Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról fórum

Vélemények a Mercilon fogamzásgátló tablettáról (beszélgetős fórum)


35. vkj77
2009. febr. 11. 21:45
Köszi a megértést,és kívánom,hogy teljesüljön az álmod!
34. Szilva88 (válaszként erre: 33. - Vkj77)
2009. febr. 11. 19:24
Egyáltalán nem ítellek el!Megértem,hogy miért döntöttél így.Én is két gyerkőcöt szeretnék majd.És után szerintem én is ezt a megoldást fogom választani.
33. vkj77 (válaszként erre: 32. - Szilva88)
2009. febr. 11. 16:12
Nekem ez hiányzik a legjobban.Mivel 2-3 napig volt ,míg szedtem.Ne itéljetek el,de az ikrek után kértem a sterilizációt.Nem akartam már gyógyszert szedni,mivel anyagilag nem olcsó,ha jót akarsz magadnak,így azt a pénzt a gyermekeimre költöm.Most viszont legalább 5 napig tart.
32. Szilva88 (válaszként erre: 31. - 6342d2631c)
2009. febr. 11. 15:20

Csak azért kérdezősködtem,mert amióta szedem a bogyót,azóta 3-4napig szokott meglenni és ez szokatlan számomra,mert előtte 5-6napig volt meg.

Köszi a választ!

31. 6342d2631c (válaszként erre: 27. - Szilva88)
2009. febr. 11. 11:21
Szia!kedden hagyom abba és általában hétvégére jön meg és keddi-szerdáig tart
30. vkj77
2009. febr. 10. 21:26
Köszi.Mivel a családban sehol nincsenek ikrek,igen.S persze féltem a kockázatoktól,de minden rendben volt.
2009. febr. 10. 20:07

GRATULÁLOK!

Gondolom,azért meglepődtetek,amikor kiderült,hogy egyből ketten jönnek?

28. vkj77
2009. febr. 10. 19:56
Semmi bajom nem volt,míg szedtem.Babát terveztünk,így abba hagytam.Ikreink lettek.Az orvosok azt mondták,hogy valószínű a gyógyszer hatása.Természetesen ahogy kiűrült a szervezetemből,két petesejt ért meg.Az ikrek 37.héten 2700-2720-al születtek.Lassan már három évesek lesznek.Mindenkinek ilyen szerencsét kívánok a gyógyszer után!!!
27. Szilva88 (válaszként erre: 26. - 6342d2631c)
2009. febr. 10. 18:12
Neked hanyadik napon jön meg és hány napig szokott meglenni?(remélem nem voltam túl indiszkrét)
2009. febr. 10. 16:06
Én már 11 éve szedem!Semmi bajom tőle!Bár tartottam egy kis szünetet mikor már 2 éve szedtem és ahogy abba hagytam terhes is lettem!Féltem,hogy nehogy ezért baja legyen a gyermeknek de a doki megnyugtatott,hogy ezek már kevés hormon tartalmúak,úgyhogy noncs ok az aggodalomra.Ma már 8 éves a fiam és nem lett baja!Szoptatás után természetesen elketdtem újra szedni,viszont váltanom kellett egy időre mert hamarabb elktdtem vérezni minthogy abba hagytam az utolsó adagot és yadint kaptam,ami nekem nem vált be havi 1 kg-t hiztam tőle,úgyhogy 4 hónap után visszaálltam a mercilonra és azóta nincs problémám!
2009. febr. 4. 20:22

Én Yadint szedek, és nekem ez nagyon bevállt! A Yadinra is azt írják a tájékoztatóban, hogy 7 nap alatt védettséget ad. Én a biztonság kedvéért azért konzultáltam erről a nőgyógyásszal, aki közölte, hogy ugyan ezt írják, de neki az a véleménye, h legbiztosabb az, ha az ember szépen kivárja az 1 hónapot! Akkor nem érheti semmilyen kellemetlen meglepetés! Az meg röhely és nem is tudom elképzelni se, hogy hol olvastál olyat, hogy 1 nap után véd bmelyik fogamzásgátló is! El ne higyjél már ilyen butaságot! még ha hosszú hónapokon át szeded is, akkor is nagyon oda kell figyelni pld. arra , hogy bmilyen más gyógyszert, antibiotikumot, vagy akár csk 1 szem Algopyrint se vegyél be vele 1 időben! Minimum 2 órának el kell telnie a fogamzásgátló és a másik gyógyszer bevétele között! Ha pedig iyenkor pecsételő vérzést, vagy hasonlót tapasztalsz pár napon belül, mindenképpen védekezz mással is, mert akkor a fogyitabit kiütötte a másik gyógyszer! És bizony, könnyen baba lehet a vége ilyenkor!

Ezek a mai fogamzásgátlók már annyira alacsony hormontartalmúak, hogy tényleg mindenre oda kell figyelni a szedése alatt!

Ha meg vki elkezd hízni egy fajtától, akkor nem kell megvárni, amíg bálna lesz, hanem vissza kell menni a doktorbácsihoz, és kérni másikat! Annyi fajta van már piacon, hogy biztosan van olyan, amelyik kompatibilis a szervezeteddel!

Uez a helyzet a libidóval!

24. pemete (válaszként erre: 21. - Reni22)
2009. febr. 4. 20:14
Ez nem partnerfüggő! Hidd el, hogy a fogamzásgátló tud ilyet kiváltani, a mercilonnal nekem is ez volt a problémám. Benne van egyébként a betegtájékoztatóban is:) Az szerintem egyáltalán nem lehet partnerfüggő, hogyha egy addig szexuálisan teljesen normálisan működő kapcsolatban a nő egyik napról a másikra undorodni kezd a szex bármilyen formájától, és visszataszítónak találja a fizikai kontaktust. Ez sajnos egy mellékhatás, méghozzá elég durva!
23. 89b99f816e (válaszként erre: 1. - Virág3)
2009. febr. 4. 20:01
Sógornőm vékony volt 15 éves korában, aztán később el kezdte ezt szedni. Na, több 10 kiló jött fel rá, és a mai napig nem tudja nagy részét leadni. A Mercilon tudtommal nem mai bogyó, így a hormonmennyiség sem kevés benne...:( De amúgy ez megintcsak alkati kérdés...Van, akinek bejön.
2009. febr. 4. 19:54
Én is lassan egy éve szedem és nekem sincs semmi gond a libidómmal,szerencsére:O)
21. reni22 (válaszként erre: 11. - ALLICS)
2009. febr. 4. 18:38
én már 1 éve szedem a Mercilon fogamzásgátlót és semmi mellékhatást nem tapasztaltam !a libidómmal semmi probléma még nagyobb az étvágyam mint azelőtt!egyébként szerintem nem gyógyszer hanem partner függő!
2008. dec. 31. 14:46
Remélem később sem lesz semmi mellékhatása.:)
2008. dec. 31. 01:13

Köszi Szilva!

Én 3 napja szedem, és még semmi rosszat nem tapasztaltam (kopkopkop).

Időközben írtam egy nőgyógyásznak is, ő azt írta, hogy a Mercilonnál már 1 nap után is védett vagyok :)

18. rexona
2008. dec. 29. 17:34

Én 7 éve szedek fogamzásgátlót, és nagyon félek, hogy valami bajom lesz/van tőle. Mivel annyi mellékhatása van.

kezdetben mercilont, most lindynett 20-at szedek.

17. Szilva88 (válaszként erre: 15. - Gingerr)
2008. dec. 29. 17:28

Szia!

Én is olvastam ezt-azt,mi 3hét után voltunk együtt úgy...,hogy "kihasználtuk" a gyógyszert.Én nem lettem terhes.De ezt a dokitól kéne megkérdezni.

16. katácskák (válaszként erre: 4. - Cyntia)
2008. dec. 29. 04:44
hát igen.. mindegyik ártalmas "valamire" a szervezetünknek..Sajnos :(
2008. dec. 29. 04:03

Sziasztok! 21 éves vagyok, másfél éve vagyunk együtt a párommal, így rávettem magam, és elmentem nőgyógyászhoz feliratni gyógyszert. Mint minden nő, én is féltem a nőgyógyásztól, ezért nem voltam nála eddig..Nem volt semmi gáz, a vizsgálat egyáltalán nem fájt, utána elbeszélgettünk, és felirta nekem a Mercilon nevű tablettát. 3 hónap múlva vissza kell mennem hozzá, hogy megvizsgáljon. Lényeg a lényeg, tegnap (28-án) megjött a menzeszem, így bevettem az első szem tablettát. Érdeklődnék, hogy rendszeres és pontos szedés mellett mennyi idő múlva leszek védett? Mert olvastam már 1 hónapot, 2 hetet, 1 hetet és 1 napot is..szóval összevagyok zavarodva. Én az 1 hétnek örülnék a legjobban, dehát ez nem kivánság-műsor, ugyebár.. :))

Ja, és elolvastam a "fogamzásgátlás" topicban az összes hozzászólást, meg itt is...hát, eléggé megijesztettetek ezzel, hogy 0 lett a libidótok.. Remélem rám nem fog így hatni a gyógyszer, és hízni sem fogok. Valaki fogyott tőle, na, az nekem is jól jönne. Várom a válaszokat! :)

14. Szilva88 (válaszként erre: 1. - Virág3)
2008. nov. 22. 14:22
Nekem az alső 3hónapban volt mellékhatása.Az első hónapban minden nap pár csepp vér,és feszültek a melleim és +2hónapig pici csomókat éreztem benne,de már elmúlt minden(szerencsére).Azóta minden rendben van. :)
13. pemete (válaszként erre: 12. - Cyntia)
2008. nov. 21. 14:26
Én már több, mint egy éve várok:) Mi egyelőre megszakítással védekezünk, és eddig bejött. Majd összeszedem magam, aztán valamikor elmegyek már a nőgyógyihoz.
12. Cyntia (válaszként erre: 10. - Pemete)
2008. nov. 21. 10:34
Ha megszületik a kicsink, én is azt fogok feltetetni. Nem várok, mert ilyenkor meg nagyobb a valószínűsége a következő porontynak..
11. ALLICS
2008. nov. 21. 10:22

Én egy dobozzal szedtem csak belőle,mert lenyomta a libidómat a béka segge alá.Tudtam,hogy egyértelműen a fogamzásgátlótól van,mert előtte nem voltak ilyen jellegű problémáim.Utána pár héten belül rendeződött minden.

Azóta nem szedek semmit,máshogy védekezünk.

10. pemete (válaszként erre: 8. - Cyntia)
2008. nov. 21. 10:04
A tablettákról már én is lemondtam, most a spirálon gondolkodom, de még nem vettem rá magamat hogy elmenjek orvoshoz feliratni. Még pihentetem kicsit az ötletet:)
2008. nov. 21. 10:04
Ez volt az első amit kiírt az orvos kb 1-2 évig szedtem.Nekem nem volt vele semmilyen problémám aztán az arcbőröm miatt (akné) váltottam másra.
8. Cyntia (válaszként erre: 7. - Pemete)
2008. nov. 21. 10:03

MIndegyiknek megvannak a mellékhatásai!

De főleg az, hogy cisztát termelnek a szervezetben. Én teljesen elváltoztam tőle.. Már majdnem nem volt menstruációm. Aztán pedig 5 évig egy elég nagy ciszta, ami miatt nem tudtam teherbeesni.

Mindenkinek ajánlok egyéb fogamzásgátló módszert. De bárminemű fogamzásgátló tablettától tartózkodjon!!!

7. pemete (válaszként erre: 6. - Ae12cc5be5)
2008. nov. 21. 09:51

Húú az nagyon durva!!!

És semmi megoldás nincs rá?

2008. nov. 21. 09:42

Én régen szedtem, amikor abbahagytam, bajusz alakú (és máshol is) májfoltom lett tőle.

Gondolhatod, jó így nőként élni bajusszal.

3 bőrgyógyászhoz is elmentem 8 év alatt, hogy eltűntessük, mindnek az volt a kérdése: "Nem szedett véletlenül Mercilont?"

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook