Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől lehet probléma a karommal? Ha hátrahajlítom és feszül, fájni kezd vagy ha fogok valamit pl. telefont, zsibbad is a kisujjamig. fórum

Mitől lehet probléma a karommal? Ha hátrahajlítom és feszül, fájni kezd vagy ha fogok valamit pl. telefont, zsibbad is a kisujjamig. (tudásbázis kérdés)


2022. jan. 4. 15:03
Én a tünetek alapján egyre inkább könyök alagút szindrómára tippelek. Lassan telik ilyenkor az idő, de remélem az orvos foglalkozik majd vele.
2022. jan. 3. 15:41
porckopás nem lehet ?
12. liliom10 (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 3. 15:40
A férjem a lábával, lábaival van így kb. július óta. Májusban kapta a 2. Pfizert. Eleinte csak zsibbadtak a lábujjai, majd följebb is fokozatosan térdig. Aztán kezdett fájni a lába, főleg éjjel. Már neurológusnál is volt. Talán neuropátia alakult ki nála, de az orvos se tudja, hogy van-e köze ehhez a két vakcinának ? Most csak Milgamma N-et szed erre. A helyzet nem javul. :(
2022. jan. 3. 13:53

Csütörtökön megyek a röntgen eredmény miatt és említem neki.


Amúgy a felsőkar feszítés mellett kezdek rájönni honnan ered a zsibbadás. A könyökön felett belül van egy kb 10 cm-es szakasz amihez ha hozzáérek végigmegy a zsibbadás a kis ujjamig. Ez szokott fekvéskor és karfás széken üléskor is az érintkezik.


Egyként mióta háton alszom és a cserére szoruló ágyamon bentebb vagyok egy fokkal jobb lett a helyzet.

Remélem átküld az idegsebészetre, hogy kiderüljön mi a helyzet.

2021. dec. 31. 19:39

Minden izomba adott injekció helye okozhat 1-2 napos fájdalmat vagy érzékenységet. Tegnap vettem fel a 3. Modernát, a helye nekem is kicsit érzéken. Ezért nem macerálom és nem alszom a bal karomon. De nem a beadott vakcina, hanem maga az oltás (a fizikai behatás) az, ami ezt az érzékenységet okozza.

Az úszást pedig szinte minden gerinc problémára javasolják. Ezzel erősíthető a hátizom, mentesíthető a gerinc a terhelésektől.

A gerinc problémák pedig el tudnak jutni a végtagokig, hiszen az oda vezető idegek is a gerincből lépnek ki.

Fogadd meg az orvosod tanácsát és ha van lehetőséged járt el úszni! Vagy legalább tanulj meg valami hátizom-erősítő tornát.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - 8d00a82c06)
2021. dec. 31. 14:07
Remélem én is. Bár tényleg csak akkor jön elő, ha nyújtózom vagy bármi miatt megfeszülnek az izmok a bal karomban.
8. 8d00a82c06 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 31. 13:32

Röntgen annyira nem. Egy MRI az már igen.

De ezt nem a gerinced okozza az fix.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 8d00a82c06)
2021. dec. 31. 13:26

Köszi a válaszod. Persze a hátam nem túl szép, de az ilyen 20-30 km és a 800-1000 szintkülönbség megszokott lenni gond nélkül. A karom csak, akkor igazán rossz, ha feszül.


Azért az ortopédusnak megmondom majd csütörtökön. Gondolom, ha a gerincem okozza a röntgen mutat majd valamit vagy teszem azt elküld kivizsgálásra.

6. 8d00a82c06 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 31. 13:19

Örülj neki! Gerinc mellé az izomba szoktam kapni injekciót, hidd el nem kellemes!

Ha tudsz így túrázni akkor a scheuermann nem okoz ilyen gondot!

Ez az oltás lesz!

2021. dec. 31. 13:10

Sajnos gyerekkorom óta, de pl úszáson kívül nem adtak rá semmit.

Rossz formában amúgy nem vagyok mert 1-2 hetente járok a hegyekbe és bírom is bottal, de ettől még a hátam nem az igazi emiatt. De már a nagyapámnak is ilyen volt az apámnak és tesómnak is. Csak ő még jó nagydarab is.


Oltás után amúgy napokig nem tudtam felemelni a karom a moderna után. És inkább alvás után jött elő. Az orvosnak meg nem mondtam mert akkor még nem is éreztem, hogy valami nem oké.

4. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 31. 13:06

Egyértelmű, hogy a vakcina miatt van, nem te vagy az első, akinél a III. oltás után kezdődnek a panaszok.

Érszűkület lehet.

A Scheuermann-kór a gerincen okoz problémákat, nem a karon.

2021. dec. 31. 13:03

Héé, engem senki nem értesített!

Le léptem! 😂

2021. dec. 31. 13:02

Scheuermann mióta zajlik le? Az csak rosszabb lesz!

Nincs kizárva, hogy az okozza, de lehet hogy az oltás, lehet ideg.

Majd az orvos megmondja.

2021. dec. 31. 12:58

Sziasztok!


Sajnos néhány hete nem az igazi a karom. Ha hátrahajlítom pl a takarót megigazítani este vagy bármi miatt és megfeszül akkor a felkaromban van fájdalom.

Ha pedig pl telefon van a kezemben ami mondjuk egész nehéz akkor zsibbadni is kezd és nehézzé válik a kezem.


Harmadik oltás után egy két héttel kezdtem el ezt tapasztalni, de nem fognám rá. Nem zárnám ki, hogy a cserére szoruló ágyam sem az igazi. Ahogy azt sem, hogy a már lezajlott scheuermann betegségem ami sajnos az egész családnak megvan apai ágról az okozza.

Ezzel a hónap közepén voltam orvosnál a szokásos felülvizsgálaton és jövő héten megyek a röntgen eredménye miatt ahol megemlítem neki.


Szerintetek mi lehet? Kicsit elkezdtem aggódni nehogy nagyobb gond legyen a vége. 30 alatt vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook