Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról fórum

Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
185. BBB87
2009. szept. 28. 21:41
Hello mindenkinek! Ha nem banjatok en is megosztom tapasztalataimat. Kb. 4 evvel ezelott kezdtem el szedni a Mercilont. Doki irta ki, azt mondta elso naptol biztonsagos. Mi ugy dontottunk varunk 2 hetet, amit vegul nem tartottunk be. Az elso honapban nekem is hosszabb volt a verzesem es par napig folytatodott egy barnas folyassal, ami aztan elmult. En 3-4 kg-ot fogytam rogton tole, soha nem ereztem rosszul magam, nem volt tobbet menstruacios gorcsom(ami elotte komoly gondokat okozott: hanyas, hasmenes, ajulas), a verzest orapontossagra bealliototta, ami 4 ev alatt kb. 2szer tolodott max 8-10 orat. Miutan egy foliabol bevettem az utolsot, a 3. nap utani ejszaka jott meg vagy masnap reggel es 3, 3 es fel napot tartott. Egyedul a melleim feszulnek 2-3 napig, kb. a mensi elott 10 nappal. Amiota szedem nem voltam kivizsgalason, ezert nyar elejen elmentem. A doki azt mondta minden oke. Egyedul arra hivta fel a figyelmemet, hogy minden fogamzasgatlo tabletta szedesekor ajanlott 1 ev utan 1 honap szunetet tartani. Es azt mondta h mivel mar tobb mint 3 eve szedem, kene tartsak minimum 2 honap szunetet. A libido dologrol az elejen olvastam de nem hittem el. Igaz nem is tudtam mibol all, mert ez volt az elso hosszab ideig tarto intim kapcsolatom. Szept. 10en vettem be az utolso bogyot, a verzes normalisan jott es zajlott, nem volt gond. Az egyeduli valtozas eddig a libido. Meglepodtem!!! Azota nem lehet birni velem.
184. dryad
2009. szept. 25. 21:09

Kedves Szilvi!


Késő délutántól világos barnás kis folyásom van, így azért megnyugodtam, meg pláne attól,amit te mondtál. de ez így szerinted normális?

Te mióta szeded? Próbáltál másmilyent is?

183. Szilva88 (válaszként erre: 181. - Dryad)
2009. szept. 25. 13:06

Szia!

Ugyebár a papírforma szerint a 2-3. gyógyszermentes napon kéne,hogy megjöjjön,de például nekem a 4.napon szokott megjönni,de volt olyan egyszer-kétszer,hogy az 5.napon jött meg.Szerintem ne aggódj!!!Nem lesz semmi gond!!!

182. Szilva88 (válaszként erre: 180. - 263d7f38d1)
2009. szept. 25. 13:00

Szia!

Mi egy hónapig "alaklamztuk a kiegészítő védekezést(gumi)",én is nagyon félős vagyok.

181. dryad
2009. szept. 25. 12:10

Sziasztok!

Én most fejeztem be hétfőn a 2. levél mercilont, elvileg csütörtökön kellett volna megjönnie,de mostse jött meg. Tényleg rendesen beszedtem mindig, a barátommal pedig csak a 2. levél elkezdése után nem védekeztünk. Tehát papíron nem kéne gondnak lenni mégis van. Valaki volt már így, hogy gyógyszer szedéskor késett a vérzés,vagy nem is volt? Érzem,hogy elég izén vagyok,mint mikor megszokott jönni,dehát mégse..

Mit gondoltok?

Amúgy a Mercilon akkor magas hormontartalmú? Visszaolvastam pár régebbi üzenetet, valaki lassan 10 éve szedi, tehát nem a legújabb találmány, meg a használati útmutatóban,amikor leírja az előnyeit, ott említi is,hogy a magas hormontartalmú gyógyszerek előnye,hogy......


Hűű,ez eléggé hosszúra sikeredett.:) Bocsi,de egy álmatlan éjszaka után sok kérdés merült fel bennem..

180. 263d7f38d1 (válaszként erre: 175. - Ocynala)
2009. szept. 25. 11:15

Szió sorstársam! :)

Holnap lesz két hete hogy szedem a Mercit, nincs mellékhatás, de én is lekopogom! Két nap volt úgy hogy nagyoin fájt as fejem, de nem tuti, hogy a bogyótól volt.

Te hogy állsz a védekezéssel? Én nagyon félős vagyok, két hét szedés után is kiegészítő védekezést (gumi) alkalmazunk. Szerinted/szerintetek lehet már enélkül? Valószínűleg igen, csak én vagyok ilyen túlzottan odafigyelős. Pedig a Mercilonnal együtt már szünet nélkül január óta fogamzásgátlót szedek. Előtte volt ugye a Belara.

179. Szilva88 (válaszként erre: 178. - JägerLady)
2009. szept. 18. 19:11
Szívesen!.Kitartás!!!Majd írj,hogy mi a helyzet.
2009. szept. 18. 18:24
Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltál... Én is rem, azért tesztet venni fogok, de ez az 1 napos dolog sztem is elég hihetetlen, nekem a doki amúgy is 2 hetet mondott, de remélem ennyi is elég volt... Nagyon félünk :|
177. Szilva88 (válaszként erre: 176. - JägerLady)
2009. szept. 18. 18:20

Szia!

Őőő...,értem mire gondolsz.Elméletileg véd a bogyó,de én ennyi idő után nem lennék benne biztos(tudom ez nem túl megnyuktató).Ha lehet hinni a tájékoztatónak,akkor már az első szem után véd,de szerintem ez elég hihetetlen.Azért remélem,hogy nem lesz semmi "probléma" a "kis baleset"miatt.

2009. szept. 18. 18:07

Hali!

Lenne egy kellemetlen kérdésem....:$

11 napja szedem a gyógyszert és történt egy kis baleset...:$ Gondolom értitek...

Szal csak azt szeretném kérdezni, h most félnem kell, vagy ennyi idő után már hat a bogyó? :S

175. Ocynala
2009. szept. 14. 18:21

Kedves Zitty0401!!

Nekem is azt mondta a doki hogy csináljam úgy mintha a Belarat szedném...7 nap szünet,aztán folytatni Mercilonnal. És nekem ezzel nem volt gond és a bogyótól se volt még semmi bajom eddig (kop-kop-kop)...

174. 263d7f38d1 (válaszként erre: 168. - Ocynala)
2009. szept. 14. 13:31

Szia!

Én is elkezdtem a Mercilont, ma van (lesz) a 3. szem.

Csak egy kicsit beparáuztam mert a tájékoztatóban az volt, hogy az előző adag másik fog.gátló után szünet nélkül szedjem ezt, ne hagyjak 7 napos szünetet. A Belara tájékoztatójában is ezt írták. A doki meg azt mondta, legyen 7 napos szünet és utána kezdjem a Mercilont. Te hogy csináltad? Ez most baj? Vagy kiegészítő védekezés kell? Többiek, ti is írjatok vélemlényt, tanácsot!

2009. szept. 11. 19:23

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni tőletek! A mercilont abba szeretném hagyni, de nem tudom melyik tablettát szedjem helyette. A libidó és más okok miatt is váltani szeretnék! A másik kérdésem, hogy még csak egy pár szemet vettem a levélből, de minél előbb abba akarom hagyni, hogy lehet-e így váltani vagy szedjem végig! Ja és a védettség megmarad-e, ha egyik napról a másikra térek át? Segítségeteket előre is köszi!

172. Szilva88 (válaszként erre: 171. - Meric)
2009. szept. 11. 15:08

Szia!

Ha indul a babaprojekt,akkor tényleg felesleges lenne másikkal próbálkozni.Sok sikert!!!:O)

171. meric
2009. szept. 11. 13:24

Sziasztok!


Köszönöm szépen a hozzászólást!

Voltam dokinál szerdán, azt mondta hogy ne váltsunk, beleférnek a mellékhatások az első 3 hónapba. Utánna menjek vissza ha gond van, a harmadik levélnél is.

Amúgy megjött, szerda este, de nagyon kevés, pötyögős. :)

Ha nem lesz gond most, akkor szedek még három hónapot, aztán végeztem a gyógyszerrel, mert januártól indul a babaprojekt, ha gond van, akkor már más gyógyszert nem ir fel, azt mondta a doki, mert nem tudja garantálni hogy másik gyógyszertől nem lesz mellékhatás, esetleg más, mint ami most kijött.

És azt is mondta, hogy az se jó, ha túl gyakran váltogatjuk a gyógyszereket.

170. Szilva88 (válaszként erre: 169. - Meric)
2009. szept. 8. 15:54

Szia!

Háát,ha már 2levéllel beszedtél szerintem már bekellett volna álnia a ciklusnak.Szerintem vedd be csütörtökön a bogyót(ha nem jön meg akkor is)aztán irány a doki,ő biztos tud valami ésszerű magyarázatot dologra.


Üdv Szilvi!

169. meric
2009. szept. 8. 15:13

Sziasztok!


Segítségeteket kérem!

2 hónapja szedem a Mercilont, 2 teljes levéllel fogyott el.

Szerdán vettem be az utolsó szemet, most csütörtökön kéne újra kezdenem.

Az előző ciklusban kedden jött meg. Úgyhogy ma már nagyon várnám, de nem akar megjönni.

Szerintetek mi lehet ennek az oka.


Mellékhatást az első hónapba tapasztaltam csak, émelygés, hányinger, mintha terhes lettem volna, de csak egy napig volt és utánna rendesen meg is jött.


Most mi lehet a késlekedés oka?

Köszönöm szépen!

Merci

168. Ocynala (válaszként erre: 163. - 263d7f38d1)
2009. szept. 5. 15:18

Szió!

Már 5 napja szedem a Mercilont -tudom hogy ez még nem sok- de szerencsémre a menstruációm rendes időben befejeződött és azóta semmi féle pecsételő,stb vérzést nem tapasztaltam.

Mostanában viszont elég sokat fáj a fejem,de azt az időjárásnak tudom be...

Egyébként semmi negatív hatást nem tapasztaltam eddig - remélem így is fog maradni!

Remélem azt is hogy Neked se okoz majd gondot ez a fajta bogyó!! :)

167. Drommo
2009. szept. 2. 22:23

Sziasztok!


Én Mercilon szedek 7 éve.Folyamatosan.Nekem pár hónappal ezelőttig nem volt gondom.A hasam sem görcsölt.Jó pár kilot ugyan felszedtem,de én ezt nem a gyógyszernek hanme a lustaságomnak köszönhetem :)Viszont most úgy döntöttem,hogy beszedem az utolsó adagot és befejezem a gyógyszerszedést.Az utóbbi időben alig volt mensturációm.Most is a gyógyszer újbóli szedése előtti napon jött meg...Szerintem ez ne mnormális dolog.Megyek is majd az orvoshoz,hogy mi a fene lehet ez.

166. Ocynala
2009. szept. 1. 12:56

Először is köszönöm mindenkinek a bíztatást,nyugtatást!Jó érzés hogy nem vagyok egyedül a problémáimmal.Már bevettem a legelső szemet tegnap és reménykedek abban hogy nem lesz semmi bajom tőle.

De ha ez is a béka feneke alá vágja a libidómat akkor lekapom a nődokit a székéről és megverem!!! :)

Nah jó nem,de jó eljátszani a gondolattal... :D

165. Stripy
2009. szept. 1. 03:00

Sziasztok!


En 9 eve szedem mar a mercilont. A libidod ugyanugy a beka segge alatt lesz tole.Hizni sztem nem fogsz-en legalabbis nem-de amikor szunetet tartottam jottek a kilok rendesen...:(( Az ismeroseim meg anya is azt mondta h hagyjam a szar tablettakat es probaljam meg a spiralt...:SS Vkinek volt mar????

2009. aug. 31. 15:54

Sziasztok!

Nekem is ugyanaz a helyzetem mint nektek, Belarát szedek már 1 éve, de az a baj, hogy híztam tőle kb. 6kg-ot, és épp ma voltam nőgyógyásznál és nekem is a Mercilont írta fel.Még van 3 szem Belarám, vasárnap megjön, és nekem is azt mondta az orvos, hogy miután elmúlik u.úgy szedjem a Mercilont.Nekem amúgy a Belarával semmi bajom nem volt, csak híztam tőle, és ez így nem jó:( Remélem a Mercilonnal nem lesz ilyen gondom:)

163. 263d7f38d1 (válaszként erre: 161. - Ocynala)
2009. aug. 31. 14:42

Szia4

Teljesen ugyanaz a helyzetem mint neked!

Én is Belarát szedtem, én is 9 hónapig és nekem is a Mercilont írta fel a doki. És én is most fogom elkezdeni a zsedni, ha ez a levél Belara elfogyott. Milyen érdekes ez az egyformaság! :) Nem?

Nekem is azt mondta, hogy a szünet után folytassam a Mercilonnal, mintha a régit szedném. Szóval ne aggódj! Szerintem igaza/igazuk van.

Én is aggódom kicsit, hogy milyen lesz a váltás. Majd osszuk meg egymssal a tapasztalatokat!

Bár a Belaránál nekem sem a libidóval sem a mellekkel nem volt gondom. Nekem az volt a baj, hogy soha nem ugyanazon a napon jött meg, nem szabályozta be. Neked ez rendben volt? És a napok száma neked mennyi volt? Mert nekem nem csökkentette le...6-7 nap szokott lenni.

162. Szilva88 (válaszként erre: 161. - Ocynala)
2009. aug. 28. 14:14

Szia!

Szerintem nem csak a saját nevemben mondom,hogy nem baj,hogy "ennyit"írtál,hiszen azért van a fórum,hogy megbeszéljük,elmeséljük a tapasztalatainkat.

Hát,igen van benne egy kis elletntmondás,hogy mit mondott a doki,mit ír a papír és mik a tapasztalatok.De fel a fejje!!!Ne aggódj!!!

A párod,meg tartson ki,még egy kicsit,aztán majd bepótoljátok az elmaradt....:o)

161. Ocynala
2009. aug. 27. 20:56

Sziasztok!!

Én kispályás vagyok ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban,mert még csak most fogom majd elkezdeni szedni.

9 hónapig Belarat szedtem és semilyen hűűű,de szörnyű mellékhatása nem volt,sőt,egy kosármérettel nőttek a melleim,de engem is nagyon zavart ez a libidós dolog. Így elmentem a dokihoz és felírta nekem a Mercilont. Ő azt mondta hogy a gyógyszerszünet után vegyem be az elsőt,mintha csak az előzővel folytatnám,de a bogyó papírjába az van írva hogy lehetőleg rögtön utána kezdjem el szedni.

Úgy voltam vele,hogy a dokinak valamiért csak kijárt a diplomája,így majd csak jövőhéten hétfőn veszem be az első szemet a Mercilonból.

Viszont olvastam hogy többen is szünetet tartottatok 2 gyógyszer között, így ezen is elkezdtem filózni hogy akkor most mi is legyen...

Remélem hogy ezzel a bogyóval már semmi problémám sem lesz... A párom is örülne neki ha a libidóm is helyre állna,mert csak jobb volt az amikor még naponta többször is egymásnak estünk :)

Tudom hogy a gyógyszer miatt van...De pasiból van és nem érti meg hogy egy ilyen kis bogyó is hogy meg tudja kavarni a nők szervezetét...

Ne haragudjatok hogy ennyit írtam,meg hogy nem is nagyon kérdeztem benne semmit,csak aggódok egy kicsit és nah...!!

160. Szilva88 (válaszként erre: 159. - Mákosrétes)
2009. aug. 12. 15:02
Gondoltam,hogy a tapasztalatokara vagy kíváni,és,hogy megkérdezed a dokit is.
159. Mákosrétes (válaszként erre: 158. - Szilva88)
2009. aug. 12. 14:13
Természetesen orvost is meg fogok kérdezni, de a tapasztalataitokra is kíváncsi vagyok!
158. Szilva88 (válaszként erre: 157. - Mákosrétes)
2009. aug. 12. 13:22

Szia!

A gyógyszer szünetről,nem nagyon tudok nyilatkozni,mert nem szedem túl régóta.

Anya nem tartott soha szünetet pedig már 20éve szedi a bogyót.Lehet,hogy a doki többet tudna segíteni.

2009. aug. 12. 11:28

Sziasztok!

Szeretném a véleményeteket kérni a következőkről:

Kb. 6 éves szedem a Mercilont, minden rendben van velem. A hosszú idő miatt felmerült bennem, hogy gyógyszer szünetet kellene tartanom. Szerintetek?

Ill. az óvszertól a víz kiráz, hogyan védekezzek, hogy mégis nyugodt legyek (fix párkapcsolatben élek).

Nagyon köszi előre is!!! :-)

156. 263d7f38d1 (válaszként erre: 155. - Eprecske00)
2009. aug. 10. 14:31

Szia Eprecske!

Igazából az volt az érdekes, hogy mindent ugyanúgy csináltunk mint azelőtt. Csak akkor valahogy nagyon jól jött ki a lépés :D Talán csak az volt más, hogy hosszabb volt az előjáték. Még a gumis időszakban volt. Ez már több mint egy éve volt, azóta is van viszont olyan hogy nem sikerül elmenni. Ennek sok oka lehet, gondolom biztosan te is tudod.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook