Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sűrű vizelési inger, néha véres vizelettel, hidegrázás mitől lehet? fórum

Sűrű vizelési inger, néha véres vizelettel, hidegrázás mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2013. dec. 20. 09:44

Sziasztok!


A páromnak megvan az eredmény: megfázásból van neki ez a probléma, a doki jól eltalálta. Szerencsére már egy kicsit jobb, mint volt neki. :D Karácsonyra biztos helyrejön. Azt mondta a háziorvosa, hogy ha úgy érzi akkor hétfőn menjen vissza hozzá, de bízom benne, hogy erre nem kerül sor.


Kellemes ünnepeket és boldog új évet kívánok Nektek!

27. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 26. - Szöszi71)
2013. dec. 19. 15:58
Akkor biztos egyről beszélünk:))De szar ez,még jó hogy pár nap és elmúlik!
26. szöszi71 (válaszként erre: 23. - 4fbd4b2862)
2013. dec. 19. 13:14

Köszi szépen!

Szerencsére sok teát iszik egyébként is :)


A tasak valami rózsaszínes ha jól emlékszem, de a nevét nem néztem.

25. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 24. - Gribedli***)
2013. dec. 19. 13:08
Arra,a rózsaszínes lilásra gondolsz?
24. gribedli*** (válaszként erre: 22. - Szöszi71)
2013. dec. 19. 12:47
Igen, valoszinu, hogy az antibiotikum amit irtam es tenyleg 1 vagy 2 tasak kell belole. Monurina. Lehet, hogy otthon mas neve van:)
23. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 22. - Szöszi71)
2013. dec. 19. 11:23
Jobbulást!Azért igyon nagyon sok folyadékot!
22. szöszi71 (válaszként erre: 21. - Gribedli***)
2013. dec. 19. 10:59

Szia!


Volt a párom tegnap a dokinál. A doki szerint megfázás, felfázás. Elküldte laborba, vizeletet kellett adnia neki. Ma lesz eredmény. Addig is kapott valami tasakos gyógyszert amit csak egyszer kell bevenni és kb. 2-3 nap múlva fog hatni. Hát...nagyon kíváncsi vagyok mi az eredmény.

2013. dec. 19. 10:05
És mi lett?
2013. dec. 18. 08:34

Sziasztok!


A párom ma délelőtt megy az orvoshoz. Nagyon kíváncsi vagyok mit fog mondani. Még mindig szenved, de már nem jár annyira sűrűn a WC-re.

19. szöszi71 (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2013. dec. 17. 14:35
Köszi a hozzászólásod. Én is ezen az állásponton vagyok. Holnap megírom, hogy mi a fejlemény, estére kiderül.
18. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Szöszi71)
2013. dec. 17. 11:21

Szerintem itt órák kérdése is, hogy elmenjen, abszolút nem napoké. Egyébként hamar felterjedhet a vesékre, de önmagában a véres vizelet még nem annak a jele, hogy már felterjedt. Ahogy eléri a veséket, magas láz, erős fájdalmak és az ágyból sem tud kikelni, ezt garantálom. A legtöbben azon a ponton már hánynak is, és kórházi befekvés.


Most meg még elintézheti egy antibiotikummal, nem tudom, érdemes-e megreckírozni, hogy elérje a veséket?

17. szöszi71 (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 17. 11:10
Igen, én is osztom a véleményed, csak tudod, ehhez Ő kell, hogy elmenjen. Én mondtam tegnap este neki. Nagyon remélem, hogy megteszi. Sajnos elég makacs.
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Szöszi71)
2013. dec. 17. 11:08

Nem akarok okoskodni, de urológia jobb lenne, az urológia, nem beutaló köteles osztály.

Ünnepek előtt nem jó így hagyni, 6 napos orvosmentes napok jönnek, gyógyszerrel is kell készülni ezekre a napokra, ha valakinek esetleg nincs otthon gyógyszere, csak ügyeletes patikák lesznek.

15. szöszi71 (válaszként erre: 11. - Perseida)
2013. dec. 17. 10:56

Mi is gondoltunk esetleg valami vesehomok vagy vesekő dologra.


Nagyonb ízom benne, hogy délután elmegy a háziorvosához.

14. szöszi71 (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2013. dec. 17. 10:55
Köszi szépen! :)
2013. dec. 17. 09:49
Egyébként a tőzegáfonya cseppek is jók, ez egy homeopátiás szer, illetve bármilyen áfonyás cucc és C-vitamin. De legközelebb, már az első tünetnél, pl. amikor csak egy icipicit csíp a vizelet, vagy egy kicsit sűrűbben kell menni, azonnal el kell kezdeni a cseppeket is, 3 napon belül elmulasztja, csak időben kell cselekedni. Legyen mindig otthon!
12. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Szöszi71)
2013. dec. 17. 09:46

Hólyaghurut. Nem mindenkinél lesz egyből véres a vizelet, csak csíp, viszont vannak, akiknek érzékenyebb a húgyhólyagjuk, illetve olyankor, ha már pár napja vagy egy ideje ez a problema előfordult, de nem csinált semmit vele, akkor átfordulhat véres vizeletbe is.


Jellemző, hogy nagyon kell pisilni, mire odaér az ember, mégsem jön ki semmi, de ahogy "felöltözött", már megint pisilnie kell.


Az orvos antibiotikumot fog rá felírni (Monurina, vagy hasonlók), és tenyésztést. Bakteriális eredetű, de van, akinél stresszre jön ki. Ha 1 év alatt 3 antibiotikum kúrára is szükség van, mert kiújul, ott már az is előfordul, akkor krónikusnak nevezhető.


Ha ezt el szeretné kerülni, akkor most, amikor az antibiot befejezte, azonnal kezdjen el C-vitamint szedni (napi 500mg) és napi 2dl áfonyalevet inni. A C-vitamin megváltoztatja a vizelet ph-ját és nem engedi elszaporodni a bacikat, az áfonyalében lévő (nem kell, hogy friss legyen, nem ezen alapul a hatása, jó a dobozos is) színezőanyagok pedig megakadályozzák, hogy megtapadjon a baci a húgyhólyag falán. De most nem fogja megúszni antibiotikum nélkül, mert már kialakult a hurut. Amúgy nem életveszélyes, csak marhára kellemetlen lehet.

2013. dec. 17. 09:45
Nekem tavaly volt ilyen, a munkahelyen jött rám, szinte egész nap a WC-n voltam pár csepp pisik miatt. Nagyon fájt, véres is volt. Este, mikor hazaértem, dobtam 5 kiló sót a kádba és belemásztam, amikor rám jött, a vízbe pisiltem a cseppeket, nem érdekelt, aztán egyszer csak könnyebb lett...Másnap elmentem orvoshoz, ultrahangra is beutaltak, de semmit nem találtak, elmúlt, ahogy jött, talán vesehomok távozhatott, de azóta sem jött elő ilyen...persze, legbiztosabb az orvos, én csak azt tudom, hogy nekem a jó sós fürdő mennyire jót tett, szinte ösztönösen másztam bele, annyira vágytam rá.
2013. dec. 17. 09:39
Egy elég durva hugyuti fertőzés lehet szerintem. Nekem ugyanez pár éve volt. Kb vérnarancs színű és állagú volt a vizeletem, és majdnem sírtam, annyira fájt közben. Antibiotikum 1,5 nap alatt helyrehozta.
2013. dec. 17. 09:37
Köszönöm a hozzászólásokat.
8. szöszi71 (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2013. dec. 17. 09:36

Köszönöm!


Én is a dokit mondtam neki, sőt én még soron kívül is tudnék neki segíteni az urológusnál, hogy bejusson.

7. szöszi71 (válaszként erre: 5. - Janos53)
2013. dec. 17. 09:35
Igen, én is erre gondolok és mondtam is a páromnak, hogy keresse fel ma az orvosát. Remélem elmegy hozzá! Sajnos elég makacs, de tegnap szenvedett nagyon. Én a helyében ma dolgozni se mentem volna.
2013. dec. 17. 09:34
Tapasztalatból mondom, szerintem felfázás, de mindenképp menjen dokihoz mert nagyon fájdalmas tud lenni.
5. janos53 (válaszként erre: 1. - Szöszi71)
2013. dec. 17. 09:33
Hólyag gyulladás, vagy vesemedence gyulladás.Orvos!!!
2013. dec. 17. 09:27
Nekem biztos tippem van: valami olyan, amivel irány az orvos, de sürgősen!
2013. dec. 17. 09:26

Bármi is ez, innen nem fogjuk tudni diagnosztizálni.

Pontosabban de: egy olyan probléma, amivel orvoshoz kell menni!!

Lehet felfázás is, de az is el tud durvulni. Doki pillanatok alatt megmondja, ad rá valamit, és már rendbe is jött!!

2013. dec. 17. 09:23

Hólyaghurut,hólyaggyulladás, valami nagyobb gyulladás a szervezetében, epe, vese, valamint sajnos a prosztatájával is lehet gond.

Gyorsan menjen urológushoz.


Jobbulást!!

2013. dec. 17. 09:21

Páromnál ezek a tünetek tegnap estére jelentkeztek. Semmi hasi fájdalom nem jár vele. Viszont engem nagyon aggaszt, hogy mi lehet ez. Szinte percenként járt a WC-re de csak inkább az inger volt, vagy esetleg egy-két csepp vizelet ürült, de néha véresen + érzékeny hímvessző.


Véleményeket várok. Azok szóljanak hozzá akik tapasztaltak már ilyet magukon és elmentek orvoshoz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook