. máj. 24. 22:53
Mikor szültél?
102. Molyka (válaszként erre: 97. - Christineee)
2010. máj. 24. 22:53
Őrző??? Az mi? :)
101. Christineee (válaszként erre: 100. - Malkata)
2010. máj. 24. 22:52

Pont ezt mondtam én is apának!!!!


Kiakadtam hogy miután engem kitoltak (egy óra különbséggel mint a babát) pár percet lehetett ott még apa aztán elzavarták, babát meg elvitték. Én ezt többet nem hagyom!!!


Másnak délelőtt friss vágással elmentem megkeresni a babát....

100. malkata (válaszként erre: 97. - Christineee)
2010. máj. 24. 22:50
Én már most tervezem, hogy következő babánál igénybe veszem a fizetős szobát.
99. Christineee (válaszként erre: 95. - Molyka)
2010. máj. 24. 22:49

Nekem itthon a gyerekorvossal. meg kellett ismételtetnem. Mindannyian úgy sajnáltuk szegényt. % naposan végig lett szurkálva egy csomó újját hogy annyi vér legyen amennyit fel kellett itatni a beküldendő papírra!


Vagy 5 újja meg lett szúrva. Szegény doki mondta hogy utálja ezt és milyen barbárság. 5 karikát kellett átnedvesíteni.

98. Christineee (válaszként erre: 94. - Molyka)
2010. máj. 24. 22:46
Egyáltalán nem biztos hogy ha tovább maradtál volna meg jobban összeszoktok szopi téren.
97. Christineee (válaszként erre: 93. - Malkata)
2010. máj. 24. 22:46

Hát tudod nekem is tovább kellett volna ott lennem egy komplikációs császárral!

De kellett a hely. Este szültem szerdán és szombat reggel jöttem haza...

Járni is alig tudtam. Na erről ennyit. Még őrzőben sem voltam császár után, mert nem volt hely. Katasztrófa mi ment ott január-februárban

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook