Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Várakozás az orvosi rendelőben és kik azok akik soron kívüliek fórum

Várakozás az orvosi rendelőben és kik azok akik soron kívüliek (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
220. pista55
2009. aug. 31. 19:19

Ma elmentem magánfogorvoshoz.

Nem hiszitek el mi történt.

A kaputól egyenesen a fogorvosi székig kísértek.

Kedvesek voltak.

Úy éreztem, hogy egyenrangú vagyok másokkal.

Tényleg legyen fizetős az egésségügy de csak akkor ha ott is így bánnak a beteggel.

219. 31bc25d879 (válaszként erre: 218. - Pista55)
2009. aug. 30. 07:11

Pista... Te a világfájdalmát hordod a válladon...egy jó tanács: Ne tedd!! Beteg ez az ország. Te sérülsz és leszel frusztrált ha ilyen szinten "felhúzod magad".

Azt írod, hogy azzal vállalsz szolidarítást aki nem fizetett tb-t...oké... de meddig??!! - és közben hülyézed a rendszert beleétve a tárgyi és személyi állományt. Nem gondolod, hogy ha mindenki kellőképpen fizetne akkor kicsit olajozottabban és gördülékenyebben menne a szekér?

Ha megbántottalak bocs, nem volt szándékos és szeretném még olvasni az írásaidat:-)

218. pista55 (válaszként erre: 217. - 707655fba1)
2009. aug. 29. 22:47
Igazad van. Sok ilyen vállalkozó lehet.Azonkívül nem a dolgozó akaratából sokan vannak akik 4 órában vannak bejelentve a többit meg zsebből kapják. Mindenki tudja és van is rá apparátus akinek az lenne a kötelessége, hogy ezeket a szabálytalanságokat kivizsgálja de valami miatt nem teszik. Nem lenne tul bonyolult de még nem hallottam olyat, hogy emiatt vizsgálódtak volna vagy valakit is megbüntettek érte. Sokkal egyszerűbb ha kimennek egy építkezésre és ott biztos lehet szabálytalanságot találni rövid idő alatt és százezres büntetéseket kiszabni, ami a tb.-t nem gazdagítja. Egyébként az építkezéseknél van a legtöbb ilyen csalás. Ott 8 órában vannak bejelentve az emberek és 12-őt dolgoznak. A munkavédelmi felügyelők ezt nem vizsgálják mert mennyivel egyszerűbb azt megállapítani, hogy a szerencsétlen dolgozón 35 fokos melegben nem volt sisak. Akkor hol van a hiba?
2009. aug. 29. 21:56

Kedves Pista!

Nem gondolom, hogy hülye vagy pszichiátriai eset lennél, pusztán nem érted miről van szó!


"eddig nem úgy volt, hogy mindenki a jövedelme alapján fizette a hozzájárulást?"

Így kellene lennie, de van aki többet keres, mint amennyiből járulékot fizet, mert minimálbérre (vagy sehogy) van bejelentve.

216. pista55 (válaszként erre: 215. - 707655fba1)
2009. aug. 29. 21:38

Most tényleg nagyon hülyének érzem magam.

Ti az eü-ben dolgoztok. Nem tudnátok valami gyógymódot, hogy értelmesebb legyek?

Csak nem pszihiátriai eset vagyok?

215. 707655fba1 (válaszként erre: 214. - Pista55)
2009. aug. 29. 20:28

Ne haragudj, nem engem szólítottál meg, de engedd meg, hogy reagáljak írásodra!


Nem tett nevetségessé senki.


Viszont ez az írásod azt bizonyítja, hogy nem is értetted azt a hozzászólást, amire reagáltál.

Vagy nem akartad érteni.

214. pista55 (válaszként erre: 213. - 31bc25d879)
2009. aug. 29. 20:22

Azt írod kiakadsz a hozzászólásaimtól.

Majd legközelebb mikor a bal felső sarokban meglátod a pista nevet már görgess is tovább.

Egyébként a mostani hozzászólásodban sokmindenben egyetértek. Azt hiszem mi nem is ugyanarról beszélünk, bár tudom, hogy velem már nem vitatkozol. Gondolom azért mert nem tartasz rá érdemesnek.

Azért mégis megkérdezném: eddig nem úgy volt,hogy mindenki a jövedelme alapján fizette a hozzájárulást?

Kellene mégegy apparátus szerinted amit szintén a mi adóforintjainkból fedeznének. Növelni a bürokráciát a korrupciót egy rakás pénzböl.

Eddig is volt vagyonosodási vizsgálat is meg sokminden, de ez sem ért célt. Ha fizetős lenne az eü. akkor is ezek a csalók járnának jól.

Erre már megvan az apparátus csak nem elég hatékony.

Kíváncsi vagy kivel szolidárok én.

Hát azokkal a szegény, beteg emberekkel akik ugyan nem fizettek járulékot de az én befizetésemből azért mégis elmehettek az orvoshoz és nem mondtam, hogy ők miért kapnak ellátást mikor nem is fizettek.

ui.

Tudom, hogy írhatok én már bármit benned és néhány társadban ellenszenvet vált ki.

Ehhez a fórumhoz elég sok hozzászólás érkezett de nagyon kevés hozzászólótól.

Itt néhányan csak azon voltatok, hogy minél nevetségesebbé tegyetek.

Lehet, hogy sikerült nem foglalkozom vele.

213. 31bc25d879 (válaszként erre: 210. - Pista55)
2009. aug. 29. 06:42

Pista, egyszerűen kiakadok a hozzászólásaidtól. Ki mondta, hogy silány ember és aki szegény... ne adj a számba olyat amit nem mondtam...gondolkozz már az Isten áldjon meg!!! - Nem érted???? 2 millió magyar tart el 8 milliót... már ha a TB-t és a járulékokat nézzük, sorba látom, hogy nincs érvényes Taj száma, de érdekesmód ezeknek van a legnagyobb szájuk, ezeknek áll "adjálra" a kezük. Közös teherviselés!!!- ez a megoldás, mindeki tegyen be a közösbe. Mindenki jövedelme szerint. Az aki többet keres, többet ...Az aki létminimumra fizet de milliókat keres (nem egy van szép hazánkban, de nem is kettő) az a te és én adóforintunkból gyógyul, jár gyógyfürdőbe, masszázsra, ahová te el sem jutsz, mert nem tudod megfizetni. Érted???

De veled nem vitatkozom.

Szolidarítás??? - én azt csinálom nap mint nap, de azért hülye nem vagyok! Hidd el, hogy hatalmas empátiával rendelkezem. Te mivel és kivel szolidarítasz? Kíváncsi lennék rá.

Egyébként meg volt az "átkosban" elég széles terjedelmű szociális háló -(persze most is van HálaIstennek, de nem az megy segítségért aki valóban rászorult mert az szégyenli)

Kicsit gondolkozz!!!

A vállalkozókról nem tudok nyilatkozni, biztos van ilyen is olyan is. Van olyan ismerősöm, aki hülyére keresi magát, persze nem fizet be semmit, minden évben többször külföldi nyaralás, gyönyörű ház, új kocsi, szóval rázzák a rongyot, de ha véletlenül eltüsszenti magát, hát akkor neki azonnal és rögtön és pirosszőnyeg és hülye az orvos, szar a rendszer, de tuti, hogy Te!!! többet fizettél be TB-be mint ő. És persze van olyan is, hogy tömi a lyukakat és a perifériára szorult, ma-holnap elveszti a házát!

ÉN, azt gondolom, hogy erre kéne egy aparát, egy kontroláló egység, aki a befizetéseket számontartja és ha nagy diszkrepanciát lát feleősségre vonja az illetőt.

Kérlek ha nem muszáj, ne reagáld le, vagy kicsit gondolkozz el előtte és nézz utána a statisztikáknak!:-)


ui: és akkor a romám és egyéb állampolgárok, meg a hazatelepült kisnyugdíjas....nem ide fizetett 40 évig, hanem mondjuk Svájcba...mit gondolsz őt miből látják el???!!! (a te pénzedből, csak, hogy tudd!!!)

2009. aug. 28. 21:55

Igen valóban sokan nem jogosultak: a haza települt nyugdíjas, a külföldön dolgozó....

A vállalkozókat kicsit megvédeném, mivel nálunk sajnos a legtöbben kényszervállalkozók, így ők szinte nem is keresnek, csak halmozzák az adóságukat.

Tényleg nem lehet eldönteni, hogy ki a rászoruló.

211. 00346cf747 (válaszként erre: 210. - Pista55)
2009. aug. 28. 21:44
De ki legyen a mindenható, aki eldöntheti, hogy melyik ember rászoruló? Az biztosan nem, aki Németországban dolgozik, ott autóbaleset éri, hazajön, és érvénytelen jogviszony alapján itt óhajtja a rehabilitációt. Vagy az a nyugdíjas, aki Amerikából telepedik haza 40 év távollét után, szívműtétet csináltatni. Azok a vállalkozók, akik évszám kitalálnak valamit, hogy táppénzen ne kelljen járulékot fizetni. A biztosítatlanok TB-támogatásra kiváltott receptjei, mire fel? Mint dolgozó, kénytelen vagyok szolidáris lenni, de mint ember, felettébb idegesítő, hogy azért jut rendes embereknek silány ellátás, mert túl sok a here, és retorzió nincs.
210. pista55 (válaszként erre: 204. - 31bc25d879)
2009. aug. 28. 21:17

Nem egészen értelek.

Egyrészt azt szeretnéd ha legfőbb érték az ember lenne. Másrészt meg legyen fizetős az egésségügy.

Akkor ezek szerint akinek van pénze csak az számít embernek.Szolidaritásról még nem hallottál?

Már ma is hány ember hal meg azért mert nincs pénze. Ha teljes mértékben fizetős lenne, egy rétegnek aki rosszkor rossz helyre született esélye sem lenne a gyógyulásra. A demográfiai mutató szerintem meg egy baromság mikor sokszázezer ember munka nélkül van és nem mind tehet róla. Vagy azok a társadalom söpredékei akikre semmi szükség?

2009. aug. 28. 16:20
Igyvan...beteg sajna az egész ország, lassú és nagyon hosszú folyamat lesz a felépülés.
208. syria
2009. aug. 28. 16:18

Nem olvastam végig a topicot, így lehet, hogy a hozzászólásommal ki fogok lógni a sorból.

Hál’ Istennek az egy kezemen meg nem számolható, gyógyíthatatlan betegségeimen kívül nem vagyok beteg. Ha az állapotom miatt mégis háziorvoshoz kényszerülök, bizony előre kérek időpontot, így nem órákat, csak negyedórákat kell várakoznom különböző csúszások miatt.

Egyébként meg az egészségügyben nagyon nagy a baj. Pontosan akkora, mint az egész országban bárhol.

Erről a naplóm 312. bejegyzésében meg is emlékezek. Azt hiszem, nem is kell több kommentár.

207. 31bc25d879 (válaszként erre: 205. - Tenkne_helga)
2009. aug. 28. 15:22
Az első pozitiv hozzászólás, örülök:-) Neked is legyen szép napod.
206. milka74 (válaszként erre: 205. - Tenkne_helga)
2009. aug. 28. 15:19
Azt a mindenit!Teljesen igazat adok!
205. tenkne_helga (válaszként erre: 204. - 31bc25d879)
2009. aug. 28. 15:16
Az,hogy ki mikor lesz beteg fiatalon,vagy idősebb korban nem múlik mindig az emberen.A mai világban,amikor minden élelmiszer "mérgező" lassan,nem tudjuk mit eszünk,mit iszünk,sajnos fiatalon is megbetegedhetünk.Ha egészségesebb ételeket forgalmaznának kevesebb tartósítóval,színezékekkel talán kevesebb beteg ember lenne ebből kifolyólag,vagy mi emberek egymás iránt több tisztelettel,segítséggel,emberséggel fordulnánk egymáshoz így kevesebb stressz ezáltal kevesebb betegséggel "ismerkedhetnénk"meg.Sajnos ami a "nagy"pénzeket,pénzosztást illeti,abba mi nemtudunk beleszólni,nemtudunk mit tenni ellene,állam bácsi a gazdálkodó,de sajnos nem fontossági sorrendbe rakja az biztos.Mindig azt hallani,hogy e.ü. nincs pénz és pipa.Ennyi!Megoldva!Egyébként arra értettem,hogy nem lehet összehasonlítani a kereskedelemmel vagy akár a postát az e.ü-et,mert az e.ü-ben életekért felelnek,ha rossz napjuk van akkor sem hibázhatnak legfeljebb nem mosolyognak,mert akkora stresszben vannak egésznap,ha egy pénztáros hibázik legfeljebb kifizeti a sajátjából nem dől össze a világ,de ha egy ember az e.ü. hibájából meghalna ő nem úszná meg ejnye-bejnyével.Szóval tényleg nehéz ügy a e.ü. ügy,dolgozóként és betegként egyaránt!Különben meg le a kalappal a többség elött(e.ü.dolgozók),hogy gyógyítanak,életeket mentenek és saját magam nevében köszönöm szépen nekik,hogy akárhányszor segítségre szorultam mellettem voltak és mindent megtettek,hogy meggyógyuljak!További szép napot mindenkinek!
204. 31bc25d879 (válaszként erre: 194. - Tenkne_helga)
2009. aug. 28. 14:01

Én sem gondolom, hogy 2 szülés és törlesztette. (enyhe költői túlzás volt)

Azt viszont gondolom, hogy amikor fiatalon fizetjük a Tb-t, nyilván nem használunk el annyit amennyit befizetünk mert egészségesek vagyunk. (habár ez a mai világban nem olyan biztos, hiszen egyre több fiatal, sőt! gyerek beteg és most nem a náthára és a kiütésre gondolok). A mi havonta levont pénzünkből fizetik a mostani eüt, úgy mint a nyugdíjat. Majd amikor mi leszünk betegek, nyugdíjasok, akkor a mi gyerekeink fogják megtermelni remélhetőleg, ha még egyáltalán lesz nyugdíj rendszer és a demográfiai mutató nem lavina szerűen gurul lefelé még ennél is jobban.

Ez merő politika és persze, hogy rossz a rendszer, senki nem modta, hogy jó, ezzel nem mondtál újat, mindenki tudja.

Egyébként meg miért ne lehetne a postával és a kereskedelemmel összehasonlítani??!! Itt is ott is EMBEREK dolgoznak, tele problémákkal és megoldandó feladatokkal. Mindegyiknek van családja, anyja, apja, gyereke, felesége, férje, szomszédja, hitele, autója, lakása, rezsije... tehát nekik is meg kell küzdeni a mindennapokért.

A kérdésedre nem tudom a választ, hogy miért utolsó dolga az államnak, hogy rendbe tegye az egészségügyet. De azt tudom hogy az a filozófia, hogy " a legfőbb érték az ember" - mára jelentőségét vesztette (sajnos).

2009. aug. 28. 12:32

No... látom 1-2 emberben felvittem az adrenalin szintet, nem baj az.. ez egy vitafórum, a vélemény nyilvánításhoz mindenkinek joga van... szabadország, demokrácia:-)

A "-soha nem fizetett tb-t"- re kitérnék: Hát ez egy sarkalatos pont, itt van a kutya elásva, csak egyik kormány sem MER hozzányúlni. Tudjátok, annyi sok embernek van ebben az országban hulibli semmire nem való munkája, az olyan mondvacsinált állásokra gondolok . Az én véleményem az, hogy na arra kéne egy komoly aparát, aki ezt figyelemmel kíséri, hogy aki nem fizeti be a kötelező járulékokat, tb, adó, stb, a másik, aki milliomos és a létminimum után fizet. Abszolute nincs közös teherviselés. Aki a közszférában dolgozik attól levonják, aki meg tud "okoskodni", az szarik befizetni. Hát ezért van ez így...de az is beteg lesz, annak is lesz "költséges" műtétje, beavatkozása, kezelése. Kék irisz... ott a pénzünk, a miénk, aki befizeti, te fizeted őket, a te adóforintjaidból megy a tűzijáték is meg minden (meg persze a többiektől). Ezért lenne igazságosabb talán a fizetős vagy a több biztosítós rendszer. Nem tudom, nem vagyok sem gazdasági, sem pénzügyi szakember. Az ember annyi villanyt, telefont, gázt, vizet fizet amennyit használ. Ebben nem lehet??? Én is befizetem a járulékokat és nem keveset. Aztán lehet, hogy mire odajutok nekem semmi nem lesz, mert úgy borul össze az egész mint annak a rendje. 15 éve feküdtem egy Bpi kórházban, már akkor be kellett vinnem a gyógyszert magammal!!!!!! Tehát az emberi gyengeségek és a rendszer "betegsége", hiányossága mellett POLITIKAI kérdés is az egész.

Van egy olyan rémálmom, hogy ezeket az időket vissza fogjuk sírni, ám, ne legyen igazam!

202. a0c1361e44 (válaszként erre: 201. - 707655fba1)
2009. aug. 28. 12:08
És még a nyugdíjpénztárak is jól járnak...
201. 707655fba1 (válaszként erre: 194. - Tenkne_helga)
2009. aug. 28. 12:04

Teljes mértékben igazad van.


Én már rég sejtem, hogy mire megy ki a "játék".

Ezt úgy hívják:természetes szelektálódás.

Ha van pénzed, akkor meggyógyulsz/vagy nem, ha nincs, akkor jöhet a temetkezési vállalkozó, és már a Te gyógyításodra nem kell fizetni.


Szomorú, de ez van!

200. kattyus (válaszként erre: 192. - 31bc25d879)
2009. aug. 28. 12:02
Ezzel tudod csak az a baj, hogy aki soha nem fizetett TB-t az is szül, és annak sem kell plusz pénzt fizetni.
199. a0c1361e44 (válaszként erre: 198. - 00346cf747)
2009. aug. 28. 11:58

Igen, emlékszem rá!

Egyébként engem az is érdekelne, hogy pl. az Egri kórházat miért volt olyan fontos átadni a HP-nak.

Most ott is aztán lettek ettől nagy bajok. És igen, igazatok van, hogy ilyen légkörben nem jó dolgozni!!!!

De mindig arra kell gondolni, hogy minden munkahelyen vannak dolgok, amiért esetleg nem jó dolgozni, de meg kell próbálni akkor is a maximumot kihozni magunkból, és nem vétlen embereket bántani.


Tisztában vagyok vele, hogy én is megtettem.

Tudom, hogy nem Ti voltatok, akik nem úgy végezték a munkájukat, ahogy elvárnám, de kéznél voltatok:)

198. 00346cf747 (válaszként erre: 194. - Tenkne_helga)
2009. aug. 28. 11:38

Nem tudom, van-e itt valaki, aki emlékszik néhány évtizedre visszamenőleg, amikor szellőztették a sajtóban, hogy az akkori TB-nek annyi pénze van, hogy profilon kívüli befektetésre van lehetőség.

Mára minden elfogyott, csak a mai aktív befizetések maradtak. A mostani járulékot fizetők száma pedig töredéke a nem fizetőknek. Az államháztartás átcsoportosítgat, végül nem marad semmi, csak a K. Nagy Baj.

Kik a felelősök??

197. milka74 (válaszként erre: 192. - 31bc25d879)
2009. aug. 28. 11:36
Abban igazad van,hogy meg kéne becsülni egymás munkáját!!!Minden munka és munkás értékes,bárhol és bármit is dolgozik!!!
196. 00346cf747 (válaszként erre: 194. - Tenkne_helga)
2009. aug. 28. 11:34

Nagyon jól látod a dolgokat, többször észrevettem.

Az eü. finanszírozási, működtetési rendszere régesrég átalakításra szorul, de igazán egyik kormány sem mer hozzányúlni. Alighanem örökre eláshatná magát, olyan népszerűtlen lenne...

Pedig ha rendbe raknák, lehetnének elégedett emberek mindkét oldalon, a mostani állapot senkinek sem jó.

195. milka74 (válaszként erre: 194. - Tenkne_helga)
2009. aug. 28. 11:30
Szívemből szóltál!Teljesen igaz!
194. tenkne_helga (válaszként erre: 192. - 31bc25d879)
2009. aug. 28. 11:28
Várakozási idő,ez van?Azért ne hasonlítsd össze a postával,kereskedelemmel,mert ott is sorba kell állni!Akkor is rendszerrel is van hiba,mert a munkáltatótól és a munkavállalótól is vonnak havonta e.ü.-t és nehogy azt mondd,ha valaki 2* szült az kb. 20 év alatt törlesztette azt az összeget!?Nem,az emberek tisztában vannak az árakkal(tapasztalják),csak nem értik,hogy évekig fizetnek TB-t és ha betegek lesznek,miért kapják azt amit!?Miért kell akkor megmozgatni fél M.O.-got,ha nagyon betegek lesznek,vagy ne adj isten a gyermekük és a gyógyításukra nincs pénzük,mert súlyos milliókba kerülne és csak a jólelkű emberek segítségére számíthatnak!Nem azon kell mérgelődni,hogy emberek nem értitek,hogy semmire sem elég amit ti éveken keresztül fizettek?Miért van az,hogy az államnak majdnem a legutolsó dolga,hogy rendbe tegye az e.ü.rendszert?Mindenre van,de az emberek egészsége a legkevésbé fontos!
193. a0c1361e44 (válaszként erre: 192. - 31bc25d879)
2009. aug. 28. 11:10

Én írtam, hogy csak szültem, és egyszer kb. 10 napot töltöttem kórházba.

1x szültem, igaz akkor is több napot töltöttem bent, mint mások szoktak.


Nem rég írtam egy hozzászólást, azt hiszem eleget tettem az elnézést kérésnek:)


Tehát, hátra dőlhetek. Mert mindig van tb. befizetésem, és sok, mint írtam:) Belefért. Megszoktam fordítani a papírt, látom mennyibe kerülnének a vizsgálatok. Az említett 2 kórházas esetre az 1 év alatt befizetett TB-m elég volt.

És, ami szintén nem a dolgozok hibája: a kórházi ellátás alatt kevesebb a táppénz, mert az ellátást is meg kell fizetni. A táppénzem csak a fizum 60% volt akkor, ez az én esetemben több, mint napi 5 eFt-ot jelent, tehát a kórházi ellátásomba ennyivel beszálltam. Ezért kaptam naponta 2 szelet felismerhetetlen szalámit, 2 db zsemlét, 2 dl levesnek szólított löttyöt, amiben 2 db répa kocak, 3 db tészta volt, és másodikként felismerhetetlen főzeléket, feltét nélkül, és kenyér nélkül, majd vacsira 1 zsemlét és 1 db koca sajtot, ja és reggel 2 dl teát, vagy tejet ha jutott. És melegben voltam, és tusolhattam, és ha szükségem volt segítségre, akkor a látogatóimtól azt is megkaptam.... Tehát napi 5000,-Ft-ba szerintem beleférnet.

A vizítdíjra is volt pénzem, és a macskámnak is veszek wiskas kaját, és cigit. És nem ezért kezeltek....

Részemről a téma lezárva.

2009. aug. 28. 10:45

Az a baj, hogy az emberek nincsenek tisztában az árakkal. Mi a tökért gondolja valaki azt, hogy mert 10- 20 éven keresztül fizetett TB-t ( na ettől a mondattól én is berezonálok) azzal ő hátradőlhet. Ő megtette, amit megkövetelt a haza. Itt írta valaki, -nem is akarok utánanézni, mert nem akarom megbántani és messze nem akarok személyeskedni, és az is lehet, hogy félreolvastam - hogy huszon éve fizeti a tb-t és azóta csak szült. Hát könyörgöm!!! ha csak 2 x szült, annak a kórházi, rendelői és egyébb költségei elvitték a befizett összegét. Miről beszélünk gyerekek???!!! Ugyan már!!

Az aki elmegy egy kórházi kezelésre vagy szakrendelőbe nézze már meg az elszámolási listáját!!! Fordítsa meg azt a kúúrva papírt:-)

És ez a vizitdíjra nem volt pénze... de cigire, alkoholra (amitől majd egyszer beteg lesz) , a kutyájának csepikajára, játékgépre, stb. van...

A várakozási idő... ez van...az auschannál, a postánál nem álltok sorba??

És mijaaazhogy, hogy aki ezt a szakmát választotta...?? - ez egy demagóg, primitív gondolkodás és megnyilvánulás. Lehet, hogy nem két éve választotta, és mondjuk 20 évvel ezeleőtt azért egy cseppet más lehetett a szitu, nem??

Túl azon mit vártok?? Mindenki szidja őket, még jó, hogy a normálisabbja, vagy épp gyenge pszichével bíró elmenekül mást csinál vagy kihúz külföldre 10x ennyi pénzért. És akkor marad a "bunkója" . Meg kéne becsülni egymás munkáját. Ennyi így hirtelen felindulásból:-)

2009. aug. 28. 09:48
Egyszer a belgyógyászati rendelésen a 3-as számot húztam, reggel 7 órakor. Délután fél ötkor került rám a sor. Vajon a 15-ös ott is aludt?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook