Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Viasat3 - Az életmód TV fórum

Viasat3 - Az életmód TV (beszélgetős fórum)


2009. aug. 25. 20:16

A baj ezekkel az szerintem ,hogy a hölgy aki bemutatja/mutasd a tányérod pl./maga is olyan visszataszító hogy nem tudom eldönteni inkább kövér ill. inkább olyan lennék-e mint ő?!

Vagy a kövér eszi a sovány kosztját és vica -versa nem iagzán érzem hogy melyikkel vagyok???

Nekem eza foglakozásom,és mégse "jön át"hogy mit is akarnak???!Szerintetek??

2009. aug. 23. 19:49
Ezek a műsorok szinte mind mennek a Zone Club-on is!
7. 2104cc91e8 (válaszként erre: 5. - 4ab67f870d)
2009. aug. 23. 07:41

Köszönöm szépen a kedves tájékoztatást :)

Én már "öregasszony" vagyok és még a jó kis (fárasztóbb) módszer szerint élek (mindent Magam főzök) nagyon ritkán eszünk úgynevezett készételt.

Chips-et szinte soha, üdítőt sem, inkább csapvizet:)

Sajnos van egy (mániám) káros szokásom: egy héten egyszer eszem egy kínai levest, remélem az nem tartalmaz annyi mérget, hogy időnap előtt megpusztuljak :)

2009. aug. 23. 07:29
az biztos hogy baromi sok káros anyagot viszünk be a szervezetünkbe. Arra szoktam figyelni hogy minden nap egyek friss zöldséget, gyümölcsöt, szénsavas üdcsiket soha nem iszok, de szeretem a pizzát és hambit (persze nem vacsira eszek ilyesmit). Ha ezeket is mellőzném felmerül a kérdes, hogy miért élek?
5. 4ab67f870d (válaszként erre: 3. - 2104cc91e8)
2009. aug. 23. 07:21

Nos, ez szombat-vasárnap délutánonként van, én sokat kedvelek belőle, de a legjobb a Mutasd a tányérod és a Véznák kontra dagik. Régebben volt a Tiszta a lakásod? is, de az most nem megy, pedig nagyon sok hasznos, hatékony és pénztárcakímélő trükköt bemutattak. Na, mindegy.


Szóval nagyon sokat beszélnek az adalékanyagokról, színezékekről, hogy melyik mit csinál, mit okoz.

Tegnap az E 110-ről "tanultam"... Elmondták, hogy egyfajta élemiszerszínezék, aminek veszélye, hogy más adalékanyagokkal keverve súlyos magatartászavarokat okoz.


A másik "kedvencem" az MSG, azaz mono sodium glutamát, és úgy a glutamátok együtt. Hogy miért?


Egy kis tanfolyam...


Az E-620-tól E-625-ig terjedő számok a glutamátok csoportjának valamelyik tagját jelölik az élelmiszerek címkéin. A hatóságok ezeket az ízfokozó adalékanyagokat biztonságosnak jelölik, de készételekben, rágcsálnivalókban, fűszerkeverékekben legfeljebb 1% mennyiségben engedélyezik.


Átlagosan a felnőttek kb. 0,3-0,5 g glutamátot fogyasztanak naponta. Aki azonban rendszeresen és sokat fogyszt leveskockából készült levest, élesztőkivonatot tartalmazó ételt, tasakos levest, pizzát, burgonyacsipszet - az naponta rendszeresen több mint 1 g-ot is elfogyaszthat. Ennek a mennyiségnek az agykárosító, degeneratív betegséget okozó hatása még nem bizonyított - bár egyes kutatók kapcsolatba hozzák vele - azonban az ízmódosító, ízlést torzító hatása egyértelmű.


Annak a veszélye is fennáll, hogy aki az ízfokozó ételekhez már hozzászokott,az nem is tudja érzékelni az ételek valódi ízét sem. Sajnos a glutamátok feltehetően még az étvágyat is erősítik, ezért fordulhat elő, hogy az egész zacskó csipszet meg kell ennünk, mert nem tudjuk abbahagyni!!


Az utolsó mondat csak szerintem utal függőség kialakítására??


Én megrémültem, őszintén...

4. 4ab67f870d (válaszként erre: 2. - Anda1986)
2009. aug. 23. 07:10
Szerintem túlzásba is kell, különben a kutya sem figyel rájuk (sem)
3. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - 4ab67f870d)
2009. aug. 23. 06:58

Nem szoktam nézni, de érdekelne, hogy mit mondanak :)

Mikor van ez a műsor??

Mitől állt égnek a hajad, elmondanád??

Köszönöm :)

2009. aug. 23. 06:38
Szerintem 1 kicsit tulzásba viszik
2009. aug. 23. 06:36
Szoktátok nézni a Viasat3 adón az életmód műsorokat? Pl. a Mutasd a tányérod-at? Én néha olyanokat hallok az ételekkel kapcsolatban, hogy a hajam is égnek áll, és sajnos bár 38 éves vagyok, eddig ezeket az infókat sehol nem hallottam még...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook