Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 12 hetes terhes vagyok, egyre többször van probléma a munkahelyen, ezt hogy lehet megoldani? fórum

12 hetes terhes vagyok, egyre többször van probléma a munkahelyen, ezt hogy lehet megoldani? (beszélgetős fórum)


1 2
39. fd8e423e9e (válaszként erre: 38. - Susika2009)
2010. aug. 17. 16:40

nem csökkenthetik, nyomd az orruk alá az Mt-t, és győzd meg őket arról, hogy csak kb. két hónap ez az idő, utána már úgyis olyan nagy lesz a pocakod, hogy maradsz otthon táppénzen


egyébként mint mondott az üzemorvos? kíváncsi vagyok, vagy írd meg priviben, ha úgy jobb

2010. aug. 17. 13:13
lecsökkentették a munkaidőmet,nem tudom mit szol hozzá a munkáltató..elvileg a fizetésem nem csökkenhet,de kitudja mit fognak tenni:-)semmi nem lepne meg:-)
2010. aug. 17. 07:55
most indulok a Dokihoz:-)
36. 90b84d226e (válaszként erre: 8. - Susika2009)
2010. aug. 15. 10:47
:) Ez sajnos nem így megy.
2010. aug. 14. 18:02
annyira jó hogy van valaki aki normálisan leirja ezt nekem,itt holt hülyék ezekhez a dolgokhoz,a 2 év bejelentett munkaviszonyom meg van,ebben az évben még egyszer sem voltam betegállományban...fizetett zsabadságokat ugy beszéltük meg kiirják ha dokihoz kell mennem...mert nálunk a pihenőnk nem hétvégére esik,igy ha 2-szer kell mennem dokihoz akkor pihenőt irnak,és utánna dolgozom tovább,de ha 1 héten 3szor kell dokihoz mennem,elveszenk egy fizetett szabdságot,itt is eléggé összevannak kutyulva a dolgok,meglátom mit mond a doki:-)de mindenképpen megirom a fejleményeket,és nagyon köszönöm a segitségedet:-)
34. fd8e423e9e (válaszként erre: 33. - Susika2009)
2010. aug. 14. 17:57

igen, sajnos ez van... sokan jönnek hozzám tanácsot kérni, és amikor elmondom, akkor azt mondják, hogy ez álom... képtelenség a jogszabályokat betartani. Valóban, addig amíg nem kap valaki egy munkaügyi ellenőrzést, vagy nem történik egy üzemi baleset, egy haláleset...stb.


Én "könnyen" beszélek, mert egy állami cégnél vagyok hr-es, és az érdekképviseletek miatt eléggé meg van kötve a kezünk, elég gyakran kapunk munkaügyi ellenőrzéseket is, tehát muszáj betartani a szabályokat, de még nálunk sem megy minden.


Az üzemorvos majd mond valami véleményt, ha pedig tényleg nem tudnak mit felajánlani, akkor még annyit tehetsz, hogy megkéred egy-két hónapra fizessenek állásidőt, közben ha bírod dolgozol is. Aztán kiveszed az évre járó összes szabadságodat is, és valamikor év végén (november elejétől) elmégy táppénzre, az első 15 nap betegszabadság (három hét), amire több pénzr jár, mint a táppénzre. Majd januárban beszéld meg a vezetőddel, hogy ismét kivehess néhány nap szabadságot, mert akkor 2011-ben ismért jogosult leszel a 15 nap betegszabadságra :))), és utána újra táppénz, és pár hét múlva már úgyis szülni fogsz. Ez azért lenne fontos, mert az első hat hónapra TGYÁS (terhességi gyermekágyi segély, de csak akkor, ha az elmúlt két évben legalább 365 napig be voltál jelentve) jár, ami a bruttó napi átlagkereset 70%-a, ami pedig az előző négy naptári negyedév alapján kerül kiszámításra, vagyis ha túl sokáig van valaki előtte táppénzen, akkor az már eleve sokkal kevesebb (60%), és a végén az első hat hónapra ennek a 70%-át fogja megkapni!!! dupla veszteség.


Aztán a gyed ugyanígy kerül kiszámításra, szintén a napi átlagkereset 70%-a, de van felső korlátja: a minimálbér 2szeresének a 70%-a.


Csak azon nőknél van eltérés a tgyás és a gyed között, akiknek magasabb volt a bruttó átlagkeresetük.

Pl. átlagos bruttó kereset 200 000 forint, ennek a 70%-a 140 000 forint, ez a tgyás. Viszont a gyed már nem lehet magasabb mint a minimálbér kétszeresének a 70%-a, vagyis 102 900 forint.


Kicsit bonyolult a dolog, de érdemes elmélyülni a témában.

2010. aug. 14. 17:09

hát nem is tudom,kicsit volt benne egy kis kötekedés is,az ő részéről,meg hogy ne akarjak fenyegetőzni meg hasonlók,de modntam hog azért ültem le vele megbeszélni hog mit tudunk tenni,megtiltotta hogy túlórázzak,és hogy délután meg éjszaka dolgozzak,rendes volt,a többi hétfőn kiderül:-)

FElhoztam neki az MT-t is..azt mondta ők azt nem tudják betartani,de majd megpróbál intézni valamit:-)

32. fd8e423e9e (válaszként erre: 31. - Susika2009)
2010. aug. 14. 16:51

nah:) ez egy jó hozzáállás, de érdekes, hogy nem tud semmiféle munkát felajánlani, mert akár részmunkaidőben is dolgozhatnál, de végülis ő a főnök, és eldönti... nah meg ugye mit fog mondani az üzemorvos.


Nehezen ment?

2010. aug. 14. 16:38
sziasztok!Hétfön megyek az üzemorvoshoz,és vele beszéljük meg a dolgot,beszéltem ma a fönökkel,azt monta ha lehet megoldjuk tiszta uton ugy ahogy a törvény előirja,és itthon maradok és kapom a rendes fizetésemet...mert könyitett munkaát nem tudnak adni...ha nem akkor csak a táppénz marad:-)
2010. aug. 14. 09:29
Szia!Szerintem menj betegállományba,a nőgyógyásszal és a körzetivel beszéld meg,veszélyeztetettnek vegyenek fel.ÉN is itthon voltam mert fotoszolgáltatás terén dolgoztam ahol mindig vegyszerszag volt,plussz a kolleganők állandó cigi füstje egy zárt helyen.Nem volt gond a dokiknál amikor ezt elmondtam!
2010. aug. 13. 20:21

most egyek,alszom egyet,reggel meló:-(


Megírom mi lett:-)


Jó Éjszakát

2010. aug. 13. 20:20

nagyon szépen köszönöm,próbálok valamit egyezkedni,nálunk ilyeneket tuti nem tud a munkaügyes,nagyon hálás vagyok neked ezekért az információkért:-)

ezekkel a birtokomban,tudok mikre hivatkozni....és elbeszélgetek velük,talán jutok valamire...

27. fd8e423e9e (válaszként erre: 25. - Susika2009)
2010. aug. 13. 20:19
Várom a fejleményeket, és szorítok! Ügyesen!
26. fd8e423e9e (válaszként erre: 23. - Susika2009)
2010. aug. 13. 20:15

ez nagyon sok, ennyit nem várandósok sem dolgozhatnának:(((( jah, és az Mt. szabályozza, hogy várandósoknak tilos a túlmunka, vagyis a túlóra!!!!

127-es paragrafus

Rendkívüli munkára nem vehető igénybe

a) a nő terhessége megállapításától a gyermeke egyéves koráig,


ez szomorú

2010. aug. 13. 20:10
valamit kitalálok még holnap,beszélek a séffel vagy az én fönökömmel...nem tudom,de nem akarok itthon ülni...nagyon szépen köszönöm a segitségedet,a párom már a terhesség eleje ótam mondja ogy ez megeröltető:-)
24. fd8e423e9e (válaszként erre: 21. - Susika2009)
2010. aug. 13. 20:04

azért bátran hivatkozz az Mt-re, akár ki is nyomtathatod nekik a Munka törvénykönyvét


DE!!!! mindvégig hangsúlyozd, hogy szeretnél dolgozni, nem szívesen mennél táppénzre, de a fizikai munkát ilyen formában (nehézség, időtartam) nem tudod ellátni. Vagy aludj még rá egyet, beszéld meg a pároddal, és inkább tényleg menj táppénzre.

23. Susika2009 (válaszként erre: 22. - Fd8e423e9e)
2010. aug. 13. 20:03
ezzel tisztában vagyok,nem is akarok itthon feküdni,csak unatkoznék,de a lábam nem birja,egyre jobban fáj és eresedik,és azétt terhesen jópárszor lehztam 16-14 12 órát is...
22. fd8e423e9e (válaszként erre: 18. - Susika2009)
2010. aug. 13. 20:00

szóval nem állnak a helyzethez túl jól:((( nah persze, viszont azzal tisztában kell lenniük, hogy nem mindegyik nőgyógyász javasolja egyébként problémamentes terhesség során a táppénzt!


mindenesetre én elmondanám a közvetlen vezetőmnek, hogy nem tudom ellátni a munkámat, de ettől függetlenül szeretnék dolgozni, mert nem beteg vagyok, hanem várandós, és szeretnék egy soron kívüli üzemorvosi vizsgálatot, hogy ő mondja meg milyen munkakörben lehet engem foglalkoztatni


Nézd, ha az üzemorvos veszélyeztetettséget lát, akkor úgyis javasolni fogja a táppénzt, és nem a munkavégzést fogja támogatni. De azért őszintén szólva egy szállodában van jó néhány várandósoknak is elvégezhető munka.

21. Susika2009 (válaszként erre: 20. - Fd8e423e9e)
2010. aug. 13. 20:00
sajnos nem olyanok,hogy papír nélkül tennének akármit is,holnap megpróbálok beszélni velük,normál hangnemben,nem szoktam fenyegetőzni meg semmi ilyesmi...de az egészségünk érdekében jobb ha lépek valamit...
20. fd8e423e9e (válaszként erre: 15. - Susika2009)
2010. aug. 13. 19:55

bejelented a várandósságodat a közvetlen vezetődnek, illetve az igazgatónak (ha látod, hogy nem tetszik neki, akkor ne csak szóban, hanem levél formájában is és csatold hozzá a leletedet, amin megállapították a terhességedet), és megkéred, hogy a munkaügyes kolléga intézkedjen az üzemorvosi vizsgálatot illetően (állítsa ki a beutalót, és kérjen minél előbb számodra időpontot)


Az üzemorvos a beutalón szereplő feltételek alapján eldönti, hogy egész napos állás-járásra, vagy 10-20 kp közötti emelésre alkalmas-e az állapotod - hát nem!!! és akkor leírja majd a szakvéleményét, hogy milyen munkakört kell számodra biztosítani pl. négy órában törölhetsz port, vagy húzhatsz ágyneműt, vagy intézheted a postát. DE ez nem járhat számodra bércsökkentéssel.


Ha fenyegetőznek, akkor mérlegelned kell, és az állásod későbbi megtartása érdekében lehet, hogy jobb táppénzre menni. Tehát a hangnemet korrektül kell megválasztani, elmondani, hogy bár nem vagy beteg, de fáradékonyabb vagy, nem szívesen emelsz, stb... lehet, hogy üzemorvos nélkül is simán áttesznek egy könnyített munkakörbe.

19. Susika2009 (válaszként erre: 16. - Fd8e423e9e)
2010. aug. 13. 19:55
nagyon köszönöm hogy ilyen rendes vagy,ezek még azt sem tudják hogy nap igazolt távollét jár a terhes kismamának a vizsgálatokra a terhesség alatt,mert volt olyan hogy 3 nap is kelett mennem ,de ugye csak 2 nap pihi jár és a 3 nap igazolt táollét volt
2010. aug. 13. 19:53
már tudják hogy terhes vagyok,az elejétől tudják,van aki normális segit,de a lábaim kikészülnek estére már most,és nagyon fáradt is vagyok 8 óra munka után...és nem teszik nekik ha mondjuk 4 percel tovább ülök ebédidőben
17. mamcili (válaszként erre: 8. - Susika2009)
2010. aug. 13. 19:53
sajnos nem...
16. fd8e423e9e (válaszként erre: 13. - Susika2009)
2010. aug. 13. 19:49

igen, mivel az MT így írja, hogy munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi véleménybemutatása alapján - ezt pedig csak az üzemorvos tudja megítélni, hogy a jelenlegi munkaköröd el tudod-e látni, és milyen feltételekkel.


És üzemorvosi vizsgálatot a soron következőn kívül Te is kezdeményezhetsz bármikor, most meg főleg! De először persze a munkáltatónak be kell jelenteni a várandósságodat.

15. Susika2009 (válaszként erre: 14. - Fd8e423e9e)
2010. aug. 13. 19:48
nagyon szépen köszönöm,de az ilyet kivel kell közöljem fönökkel,igazgatóval,vagy mankaügyessel?mert szállodában dolgozom...aktiv fizikai minka,gésznapos állással
2010. aug. 13. 19:47

Egyébként a Munka törvénykönyve szabályozza:


85. § (1) A nőt terhessége megállapításától gyermeke egyéves koráig - munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi véleménybemutatása alapján - az állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakörbe kell ideiglenesen áthelyezni, vagy meglévő munkakörében a munkafeltételeket kell megfelelően módosítani. Az új munkakör kijelöléséhez a munkavállaló hozzájárulása szükséges.


(2) Az (1) bekezdés alapján ideiglenesen áthelyezett, illetőleg áthelyezés nélkül módosított munkafeltételek mellett foglalkoztatott nő munkabére nem lehet kevesebb előző átlagkereseténél. Ha a munkáltató nem tud az egészségi állapotának megfelelő munkakört biztosítani, akkor a nőt a munkavégzés alól fel kell menteni, és erre az időre részére az állásidőre járó munkabért kell folyósítani.


DE! Ha a munkáltató nem jogszerű, akkor kénytelen vagy a babád és saját érdekedben táppénzre menni.

13. Susika2009 (válaszként erre: 11. - Fd8e423e9e)
2010. aug. 13. 19:45

azt mondodo az üzemorvoshoz mennjek inkább?

azért emelgettni nem akarok,és a forró sütö be és ki pakolni sem,féltem a babát:-)

2010. aug. 13. 19:44
köszönöm hogy kedvesek vagytok,én is erre gondltam,valamit tennünk kell,hétfön megyek dokihoz,és megbeszélem vele....
11. fd8e423e9e (válaszként erre: 1. - Susika2009)
2010. aug. 13. 19:43

amennyiben a munkáltató jogszerű, a bejelentés napján 1. vagy felajánl olyan munkát, amit tudsz végezni 2. ha nem tudja, akkor elküld üzemorvoshoz, aki javaslatot tesz, hogy milyen munkakört végezhetsz 3. ha nem tudnak semmit felajánlani, és nem akarasz táppénzre menni (mert egyébként nincs rá okod, nem vagy veszélyeztetett, jól érzed magad), akkor le kell nyelniük a békát, és fel kell menteni téged a munkavégzés alól, de közben kapod a béred (állásidőnek hívják)


egy gyakorló hr-es

2010. aug. 13. 19:43
Menj el az orvoshoz és menj táppénzre,mielőtt elveszted a kicsit.A kevesebb pénz nem fog annyira számítani,mint a kicsi ha elveszted.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook