Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Úszkáló foltokat látok a szememben, mi lehet ez? fórum

Úszkáló foltokat látok a szememben, mi lehet ez? (tudásbázis kérdés)


23. 71ddaa07fa (válaszként erre: 22. - Simple)
2023. jún. 17. 08:43

Nem mondtam, hogy ne foglalkozzon vele, csak arra próbáltam/tunk/ rávilágítani, hogy lehet egy egyszerű dolog is. Nem feltétlenül súlyos életveszélyes problémával van dolga.

Emlékszem engem egy orvos ijesztett meg így. A számban volt egy kinövés. Ami, hol kifakadt és elmúlt, hol megnőtt.

Éjszakai szolgálatba vittünk egy személyt vér és vizelet vételre az ügyeletre, és kértem a dokit nézzen már bele a számba.

Azt mondta így elsőre nem tudja mi lehet ez, de lehet a vérnek egy olyan betegsége is , amit, ha nem kezelnek idejében fél év múlva eldobom a kanalat.

Másnap, minden pihenés nélkül rohantam a fogorvoshoz, hogy hírtelen, azonnal csináljon valamit, mert nagy a baj.

Elküldött a szájsebészetre, ahol a doktornő ránézett, majd annyit mondott, egy egyszerű nyálciszta, a jövő héten kiégetjük.

Szóval semmiféle halálos betegségem nem volt, de a doki elérte azt, hogy már majdnem megírtam a végrendeletem.

22. simple (válaszként erre: 21. - 71ddaa07fa)
2023. jún. 16. 14:58
Nem ijesztgetni akartam. De szerintem az ember szeme világa baromira nem játék. Még ha csak egy kötőhártya gyulladást is kap el az ember, és nincs rendesen és időben kezelve, abból is óriási baj lehet. Abból viszont biztosan nem lesz semmi gond, ha megmutatja egy orvosnak, pláne mivel terhes. Ez a lehető legrosszabb, amit írhattok neki, hogy ne foglalkozzon vele. Én egyáltalán nem vagyok hipochonder, sőt inkább az ellenkezője, de a szememet például annyira féltem, hogyha azzal gond lenne, biztosan megmutatnám szakembernek.
21. 71ddaa07fa (válaszként erre: 20. - Simple)
2023. jún. 16. 14:03

Egyrészt felesleges az ilyen kérdés, mert senki sem orvos, úgysem tudjuk eldönteni mi a helyzet vele.

Én ilyen típusú tünetekkel élek 20 éve, amióta a számítógépet többet használom, azaz feltehetőleg semmi komoly problémám nincs. A férjednek retinaleválása volt.

Másrészt továbbra is azt mondom nem kell a legrosszabb dolgokkal megijeszteni a kérdezőt.

Ezek alapján egy fejfájással is rohanhatna az orvoshoz mindenki, mert XY-nak ilyen tünetei voltak az agyvérzés előtt és hasonló.

Én egy hipochonder személy vagyok, pont ezért próbálok meg óvatosan fogalmazni, mert elképzelhető, ha túlzásokba esünk, egy-egy ilyen diagnózis felállításával, nagyobb bajt okozunk a kérdezőnek, mint ami van neki.

20. simple (válaszként erre: 18. - 71ddaa07fa)
2023. jún. 16. 13:49
Éppen azért írtam, hogy azonnal menjen orvoshoz, nehogy a legrosszabb történjen vele, mivel pontosan ugyanez volt a férjemnél is, és mondta az orvos, hogy meg is vakulhatott volna, ha nem megy. Te azt így látatlanban hogy tudod megállapítani, hogy neki mi baja van? Lehet akár ártatlan dolog is, de lehet akár retinaleválás is. Azért kell orvoshoz menni, hogy hozzáértő ember megnézze. Ez nem kinek van igaza kérdés.
19. aszparagusz (válaszként erre: 18. - 71ddaa07fa)
2023. jún. 16. 13:38

Akut problémánál nincs időpont kérés.

Engem februárban kötőhártya gyulladással időpont nélkül fogadtak. Igaz vártam kb. 1 órát.

18. 71ddaa07fa (válaszként erre: 17. - Simple)
2023. jún. 16. 13:22

Az sokkal jobb, mikor valakit a legrosszabb dologgal ijesztgetnek?

Igen mehet orvoshoz. Majd kap kb. jövő áprilisra, ha SZTK alapon megy. Addig úgyis eldől kinek van igaza.

17. simple
2023. jún. 16. 12:00
Nagyon jó tanácsokat adtok, hogy játsszon a szeme világával. Bizony ezzel azonnal orvoshoz kéne menni, ha ártatlan dolog, majd az orvos megmondja.
2023. jún. 16. 11:14

Igen a vérnyomásom az alacsony amióta terhes vagyok.dajnos nem kell beutaló a szemészetre de időpontot nem adnak, érsebészhez is szeptemberre kaptam :(

Szörnyű ez az egészségügy

2023. jún. 16. 09:45

Szintén azt tudom mondani, mint a közvetlen előttem hozzászóló. Nálam ez a jelenség úgy nagyjából 20 éve fennáll. Nem csak fehér, hanem fekete színű is. Van mikor azt hiszem egy muslica repül el a szemem előtt, majd rájövök, hogy megint a szemem szórakozik.

Lehet én is végveszélyben vagyok, de két évtized alatt azt gondolom, ha meg akartam volna vakulni ettől a jelenségtől már megtörtént volna.

2023. jún. 16. 09:16

Szia, itt elég sokan ijesztgetnek, amint látom, nekem is volt régen, hosszú évekig, hol jobban, hol kevésbé. Voltam szemésznél, ezek az ún. úszkáló üvegtestek, ami fáradtságtól, alacsony vérnyomástól, vagy akár stressztől is megjelenhet... aztán meg eltűnhet. Nincs vele teendő.

Kisebbik fiamnak mostanában van ilyen, Ő is volt szemésznél, Neki is ezt mondták. Talán az alacsony vérnyomástól válnak leginkább láthatóvá.

Ne aggódj.

Persze, kérjél időpontot, amilyen gyorsan csak tudsz, de valószínűleg Neked is csak ilyesmi van....😉🙂

13. Alnisa (válaszként erre: 12. - Alnisa)
2023. jún. 16. 09:09
Retinaleválást nem játék, ha nem mész időben, megvakulhatsz!
12. Alnisa
2023. jún. 16. 09:08

Nagyon gyorsan menj el szemészetre!

Szemészetre nem kell beutaló!

2023. jún. 16. 07:56
A háziorvostól vagy a nőgyógyásztól próbálj meg sürgősségi beutalót kérni.
2023. jún. 16. 07:48
Meg várandós is vagyok, úgyhogy mindképp elszeretnék menni dokihoz, de sajnos a magánorvost nem sokan tudják megfizetni
2023. jún. 16. 07:40

Már kértem időpontot sajnos a kórházba szeltemberre tudtak adni. Még az optikába is csak augusztus végére

Szörnyű :(

És egésznap nem jön elő egyébként csak este fele

8. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 16. 07:32
Férjemnek is ez volt, orvoshoz ment vele, levált a retinája. Szerencsére lézerrel vissza tudta neki "ragasztani" az orvos. Mondta a doki, hogy jó, hogy jött, mert ha nem tette volna, nagyobb baj is lehetett volna. Szóval menj orvoshoz sürgősen.
2023. jún. 16. 07:20
Tegnap is volt aztán elmúlt 10 perc után.
2023. jún. 16. 03:48
irany az orvos!ne keslekedj!
2023. jún. 15. 19:36
Jó esetben úszóhomály, rossz esetben retinaleválás. Lehet rajta segíteni, de orvoshoz kell menni!
4. 45e71ccc79 (válaszként erre: 2. - Kerecsen07)
2023. jún. 15. 19:27
Így van, nem a fórumon kell kérdezősködni. Akármi lehet. Akár nagy baj is.
3. Biciklis_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 15. 19:19
Cukorbetegség?
2023. jún. 15. 19:11
SOS szemorvoshoz kell menni!
2023. jún. 15. 18:32
Sziasztok. Tegnap óta úszkálo fehér foltokat látok, de nem egésznap, előjön random és tart egy darabig néha hosszabb ideig néha rövidebb és elmúlik. Mi lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook