Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mitől lehet véres vizelete egy kan kutyának? fórum

Mitől lehet véres vizelete egy kan kutyának? (tudásbázis kérdés)


1 2
52. Ata06 (válaszként erre: 51. - F8db0709b8)
2010. márc. 27. 20:32

Sziasztok!

Én senki felett nem török pálcát, de...

Nekem ez a kutyusom az első kutyim. A páromat nem keveset kellett győzködnöm, hogy legyen kutyánk,mert nem kertes házban lakunk! Tehát ő nem volt oda az ötletért! De ha valami gondja lenne a kutyának egy percig sem gondolkodna azon, hogy segitsen-e rajta vagy sem!

És még valami, mikor hozzám került ez a kutyus,akkor döbbentem rá, hogy ő is ugyanolyan érző lény, mint mi.

Ugyanúgy tud örülni,szomorkodni és szenvedni is!

Amig az embernek nincs kutyája -vagy bármilyen háziállata-, ha tudja is ,ebbe nem gondol bele mélyebben! A kutya értelmi szintje 2-3 éves gyerekének felel meg!

Tehát, ha valaki kutyát vállal kötelessége "lenne" a tőle telhető legboldogabb életet biztositani neki! Ha nem megy, akkor a be kell adni egy alapitványhoz és az új gazdi majd mindent megtesz azért,hogy a hátralévő kis élete boldogan teljen!

Érdemes lenne mindenkinek megnéznie a Hachiko cimű filmet, Richard Gere főszereplésével.

Ebből talán azok is megértik mennyire érzékeny egy kutyalélek, akik eddig nem hittek benne!

51. f8db0709b8 (válaszként erre: 50. - Imo)
2010. márc. 27. 13:41

Nem vita téma,nem a kutyával élek hanem a gazdájával,és ha a kutya kulturáltan lett volna megnevelve,ami hagy némi kivetni valót maga után,nem hinném hogy igy vélekednél.

Mint irtam,nem értek a kutyákhoz és nem is akarok,vannak rossz tapasztalataim és nem fogom magam carul érezni mert ezt irtad,nincs lelkiismeret furdalásom,mert mégis csak én voltam aki megkérdezte és foglalkozott vele,nem a gazdája.

50. Imo
2010. márc. 27. 13:14
csak ha belegondolsz, az ember felelősséggel tartozik egy állat iránt, ha egyszer magához vette. És nem mondhatod, hogy a párom kutyája és Ő a gazdája, mert te is felelősséggel vagy érte. Nálunk is van egy 13 éves kutya (magyar vizsla) ami a páromé és nekünk is van 2 gyerkőcünk, a fiam 3 éves a lányom 6 hónapos, nekem is a tököm ki van a kutyával (állandó koszt jelent), ráadásul családi házban lakunk és mégis benn van a lakásban, már nem lenne szívem kitenni az udvarra, mivel nem ehhez szokott. Még kibírok 1-2 évet vele és ha bármi baja lenne mindent megtennék azért, hogy megmentsem.
49. f8db0709b8 (válaszként erre: 47. - Felhoo)
2010. márc. 27. 13:03

Nem akarom a kutya gazdiját védeni,de sajnos olyan car beosztásban dolgozik,hogy saját magának nem tud inzulint és teszt csíkot íratni ami nélkül nem tud élni mivel cukorbeteg.:(ezt is én szoktam,bár közöltem a kutyával nem vagyok hajlandó kinlódani,elég a 2 gyerek meg ő és a háztartás.

Nem ok nélkül nem vállaltam kutyát korábban sem,egyszerűen nem értek hozzájuk.Ilyen gazdi meg nem lenne jó egy kutyának.

Párom sem tudta mit vállal szerintem,de ez már egy másik történet.

Lényeg hogy a vizeletminta nem mutatott ki semmit,legalábbis párom ezt mondta.

2010. márc. 27. 12:35
Megfázás, gyulladás.
47. Felhoo
2010. márc. 27. 12:24
Ez most komolyan vicc??? Akkor is várna a "gazdi"pár napot ha véreset vizelne mielőtt orvoshoz menne??? Remélem nincs komoly baja a kutyusnak!! Jobbulást neki!!! És JOBB gazdit...
46. a74de3d08a (válaszként erre: 45. - F8db0709b8)
2010. márc. 24. 09:57
"Jó kis" gazdi az ilyen......
45. f8db0709b8 (válaszként erre: 44. - Ata06)
2010. márc. 24. 05:45

Köszönöm a tippeket tanácsokat!


Külön Ata06nak köszönöm,bár örültem volna ha visszaolvasol,akkor tudnád nincs közöm a kutyához,de ez mindegy.

Elmondtam páromnak amiket irtatok,és sajnálattal vettem tudomásul,hogy nem érdekli,igy nekem kell lépnem,csak engem az a kutya már harapott meg,igy nem tudom miként fogok eljárni.Szerintem egy orvost fogok kivinni hozzá ma,de a lelkiismeret nem engem fog kinozni,hanem a kutya gazdáját!


Majd irom mi történt!

44. Ata06
2010. márc. 23. 10:46

Sziasztok!

Az én kutyám (kb.: egy hónapja történt, mikor az a nagy hó volt) véreset pisilt és folyott a vér a kukijából. El nem tudtuk képzelni mi lehet!

Megnéztem ,sebet nem láttam rajta. Rohantunk a dokihoz! A doki rögtön azt kérdezte, hogy állandóan véres a pisije vagy inkább csak a pisilés vége felé látom a vért. Igy volt, a vége felé kimondottan vörös volt a hó!( Rém ciki volt. az utcán csak úgy néztek!)

Rögtön mondta, hogy ő a prosztatára gondol! Ettől függetlenül csinált ultrahangot és igaza volt!

Azt mondta, azoknak a fiú kutyáknak ,akiknek nincs "mennyasszonyuk" a sok tesztoszteron miatt

begyullad a prosztatájuk! A hó még kedvezett is neki, mert tartotta a lányok szagát!

A megoldás: antibiotikum, vérzéscsillapitó +

női hormon, hogy visszahúzodjon a prosztata.

Ajánlotta, hogy minnél előbb ivartalanitsam, mert ha ez egyszer már előfordult, akkor valószinű, hogy minden tavasszal és ősszel ismétlődni fog, amikor a lányok tüzelnek!

Persze sok mindentől lehet véres a kutyitok pisije, úgyhogy az orvost nem ússzátok meg!

Én a ti helyetekben az időt sem húznám!

Távgyógyitással ezt nem lehet megoldani!

Attól, hogy nem tud a kutyus normálisan menni az utcán, mindenképpen rá kéne szánni magad még MA!

Ne várj holnapig! Szerintem egy kutya Társ és családtag, ha valami baja van ugyanúgy sietni kell vele az orvoshoz, mint a családból bárki mással!Hogy számolsz el a lelkiismereteddel, ha valami baja lesz?

2010. márc. 23. 07:52
A mi kutyánkat pont most kezelik ugyanilyen tünettel!Jóindulatú prosztata megnagyobbodása van.Állítólag azért,mert soha nem volt lány kutyával.Most 11éves.Élénk piros volt a vér a vizeletében.Nagyon erős gyógyszert kap,reménykedem a gyógyulásában.
42. f8db0709b8 (válaszként erre: 41. - Remoni)
2010. márc. 22. 14:28
Ez a kutya már 13 éves lesz.
41. Remoni
2010. márc. 22. 14:23

Véres vizelet sok mindentől lehet: hólyaghurut, veseféreg, hólyagkő (kutyáknál gyakoribb, mint a vesekő). Ha a kutyát nem is tudjátok orvoshoz vinni, vizeletmintát még mindig tudtok. Első körben antibiotikum és széles spektrumú féreghajtó. Kérdés, hogy milyen színű a vér a vizeletében: ha sötét, akkor szóba jöhet a babéziózis. Ez esetben azonnal orvos.

Aztán lehet jele durvább betegségeknek is. Hólyag- vagy veserák pl.

Az én kutyámnak papilláris tipusú vesecarcinomája volt, ez is úgy kezdődött, hogy véreset vizelt. 3 hónap alatt elvitte. 3 éves volt. Az egyik legegészségesebb fajtának mondott kutya...

40. danama (válaszként erre: 38. - Danama)
2010. márc. 22. 14:17
csak rövid o-val .-P
2010. márc. 22. 14:17
Szinte ezer százalék hogy a kullancs csipte meg.Ha lehet,akkor azonnal,vagy sürgősen doki,mielött még nagyobb baj lenne.Nézd meg a foginyét,és a szeme fehérjét hogy nem-e sárga,vagy kezd sárgulni.Ha sárga,akkor sajnos a kutya málya odavan/babézia/.Az enyémet is ez vitte örök nyugalomra./igaz hogy az orvos hibája volt,mert rossz diagnózist állított fel/
38. danama (válaszként erre: 36. - F8db0709b8)
2010. márc. 22. 14:13
mert ha ő is mindent meg akar d..ni, akkor lehet ilyen próblémája
37. Imo (válaszként erre: 33. - F8db0709b8)
2010. márc. 22. 14:13
a lázát azonban tényleg fontos lenne megmérni, ahhoz még orvos sem kell
36. f8db0709b8 (válaszként erre: 34. - Danama)
2010. márc. 22. 14:12
Megkérdezem majd este páromtól,mert ő jár hozzá minden nap,én ezeket nem tudom.
35. danama (válaszként erre: 34. - Danama)
2010. márc. 22. 14:11
ő is stafi volt
34. danama (válaszként erre: 33. - F8db0709b8)
2010. márc. 22. 14:09

elég ha érzi , nyalja fütyijét?


vigye el a gazdija a dokihoz, ott megnézik a fütyijét és ha nem ott van a baj, akkor vért vesznek tőle.


a bátyám volt kutyájának is a sok hágómozgásól véres volt a pisije, főleg amikor megd...ta a kerti széket, akkor sérült meg neki.


de nagyon csúnyán, még az eret is el kellett égetni a kukijában

33. f8db0709b8 (válaszként erre: 32. - Danama)
2010. márc. 22. 14:07
Messzebb vannak kutyák,szal nem tudnak odamenni,
32. danama (válaszként erre: 9. - F8db0709b8)
2010. márc. 22. 14:01

vannak a környéken tüzelő szukák?

mert lehet, hogy a kukija előjött és megsértette.


de mindenképpen mérjétek meg a lázát, ha 39,5C feletti baj van.

2010. márc. 22. 13:55
A mi kutyánk kullancstól kapott babéziát (nem tudom, hogy kell pontosan leírni...), és akkor véreset, egészen feketét pisilt... A doki épphogy meg tudta menteni antibiotikummal. Lehet, hogy valmi veseproblémája van, doki lássa mielőbb.
30. f8db0709b8 (válaszként erre: 27. - Giga455)
2010. márc. 22. 13:36
Most haragudni fogtok rám,de én dolgom ellátni a lányokat,páromé a kutya,én csak érdeklődöm mitöl lehet,mert megkért.Viszont este leküldöm a dokihoz kérjen valamit.
29. agis (válaszként erre: 26. - Pemete)
2010. márc. 22. 13:35
A goldiek sem hisztisek, jól tűrnek mindent , de az én kutyám, ha nagyon fájt neki valami, látványos hisztit csapott:)))
28. 648bac5d4a (válaszként erre: 21. - F8db0709b8)
2010. márc. 22. 13:33
Az én kutyám sem volt letörve. az állatok nem hisztiznek,örülnek a gazdinak éa egyik pillanatról a másikra elmennek örökre. Ha van pénzetek minél előbb vigyétek orvoshoz, attól hogy itt győzködöd magad- biztos nem nagy probléma, nem tudhatod mi lesz.
27. giga455 (válaszként erre: 24. - F8db0709b8)
2010. márc. 22. 13:33

dokit nem lehet hozzá hívni?

de az is megoldás lehet ha te elmész a dokihoz, és kérsz tőle valami tablettát.

26. pemete
2010. márc. 22. 13:33
Egy sztafi nagyon magas a fájdalomküszöbe, lehetnek nagy fájdalmai, csak előfordulhat, hogy nem látszik rajta! A miénken se látszik, hogy fájna az oldala, pedig egy jó nagy részen ki van lyukadva, elhalt a bőre, és most eleven, és ugyanúgy örül, fut, ugrál, játszik. De persze amikor bekenem neki, akkor azért fáj:D
25. agis (válaszként erre: 21. - F8db0709b8)
2010. márc. 22. 13:33
Az én kutyámnak is volt véres vizelete én nem vittem orvoshoz (jöhetnek a kövek, de én értek hozzá) sumetrolimot adtam neki. Helyrejött, 3 nap alatt -öt napig kapta az AB-t- azóta túl vagyunk egy allergiás shockon is. Szóval izgalmas az élet. Ha valamiben nem vagyok biztos, felhívom az állatorvosunkat, megkérdezem, de volt hogy ő is hüyleséget mondott (egy hatóanyagot ajánlott, ami nagyon nem ajánlott egy adott fajkutyának, még időben kiderült)
24. f8db0709b8 (válaszként erre: 22. - Giga455)
2010. márc. 22. 13:31
Elhiszem,hogy nem tanácsos várni,de dolgozik,akkor lesz szabados,utána csak áprilisban valamikor,én meg nem tudom elvinni,mert nem jön szépen pórázon.
23. giga455 (válaszként erre: 19. - Imo)
2010. márc. 22. 13:29

bocs mellé nyomtam :)

nem neked szántam

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook