Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Van valakinek tapasztalata könnyűszerkezetes házzal kapcsolatban? fórum

Van valakinek tapasztalata könnyűszerkezetes házzal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
48. kinni
2009. márc. 30. 10:12

Nagyon sok érvet és ellenérvet lehet hallani a könnyűszerkezetes házakkal kapcsolatban. Külföldön ez a fajta építés sokkal elterjedtebb mint Magyarországon. Szerencsére most már csak olyan cég építhet ilyet akinek ÉMI engedélye van, ez egyféle minőség ellenőrző vizsga és meg kell felelni az európai követelményeknek.

Mi most kezdjük az építkezést és a könnyűszerkezet mellett döntöttünk kivitelezés gyorsasága és az ára miatt is, és energia tanúsítvány szerint a ház A+ lesz, ami vetekszik a passzív ház tulajdonságaival. A megfelelő minősítésű kész házak élettartama 75-100 év.

2009. márc. 30. 10:07
Nekünk a telek könnyűszerkezetes,és nagyon jól tartja a hőt.A szigetelésre kell odafigyelnetek.Bár a téglaházhoz képest elég zajos:(/Az emelet mozgókat hallani a földszinten./
2009. márc. 30. 09:50
Szerintem nem jobb a könnyűszerkezetes mint a tégla, én soha nem építenék ilyet. A fűtés ahogy látom nem olcsóbb, és nálunk nyáron nincs túl meleg, csak a tetőtérben, de csak mert egész nap süti a nap. Klímánk sincs, viszont redőny igen. Ha összeszámoljuk a fűtést meg a klíma díját, szerintem egyáltalán nem olcsóbb a fűtés- hűtés. Nálunk 8cm-es hungarocel van kívül, 30-as falakkal, ezt a telet(fűtés, melegvíz, főzés) 150 ezerből megúsztuk, (a következő számla is benne van), 160nm-en. Én elgondolkodnék mit építsek, mert ha átalakítjuk, nem dől (talán) össze. Az sem biztos ugye, hogy 30 évig minden ugyanott marad, pl. nehéz dolgok a falon.
45. kinni
2009. márc. 2. 09:05
Sziasztok? Van valaki aki a kecskeméti Ráckövi kft-vel vagy a készházépítő kft-vel építtetett?
44. monika1225 (válaszként erre: 43. - Denisz)
2008. nov. 7. 06:04
Szia! Köszi a válaszodat...Mondjuk időközben eldűlt , mindenképpen belekezdek, és Te most ebben erősítettél meg! Nekem jelenleg nagyon fontos tényező az alacsonyrezsi költség, és az alacsony költségvetés. Aki építi az padló fűtést és kandallót épít mindig a házaiba! Jövő karácsonykor már szeretnénk ott ünnepelni....
43. Denisz (válaszként erre: 42. - Monika1225)
2008. nov. 6. 21:28
Szia. A harmadik telet kezdjük faházban (mi igy neveztük el a könnyűszerkezetest). Ikerházat képzelj el, egy kb 110 és egy 80 négyzetméterest. A kisebb évi gázfogyasztása 1400, a nagyobbé 1700 köbméter (az ár ma 127 Ft/m2). Ebben fogyasztásban a melegviz és a fűtés is benne van (ami nem túl sok, nyári hónapokban 20-30 köbméter). Ha ma épiteném, a nappaliba FELTÉTLENÜL rakatnék kandallót, ugyanis hűvösebb napokon bőven elég lenne az is. Amikor épült, akkor még 100 ezer Ft volt a bruttó (áfás) négyzetméterár. Ha mondjuk van egy lakótelepi valamid, annak az eladásából plusz a szocpolból simán fel tudsz ma is épiteni egy sokkal nagyobb és sokkal jobb házat - persze ehhez kell még egy telek is. Érdemes körülnézni, tájékozódni, és csak olyannal épittess, akinek van múltja, és nem most kezdi.
2008. nov. 2. 16:01

Sziasztok!

Érdemes belevágni most könnyűszerkezetes ház építésébe? azt mondják ez a legmegfizethetőbb jelenleg és állitolag a fűtése is olcsobb mint más anyagból. Tényleg ennyire jól szigetel?

Tapasztaltokat várnék azoktól akik ilyenben laknak!


Köszike

41. skati70 (válaszként erre: 30. - Denisz)
2008. nov. 2. 12:42

Kedves Denisz!


Meg tudod adni, hogy kivel építtetted a házadat?

Valamint a falvastagság, esetleg hőátbocsátási tényező is érdekel (ha tudod)...

Nagyon köszönöm.


skati

40. Denisz (válaszként erre: 39. - Simplysteve)
2008. okt. 17. 08:24
Azt mondanám, hogy semmi az égvilágon. Akkor még nyilvánvalóan nem volt tökéletesitve a technológia, ám - épp ezért - valószinűleg mindent túlbiztositottak (ez a legjellemzőbb). Ha van padlástér (nem mindenütt csinálnak feljárót, pedig érdemes) célszerű körülnézni, van-e beázás (könnyen javitható, ha van is!) Bizonyos vidékeken a legnagyobb veszély az egér: megrágja a külső szigetelést, stb. Ami azt illeti, ellenük is lehet védekezni, nagyon eredményesen. Bent a festés lehet megkopott (mint minden házban), a vizvezetékkel pedig szintén annyi baj lehet, mint bármely más ingatlanban. Ha tetszik, jó helyen van és az ára is kedvező, nem kell tétovázni. Sőt, előnye még,hogy a belső átrendezés is elég egyszerűn, nem nagy költséggel kivitelezhető.
2008. okt. 12. 13:45

Sziasztok!

Mik a veszélyei egy 1991-ben épült könnyűszerkezets háznak, gondolom a technológia még fejletlenebb volt (de az ára nagyon szimpi).

38. a445f073a9 (válaszként erre: 37. - Denisz)
2008. okt. 9. 21:14
Nem is azért írtam, csak tájékoztatásul, hogy létezik. Én magam is jobban vonzódom a természetes anyagokhoz, és ha még olcsóbb is, hát az csak hal a tortán.:D
37. Denisz (válaszként erre: 36. - A445f073a9)
2008. okt. 9. 15:45
Körülnéztem a neten, találtam pár egészen szép fém házat - kulcsrakészen azonban 160e forintos a négyzetméterár, ez pedig másfélszerese a fa könnyűszerkezetnek. Aki ragaszkodik a fémhez, annak teljesen rendben van. Izlés - és pénztárca - dolga, én a fát jobban elfogadom, és amikor belevágtam, nagyon fontos szempont volt az ár is.
36. a445f073a9 (válaszként erre: 35. - Denisz)
2008. okt. 8. 19:26
Létezik fémszerkezetű is, többek közt a Lindab is gyárt. Tüzihorganyzott anyag, nem kell kezelni, tartós, nagy szilárdságú, stb. Semmivel nem rosszabb a hőszigetelése, mint a faszerkezetűé, azért, mert a teljes rétegrend megegyezik, kivéve a tartószerkezet anyagát. Ez pedig nem befolyásolja a hőátbocsátási tényezőt.
35. Denisz (válaszként erre: 31. - Drnéni)
2008. okt. 8. 16:43
Egy csomó acél fémszerkezet létezik, közös jellemzőjük, hogy 99,99 százalékban ipari célú alkalmazásra gyártják őket: raktár, szupermarket, gyárcsarnok a legjellemzőbb alkalmazási terület. A hagyományos építési módoknál - amilyen például a tégla - lényegesen drágább, hőszigetelése kimondottan rossz (óriási költséggel lehet kifűteni illetve, nyáron, lehűteni). Magyarországon, őszintén szólva, még csak nem is hallottam róla, hogy fémszerkezetű lakóépületet csinálnának - és ennek, gondolom, az az oka, amit leirtam.
34. Sena (válaszként erre: 33. - Denisz)
2008. okt. 8. 12:50

Igen, bocsánat, nem írtam le elég pontosan. Szóval fenyőgerendából van a váz, és ezt borítják be osb-vel és belül gipszkartonnal. Mi a gipszkarton alá még forgácslapot is rakattunk. Nálunk a nappali- konyha- étkező egy légtér, elég egy klíma ide. A férjem szerint a tetőtér is beépíthető, de erről azért még megkérdezünk egy statikust.

Ja és amit még nem említettünk: a vizesedés. Nálunk teljesen száraz a lakás, nem párás, nem penészes. A szomszédunknál viszont vannak gondok, ott nagyon eltolt valamit a kivitelező, alulról nem szigetelték rendesen a házat. Szóval aki nagyon gyors és gyanúsan olcsó, azzal ne építtessünk!

33. Denisz (válaszként erre: 32. - Sena)
2008. okt. 8. 07:22
A könnyűszerkezetes házat betonalapra építik. A vázát (ez maga a "könnyű szerkezet") fenyőgerendák alkotják. (Tehát n e m OSB lapból és gipszkartonból áll... az OSB-t kivülről használják borításra, a gipszkartont pedig belülről... ) Hasonlóak a házak Amerikában is, a nagy különbség, hogy a magyar szabvány (még??) kb két és félszer erősebb anyagok használatát teszi kötelezővé, tehát sokkal vastagabbak a gerendák, stb. Épp a kitűnő hőszigetelése az, ami miatt nyáron meleg - ezen csak kicsit segit az éjjeli átszellőztetés. A klima amúgy nem horribilis költség, sőt, egyetlen - mondjuk 3,5 KW - nagyobb darab szinte az egész lakást kihűti, és egy ilyen ára olyan 75e Ft, szereléssel együtt 100e. 10 millióhoz (ennyi mondjuk egy 80-100 m2 ház) viszonyítva bőven kibirható.
32. Sena
2008. okt. 7. 22:09
Sziasztok! Mi könnyűszerkezetes házban lakunk. Lehet hogy mostmár többféle is van, a miénk osb lapból és gipszkartonból áll, a kettő között kőzetgyapot a szigetelő anyag és kívülről hungarocelles pucolás van rajta. A fűtés olcsóbb mint téglaháznál, mert ugye a fa és a szigetelőanyag nem hül ki. Viszont nyáron ha felmelegszik, nagyon nehezen hül le, nekünk is kellett klíma. De szerintem ez a ház fekvésétől is függ, a miénk olyan helyen és olyan tájolásban van, hogy reggeltől estig besüt a nap. Azt nagyon meg kell nézni kivel építtet az ember, a mi kivitelezőnknek se volt sok tapasztalata, így akadtak problémák. És a fal "gyengesége" lehet még hátrány, lehetőleg előre ki kell számolni hová kerülnek a nehéz dolgok, (pl bojler, konyhaszekrény) mert oda külön beépítenek a falba egy tartógerendát, ami bírja a súlyt. Ránézésre nem látszik hogy miből van és 2003-2004-ben még olcsóbb volt mint a tégla, most már nem biztos hogy az.
2008. okt. 7. 21:16

kösz a választ. Építészati lapban olvastam a fémszerkezetes könnyűszerkezetsről, ezt inkább ajánlották, bár drágább.

Nagyon jónak tűnik ez a gázköltség, bár akkor ezek szerint hozzá kell adni a klíma beszerelést és fenntartást.

30. Denisz (válaszként erre: 29. - Drnéni)
2008. okt. 7. 19:17
A könnyűszerkezetes ház mindig faszerkezetes (legalábbis én fém szerkezetről ebben a kategóriában még nem hallottam). A gáz köbmétere az adott időszakban kb 100 ft volt, tehát 1400 m3 az 140.000 ft. Ez azonban a fűtésen kivül a melegvizet illetve a teljes főzést (gáztűzhely) is magába foglalja. Nyáron a fogyasztás kb 15-30 m3, a legmagasabb téli pedig 400 m2. Csak hogy legyen mihez hasonlitani: korábban egy - panelból készült - háromszintes sorházban, kb hasonló alapterülettel, padlófűtéssel évi 2500 köbméter gáz fogyott.
29. drnéni (válaszként erre: 27. - Denisz)
2008. okt. 6. 13:39
A tiétek fa vagy fém szerkezetes? És bocs a hülye kérdésért (nálunk távfűtés van), de forintban kb. mit jelent ez a gázfogysztás?
28. timcsa73 (válaszként erre: 27. - Denisz)
2008. okt. 6. 12:49

Szia Denisz

Privibe elküldöd,hogy ti melyik céggel csináltattátok?

27. Denisz
2008. okt. 6. 12:14
Másfél éve lakunk könnyűszerkezetes házban. Ikerház: 3 garázs, az egyik lakás 130 (5 szoba), a másik 90 m2 (3 szoba). A nagyobbik egy egész éves gázfogyasztása 1700, a kisebbé (ez az északi) 1400 köbméter. Hamar kész, kivülről - amikor be van vakolva - nem látszik, hogy könnyűszerkezetes. 30 éves garancia van rá. A hihetetlenül jó hőszigetelés miatt nyáron túlzottan meleg (nálunk ezért minden helyiségben van klima, de nem megy örökké, elég kiszivatni a meleget 20 perc alatt és kész). Lényegesen olcsóbb - kulcsrakészen volt 100e/m2 - mint bármilyen más technológia, és nagyon profin csinálták, a minőség is jó. Senki ne féljen tőle - viszont csak olyannak építtessen, aki már csinált vagy 50-100 ilyet.
26. VESZÉLY FILOZÓFUSA (válaszként erre: 24. - Macsusz77)
2008. okt. 4. 16:55
ok.
2008. szept. 28. 21:54
A könnyűszerkezetes ház hamarabb elkészül,de olyan jellegű hibái lehetnek,mint a haygományos anyagokból épülteknek.Ha minden előírás betartva épül a k.szerk ház,nincs vele gond.
2008. szept. 28. 20:33
Nem gerendaházak,hanem könnyűszerkezetesek!
2008. szept. 28. 13:33
szerintem nem mindegy, hogy gerenda, vagy OSB!!!!!!!
2008. szept. 28. 12:53

Mi is gondolkodunk melyiket válasszuk.Mindenki azt mondja az ismerőseim közül,akik ilyenben laknak,hogy jó,és olcsóbb,gyorsabb,mint a tégla.Az élettartalmáról meg annyit,hogy Svédországban csak könnyűszerkezetesek vannak/testvéremék ott élnek/,pedig ott az jobban ki vannak téve az időjárásnak.

Még mi sem döntöttünk,úgyhogy kiváncsian olvasom,a hátrányait.

21. Kedveske (válaszként erre: 20. - Drnéni)
2008. szept. 15. 22:38
...mert árban ugyan ott van, és a tégla az tégla, nem fog beszakadni, ha egy polcot teszel a falra...
20. drnéni (válaszként erre: 16. - Kedveske)
2008. szept. 2. 14:02
És miért lesz téglaházatok?
19. drnéni (válaszként erre: 18. - Sirga)
2008. szept. 2. 14:01
Magyarországon még fiatalok, de pl. az Egyesült Államokban a házak nagy százaléka régóta ilyen technikával épül, és nem hiszem, hogy ott igénytelenebbek lennének az emberek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook