Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Várakozás az orvosi rendelőben és kik azok akik soron kívüliek fórum

Várakozás az orvosi rendelőben és kik azok akik soron kívüliek (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
160. 707655fba1 (válaszként erre: 156. - Pista55)
2009. aug. 27. 20:16

Vagyunk itt többen is Pista!


Azt írtad, ott helyben nem tisztáztad a sérelmed!

Ezért tartom szemét és alávaló dolognak, hogy ismeretlenül, a másik fél álláspontja nélkül szítod a tüzet!


Nem csak az eü dolgozónak lehet igaza!

De az igazadat nem itt kell keresni.


Véleményemben csak megszilárdítottál: egy eü dolgozóba bárki, bármikor beletörölheti a cipőjét!!!!!!!

159. globus (válaszként erre: 156. - Pista55)
2009. aug. 27. 20:15
Természetesen nem mindenben, a flegmaságot, durvaságot, hibákat én is elítélem, minden bizonnyal nem vagyunk tökéletesek, de a betegellátási sorrendre van rálátásunk. Kezelhetetlen, stresszes, és gyakran már félidőben látom, hogy ma sem megyek haza időben. Adminisztrálni akkor fogok, ha már mindenki elment.
158. 31bc25d879 (válaszként erre: 155. - 707655fba1)
2009. aug. 27. 20:15
Emőci! Mint látjuk Pistának sok problémája van:-)
2009. aug. 27. 20:13

Pista! ááááhhhh, írtam 5 sort de nem akarlak

megbántani, így kitöröltem... meddővita!

Egyébként masiniszta vagyok, de szabadidőmban BKV ellenőrködöm is:-))

156. pista55
2009. aug. 27. 20:08

152. 153.

Gondolom ti mindketten eü. dolgozók vagytok.

Nagyon jól meg tudtok magyarázni mindent.

Ez jellemző, hogy csak nektek lehet igazatok.

155. 707655fba1 (válaszként erre: 152. - Pista55)
2009. aug. 27. 20:05

Bocsáss meg, de nincs igazad!


Az, hogy nekem holnap fáj-e a fogam, nem tudhatom előre.Erre egyetlen egy rendelés sem alapozhat.


Példa:

4 éves volt a fiam, amikor egy "szép" vasárnapi estén visított, mert fájt a foga. Reggel felhívtam a körzeti fogorvosi rendelőt (ami a szomszéd faluban volt), hogy kell-e időpont. Mondták, hogy ilyen esetben nem kell.

Elmentünk, és kivártuk a sorunkat (a 4 éves gyerekkel!!!), mert volt olyan, aki időpontra jött. Sőt!! Volt olyan, aki nem kért előre időpontot, mert VISSZARENDELT beteg volt.


Ezért nem értem pontosan mi is a problémád??

154. 00346cf747 (válaszként erre: 152. - Pista55)
2009. aug. 27. 19:52

Azért kerülhettek sorra előtted, mert mint hosszú munkát igénylők, időpontot kértek. Utánuk már betartották az érkezési sorrendet, ha minden igaz.

Igazából csak a ráérős dolgok tervezhetők, a foghúzásra legoptimálisabb időpont az "azonnal", max. a mai napon :)

Ilyenre pedig a világon semmilyen előjegyzéses rendszerben nincs lehetőség. Képtelenség működtetni bármilyen ellátást előjegyzéssel, és váratlannal összehangolva. Mondjuk egy szerelő mit tenne, ha megígéri valakinek, hogy ötre odaér, de fél ötkor ketten eléállnak, és kötelessége megcsinálni a munkát. Ha nem, feljelent, megbüntet, bepöccenik, kipellengérez. Az ötórás pedig kiveri a balhét, hol voltál. Ideális formája a koronáriabetegség beszerzésének.

2009. aug. 27. 19:44
Nincs... az emberekkel való fogalakozás,a tágabb értelembe vett gyógyítás, már bocsánatot kívánok, de nem a tésztagyár, ahol időre és folymatosan szalag módszer működik. Az eü.-ben ahol "a munka tárgya az ember, tovább megyek a beteg/sérült ember" nem összekeverendő a mennyiség és a minőség fogalma!!
152. pista55
2009. aug. 27. 19:39

Nem tettem szóvá.

Akkor kint úgy gondoltam, hogy be lehet előre jelentkezni és azért hívták be előttem őket.

Ami így is történhetett, bár tudom, hogy nem mindegyik kért időpontot. Amint írtam odabent megkérdeztem, hogy lehet-e időpontot kérni.

Mire a válasz az volt, hogy csak a hosszabb ideig tartó munkákra de ezt le is írtam. Én azt tartom igasságtalannak, hogy van aki kérhet időpontot van aki nem. Én nem álltam le vitatkozni azon, hogy ez így igasságtalan. Én foghúzásra órákat várok akkor is ha senki nincs előttem, míg akinek fogsort készítenek azonnal sorra kerül.Akkor vagy mindenki kérhet időpontot vagy senki.Nincs igazam?

151. 00346cf747 (válaszként erre: 149. - Pista55)
2009. aug. 27. 19:27

Az összeset olvastam, amióta írogatunk ide.

Kettőt hívtak be mögüled, egyet előled.

Ha akkor megkérdezed az okát, minden bizonnyal kaptál volna akármilyen választ.

Ha konkrét esetet vennénk például, egy gyökérkezelés-sorozat egyetlen fognál eltartana kerek évig, mindig újra előjegyzéssel. Történetesen éppen veled fordulna elő, biztosan rosszul esne, pedig ez esetben igazságosak próbálnak lenni.

Vannak indokok, amelyek igenis felboríthatják a rendet, az élet minden területén. Ritkán van fehér, és fekete, a többség bonyolult variáció.

150. 707655fba1 (válaszként erre: 149. - Pista55)
2009. aug. 27. 19:08

Pista!


Szóvá tetted ott aktuálisan, hogy Te következel? Megkérdezted, hogy miért hívnak be olyan valakit, aki utánad érkezett?

149. pista55 (válaszként erre: 136. - 00346cf747)
2009. aug. 27. 18:53

Nem tudom hány hozzászólást olvastál el de amit én írtam abból biztos nem sokat.

Mivel, hogy a címben nem fért bele minden, írtam tovább de mire elküldtem már 14 hozzászólás volt, így ez csak a 15. lett. Ezt is leírtam de ezt sem olvastad. Nem értem ez mért ellenségeskedés.

Leírják akik akarják mi a véleményük erröl és kész. Egyébként én nem tehetek róla ha van aki nem ahhoz szól hozzá amit én leírtam.

148. Csigusz 79 (válaszként erre: 147. - Globus)
2009. aug. 27. 18:40
Hála égnek nem volt halálos :) de azért vicces sem...
147. globus (válaszként erre: 145. - Csigusz 79)
2009. aug. 27. 18:18
Elfelejtetted hozzátenni, hogy emiatt majdnem meghaltál, és utolsó percben érkeztél egy másik orvoshoz, aki heroikus küzdelemmel mégis talált valamit :)
146. Cyntia (válaszként erre: 142. - 707655fba1)
2009. aug. 27. 18:12
Ugyanezt mondtam én is!...
145. Csigusz 79 (válaszként erre: 142. - 707655fba1)
2009. aug. 27. 18:10
Nekem volt olyan hogy háziorvoshoz mentem 13évesen mert fájdalmam volt,nem igazán találta meg a bajt,ezért megkérdezte :" ha ki akarja magát íratni mondja meg nyugodtan,mennyi időre"? jó kis orvos,én meg megmondtam neki hogy beteg vagyok és nem kiíratni akarom magam,ezért elmegyek máshoz,még őt kérdeztem meg hogy hogy kell magam átíratni máshoz :)
144. Manilu
2009. aug. 27. 18:07
Ha kivétel nélkül minden emberben lenne egy kicsivel több tolerancia,emberiség sokkal egyszerűbb,és boldogabb világban élnénk...
143. Manilu
2009. aug. 27. 18:00

Abszolút a szemükbe lett mondva.Ez természetes!!!

Volt olyan eset is (bár nem egészségügyben),ahol kénytelenek voltunk kirugatni az illetőt!Ennyi!!!Így járt...

Persze megvolt az okom rá,egy szupermarketben történt az eset,ahol a biztonságiőr folyamatosan követett,lépni nem tudtam tőle,nem vettem kosarat,mert itt nincs olyan amit a kezedben foghatsz,csak az a nagy,amit tolni kell,és a babakocsi mellett nem tudok még egy olyat is tolni,így a babakocsi aljába raktam amit vettem,természetesen a kasszánál mindent kipakoltam,és a biztonsági őr meggyanúsított,hogy loptam 1KIFLIT?!Tiszta vicc az egész,na mind1 arra ment ki az egész,hogy megszégyenítsen,ezért tettem róla ,hogy még aznap kirugják,és neki is legyen néhány kellemetlen perce,kedves apcikám is elbeszélgetett vele,majd a férjem.----Ebből az egészből azt akartam kihozni,hogy igenis vannak olyan emberek az élet bármely területén ,akik direkt szivatják az embereket,vásárlókat,betegeket...tök mind1 milyen területről van szó,pedig ők ezért kapják a fizetésüket,hogy ellássák a feladatukat.Nem feltétlen arról van szó,hogy gond ha várni kell,csak hamár kivárod hogy bejuss a dokihoz,azt kapd amiért mentél,és ne a bunkó flegmaságot.

142. 707655fba1 (válaszként erre: 137. - 31bc25d879)
2009. aug. 27. 17:44

Ez az!

Ez a helyes megfogalmazás!


Kíváncsi lennék, hogy a háborgók közül ki tette szóvá ott helyben, az illetékes szemébe mondva.

Ki volt az a "bátor", aki nem a neten az ismeretlenség áldott homályába rejtőzve mond véleményt, hanem szemtől-szembe?

141. 31bc25d879 (válaszként erre: 139. - Cyntia)
2009. aug. 27. 17:27

Egyébként fontossági sorrend a sürgősségi osztályok triázs pultjánál van. Ott a nővér és/orvos eldönti a szakmai szabályai szerint, hogy a hatalmas hátsófali infarktust vagy a motorbalesetes vérző vagy éppen az öngyilkos eszméletlen beteget veszi előre.

Szerény véleményem szerint (de ha nem korrigáljatok) kicsit nagyobb feleőssége van mint a fodrásznak vagy a bolti eladónak.

140. 31bc25d879 (válaszként erre: 134. - 0b3a2e43a1)
2009. aug. 27. 17:23
Vikus...ezen ne görcsölj... más friss húst kap, olcsóbb pulóvert, szebb zöldséget, neki szólnak a bankba ha jön a krakk, hogy vegye ki a pénzét, stb. A világ már csak így működik. Soha, de soha nem volt a föld és az emberiség történetében egyenlőség, vagy igazság (sajnos vagy hálaIstennek ezt még nem tudom eldönteni) - most miért lenne és főleg ebben? Ugyanmáár, aki ezt gondolja az enyhén szólva naiv.
139. Cyntia
2009. aug. 27. 17:20

Mindenkinek a maga baja a legfontosabb.

Azért néha azt a személyzetet sem kell irigyelni, akinek a fontossági sorrendet el kell döntenie..

Ezért csak az lát bele kicsit is, aki benne van, volt valamennyire.

Én majd igyekszem az igazság oldalán állni, ha ott leszek. Majd meglátjuk, hogy mekkora sikerrel.

138. 31bc25d879 (válaszként erre: 136. - 00346cf747)
2009. aug. 27. 17:06

Szia naki... üdvözöllek a fedélzeten:-)


Erről eszembe jutott egy mondás: "Néma gyereknek anyja sem érti a szavát, béna gyereknek meg apja veri a faszát"

(bocsi..nem hagyhattam ki, egyébként úrinő vagyok:-))

137. 31bc25d879 (válaszként erre: 132. - A0c1361e44)
2009. aug. 27. 17:04

Ha ennyire flegmák és bunkók.... mindenhol van főorvos és főnővér, igazgató, betegjogiképviselő...élj panasszal! Jogod van hozzá, én is beírok és szóváteszem ha valami számomra nem elfogadható. Így tudnak pozitív irányban változtatni és "jobbá" lenni.

Az általánosítás nem vezet sehová és azt gondolom, hogy nem is a dolgok inteligens és előrevívő megoldása.

136. 00346cf747 (válaszként erre: 125. - A0c1361e44)
2009. aug. 27. 17:02

A topik indítója nem mondta meg a véleményét, hanem elindított egy országos méretű ellenségeskedést, esélyt sem hagyva a másik félnek, esetleg lehetne elfogadható magyarázat.

Ismerek olyan embert, aki még mindig úgy ment fodrászhoz, hogy beült, és várta, hogy szólítsa valamelyik fodrász a székébe. Utána dühöngve ment haza, hogy egész nap várakoztatták.

Néma gyereknek...

2009. aug. 27. 17:02
ja igen..és azt mondanom sem kell,hogy a Kismamák és mindenki más ha ölni tudna tekintettel,akkor én az ilyen esetek miatt már rég halott lennék...:S de szerncsére nem tudnak:D
134. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 120. - Scorpiolady)
2009. aug. 27. 17:00

Nézd...senkit nem akarok védeni,de nem lehet hogy egészségügyis volt a hölgyike???

ugyanis én is akárhányszor megjelentem a Család-Nővédelmi tanácsadóba, max 10 percet kellett várnom és behívtak,mert ismernek...ugyanis náluk voltam gyakorlaton... sokszor én érzem magam kellemetlenül,mikor kismamák már órák óta várnak... én meg épp csak odaérek, és ha meglátnak,akkor behívnak.. lehet a csaj,akiről beszélsz,nem áérezte magát rosszul... de lehet őt is ezért hívták be előbb,nem?? úgyhogy én is elnézést kérek minden győri kismamától...de engem mint szülésznőhallgatót rendszerint soronkívül behívnak... ez nem az én hibám.. én kivárom a sorom ha muszáj.... na mindegy..:)

2009. aug. 27. 16:59

ejjjj...pista...vedd már elő és nézdd már meg az elszámolási nyilatkozatodat..hm? Örülj neki, hogy nem sokszor vetted igénybe (eddig!!) - de sajna sok gyerek és fiatal (nálad fiatalabbnak) van komoly több milliós terápiát és diagnosztikát érő betegsége... mit gondolsz annak egy része miből van finanszírozva??!! Saját maguk fizetik??

Ezen kívül pedig sok ember cserélne veled, aki nem fizette eddig, hát most be is van szarva, mert csak a kislábujja törjön el, súlyos ezreket kell fizetni a Rtg-ért, szakorvosi vizsgálatért, laborért, gipszért, stb. Úgyhogy szerintem egy kicsit örülj, hogy Te "biztosítva" vagy. Neked ezekért nem kell. És ismétlem ehhez képest az eü. ellátás igenis INGYEN van.

Kívánok Neked jó egészséget és, hogy ne kelljen vagy minnél később és kevésszer igénybe venned ezt a "rossz és megalázó eü. ellátást"!

UI: a nálunk gazdaságilag, kulturálisan, politikailag és egyébb más módon fejlettebb és gazdagabb országokban, úgy hajítják ki a sérültet és beteget ha nincs biztosítása mint a szél. Úgyhogy Te ezidő szerint (még) nyugodtan alhatsz:-)

2009. aug. 27. 16:52

Én is fizetem már jó ideje, több, mint 20 éve, így nem érzem úgy, hogy ingyen kapok valamit, sőt!

Szerinted bunkóság leírni a negatív élményeket?

Erre szokták azt mondani, hogy akinek nem inge ne vegye magára:)

A betegek nem szőrnyüek, csak betegek. És az egészségügyben dolgozótól azt várják, hogy segítsenek nekik, nem pedig azt, hogy flegmán a kevés fizetésre hivatkozva lekezelően viselkedjenek velük.

131. pista55 (válaszként erre: 130. - 31bc25d879)
2009. aug. 27. 16:36

Mi van ingyen?

Én már 38 éve fizetem az eü. hozzájárulást és bizony nem sokszor vettem igénybe szerencsémre de hát ez biztosítás. Legyen fizetős de akkor ne vonják a hozzájárulást.

A sorbaállásról még annyit, hogy kivárom a soromat vagy hazamegyek mert sokan vannak de ha soron kívül behívják a "jobb" betegeket az felháborít.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook