Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Várakozás az orvosi rendelőben és kik azok akik soron kívüliek fórum

Várakozás az orvosi rendelőben és kik azok akik soron kívüliek (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2009. aug. 28. 09:38
Várakozás: Többszőr a rossz arcmemóriám miatt nem tudtam megjegyezni, hogy kik vannak előttem, így sokszor megesik velem, hogy leülök olvasok, várakozok, aztán úgy gondolom, hogy már én jövök, de rám szólnak, hogy nem, így visszaülök. Aztán kijön a doki és megkérdezi, hogy a holnap érkezőket is beakarom e magam előtt engedni, vagy bejövök?:)
2009. aug. 28. 09:15

A dokit telefonon zaklatják és a hátsó bejáraton járnak a doki vagy az asszisztens ismerősei, meg a teherősebbek a hálapénzzel. Először velük foglalkozik a doki. Aztán ha épp nincs más dolga, esetleg a kinti tömött rendelőből is mehet be valaki végre.. Így mi, mezei halandók rendre fél napokat várunk. Ja és a gyógyszerügynök is soron kivül megy be, meg a postás meg mittudomén is és rengeteg időt elvesznek azok is.

Kint pedig egyre nagyobb a feszültség, a huzavona én voltam itt elöbb/de nem is! meg hasonlók. Vannak betegek akik -, órát vannak bent miután bekéretőztek azzal hogy csak egy receptet iratok.

Az a baj az emberek egymással is kibabrálnak ahol tudnak, csak hogy előnyre tegyenek szert. Az érdekek egyeseknél lassan mindennél fontosabbak.

2009. aug. 28. 08:46

Abban igazatok van, hogy sokan feleslegesen járnak orvoshoz, hiszen egy náthával az orvos sem tud többet kezdeni, mint mi otthon (orrcsepp, inhalálás, stb.), ha derékfájós valaki azzal sem, és még nem tudom miket soroltatok fel.

Én is látom, hogy sokan csak azért járnak orvoshoz, hogy ne otthon unatkozzanak.

Valahol őket is megértem:) Idősembereknél figyelhető meg, hogy csak azért megy le az orvoshoz, hogy legyen kihez szólnia...

Engem egyébként, hogy tényleg ne csak az eü-t szidjuk, mert nekem nem ez a célom, más területen is bosszantanak a lusta nemtörődöm dolgozók.

Ha egyszer nyitnak ilyen topikot leírom róluk is a véleményem:)

Postai alkalmazottak, bankos ügyintézők és még sorolhatnám, hogy hány helyen kapunk nem megfelelő tájékoztatást, vagy egyszerűen azt mondja, hogy nem tudja, kapcsolgatják az embert, amíg meg nem unja.

És láttam már klíma szerelőket is dolgozni, akkor mondtam is, hogy ezt én is tudom csinálni, hiszen egy fent volt a létrán a többiek 4-en nézték lentről. Természetesen a nézelődők munkájára gondolok:)


Tehát nyissunk más szakmákkal kapcsolatban is fórumokat és akkor arról is elmondhatjuk a negatív élményeinket!


És tényleg elnézést, ha valaki megbántódott, én nem azért írtam azt, amit....

187. milka74
2009. aug. 28. 08:23
Kár vitatkozni!Nem tesz jót!Van hiba a e.ü. rendszerrel,van hiba az e.ü dolgozókkal,de valahol jó a rendszer,és vannak jó szakemberek,munkájukat jól végző e.ü dolgozók akik gyógyítják a magyar embereket.Tény,hogy egyre több beteg emberre van egyre kevesebb e.ü.dolgozó,ami meglátszik a dolgozó hozzá állásán(mivel fáradt),olykor a munkájukon,de aki ezt a szakmát választotta tisztában van,hogy mivel jár és a lehető legjobb tudása szerint jár el!
186. tenkne_helga (válaszként erre: 182. - 707655fba1)
2009. aug. 28. 07:59
Sajnos amit ide leírtál az mind igaz!Csak tudod mindenkinek csak egy élete van és nem mindegy hogy éli le!Az e.ü.-re nincs pénze az államnak,de számtalan felesleges dlgokra igen,pl:tüzijáték több millióért és sorolhatnám.Az emberi egészség az nagy KINCS,mert ha az nincs semmi sincs!!!Jöhetne már valaki aki rendet tenne ebben az országban,de csak mindenki a pénztárcáját tömi tele!
185. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 183. - 00346cf747)
2009. aug. 28. 07:44
Sajnos ezt tapasztaltam én is, valaki azért nem ment orvoshoz, mert sok volt a vizitdíj. Megemelem a kalapom előtted, "kiveszőfaj" vagy sajnos.
184. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 182. - 707655fba1)
2009. aug. 28. 07:41

Több helyen ez így működik, én arra gondoltam ez így szokás mér kishazánkban.


Egy szónak is száz a vége, minden területen emberek dolgoznak, és nem vagyunk egyfotmák. Mindenki más habitussal,intelligenciával születik. Ez utóbbi nem keverendő össze a tudással. Valaki ha nem érti meg, hogy az eü-ben van egy bizonyos fontossági sorrend, sajnos ebben benne van néha az is, hogy a több pénz dominál, akkor itt rojtosra üthetitek a billentyűket nem fogjátok meggyőzni az tuti.

183. 00346cf747 (válaszként erre: 182. - 707655fba1)
2009. aug. 28. 07:30
Akkor még mindig marad egy örök sláger: üvöltözni az orvosi rendelőkben.... esetleg lefejelni valakit... ha nem lesz biztonsági őr. A vizitdíjat pár szerencsétlen helyett befizettem, a családom elől eltitkolva, boldog voltam, amikor megszűnt.
2009. aug. 28. 07:18

Naponta hallom ezt a kinyilatkoztatást, hogy "én egész életemben fizettem a TB-t".

Jó szöveg és valamilyen szinten igaz is.

Csak arról feledkezik meg mindenki, hogy ez nem takarékkönyv, ahova benyalom a takarékbélyeget és az enyém.

Ez a "közösbe" megy, és nekem hiába nincs szükségem orvosi ellátásra, mások gyógyítását is ebből finanszírozzák.

Azét is, aki az életben egy kapavágást nem tett, nem fiztette a járulékot.

Hogy mi mennyibe kerül, majd akkor derül ki, (amit már 1X próbaképpen tájékoztatási jelleggel kipróbáltak)hogy kézbe adják a páciensnek az elszámoló számlát.


De igazán akkor lesz itt felháborodás, ha bevezetik a több biztosítós rendszert.

Akkor aztán az utolsó fertőtlenítős párnácska is elszámolásra kerül úgy, mint napjainkban a külföldi állampolgárok esetében.


Na majd akkor kiderül, mire elég az, amit befizettünk!!

181. 00346cf747 (válaszként erre: 180. - A0c1361e44)
2009. aug. 28. 06:46

"Hát nem értelek teljesen, de nem baj (kedves fegu?)."

Többen vannak, akik igen. Egy eü-s átlagon felüli megfigyelő.

Az "ingyen kapás" elméletében van némi ráció. Különösen annak tükrében, hogy míg nálunk az éves orvos-beteg találkozók összes száma sokszorosa azon országokénál, ahol tényleges fizetős biztosítási rendszer van. Ott valahogy jobban meggondolják, hogy érdemes-e elmenni, ha viszket valamijük. Mondjuk a biztosítási alapcsomagban nem lenne benne a torokfájás, nátha, rovarcsípés, derékfájás, köhécselés, vagy a sokadik kontroll. Számunkra dúsgazdagnak tekintett országok egészségügye kerül bajba napjainkban, mert nem finanszírozható. A volumenkorlát (várólista) csak egy eleme, igazi megszorítások még nem történtek. Mindenki nyelni fog, max. a saját szakterületén, munkakörében később kerül erre sor.

Nehogy sajnáld az eü-st, pedagógust, köztisztviselőt.

Inkább legyen tíz irigy, mint egy szánakozó! :)

180. a0c1361e44 (válaszként erre: 179. - 00346cf747)
2009. aug. 27. 23:28

Hát nem értelek teljesen, de nem baj (kedves fegu?).

Én csak azért írtam ezt, mert valaki azt írta, hogy ingyen kapjuk, meg nem fizetünk annyit, stb.

De én úgy érzem, hogy kifizetem azt, amit kapok. Nem akkor, amikor orvoshoz megyek, hanem havonta.

Nem vagyok kötekedős típus, de érdekes, hogy sajnáljuk az eüsöket, pedagógusokat, a köztisztviselőket, és eszünkbe nem jut a többieket sajnálni. Érdekes ők nem is panaszkodnak.

Pedig mit lenyelnek ők is.

179. 00346cf747 (válaszként erre: 177. - A0c1361e44)
2009. aug. 27. 22:40
Hát persze, még két mondat, és oda jutunk, hogy az eü-s nem végez termelő munkát, azaz eltartott réteg, mások adójából, hiszen ezt sugallod. Az ne zavarjon, hogy a legértékesebb termelőt, a dolgozó embert "javítja" meg, kedves fegu :)
178. 00346cf747 (válaszként erre: 156. - Pista55)
2009. aug. 27. 22:34

Nem erről van szó, ezt te is tudod.

Örülök neki, hogy végre visszakanyarodott a beszélgetés a kiírt témához, abban igazat adok, hogy nem tehetsz róla, mivé fajult.

177. a0c1361e44 (válaszként erre: 142. - 707655fba1)
2009. aug. 27. 21:08

Én elég bátor vagyok:)

Volt, hogy visszakértem orvostól a papírjaimat és mondtam neki, hogy elmegyek egy orvoshoz:)

A kórházban pedig, amikor a nővérke azt mondta, hogy nekem nem jut tej, akkor mondtam neki, hogy szerintem belefér az általam befizetett hozzájárulásba+a tőlem levont kórházi ellátás összegébe a 2 dl tej.

Megsértődtek. De nem érdekel.


Igen örülünk, hogy van biztosításunk. És lehet, hogy úgy gondolja valaki, hogy az semmi, amit levonnak sok embertől, de tőlem pl. annyit vonnak havonta, mint mástól egész évben. Mivel amióta dolgozok csak szültem, és eltölttöm ezen kívül még 10 napot kórházba, szerintem belefér az általam befizetett összegbe mert ha a 24 év alatti befizetett összegett figyelembe veszük, akkor még másnak is maradt belőle....Tehát még mindig én adtam az eü-nek....Mert ugye nem csak az ellátásunkat fedezik ebből, hanem a bérekre is megy belőle, ugye?

176. 31bc25d879 (válaszként erre: 171. - Globus)
2009. aug. 27. 20:50
én nem szolidárok pillanatnyilag senkivel és semmivel....elegem van a melegből:-)
2009. aug. 27. 20:45

1.Mertcsakazért---->> ez a megfellebezhetetlen női igazság:-))

2. Te egy szakképzett, okos, tanult, inteligens, empatikus, másokon segiteni akaró és tudó szakdolgozó vagy. Hát tessék is úgy viselkedni!!! És nem nyavalyogni. Olyan tudást szereztél meg amit tőled nem vehet el senki és hasznosíthatod, képezd magad! És ne dőlj be a pistáknak és marisoknak és másoknak sem. Te a munkahelyeden rendet és fegyelmet tartasz...gyógyítasz, ápolsz, segítesz... aki ezért neked szemrehány... hm...azt majd priviben:-)

Van neked főnővéred, főorvosod? - tessék kicsit elbeszélgetni velük!

üdv:-)

174. 707655fba1 (válaszként erre: 172. - 31bc25d879)
2009. aug. 27. 20:39
Mit nem?? :))
173. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 171. - Globus)
2009. aug. 27. 20:38

akinek nincs jegye,bérlete,biztos nem szereti az ellenört sem,gondolom:))

én max dkv val járok azzal is ritkán,maradok a snassz volánbusznál:)

172. 31bc25d879 (válaszként erre: 170. - 707655fba1)
2009. aug. 27. 20:38
NEM!!!!!
171. globus (válaszként erre: 169. - 9ea67a7a1c)
2009. aug. 27. 20:36
de csak a krémje nem szimpi, a proletár dolgozókkal azért szolidarit a nép, nem?
170. 707655fba1 (válaszként erre: 165. - 31bc25d879)
2009. aug. 27. 20:34

Persze, nem teljesen így van, de mégis így van!


Határozottan és céltudatosan fellépni?

Akkor jönnek csak teljes mellbedobással a Pisták, a Julcsák, a Mariskák..!!!


Nem mi vagyunk így is a társadalom legalja???

Dehogynem!

Lásd csupán ezt a fórumot!

169. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 168. - 31bc25d879)
2009. aug. 27. 20:27
a bkv sok sem szimpik senkinek mostanában akkor az eüvel még nyerőbb vagy:))
168. 31bc25d879 (válaszként erre: 163. - Globus)
2009. aug. 27. 20:27
csak játszásíból írtam.... no meg kínomban:-)
167. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 162. - 9ea67a7a1c)
2009. aug. 27. 20:26
Másrészt volt amikor egy néni borzasztóan nézett ki,ült de sápadt,fogdosta furcsán a lábát és úgy általában olyan érdekesen nézett ki....mondtam menjen be nyugodtan előttem,akkor is gyerekekkel voltam....mikor bement elkezdtek többen motyogni rám minek engedtem be....ki sem jött azonnal a mentőt hívták hozzá trombózisos volt.....szóval fene tudja lehet szidni az eüt (szoktam én is persze:)) de néha magunkba nézhetnénk
166. globus (válaszként erre: 164. - 707655fba1)
2009. aug. 27. 20:25
Jahh, hirtelen nem tudtam, hová is tegyem, visszafelé olvasok :) Vili!
165. 31bc25d879 (válaszként erre: 160. - 707655fba1)
2009. aug. 27. 20:25

Emőci, azért ez nem teljesen így van... én pl. ha kihozzák belőlem a hat elemit és a beteg nem együttműködő, agresszív és kezelhetetlen, volt már, hogy azt mondtam :nem kötelező nálunk meggyógyulni, vannak szabályok, van házirend, amit aláírt amikor felvettük. Ha nem tartja be, ajánlunk másik intézményt.

Azt soha ne enged meg, hogy bárki beléd törölje...ez ellen ha valóban így érzed, határozottan és céltudatossan lépj fel!

164. 707655fba1 (válaszként erre: 163. - Globus)
2009. aug. 27. 20:23
Szerintem úgy, hogy nem eü dolgozó. :))
163. globus (válaszként erre: 157. - 31bc25d879)
2009. aug. 27. 20:22
Szia, hogy érted ezt? :)
2009. aug. 27. 20:18
csak beleszólok anélkül hogy bárkit védenék vagy sem....nekem legtöbbször nem az eü dolgozó miatt kellett órákat várnom hanem a betegtársak miatt...mikor bejutottam végre bent megkérdezték miért nem mentem,kopogtam be soron kivül egy vagy ép két kisgyerekkel....mertem volna megtenni biztosan meglincselnek odakint:)
161. globus (válaszként erre: 159. - Globus)
2009. aug. 27. 20:18
Sok mindenben igazat adok az előttem szólóknak.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook