Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Véres vizelet egy napig - mi lehetett ez? fórum

Véres vizelet egy napig - mi lehetett ez? (tudásbázis kérdés)


24. egypt (válaszként erre: 23. - 7a23ed9179)
2011. okt. 5. 11:06
Vigyél, de tenyésztéshez steril vizelet kell. Amit viszel, abból annyit tudnak megnézni, hogy van -e benne vér, genny, fehérje, stb.
2011. okt. 5. 11:04
köszönöm lányok, igazából legénykedni jobban szeretek én is, mint orvoshoz menni, de amiket írtatok, abból kiderül, ti sem vicceltétek el sosem... Holnap akkor viszek pisikét a dokinak, vag a laborba, ha beutal...
22. egypt (válaszként erre: 20. - Tücsibogár)
2011. okt. 5. 11:04
Kötve hiszem, hogy ultrahangot csinálnának ilyen panaszokkal egy tipikus hólyaghurutnál. Nekem még tenyésztést sem csináltak elsőre, csak írták a gyógyszert.
21. Remoni (válaszként erre: 17. - Egypt)
2011. okt. 5. 11:03
De van vizelési inger. Egy daganat ugyanúgy nyomhat, mint egy kő. Ijesztgetni meg akkor kell, ha egyébként nem akar elmenni orvoshoz.
2011. okt. 5. 11:03

Szia!


Attól, hogy elmégy orvoshoz, még nem fognak táppénzre írni. Csinálnak egy ultrahangot, meg egy vizelettenyésztést első körben. Ha köved van nem fognak ágyhoz kötni, de kapsz gyógyszert, és ha szerencséd van kipisiled. Nekem már 4 alkalommal volt vesekövem, az első kettőnél addig húztam-halogattam, hogy majdnem műtétem lett, azóta az első nagyobb görcsre megyek, és adnak egy gyógyszert, amitől nekem a második két kövesedésem magától megoldódott.

2011. okt. 5. 11:02
Nekem is többször volt ilyen az elmúlt években. Sajnos nem vizsgáltattam ki, mert mindig elmúlt, fájdalmam nem volt. Azt hittem, csak felfázás. 3 hete iszonyatos görcsökkel elindult a vesekövem, és sajna egyáltalán nem siet kifelé. :( Szerintem mindenképp menj el egy hasi ultrahangra és vizeletvizsgálatra. Jobb, ha időben kiderül, ha van valami, ha meg már elment, akkor te is megnyugszol. :)
18. Remoni (válaszként erre: 15. - 7a23ed9179)
2011. okt. 5. 11:02

Rád akartam ijeszteni. Bocs.

Ez nem játék, nem nátha, amit otthon kikúrálsz. Egy vizelet és vérvizsgálat, meg esetleg egy röntgen vagy ultrahang nem kellemetlen vizsgálatok, és nem is tartanak sokáig.

Addig meg szedj Rowatinexet, ami meggyógyítani nem fog, de ha kő, vagy homok volt, akkor segíthet.

17. egypt (válaszként erre: 13. - Remoni)
2011. okt. 5. 11:02
De gondolom, ott nincs vizelési inger. Szerintem kár ijesztgetni, de orvoshoz véres vizeletnél mindenképp el kell menni.
16. egypt (válaszként erre: 14. - 7a23ed9179)
2011. okt. 5. 11:01
Nekem sajnos többször is volt, szinte 100% biztos vagyok benne, hogy hólyaghurut, pont a vizelési inger miatt. Ki kell kezelni, különben kiújulhat. Nem ártana tenyésztést kérni, mert nekem egyszer olyan bacim volt, ami a gyógyszerre rezisztens volt, és pár hét múlva kiújult.
15. 7a23ed9179 (válaszként erre: 13. - Remoni)
2011. okt. 5. 10:59
na most nemcsak bepisilek, de be is sz---k :))))) én mondtam, jó elmúlt, jobban vagyok, eszembe se jutna rosszra gondolni(( de igazatok van, biztos nem szabadna könnyelműsködni....
2011. okt. 5. 10:57
köszönöm a tanácsokat, látom sajnos, nektek is volt már hasonló panaszotok! Mára elaludtam a rendelést, de holnap akkor csak elmegyek, ha még fáj a hasam mondjuk...
13. Remoni (válaszként erre: 6. - 7a23ed9179)
2011. okt. 5. 10:57

Pont azért kellene elmenned.

Hogy rád hozzam a frászt: a hólyagdaganatnak is lehet tünete a véres vizelet, akkor amikor a daganat áttöri a hólyag falát. Ilyenkor 1-2 napig lehet láthatóan véres a vizelet, utána ez megszűnik. Egyéb más tünete eleinte nincs.

12. Ata06 (válaszként erre: 6. - 7a23ed9179)
2011. okt. 5. 10:57
Nem muszáj azért táppénzre menned, de legalább el látnak gyógyszerrel ha szükséges. Mindjárt itt a hétvége. Nem kéne így "nekimenni"!
11. egypt (válaszként erre: 3. - 7a23ed9179)
2011. okt. 5. 10:56
Tipikus hólyaghurut. A folytonos inger egyértelműen erre utal. Menj el orvoshoz, ha már véres, nem jó házilag kezelgetni, mert súlyosbodhat és vesemedence-gyulladás vagy bármi más szövődménye is lehet. Írnak majd antibiotikumot rá.
10. zsizsmizs (válaszként erre: 3. - 7a23ed9179)
2011. okt. 5. 10:55
Vagy valami ronda baci telepedett meg a hólyagodban. Igyál sok folyadékot, és vegyél tőzegáfonyás étrend kiegészítőt. De az lenne a legjobb ha elmennél a háziorvoshoz. Nekem nagyon szokott fájni, ha már jobban begyullad, állandó a vizelési inger, sőt, lázas is lehetsz.
9. vörösrózsa29 (válaszként erre: 3. - 7a23ed9179)
2011. okt. 5. 10:55
igen, lehet hogy elment, bár nagyobb kő szokta okozni a vért, ahogy sérti a veséből induló vezetéket. A meleg, vagy forró fürdő valóban enyhíti a fájdalmat. Most már nem véres? Ha a hasad fáj, akkor lehet hogy ott van a kő, ami aproblémát okozza. Sokat sétálj, ugrálj, és rengetege igyál. És nézd a wc-t nem látsz-e követ. de dokihoz menj el, nehogy több legyen. Ha egyáltalán kő okozza. :o(
8. 7a23ed9179 (válaszként erre: 4. - Remoni)
2011. okt. 5. 10:55
na ezt nem is tudtam, illetve ennyire utána sem néztem... azt hittem a nagy eszemmel, ha nem piros, nem véres :)
2011. okt. 5. 10:53
Szerintem felfáztál, esetleg egy enyhe gyulladás.
6. 7a23ed9179 (válaszként erre: 2. - Vörösrózsa29)
2011. okt. 5. 10:53
köszi, erre gondoltam én is, hogy valami kő... Nem akarok orvoshoz menni most, mert jobban vagyok és táppénzt semmi esetre sem akarok...nem butaságból, ha nagyon rosszul vagyok, persze elmegyek, de én dolgozok csak a családban, minden forint számít...
2011. okt. 5. 10:53
Talán vesekő. De azért el kellene menned az urológiára, hogy vizelet vizsgálatot és ultrahangot csináljanak.Ezenkívül még sok minden lehet, nem kéne ennyiben hagyni!
2011. okt. 5. 10:53

Bármi: felfázás, vesekő, vesehomok, hólyagdaganat...

Ráadásul attól, hogy most éppen nem látsz vért a vizeletedben, még lehet benne. Ezt hívják mikrohaematuriának.

Nevezz be egy vizeletvizsgálatra első körben.

2011. okt. 5. 10:51
Tegnap napközben kezdődött, hogy véreset pisiltem, halványan, este viszont friss, több vér jelent meg a vizeletemben, sokat kellett mennem, illetve az inger volt folytonos! Közben nem fájt, csak utána. Aztán vettem egy jó sós fürdőt, mérséklődtek a panaszok, mára elmúlt, kicsit fáj a hasam, de ennyi, jól vagyok. Szerintetek mi lehetett ez? Valami kő ment el talán?
2011. okt. 5. 10:51
nekem ez akkor volt, amikor elindult a vesekövem.. :o(( ami még sajnos mindig van. De célszerű lenne ha elmennél a dokihoz, és elmondanád neki, lehet elküld urológushoz.
2011. okt. 5. 10:49
Véres vizelet egy napig - mi lehetett ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook