Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vese vagy milyen probléma lehet? fórum

Vese vagy milyen probléma lehet? (tudásbázis kérdés)


26. Lávli* (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 29. 13:24

Köszönöm szépen! :)

Örülök, hogy megnyugodtál, és vigyázz továbbra is magadra! :) 😘

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Lávli*)
2020. szept. 29. 13:15

Barlangban csupa szív/lélek/tudás doktornő rendel. Háziorvos pipa, tüdőgondozó pipa. Vigyázzak tovább is magamra :-) Gyomortükrözés javasolt, találnom kellene egy bódításban végző szakembert.

Te nagyon jó ember vagy a Hoxa-n írt bejegyzéseid alapján. Szívből kívánom mielőbb találják meg az okot, és a megoldást.

24. Lávli* (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 28. 18:01

Köszönöm!:)

A Szemlőhegyi barlangban van orvos? 😳

A kreatinined nem vészes, tényleg, sőt. Jó az, ahogy valaki írta.

Az enyém 122.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Lávli*)
2020. szept. 28. 17:51
Drukkolok :-) Most voltam Szemlőhegyi barlangban. Azt mondta a doktornő a kreatinin lehet a kánikula miatti vízháztartás felborulása miatt. A kendermag olajat jónak tartja, koleszterinről megoszló vélemények vannak. Van betege, akinek olyan tünetei voltak a statintól, mint az inzulinos cukros házastársának. Azóta nem szedi. Refluxra teát javasolt, meg salvus vizet. Limfocitára nem mondott semmit.
22. Lávli* (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 28. 17:18
Kíváncsi leszek, mit mond az orvos. Én még nem találtam megfelelőt, a tiédnél rosszabb vese értékeim lettek múlt héten. Most még csak meg vagyok lepődve és agyalok 😀
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Lávli*)
2020. szept. 28. 16:24
Szia, holnap 9-re megyek. Most kaptam kendermag olajat. Ha a fele igaz, amit írnak róla már jó.
20. Lávli* (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 28. 13:55
Mikor tudsz menni a ho-hoz?
2020. szept. 28. 13:35
Köszönöm mindenkinek. Teljes vérkép/vizelet. TSH-t nem látok, de lehet valami más jele van most a pajzsmirigynek. Tudom, 10-ből 9,5 örül a fogyásnak, én nem. "Versenysúlyom" 165 cm magassághoz 68-70 között volt, de közel 3 éve 72 voltam. Soknak tűnik, de nehéz csontú vagyok, nem voltam fáradékony. Akkor kb. 3 hónap alatt lement közel 10 kg. Sok mindent beszedtem, B-komplex, Béres csepp, nutridink, így elértem a 65 kilót. Ebből ment le most a 2, olyan vagyok mint egy ruhafogas, a bőr lóg rajtam, gyenge és fáradékony vagyok. Ezek az értékek eddig teljesen normál/közép tartományban voltak.
18. Channa* (válaszként erre: 12. - Channa*)
2020. szept. 27. 21:43

Bocsánat!

Most láttam, hogy mit írtam és javítom is, bár remélem értettétek;)


Ja, a lomofitám 43.=Ja, a limfocitám 43.

17. zsofi_876 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 27. 14:14

Az is számít, hogy mennyiből fogytál 2 kilot. Ha van egy kis felesleg, akkor nem sok. Plusz a stressz sokkal jobban hat a testre, mint gondolnánk.


Esetleg pajzsmirigy hormont nem néztek? Annak túlműködése már enyhe esetben is okozhat fogyást, izgatottságot. Valamint a cukorháztartás zavara is. Az rendben volt?

Amúgy én is egyből agyalok, ha eltérést látok, megértelek.

De legtöbbször banális oka van, és nálad tényleg alig mozdult a határérték alá/fölé.

Ne idegeskedj! A komolyabb bajok döntő többsége nem ilyen tünetekkel jelentkezik, vagyis elsőként az adott szerv működési zavara szembetűnőbb. (Pl. véres vizelet, széklet, tapintható dolgok stb.) persze nem mindig.

Tényleg, vizelet vizsgálat is volt?

16. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 27. 13:42
Bocs, de miért keresed a bajt? Miből gondolod,hogy beteg vagy? Örülj, hogy 60 pluszosan jók a laborjaid és fogytál kicsit. Ne stresszelj.
2020. szept. 27. 07:25
Lemaradt: sokat iszom, vizeletem nem sötét.
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Channa*)
2020. szept. 27. 07:24
Többi érték mondhatni középtájon, májérték is. Májnagyobbodás van, meg reflux. Béres cseppet eszem szorgosan, + D, C, B komplex és MagneB6 vitamint. Ezek mellett fogytam.
13. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 26. 23:40
Ez nem magas kreatinin, ez tokeletes kreatinin, hidd el, vesebeteg a ferjem, szerintem feleslegesen paraztatod magad. Amikor meg mukodott a 10eve kapott veseje 200koruli volt es nagy volt a boldogsag, sajnos azota leallt, varjuk a kovetkezot, jelenleg dializisre jar 1200-1400 kozotti kreatininnel. A GFR erteked is tobb mint jo. Vesebeteg biztosan nem vagy.
12. Channa* (válaszként erre: 11. - Channa*)
2020. szept. 26. 20:01

Ja, a lomofitám 43.


Nem lehet, hogy keveset iszol? Olyan minimális az eltérés...

2020. szept. 26. 19:48

A többi értéked milyen?


Amikor áprilisba és májusban epeúti kövem volt, akkor a kreatininem 103 volt =felső referencia: 80), az eGFR-EPI pedig 54 (referencia: 90-120) és a vizeletem is csupa pluszos volt 1+ és volt 2+ is és volt +- is. Senki nem aggódott a vesém miatt csak én;)


Május 26-án vették ki a kövemet, most voltam 16-án vérvételen és már csak 84,76 a kreatinin és az eGFR-EPI már rendben van azóta.


Írod, hogy puffadsz. A májértékeid milyenek? Bilirubin szinted? Alfa amiláz? Nem sötét a vizeleted?

10. Lávli* (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 26. 19:40

Én nem tudom, majd a doki megmondja. :)

Csak szerettelek volna picit megnyugtatni, hogy ne gondolj rögtön rosszra.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Lávli*)
2020. szept. 26. 18:29
Köszönöm, akkor ne egyem, vagy van másik ;-)
8. Lávli* (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 26. 18:24
Igen, ez így van!
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Lávli*)
2020. szept. 26. 18:20
Nem változtattam, lassan 3 éve hasonlóan étkezem. Ismerős mondta, hogy a sztatin, vagy mi ami a koleszterin csökkentőben van okoz(hat) izomvesztést.
6. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 26. 17:55
Ez még nem vesebetegség, ne izgulj.
5. Lávli* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 26. 17:50
Úgy értettem , hogy mostanában nem változtattál-e az étkezéseden. A 2 kiló fogyás is lehet izomból.
2020. szept. 26. 17:35
A labor értékeket a többi fényében szokták értékelni és orvosok, bár szerintem ezekkel az értékekkel még nem kell kétségbeesni.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Lávli*)
2020. szept. 26. 17:32
Nem mondanám diétának, de füstölt árut, hüvelyeseket nem eszem. Reflux miatt vigyázni kell. Tejet sohasem bírtam, mostanában már a túrós csuszától is puffadok, tejföllel habart leves/főzeléktől is.Tartósítószeres termékeket több mint 10 éve nem fogyasztok. Házi (jellegű) zsírral főzök, rántott akármik/krumpli olajban sül.
2. Lávli* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. szept. 26. 17:25

Persze, ezek vese értékek, tudod te is.

Nem diétázol?

Épp a napokban olvastam, hogy sima izomvesztés is okozhat magas kreatinint és alacsony eGFR-t.

2020. szept. 26. 17:20
Kreatinin felső határérték közeli (92), Limfocita 41,(felső határ 40) eGFR 56, (60 felett normális). Többi eredményt elfogadhatónak látom. Háziorvos jövő héten fogad, de addig nem vagyok nyugodt. Kb. 2 kilót fogytam 1 hónap alatt. Fáradékony vagyok. Stressz volt bőven.(60+ nő)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook