Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Védőoltások fórum

Védőoltások (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Védőoltások

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
414. Talian35 (válaszként erre: 413. - 14775640c4)
2008. jún. 30. 11:01

Te rettegsz mindentől, nem én :-) Azért irtam, ha ennyire félsz a járványtól, autóba se kéne ülnöd, mert az veszélyesebb. Nem én félek, félreérted, rosszul olvasod.

Azért a szavazások nekem azt mutatják, hogy nem egy ember van, aki szeretné maga eldönteni akar-e oltást vagy sem. Ez csak mutat valamit?


Azt irod nem olyan ártalmas mint régen. Tehát régen ártalmas volt. Hurrá :-) De ezt mire alapozod? Hogy ma nem olyan ártalmas? Miért azt kell elhinni, amit több ember állit? Törvényszerű, hogy csak az lehet igaz? (ezt most ne az oltásokra értsd csak, hanem úgy általában).

Miért hiszed, hogy az állam pont ebben az egyetlen egy dologban jót akar? (minden másra szarik hogy élsz, éhenhalsz vagy sem, van-e tető a fejed felett vagy sem).

Caravell irta a számadatokat, hányan haltak meg járványokban, tőle vannak az infók. Elhittem neki :-) Olvasd vissza.

413. 14775640c4 (válaszként erre: 412. - Talian35)
2008. jún. 30. 10:53

akkor miért mész ki?


hidd el ha arról lenne szó hogy hagynának-e dönteni akkor is beadatnám az oltásokat.és szerintem nem csak én.mert csak egyszer lesz beteg a gyerek, hát én nem szeretném..


és ugyanúgy az oltás tartalma is modernizálva lett. mint minden. nem olyan ártalmas.mint régen.


egyébként én nem vennék rá mérget hogy gyermekbénulásban pl.vagy más betegségben nem haltak meg annyian.

nem tudhatod. nem voltál ott. mint ahogy én sem anno.

412. Talian35 (válaszként erre: 411. - 14775640c4)
2008. jún. 30. 10:49

Na ez az amit én másképp látok. Az adott betegséget nem látom annyira fenyegetőnek mint Te. Legyen az gyermekbénulás, diftéria, vagy bármi. 50 éve sem haltak meg tizezrével (még ezrével sem), ma meg pláne jól kezelhető.

A fájdalomcsillapitó beszedése nem kötelező - a védőoltás igen. Ez a különbség. Kocsiba ülni sem kötelező - eldöntheted beszállsz vagy sem. Ez a gond, a kötelezőség. Hogy hülyének néznek és nem hagynak dönteni. Mig a gyógyszer-mellékhatás hamarabb jelentkezhet, addig az oltás mellékhatása eltarthat évekig - sokadszorra irom ezt is.

Én nem a problémát gyártom, csak sokan túlságosan leegyszerűsitenek egy dolgot, ami nem biztos, hogy jó. Az oltás egy nagyon összetett dolog.

Az oltásnál vannak jóval fenyegetőbb dolgok, pl. kimenni az utcára :-DDD

411. 14775640c4 (válaszként erre: 409. - Talian35)
2008. jún. 30. 10:36

én egy szóval sem mondtam hogy oltási szövődmény nem káros. csak azt hogy nem veszélyes úgy mint az adott betegség ami ellen oltanak. mint ahogy ez kitatálva van:(



én nem értelek.

de komolyan.

én elhiszem hogy ennyre bánt téged az oltási szövődmény.de annyi de annyi más mellékhatás van a világon egyes más gyógyszer esetében is akár. mint pl. a fájdalomcsillapítók esetében. akkor miért nem az ellen harcolsz ennyire?

pedig állitom a gyógyszer mellékhatások következtében tönkrement máj vagy vesebetegek száma kicsit nagyobb mint az oltási szövődményeseké.

vagy itt van a másik. mindig az atutóbalesetekkel jössz.harcolj ellene.

de néha ugy érzem te gyártod a problémát és mindenképp be akarod magyarázni hogy az oltásnál fenyegetőbb dolog nincs is

410. gerna
2008. jún. 30. 10:20

Járványok az oroszlánok között!


"A járványok kitörését általában egyetlen kórokozó elterjedésével magyarázzák, ám ez, az esetek egy részében legalábbis, túlságosan leegyszerűsített nézet - állítja az a tanulmány, amelyet a PloS One tudományos online folyóirat oldalain jelentettek meg amerikai kutatók. A szélsőséges időjárási viszonyok - szárazság, árvizek - olyan körülményeket hoznak létre, amelyek kedveznek az egyes fertőzések terjedésének, s ha ezek térben és időben találkoznak, valóságos "fertőzésvihar" jöhet létre, amellyel szemben már védtelenek az egyes kórokozókkal szemben amúgy ellenálló állatfajok."


A teljes cikk megtekinthető az Origon:


[link]

409. Talian35 (válaszként erre: 408. - 14775640c4)
2008. jún. 30. 10:19

vki irta már itt vagy máshol, hogy ha megnézed bármely gyógyszer leirását, akkor benne van, hogy halált is okozhat. Nem véletlenül irják bele, hiszen igy mentesitik magukat, ne lehessen később perelni, felelősségre vonni.

Sokadszor próbálom leirni, hogy az oltási szövődményben 99.9%-ban nem látványosan és azonnal betegedhet meg vki - lehet több éves folyamat. Ez az, amit nem vizsgáltak, nem tudnak, mert még a tudomány mai álláspontja szerint sem ismerjük az immunrendszer működését kellő alapossággal.

A másik amit szintén irtam, nekem 100e-ből 1-2 halálos beteg nem tűnik olyan riasztónak. Mai gyógyszerekkel jobban kezelhető bármely betegség mint 50 éve, ezért feleslegesnek tartom én személy szerint hogy maradék 999998-at beoltsanak és potenciális veszélynek tegyenek ki (lásd higany amit beszüntettek és nem véletlenül).

Az oltásnak pusztán annyi köze lehet az autoimmun betegségekhez, hogy megzavarhatja az immunrendszert ami ezután nem úgy reagál esetleg, ahogy kellene. De ez lehet, hogy csak 20 év múlva következik be.

Ha Te is elismered hogy káros a szmog, a sok E meg minden, akkor ami egy oltásban van kémiai vegyület, miért nem káros? Sokkal magasabb koncentrációban jut a szervezetbe, mint a levegőn keresztül vagy étellel.

408. 14775640c4 (válaszként erre: 405. - Talian35)
2008. jún. 30. 08:42

na jó tényleg, nem akarok gonoszodni. de az oltásokat nem véletlenül találták ki. az volt a cél hogy megállítsák a halálos járványokat, amik az emberiséget tizedelték.

persze azzal én is tisztában vagyok hogy mint mindennek ennek is van némi szövődménye, vagyis lehet akinek hajlama van rá.

de ez elenyésző ahhoz képest,amire szolgál, ami haszna van.

tudom egy olyan anyának akinek a gyereke oltási szövődményt kap ez vajmi keveset ér, de sosem tudhatja azt hogy ha épp nem az oltástól, akkor mástól ugyanúgy szövődményes lehet.

akinek hajlma van az előbb utóbb úgyis beteg lesz, vagy így vagy úgy.

ez az egyik. a másik hogy ma már akár egy egyszerű fájdalomcsillapítónak is lehet mellékhatása ha hajlamod van rá. mégis szeded mint ahogy mindenki ha fáj pl. a feje.és nem azon vagyunk hogy meggátoljuk a gyógyszerek elterjedését.

én még mindig azt mondom, hogy oltási szövődményben megbetegedett gyerekek száma elenyésző ahhoz képest mint amekkora vita van belőle.vagy amekkora vitát csinálunk itt.

a másik amit emlitettél az a rák, autoimmun betegség.

ennek sincs túl sok köze az oltáshoz.szerintem. inkább ahhoz hogy mindenféle tartósitós E-betűs kaját eszünk meg. nézd meg pl a virslit. vagy a margarint.

manapság olyan csóróság van hogy az ember ritkán teheti meg hogy válogasson mit ehet meg mi a káros, mi nem az.

és akkor a bio kajáróll még nem is szóltam. ott a környezetszennyezés, a pesti szmog a stressz...


na ezek a veszélyesek ez ellen kéne harcolni nem az oltások ellen.

ha már harcolni akarsz valamiért.

407. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 405. - Talian35)
2008. jún. 30. 01:05

Örülj, hogy Te érted a lényeget. Én, meg - ahogy olvasom - még egy páran meg jól elvagyunk itt a sötétségben, tele mindenféle gyilkos oltással, csendesen várva a lassan közelgő véget:)))

Isten veletek, béke poraimra:)

406. contu (válaszként erre: 399. - 14775640c4)
2008. jún. 30. 00:44

:)

Szombaton mesélte egy volt osztálytársam, hogy a lánya ovistársa lebénult a rotavírustól. Illetve a rotavírus keveredett benne vmi másikkal és a kettőtől. Így pláne örülök neki, hogy a lányom megkapta az oltást ellene. Azt viszont sajnálom, hogy a fiamat nemoltathattam be, mivel akkoriban még nem volt rota elleni szérum.

405. Talian35 (válaszként erre: 403. - 14775640c4)
2008. jún. 29. 20:33
na látom nem sikerült megérteni a lényeget, de nem baj :-)
2008. jún. 29. 19:47
mondjuk a veszek fel kölcsönt már múlt hisz vettünk lakást...
403. 14775640c4 (válaszként erre: 401. - Talian35)
2008. jún. 29. 19:47

"fizesd az adót, vedd fel a kölcsönt, adasd be az oltást"


ezt írtad.

1:fizetem az adót még szép. igy is elég ingyenélő van ebben az országban.


2.veszek fel kölcsönt ugyanis anélkül hogy lenne lakásom?tán kp-ből?


3.igen beadatom a kötelező oltásokat.mert ha nem akkor veszélyeztetem a gyerekem egészségét.


ez most baj?

402. Talian35 (válaszként erre: 399. - 14775640c4)
2008. jún. 29. 19:18

Na van egy jó hirem :-)

Biztonságosabb repülőre ülni, mint kórházba kerülni :-)))

Legalábbis az index cikke szerint (semmi oltásellenes-lap még az oltásokhoz sincs köze).

[link]

Ja és jobb oldalt a menüben van egy rakás cikk műhibákról & co.

Ezek után miért bizzak az orvosokban??

401. Talian35 (válaszként erre: 400. - 14775640c4)
2008. jún. 29. 19:09

Bocs hogy nem az én szavaim, de majdnem ezt irtam volna, csak előtte bukkantam rá...


"Inkább azt mondom, hogy a pénzért az emberi faj mindenre hajlandó. A lényeg, hogy az a pár ember, aki a szálakat mozgatja, “agyak a tartályban” állapotban tudja tartani a tömeget, mégpedig ilyen pneumo.hu oldalakkal és “kinyírod a gyereked, ha nem adatod be” terrorkampánnyal (meg D Klárákkal és még sorolhatnánk!). De valljuk be őszintén: a lelkünk mélyén nem hisszük már el, hogy állam bácsi jót akar, hogy megvéd minket, hogy célja a mi boldogságunk-ha kell, akkor ingyen oltásokkal is! Egy a lényeg állambácsinak (akit szintén beetetett valaki, aki valahogy még feljebb van-vagy lejjebb? áll): maradjál “agy a tartályban”, fizesd az adót, vedd fel a kölcsönt, adasd be az oltást… És a gyerekeid is. És még ragaszkodj is hozzá.


És még azt is eléri valahogy, hogy oltári hülyének nézd azokat, akik kívülről kopognak."

400. 14775640c4 (válaszként erre: 396. - Talian35)
2008. jún. 29. 18:07

tudod miért van ennyi beteg ember ?mert káros a környezet. esszük a sok sz*rt,az E-betűs vackokat...

nézz körbe csak,mit eszel,mennyi autó van stb...

mindenhol csak szmog és környezetszennyezés.

attó van ennyi rákos,és autoimmun beteg nem az oltástól..


komlyan mondom nálad ez már mánia

399. 14775640c4 (válaszként erre: 398. - Talian35)
2008. jún. 29. 18:04

ennyi butaságot:((

de tudod mit az oltás a legijesztőbb a világon...

mit neked járvány,halálos fertőzéses megbetegedés.nem is fertőz úgy mint ahogy mondják.bezzeg az oltás az igen.


anyám:((

végülis csak haszonszerzés miatt találták ki...szerinted..:(

398. Talian35 (válaszként erre: 397. - Gerna)
2008. jún. 29. 17:04

Persze hogy nem volt ennyi ember, de százalékosan viszonyitva értettem :-)

Amúgy meg a számok ismeretében én a régi járványokat sem tartom fenyegetőnek, HA nem lennének oltások. 100000 emberből lényegesen több hal meg akár közlekedési balesetben ma mint 50 éve gyermekbénulásban (vagy maradt béna). Tehát attól jobban kéne félnem (mármint közlekedési balesettől). Mégis kimegyek az utcára :-)))

397. gerna (válaszként erre: 396. - Talian35)
2008. jún. 29. 16:47

Régebben ennyi ember sem volt! a föld lakossága, mint tudjuk, növekszik. Arról meg már volt szó, hogy nem volt "idejük" autoimmun betegségben meg rákban megbetegedni, elvitte őket a tüdőgyulladás, a tüdőbaj, a vérmérgezés ÉS a járványok. Az átlagéletkor is nőtt az évszázadok folyamán, a táplálkozás és az életkörülmények javulása miatt.

Na jó, ez már mind volt...

396. Talian35 (válaszként erre: 395. - Gerna)
2008. jún. 29. 15:40

Hu ez a tündérek elcseréltek csecsemőket egy kicsit hogy is mondjam.... :-)

Egy mondatba foglalva a gondom az oltásokkal: ez egy olyan beavatkozás az immunrendszerbe, aminek be nem látható következményei lehetnek. Tehát nem muszály, de lehet. És egyre többen gyanakodnak arra, hogy az oltásoknak van köze ehhez hiszen senki nem lát belénk, mi történik, milyen belső folyamatok zajlanak le. Azt vizsgálták max. hogy ellenanyag termelődik, de itt kifújt.

Múlt héten eljutottam egy német dokihoz akivel szintén beszélgettünk erről is. Ő is megerősitetette. Tehát a kérdés, hogy miért látja az orvosok kisebb százaléka veszélyesnek? És melyiknek higyjek? Az a kiirt szavazásból kiderült, hogy az emberek többsége a fogászati amalgám tömésről tudja, hogy káros mert lerakódik a szervezetben. De az oltásokban lévő higany ugyanaz, könyörgöm, és azt senki nem kérdőjelezte meg. Hol itt a logika? :-)


A történethez még annyit, hogy senki nem vitatta, hogy korábban is voltak autisták. De ennyi, mint ma? Meg ennyi autoimmun beteg? Ezek biztos hogy csak a külső környezeti változásoktól lettek többen?

395. gerna
2008. jún. 29. 14:52

Jár a pont!



"Hazánkban 1876 óta kötelező a gyermekkori himlőoltás, 1887 óta az újraoltás. Az első oltást csecsemőkorban, az újraoltást 7 éves korban végezték."


Ámde, egy kis történeti áttekintés:


" Az autisztikus zavarok története messze visszanyúlik az időben, sokkal előbbre, mint amikor Kanner és Asperger publikálták első írásaikat. Ismerünk elcserélt gyermekekről szóló ősi mítoszokat, akiket valódi emberi csecsemők helyett hagytak ott a tündérek. E legenda néhány változatában az "elcseréltek" viselkedése feltűnően emlékeztet az autista gyermekek viselkedésére. Amint azt Uta Frith is említi, az Assisi Szent Ferenc követőiről szóló legendák között találunk történeteket egy bizonyos Boróka testvérről is. Boróka testvér ártatlanul naiv volt, hiányában mindenféle szociális intuíciónak, vagy józan észnek. Furcsaságát, amelyet akkoriban szent mivoltával magyaráztak, ma Asperger szindrómaként diagnosztizálhatnánk.


A történelemben elszórva találhatunk példákat autisztikus emberekről, melyek közül a leghíresebb eset Viktoré, azé az elvadult fiúé, akit a 18. század végén találtak a dél-közép franciaországi Aveyron erdejében. Itard, az orvos, aki gondoskodott róla és tanította, részletesen leírta viselkedését. Ez alapján semmilyen kétség nem férhet ahhoz, hogy Viktor klasszikus értelemben vett autista volt.


Az irodalomban olyan személyekről szóló beszámolókat is találhatunk, akik egy kiemelkedő képességgel rendelkeztek, amely jóval magasabb szintű volt, mint más adottságaik. Ugyanakkor a viselkedésük rendkívül szokatlan volt. Sokakat közülük ma "autistic savant"-ként diagnosztizálnánk.


A 19. század második feléig azonban senki nem látott összefüggést az ilyen egyedi esetek között. Ekkor Henry Maudslay - akiről a londoni Maudslay Kórház a nevét kapta - felvetette, hogy e rendkívül különös viselkedésű gyermekeket együttesen mint gyermekkori pszichózisban szenvedőket lehetne besorolni. Kezdetben megütközve, felháborodással fogadták ezt a gondolatot, de Maudslay véleménye fokozatosan elfogadottá vált. A pszichózisokról pedig ekkoriban azt gondolták, hogy az agy működését befolyásoló fizikai okok hatására alakulnak ki.


A 20. század első felében számos szakember igyekezett alcsoportokat meghatározni az úgynevezett gyermekkori pszichózison belül."


Forrás: az Autizmus Alapítvány honlapja

[link]

394. Talian35 (válaszként erre: 384. - Gerna)
2008. jún. 29. 12:15

" Kenner és Asperger 1943-ban, 44-ben írták le először az autista alaptípusokat, akkoriban még nem oltottak.."


1800-as évek eleje óta oltanak himlő ellen. Higanyos oltásokkal pedig 1930-as évek óta.

393. gerna
2008. jún. 21. 17:08

Kis részlet az Autisták Országos Szövetségének honlapjáról:


"Nagyon sok tényező károsíthatja az agyat, melynek hatására megjelenhetnek a jellegzetes viselkedészavarok, kórképek, amelyek autizmust okozhatnak.


Genetikai zavarok

Törékeny x-szindróma

Fenilketonuria

Sclerosis tuberosa

Neurofibromatozis

Egyéb kromoszóma-rendellenességek


Vírusfertőzések

Veleszületett rubeola

Veleszületett cytomegalovírus

Herpes encefalitisz


Anyagcserezavarok

A purinanyagcsere zavarai

A szénhidrát anyagcsere zavarai


Veleszületett fejlődési rendellenességek

Cornelia de Lange – szindróma

Noonan – szindróma

Coffin-Siris – szindróma

Williams – szindróma

Biedl-Bardet – szindróma

Moelius – szindróma

Leber-féle amarosis

/Baron – Cohen – Bolton 2000. 55.o./

Hangsúlyozni kell azonban, hogy az autizmus, mint következmény nem törvényszerű."


Szóval minden az oltástól meg a higanytól van? jó is lenne :( A megoldás nem ilyen egyszerű.

392. gerna (válaszként erre: 389. - Ropcsike)
2008. jún. 21. 16:59

Nyugiban lehetsz, nem erre alapozom a tudásom. Az egyetemen tanultam (persze tudom, a tudás nem ott van ;-)


A lényeg: a film javára írom, hogy ezt a kevésbé látványos vonalat is megmutatta. És éppen azért hivatkoztam a filmre, mert azt azért elég sokan látták.


Mit mondanak a "nemzetközileg elismert orvosszaktekintélyek"? leginkább azt, hogy az autizmus spektrumon elhelyezkedő állapotok multifaktoros eredetűek - vagyis nem egy, hanem több okra vezethetők vissza. Talian és te, viszont megrögzötten az oltásokkal jöttök elő... gondolkozz! ha a többségnek nem ártott, nem inkább azokban a gyerekekben, felnőttekben kell keresni az okot, akik megbetegedtek? mondjuk inkább, megálltak a fejlődésben, autisztikus tüneteket mutatnak. Szerinted nem ez a logikus?

Ráadásul, hogy lehetne ezt előre bejósolni, elkerülni a bajt, ha nem úgy, hogy előzetes szűrést vezetünk be, igen ám, de mire? a genetika és az anyagcserefolyamatok szintjén kell megkeresni a jellemzőket, csak azután lehet szűrni újszülöttkorban akár. Sajnos vannak gyakrabban előforduló anyagcserezavarok is, amelyekre nincs szűrés, csak akkor kerülnek a gyerekek kivizsgálásra, ha gyanú merül fel valamelyikre.

De ezért lemondani a védőoltásokról? nem fog menni.

391. 14775640c4 (válaszként erre: 388. - Ropcsike)
2008. jún. 21. 14:22

szia!

nézd nem érdekel már, mindenki azt tesz amit akar.a véleményem erről elmondtam,én személy szerint Gernával értek egyet, de ettől független neked is van olyan amiben igazad van.

ha te úgy gondolod hogy mindenért az oltás felelős, és ahogy látom nem lehet és nem is akarod hogy bárki meggyőzzön akkor nincs értelme tovább vitatkozni. nem akarok még egy Talian35-öt.

nekem erre nincs se időm se energiám.

és ahogy elnézem nem csak én fújom a magamét, hanem te is ugyanúgy.

ugyhogy ebben 1-1 :))


igazából valszeg eztán sem lez bajuk a gyerekeimnek ha oltást kapnak.ha pedig mégis akkor eszembe jut hogy nem az oltás a hibás, hanem a gyerek beteg.

és ez biztos kijött volna rajta máshogy.

de mindegy én elköszönök, további jó chatelést. megyek a dolgomra asszem:))

390. ropcsike (válaszként erre: 384. - Gerna)
2008. jún. 21. 13:17

Röviden, s nehogy meglepődj!

Igen a gyermek szervezetében van a hiba, s már a születése elött, ugyanis az anya fertőzi meg a gyermeket az Ő "szivárgó lyukacsos bélszindróma" betegsége révén.


Így már érthető?


Röpcsike.

389. ropcsike (válaszként erre: 384. - Gerna)
2008. jún. 21. 13:14

Gerna!


A film, nem egy orvosi felvilágosító film.

Ha, Te ebből a filmből akarod szedni a tudásodat, vagy erre alapozod, akkor nagyon rosszul teszed.

Amiket Én elmondtam, nem Én találom ki. Nemzetközileg elismert orvosszaktekintélyek kutatásai, vizsgálati anyagai. Ebből kifolyólag többre becsülöm Őket, mint bármelyik magyar sintért.(tisztelet a kivételnek)


Üdv: Röpcsike.

388. ropcsike (válaszként erre: 381. - 14775640c4)
2008. jún. 21. 13:10

Szancsesz!


Te most erről meg vagy győződve, mert utána jártál, vagy ezt verték beléd, s azért fújod?

Nézz utána az oltások történetének!

Az utólsó járványos megbetegedést '49-ben jelentették az USA-ból. Az oltásokat '56-ban vezették be rendszerszerűen. Ugye tuti, hogy a 7 évvel későbbi oltások tüntették el a járványokat?


De, tudod mit? Nem vitázom. Lehet hinni annak akinek akarsz, s kívánom, hogy ne betegség, és egyéb rossz dolog következtében jöjjél rá, hogy hát bizony félrevezettek.


Hy! Röpcsike.

387. 14775640c4 (válaszként erre: 386. - Gerna)
2008. jún. 21. 08:35

abban biztos lehetsz hogy ebben is lesz aki kivetni valót talál, és meg akarja magyarázni.

azért csodálom hogy ennyi energiájuk van.

386. gerna (válaszként erre: 385. - 14775640c4)
2008. jún. 20. 23:14

Próbálkozom :-)

De azt hiszem, ezt is meg fogják kontrázni.


Sok anyagcsere-nyavalya van, az ember összetett szerkezet. Az autizmusnak már autoimmun elmélete is van... mindenképpen vannak kezdettől meglévő és az idő múlásával kialakuló formák.

385. 14775640c4 (válaszként erre: 384. - Gerna)
2008. jún. 20. 23:07

gratulálok,

én ugyan annyira nem vagyok benne de amit én valahol irni akartam te abszolút összefoglaltad,akár helyettem is:)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook