Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van rosszakaród a környezetedben? fórum

Van rosszakaród a környezetedben? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
60. 9bc47feccc (válaszként erre: 54. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 3. 04:14
Ezt nem hiszem,nem tudom elképzelni,hogy majd az államkincstár átvállal bárki után is adósságot.Főleg a mai időkben,mikor minden a pénzről szól.Kizártnak tartom,megkeresik ők,hogy van-e valaki hozzátartozó,és rákasztják a nyakára a tartozást.Az tuti.Persze én nem vagyok jogászember,csak a józan ész szerint gondolom ezt,aztán lehet,hogy nem így van,ki tudja.
2008. febr. 3. 04:10
Nekem nincs,ez egy jó környék.Itt másnak sincs.
2008. febr. 3. 02:34
Hát, nem is 1!
2008. febr. 3. 00:29
Kinek nincs?!
2008. febr. 3. 00:28
Meg a húgom.
2008. febr. 3. 00:27
Munkatársam!
54. ec63a7fc29 (válaszként erre: 51. - Benvik)
2008. febr. 3. 00:12

Szia!


Ahogyan egy apa lemondhat a gyerekéről, hivatalosan, ügyvéd előtt, úgy a gyermek is lemondhat arról hivatalosan, hogy örökölni akarna valakitől bármit is.


Tehát, ha tudod, hogy csak adósságot örökölnél, akkor hivatalosan ügyvédnél / közjegyzőnél lemondhatsz az onnan várható örökségről mind a saját, mind a leszármazottaid nevében.:))

2008. febr. 2. 23:53
A kozvetlen kornyezetemben nincsen, a tavoliak pedig nem mernek artani.
52. énke (válaszként erre: 51. - Benvik)
2008. febr. 2. 23:41
Tudod benvik én azért ismertem ilyen történeteket, és egy megromlott házasságban sok mindent mondanak a felek, ami nincs is, és nem is volt úgy. Édesanyád is végigcsinálta, Te meg se próbálod, csak a szélmalomharcodat vívod a nagy internetes semmiben! Úgyis akartál menni ügyvédhez, írjon egy levelet az ügyvéd, hogy közös megegyezéssel bontsatok családi köteléket. Legalább adjál esélyt arra, hogy semmi közötök ne legyen egymáshoz. Egyátalán Te szeretnéd kiírni az életedből, vagy a sértettség beszél belőled? Ha az apád tudná ezt a véleményedet amiket itt írtát, simán lemondhatnátok egymásról. Ennek nincs értelme folytatni - még távolról sem.
51. benvik (válaszként erre: 49. - Énke)
2008. febr. 2. 22:09
Ő nem hiszem hogy belemenne, és sajnos tudja hol lakom:-( Amikor anyukámék váltak megfenyegette, hogy kidobja az ablakon. Pedig ő is akart válni, de az ő önérzete nem nyelte le. Ezt sem nyelné le. Őszinte leszek, félek tőle. Nagyon gonosz ember, ki tudja mit talál ki. Jobb az, ha hagyom az egészet, és addig békén hagy. Na a válásnál is küzdött azért, hogy ne anyukámnál legyek elhelyezve, és a végső pillanatban mondott le rólam. Aztán röhögve közölte az idegileg kikészült anyámmal, hogy csak ki akarta csinálni. Ezeket persze nem tudtam, csak most mesélték el nekem.
2008. febr. 2. 09:30
Sajnos van,kettö is!:(((((
49. énke (válaszként erre: 48. - Benvik)
2008. febr. 2. 09:10
Megint jó hírem van, semmilyen adósság nem öröklődik a hagyaték (örökséget) meghaladó érték fölé. Még a Magyar Államot megillető követelés sem, mint a sorrendben a gyermektartásdíjat követő második tétel. Ha ügyvédet bízol meg, nem kell tárgyalásra menni, teljeskörűen képviselhet. Ez nem büntetőeljárás, ahol a vádlottnak ott kell lenni, vagy a tanúnak, akinek szintén megjelenési kötelezettsége van. Bátran lépjed meg ,- ahogy gondolom, apád sem fog tiltakozni, - ha már semmi kapcsolatotok nincs. Ha simán ő is beleegyezik, megszabadultál minden gondodtól. Bár az ő oldalát nem ismerem. Nehéz véleményt formálni egyoldalú vélemény alapján. Ilyenkor szoktam mondani, hogy a másik felet is illik megkérdezni. Az elszántságod alapján viszont tényleg a az ötletem lenne a legjobb megoldás, és talán megnyugodhatnál. Mint ahogy létezik a gyermek kitagadása, létezik a fordítottja is, a szülői jogállás megtagadása is. Ne izguljál, nem vagy jogilag rossz helyzetben.
48. benvik (válaszként erre: 47. - Énke)
2008. febr. 2. 08:27
De ahhoz találkozni kéne vele. Na abból viszont nem kérek. Egy másodpercre sem. Az adósságtól azért félek, mert az adótartozása az ok-é, de állítólag van olyan fajta hitel, ami öröklődik. Nem tudom, de majd egy ügyvéddel ezt még meg fogom beszélni. Egy éve még 4 millánál tartott. Ebbe van közüzemi tartozástól kezdve minden. És lenne munkája, nem beteg, dolgozni is tudna, csak lusta:-(((
47. énke (válaszként erre: 46. - Benvik)
2008. febr. 1. 23:59
Látod benvik, hogy milyen hamar "jobbra fordult" a sorsod? A 36-os sorszámon aggódtál, hogy az adósságát Te rendezheted, már odáig jutottál, hogy "csak" kevesebbet örökölsz, vagy semmit.Ez azért már jobb így - nem? Ha ennyire rossz a kapcsolat, akár hivatalosan is megléphetnéd a családi jogállás megváltoztatását, hogy ne is legyen jogilag az apád. Ezután tényleg nem lenne semmi kapcsolatotok egymással. Semmilyen dolgától nem kellene tartanod a továbbiakban. Evvel tudnál a legmesszebb kerülni tőle.
46. benvik (válaszként erre: 44. - Énke)
2008. febr. 1. 22:17
Na örökölni nem fogok, mindent elad addigra, meg írt végrendeletet is a maradékra. De ez nem is érdekel, nekem nem kell semmi tőle. Csak jó messze legyen a családomtól.
2008. febr. 1. 21:44
Szomorúan olvastam, hogy apukád milyen csúnyán viselkedik nem jó ha egy család ez miatt szenved talán valóban az a legjobb ha megszakítjátok vele a kapcsolatot. Egyszer, majd ha apukád egyedül marad magatehetetlenül mások segítségére szorulva jön rá, hogy mi a család a szeretet a gondoskodás, és hogy kirekesztette magát egy szeretni való családból.
44. énke (válaszként erre: 37. - Benvik)
2008. febr. 1. 21:26
Van egy jó hírem, hogy adósságot nem lehet örökölni. Maximum, ha örökölsz tőle, az örökséged csökken az adósága összegével. Tehát az nem fordulhat elő, hogy neked kell a pénztárcádba nyúlni. Remélem tudtam jót írni, ami megnyugtathat ebben a tragikus helyzetben.
2008. febr. 1. 20:58
van.rengeteg az irigy ember,aki ahelyett,hogy a saját életét akarn rendbe szedni,másét irigyli és próbálja elcseszni...
2008. febr. 1. 20:23
Nekem? Ugyanmár ki akarhatna NEKEM rosszat?:D
41. benvik (válaszként erre: 39. - Szabotimi)
2008. febr. 1. 20:07
:-)
40. benvik (válaszként erre: 38. - Elviracska)
2008. febr. 1. 20:06
Így hogy nem is hallok róla teljesen elviselhető. Itt van nekem a kislányom, a párom, anyukám. Ő meg pukkandjon meg az adósságban.
2008. febr. 1. 20:02
egy kis mélytengeri búvárkodás még nem ártott senkinek:)
38. Elviracska (válaszként erre: 35. - Benvik)
2008. febr. 1. 20:02
Elhiszem,hogy nem lehet könnyű,sőt ,én nem vagyok ilyen helyzetben ,de igy átgondolva az egésszet borzalmas lehet ....hihetetlen milyen emberek vannak..még idegennel is borzasztó dolgok lennének ,de a saját gyerekével ,ez elviselhetetlen...
37. benvik (válaszként erre: 36. - Szabotimi)
2008. febr. 1. 20:01
Na én soha nem kívántam a halálát. Főleg azért nem, mert fizethetem az adósságait:-( Már előre félek, hogy mennyi lesz addigra.
36. szabotimi (válaszként erre: 35. - Benvik)
2008. febr. 1. 19:58
tudok valakit akivel összeköthetnénk és a tengerbe dobhatnánk, ha gondolod:)
35. benvik (válaszként erre: 34. - Elviracska)
2008. febr. 1. 19:56
Nagyon nehéz megemészteni, de a lányomat már nem fogja tudni bántani. A legdúrvább beszólása az volt, hogy milyen jó lenne, ha én meghalnék, mert akkor örökölné a lakásom felét, és újra lenne közös lakása anyukámmal. Na szerencsére már a lányom lenne az örökös:-))))
34. Elviracska (válaszként erre: 33. - Benvik)
2008. febr. 1. 19:51

Na szegény fejed ..akkor a te apukádban minden rossz tulajdonság megtalálható,irigység is ,és rosszakarás is...sajnálom..de igazad van az ilyen emberekkel valóban ,meg kell szakitani teljesen a kapcsolatot..ami a szomorú,hogy egy édesapáról van ,nem valaki másról ..az legyen barát,bárki ,de szülővel kelljen kapcsolatot szakitani ilyen borzalmas okok végett ez valóban nem semmi...


Minden jót nektek...

33. benvik (válaszként erre: 32. - Winny)
2008. febr. 1. 19:39
Anyukám miután elvált tőle, mindig mondogatta, hogy vigyázzak vele, mert szörnyen gonosz, és az ő életét is tönkre akarta tenni. Persze nem hittem neki. Aztán összeköltöztem a párommal, elkezdtük építgetni az életünket. A párom jobban keres, mint ő. Vettünk autót, felújítgattuk a lakás egy részét. Na és ekkor kezdődtek a bajok. De nem csak velem ilyen. A szomszéd vett föl hitelt, és kicseréltette a tetőt a házán. Apám ott állt, és azt várta, hogy vagy jöjjön egy nagy eső, vagy döljön össze a tető. Ha valahol karambolt lát kipattan az autójából, és fényképezgeti. A rokonoknál azt várja, hogy ki mikor válik el, és ha tényleg válás van, akkor röhög, hogy valakinek rosszabb, mint neki. Saját cége van tele adóssággal, mert lusta elmenni dolgozni. Egész nap otthon ül, és röhög, hogy valahol várják. Villanyszerelő. Na a legjobb döntésem az volt, hogy megszakítottam vele minden kapcsolatot.
32. winny (válaszként erre: 31. - Benvik)
2008. febr. 1. 19:26
De miért? Ez felfoghatatlan.
31. benvik
2008. febr. 1. 19:25
Van, és ami a legrosszabb, hogy a saját apám:-(((( Már megszakítottam vele minden kapcsolatot, de régen azon röhögött, ha valami nem sikerült. Ha meg valami jobb dolgot vettünk, mint neki van, arra ment ki, hogy elrontsa. Vírust tett a számítógépünkre. Egyszer sikerült, a másodikat észrevettük. Direkt felborította az új hangfalunkat, és röhögött. Úgy fúrt lyukat a falba, hogy átszakadjon, és a másik oldalon lejöjjön a frissen felrakott csempe. És ez még nem minden. Sorolhatnám. Szerintem az a legszörnyűbb, ha az ember a saját gyerekének akar rosszat:-((((
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook