Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Vélemények fitness dvd/kazettákról fórum

Vélemények fitness dvd/kazettákról (beszélgetős fórum)


145. lily3 (válaszként erre: 144. - 4b252f0708)
2008. febr. 2. 16:06
Én a Réka 2-es csinálom és bizony fáj a térdem.Az 1-től is fájt.Talán a 3. olyan amitől nem fáj,de az meg elég nehéz.
144. 4b252f0708 (válaszként erre: 143. - 27525d0da6)
2008. febr. 2. 15:12

Alexandrától melyiket érdemes megvennem?

És Réka Add önmagad 1-3.-ján nincsenek olyan részek, amiket csinálhatnék? Mert ezeket könnyen meg tudnám szerezni. De akkor Alexandrának és Icának is utánanézek.

Bocsi a sok kérdés miatt és köszönöm a választ!

2008. febr. 1. 07:52
Szerintem Alexandra sem terheli nagyon a térdet,továbbá jó még Bíró Ica,esetleg a pilates
2008. febr. 1. 06:29

Sziasztok!

Tudnátok-e nekem ajánlani olyan fitness dvd-t, ami egyáltalán nem "ugrálós", nem terheli a térdet, bokát? Erősíteni szeretnék egyébként és nem fogyni. Valami ilyesmi dvd-t keresnék, ha tudtok segíteni (Norbi Ducik megvannak, azokat tudom csinálni, de már jó ideje unalmasak nekem).

141. lily3 (válaszként erre: 140. - Célia88)
2008. jan. 31. 22:37
az egye...fog az sikerülni,ne add fel.
140. célia88 (válaszként erre: 137. - Célia88)
2008. jan. 31. 21:06
Ma sem sikerült szünet nélkül megcsinálni a fene egye meg. :P :D
2008. jan. 31. 15:43

A Szépség és Egészségre tornáztam. Lehet, hogy a hiba a nyújtásban van, elég kevésnek érzem. Holnap kipróbálom úgy, hogy többet nyújtok, ahogy Alexandránál megszoktam.

Nekem csak a legelején volt izomlázam, és leginkább a karhajlatban fájt, reggelente alig birtam kinyújtani a karom.

138. Bridgeeet (válaszként erre: 136. - Chevreuse)
2008. jan. 31. 15:12

Cindy Crawfordnak csak 1 videóját láttam, az gyenge volt. Alexandrának mindegyikét hasznátam. Attól is függ, hogy melyiket használtad.


Sok magyarázata lehet.


1. Alexandra mindent megmozgat, lehet Cindy csak 1 izomcsoportra koncentrált rá

2. lehet, hogy Cindynél nem volt becsületes nyújtás a végén

3. lehet, hogy egyiket csináltad teljes gőzzel, a másikat csak tessék-lássék:)


És még sorolhatnám :)

137. célia88 (válaszként erre: 136. - Chevreuse)
2008. jan. 31. 14:48

Nem tudom. Lehet neked Cindyé nehezebb, Szandié meg nem annyira. Egyébként amikor elkezdtem edzeni, nagyon fájt mindenem, annyira elszoktam a mozgástól. Viszont az sem jó, ha mindig csak egyfélét csinál az ember, mert hozzászokik az izomzat. Ezért iktatom be a Rékát is.

Ma megint megpróbálom végigcsinálni azt a bizonyos popsi programot. :P

2008. jan. 31. 12:47
Miért van az, hogy Béres Alexandrától nincs izomlázam, Cindy Crawford után meg alig tudok felmenni a lépcsőn?
135. célia88 (válaszként erre: 134. - Bridgeeet)
2008. jan. 30. 22:24
Köszi szépen. Én mondjuk nem tudok angolul, de hátha más kedvet kap hozzá. :)
134. Bridgeeet (válaszként erre: 131. - Célia88)
2008. jan. 30. 22:15

Mesélhetek, de a google többet tud mondani :).


Összesen 12 eddzés van, nem fordítom lea neveket, remélem nem baj. A videók is angolul vannak, úgyhogy csak akkor használható ha tudsz angolul valamennyire.


1. Plyometrics

2. Chest And Back

3. Shoulders And Arms

4. Kenpo-X (ez olyan tae-bo stítusú ütős rugós)

5. X-Stretch (ez csak nyújtás, minden 7. nap pihenő nap, akkor kell csinálni)

6. Core Synergistecs (nem tudom hogy kéne ezt magyarra fordítani, olyan gyakorlatok vannak amik has, hát, medence mélyizom erősítők)

7. Cardio-X

8. Back And Biceps

9. Chest, Shoulders And Back

10. Legs And Back

11. Yoga-X

12. Ab Ripper X (17 perc hasizom gyakorlatok)


Általában mindegyik kb. 1 órás, kivétel a jóga ami 90 perc és a hasizmos, amit mindíg valami mással kell egybekötni.


Van hozzá egy 12 hetes eddzésterv ami 3 fázisból áll. Mindegyik fázis 4 hét.

Pl. amit en csinálok, annak az első fázis így néz ki:


1. nap: Core Synergistecs

2. nap: Cardio X

3. nap: Chest, Shoulders And Back + Ab Ripper X

4. nap: Yoga X

5. nap: Legs And Back + Ab Ripper X

6. nap: Kenpo X

7. nap: semmi vagy X Stretch


A második és harmadik fázis hasonló, csak 3. és 5. nap más erőeddzések vannak.

Minden fázis 4. hete pihenő hét, amikor erőeddzések nincsenek, csak a Cardio, Kempo, Yoga es Stretch váltakoznak.


Van egy szép táblázat ahol minden le van írva.


Ami fontos, hogy egy bizonyos eddzettségi szinten kell lenni hozzá. Van egy "Fit test" amit ha meg tud csinálni az ember, akkor minden ok :).


Nekem nagyon tetszik mert nem unalmas, minden nap mást csinálok. Valaki már megcsinálta az eddzéstervet, épp csak követni kell.

"Nutrition guide" is van hozzá, de az sajnos nekem nem jó, viszon valószínüleg együtt még hatásosabbak.


Nem feltétlenül fogyásra van kiélezve, hanem alakformálásra, de fogyni is jó. Tulképp 3 féle eddzésterv van: alap, "double" (durvábbaknak) és "lean". Ez a "lean" van inkább fogyásra, kevesebb benne az erősítő eddzés és több a kardió. Én ezt csinálom.


Már 4 hét után is látom a változást az izmaimon, kezdenek formálódni (pedig azért eddig is voltak :)).


A 103-as hozzászólásban levő oldalon le lehet tölteni. Tony Horton neve alatt (ő az eddző, nagyon vicces, csomót hülyül közben).



Kicsit hosszúra sikeredett. Nem olyan bonyolult mint ahogy kinéz, csak nehezebb leírni :).

133. lily3 (válaszként erre: 126. - Chevreuse)
2008. jan. 30. 21:57
Te többet tornázol mint én.Szerintem bőven elég 6 nap.Azt mondják az izmoknak is kell pihenő.
132. célia88 (válaszként erre: 129. - Chevreuse)
2008. jan. 30. 19:59

Február 15-én lesz egy éve, hogy elkezdtem. Akkor a tükör előtt eldöntöttem, hogy most már neki kell állnom edzeni, mert nagyon össze voltam szakadva. Nem voltam én kövér, talán egy-két kiló plusszom volt, de azok a legrosszabb helyen, csípőn, combon, fenéken...

Mondhatom megérte, és én sem szeretném abbahagyni. Igazából ha a nehéz napokon ki is hagyok pár napot, hiányzik. :)

131. célia88 (válaszként erre: 130. - Bridgeeet)
2008. jan. 30. 19:53
Mesélsz róla egy kicsit? :)
2008. jan. 30. 19:25

Sziasztok,

Én most a P90X programot csinálom. Tetszik, mert sok különböző eddzés van benne. Minden nap más eddzést kell csinálni, ezért változatos.

129. chevreuse (válaszként erre: 128. - Célia88)
2008. jan. 30. 18:59

Mióta tornázol?

Én már soha többé nem szeretném abbahagyni.

Átkozom magam, hogy évekkel ezelőtt nem voltam kitartó, és abbahagytam. Pedig akkor még olyan könnyen jött az eredmény, úgy változott a súlyom, ahogy akartam. Pálcika voltam. :)

128. célia88 (válaszként erre: 126. - Chevreuse)
2008. jan. 30. 18:44
Húúú, szerintem bőven. Én közel nem edzek ennyit mégis lett eredménye. Én heti háromszor megcsinálom az Alexandra valamelyik teljes edzésprogramját (kb. 1 óra), a többi napokon (lehetőleg minden nap) csak a popsira kb. 15-30 percet. Most a Réka 30 perces videóját. Ennnyi. :)
127. célia88 (válaszként erre: 125. - Chevreuse)
2008. jan. 30. 18:41

Igen, az is jó. A Réka előtt mindig azt csináltam, ha mondjuk aznap csak popsira akartam gyúrni.


Add önmagad 3 a címe Réka új dvd-jének. A hasat és a felsőtestet még nem próbálam, de a fenék....nekem eddig ez a legnagyobb kihívás! :)

2008. jan. 30. 16:04

Fontos kérdés:

Mennyit tornáztok naponta?


Én bemelegítésnek reggel 35 percet nyomok a szobabiciklin, utána valamelyik DVD-re tornázok, este meg plusz gyakorlatokat végzek hasra vagy fenékre, vagy mindkettő, attól függ mennyi kedvem és időm van. Egy napot pihenek egy héten.

Szerintetek elég ennyi?

2008. jan. 30. 15:58

Mi a címe ennek a DVD-nek pontosan? Megpróbálom beszerezni, de erre vidéken nem nagy választék van a fitness anyagokból.

Én eddig esténként a Nyerj időt Non-Stop farizom programját csináltam. Próbáltad már?

124. célia88 (válaszként erre: 123. - Chevreuse)
2008. jan. 30. 15:38
Akkor mindenképp ajánlom a Rékát, mert az tényleg kemény. A fenékre egy kilós súlyzókat használ, én még csak anélkül próbálom követni, de így is nehéz. Ha kikerekíteni szeretnéd akkor bizony nehezebb súlyzóval kell kevesebbet csinálnod. :)
123. chevreuse (válaszként erre: 122. - Célia88)
2008. jan. 30. 15:21

Legtöbbet a Lendületbenre tornázom, az mellé a Vitalitást és az Új kihívást szoktam beiktatni. De megvan a többi mozgásanyaga is.

Eleinte csak két kilós súlyzóm volt, muszáj volt azt használni, és a Lendületben közben állandóan hányingerem volt. Most sikerült egy kilósat szereznem, így nincs probléma.

Réka videóit még soha nem láttam, nem ismerem őket. A popsi program engem is érdekelne, mert az alkatomhoz képest a fenekem lapos. Kerekíteni kéne kicsit.

122. célia88 (válaszként erre: 121. - Chevreuse)
2008. jan. 30. 13:37

Alexandrától melyik dvd-re tornázol? Őszintén szólva legalább 3 hónapnak kell eltelnie, hogy látványos legyen a változás. Hát nem tudom mennyire eröltetheted meg a térded, de ha a combodat szeretnéd fogyasztani, formázni mindenképp az Új kihívás! c. dvd-t ajánlanám. Abban keményen combra gyúr a Szandi, elég végigcsinálni. :P

Nekem a fenekemmel van főleg bajom, ezért most az Alexandra mellett a Réka 30 perces popsi-programmját is csinálom. Na, az nagyon durva. Remélem egyszer végig tudom csinálni, megállás nélkül. :)

2008. jan. 30. 12:09

Sziasztok!


Nagyon örülök, hoy idetaláltam, nagyon sokat segített, amit itt olvastam. Én december közepétől tornázom Béres Alexandrára, lelkileg nagyon jól érzem tőle, rengeteg energiám van azóta.

De nem fogyok onnan ahonnan szeretnék. A lábaim kritikusak, vastagok, és formálni akarom őket. Hát nem sikerül. Térdtől lefelé sokat változott, de a combomon még mindig jócskán van felesleg. Másfél hónap alatt 1 cm-rel lett csak vékonyabb. Nem vagyok túl boldog...Még az étkezésre is odafigyelek, habár nem az ő módszereit követem.


Viszont csípő és has környékén elképesztően leapadtam. :D

Mit javasoltok lábra? Mivel vékonyíthatnám? Meg kell jegyeznem, hogy a térdem nincs a legjobb állapotban, tehát vigyáznom kell rá.


Évekkel ezelőtt Cindy Crawford Szépség és Egészség kazettájára tornáztam, de tönkrement -elhasználtam. :) Nagyon bírtam, és akkoriban sokat fogytam tőle. Most sikerült megszerezni DVD-n. Ma tornáztam rá először.

120. d606bc0fd7 (válaszként erre: 114. - 27525d0da6)
2008. jan. 28. 15:42

A Tae-bo egy aerobik mozgásforma, melyet Billy Blanks tae-kwan-do oktató fejlesztett ki, és mely egyike az első, kereskedelmi sikert aratott "kardio-boxing" programoknak. Ezek a programok a harcművészetek mozgásait használják, gyors ütemű zenére.


A Tae-bo név a tae-kwon-do és a boxing szavak ötvözéséből keletkezett. Blanks később kiötölt hozzá egy szép hosszú kifejezést: Total Awareness Excellence Body Obedience, azaz "teljes öntudatosság, a test tökéletes uralása".


Blanks 1989-ben találta ki a zene, illetve a tae-kwon-do és a box egyes elemeinek kombinációját. Az 1990-es években néhány híresség (pl. Paula Abdul) kezdte Blanks-t személyi edzőjeként alkalmazni, majd egy videokazetta-sorozat is megjelent. Ennek eredményeképpen a Tae-bo az 1990-es évek végén a popkultúra részévé vált. Az edzőtermekben megjelentek a Tae-bóhoz hasonló, kickbox alapú órák.


A Tae-bóban ugyanolyan ökölcsapások és rúgások vannak, mint a karatéban, de nem a harcot célozza - nincsenek benne harci vagy önvédelmi mozdulatok. Nincsenek dobások, megragadások, és a földön való küzdelem technikái is hiányoznak. A Tae-bo egyetlen célja a a mozgáson keresztül az egészség javítása.

A Tae-bo alapkoreográfiája aerobik gyakorlatokat is tartalmaz az izmok erősítése érdekében. Ez a nagy intenzitású edzés javítja a szív-és érrendszert, növeli az izmok erejét és rugalmasságát. (Wikipedia)

2008. jan. 28. 15:23
A hétvégén megkaptam a Réka új dvd-jét. Háromszor 30 perces edzés (has-fenék-felsőtest). Mit mondjak....ő súlyzóval csinálja a fenékre a 30 percet, én anélkül sem tudtam végig csinálni. :( Úgy látom keményebb mit a Szandi, de nekem már sok is. Pedig ha igazán kemény popsit akarok, jó lenne legalább heti 3-szor megcsinálni a Rékáét is.
118. célia88 (válaszként erre: 117. - 244ed1c739)
2008. jan. 25. 13:21

Hát én szeretnék olyan rucit, mint az Alexandra amiket visel a videókon, de nem igazán találtam még olyat. Nem tudom honnan lehetne beszerezni. Most egyenlőre egy spagetti pántos felsőbe és forró naciban nyomom. .P :D

Az új dvd-je még nincs meg, arról nem tudok nyilatkozni, de az eddigiek tetszettek. Mindegyik videóban van, ami keményebb a többi testrésznél, nekem a 200% a kedvencem. :)

2008. jan. 25. 12:14

Ti milyen ruciban tornáztok?


Béres Alexandrára tornázoktól kérdezném,hogy nektek bejön a legutolsó dvd-je az Egyensúlyban önmagaddal?-mert nekem nem igazán:hiányzik a sulyzó,meg már szinte akrobatikus torna inkább.

2008. jan. 25. 07:39

Sziasztok.

Én Biró Icára tornázom évek óta eddig már kétszer

sikerült fogynom töle.Folyton fogyózom .A terhesség

elött 7 kg, az első terhesség után 10kg és most a második után elkeztem megint tornázni.A 7.-dik aktiv

zsírégetés és a három 20 perceseket csinálom felváltva nekem bevált szerintem követhető,nem fáradsz ki nagyon,de érzed hogy megdolgoztatja az izmokat.Csak ajálani tudom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook