Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mosható pelenka, avagy egy környezettudatos döntés fórum

Mosható pelenka, avagy egy környezettudatos döntés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mosható pelenka, avagy egy környezettudatos döntés

1 2 3 4 5 6 7 8 9
2015. nov. 21. 19:35

Sziasztok...

Aki bizonytalan igen jó ötlet kipróbálni... Bár akit érdekel sok helyen van mosi klub.. Ott megnézhető tapizható sokszor kölcsönözhető is van :-) A társaságról nem beszélve :-)

2012. júl. 10. 07:19

Sziasztok!


Én most, a második kislányomnál kezdtem el gondolkozni azon, hogy kipróbálom, főleg, hogy itt is csupa jókat írtok róla.

Az egyik kölykös kuponos oldalon (asszem nem lehet leírni a nevét, mert az már reklám...) most van egy akció, afféle próbacsomagra, 2.490 Ft-ért. Egy pelenkakülső és 2 betét. Jó ötlet egy ilyennel kezdeni?

246. Kaatie
2012. ápr. 7. 21:18

Sziasztok! Szakdolgozathoz csinálok felmérést a környezettudatossággal kapcsolatban 18-33 év közöttiek közt, ha van 5 percetek kitölteni iszonyúan hálás lennék! :) köszönöm előre is!!!! Kata



[link]

245. Titánia83 (válaszként erre: 243. - Birgi74)
2011. okt. 16. 16:19

Köszi Brigi! :*


Igen, én is ebből indultam ki. :)

244. dumboci
2011. okt. 16. 15:11
Juhúúú akkor én is az vagyok. :))))
243. birgi74
2011. okt. 15. 12:34

az alternatív jelző manapság sajnos a természetközelire értendő. alternatív szülés(természetes szülés, vízben szülés), alternatív étkezés (egészséges életmód), alternatív hozzáállás( környezettudatos élet, esetleg lelkiség) :))


szerintem Titánai is így alternatív. h természetes,egészséges és spirituális :)

242. dumboci (válaszként erre: 241. - Titánia83)
2011. okt. 14. 22:38

Titánia, köszönöm. :)


Amúgy miben tartod magad alternatívnak?

2011. szept. 15. 20:30

Na most én vagyok abban a cipőben, mint Te voltál a várandósságod alatt. Én is keresem az ideális mosható pelust születendő gyermekem számára. Nagyon tetszik a cikk. Mondjuk én alternatív mami is leszek, de igazad van, nem csak az alternatívoknak kellene keresniük ezt a megoldást.


Környezetvédelemre fel! :)

240. dumboci (válaszként erre: 239. - Kondor1)
2011. ápr. 6. 15:15
Köszönjük a tieppet! Én ismerem, nekünk is van pár FiDiNi-nk, én a bugyorbabán vettem őket.
239. kondor1
2011. ápr. 5. 11:03

Sziasztok!

Én is csak nagyon jókat tudok elmondani a mosható pelusokról. A kisfiam is szereti, még egy éves, de remélem, hamarabb leszokunk, mint ha eldobhatót használnánk. És jóval kevesebb a "szemetünk":) Magyar terméket használunk, Kuchta Ildi készíti.

Ezen az oldalon szoktam venni:

[link]

238. 470abc56d9 (válaszként erre: 236. - 5befd1ebc8)
2010. aug. 18. 15:23
PFFF!:DD
237. dumboci
2010. aug. 18. 13:39
Nekem a múltkor a barátnőméknél fordult fel a gyomrom, ahogy beletette a pisis pelenkát a szemetesbe, igaz már csukva volt a teteje, mégis vagy 20 percig lehetett még érezni azt a szagot a gyerekszobában. Annyira természetellenes szag volt!
2010. aug. 18. 11:44

Gondolkodtam hová is írjam az alábbi gondolataimat,írtam inkább ide....

más portálon sokan mondták hogy az eldobható pelenka büdös illetve milyen pisiszagú benne a gyerek....nem volt ez irányú észrevételem így hallgattam,én pamperset használtam,a nagyfiamra pedig Liberót főként,nem volt büdipelus gondom...gondoltam én legalábbis.....egy ideje moshatózunk,nem volt még túl sok irtam is hogy naponta mosok,de a melegben megszáradtak....de jött a napokban őrült vihar,letépte a száradó pelenkákat,a többi pedig ép kakis volt,kicsit fOgzásosan "fosos" a lánykám:( így előkerült a maradék pampersem,bár volt némi lelkifurdim...először párom szólt tisztábatétel után negyedórányival hogy büdös a gyerek,tiszta pisiszag pedig még majdnem száraz volt a pelenka....másnap reggel viszont őrült pisiszag terjengett mindenhol,eddig nem érezte az orrom,de a mosható után nekem nagy volt a különbség...tényleg büdi az eldobható:)

235. kostyi79 (válaszként erre: 234. - Amidomi)
2010. aug. 16. 15:49
Nem, meg soha nem volt veluk gond.
234. amidomi (válaszként erre: 233. - Kostyi79)
2010. aug. 16. 15:46

Szia

a tépőzár nem ment eddig tönkre??

2010. aug. 15. 14:50
Akit erdekel, a naplomba tettem kepeket azokrol, amiket most hasznalunk. Tepozarasok, ugyan ugy mukodnek, mint az eldobhatok, feladod-leveszed, nem kell kulon kulso. Es szerintem nagyon csinosak is. :)
232. 470abc56d9 (válaszként erre: 230. - Kostyi79)
2010. aug. 12. 13:38

Ez igaz, és ez sajnos mindennel így van, persze tudom, hogy nem ez a téma itt és most, de annyi butaságot elhisznek az emberek! Főleg sajnos Magyarországon...

Én most, hogy kisbabánk van rengeteg dolgon kiakadok(direkt nem írok konkrétumokat), de ezt mondjuk így a 4. babával gondolom Te tudod a legjobban! Na nem is offolok, mert csak felhúzom magam!:DD

231. dumboci (válaszként erre: 230. - Kostyi79)
2010. aug. 12. 11:04
Jogos!
230. kostyi79 (válaszként erre: 229. - Dumboci)
2010. aug. 12. 10:30
Igazibol szerintem ezeknel a pelusoknal nem lehet lustasagrol sem beszelni, hiszen tenyleg nem tobbletmunka a hasznalatuk. Egyszeruen sokan nem ismerik oket es el sem tudjak kepzelni, hogy hogy neznek ki es hogyan mukodnek. A reklamokban mindenhol csak az eldobhatokat nyomjak, es meg ha nem is erzekeljuk, ezzel hihetetlen modon manipulalnak minket. Hiszen libero nelkul mar nem is alszik a gyerek egesz ejszaka...
229. dumboci (válaszként erre: 228. - Amidomi)
2010. aug. 12. 10:25
Igen, én is ezt nem szeretem, mikor valaki úgy dobálozik, hogy fogalma sincs. Az már mindjárt korrektebb, ha azt mondja, hogy ő lusta, de ez egy tök jó dolog, legalább nem veszi el más kedvét, aki még bizonytalan. :-)
228. amidomi
2010. aug. 12. 09:49

Sziasztok!

Húúúúúúhaaaa, míg elolvastam ezt a fórumot, mit ne mondjak, nagyon sok buta ember van aki azt sem tudja miről van szó, csak dobálózik a szavakkal... én most várom a harmadik babámat, és mi is moshatót fogunk venni, főként azért mert 100.-150.000Ft-ot meglehet spórolni vele. Mi a második gyereknél vettük leszoktató pelusnak (vagyis itt is a spórolás dominált), igaz így kimondva sokba kerül egy darab, de ha az ember belegondol simán visszajön az ára pár hónap alatt, attól függ mennyit veszel a moshatóból, és hogy mennyit használtál az eldobhatóból. A környezetünkben élőktől kérdeztem , hogy mi a véleményük róla, kikerekedett szemekkel néztek rám, hogy normális vagyok, hisz már van eldobható is..fogalmuk sincs hogy én milyen pelusról beszéltem, azt hiszik az őskori... :D, még a bababoltban sem tudták.... végül elmagyarázatm... szerintem aki nem próbálta az nem is érti hogy m iért tetszik ennyire az anyukáknak...

227. miccer (válaszként erre: 226. - Kostyi79)
2010. aug. 11. 22:48
Aha tök ugyanolyan, a babyland kicsit szélesebb a lába között, de nekem elég duckó volt mindkét babám, így nem volt zavaró. Egyébként ennek a belseje is picit polár jellegű, a kemény kaki le is megy róla simán, csak a kisebb még szinte csak anyatejet eszik, így ezzel a popsitörlős dologgal a "sűrűjét" simán ki tudom venni.
226. kostyi79 (válaszként erre: 225. - Miccer)
2010. aug. 11. 22:38

Ez ugyan ugy nez ki, mint a Coolababy.

Nalunk lehet kapni olyan popsitorlot, amire ra van irva, hogy le lehet huzni. De szerintem a legjobb megoldas, ha veszel polar anyagot, es azt felvagdosod. Azt utana akarhanyszor fel lehet hasznalni, a kakit konnyen be lehet dobni rola a wc-be, es nem mamard foltos. Es az sem utolso szempont, hogy szarazon tartja a baba popsijat. ;)

225. miccer (válaszként erre: 222. - Nikletty)
2010. aug. 11. 22:31

A gyerekek nálunk zsebes pelust használnak, ami így néz ki belülről: [link]

Próbáltunk vásárolt "kakifelfogó" betétet is, de aztán rájöttem a tutira: kimostam egy zacskó nedves törlőkendőt és azt teszem bele szárazon, ha csak pisis, újra mosom, kakival meg simán lemegy a wcben. (igen, tudom, hogy az van ráírva, hogy nem szabad wcbe dobni, de a nedves wcpapír is tök ugyanolyan, azt meg lehet, és ettől sem lett még soha dugulásunk. (kopkopkop))

224. nikletty (válaszként erre: 223. - Dumboci)
2010. aug. 11. 20:34

Hm, majd még úgyis lesz időm nézegetni...

ebben tetszik hogy szétszedhető, könnyebb lehet mosni, szárítani..

Köszi!

223. dumboci (válaszként erre: 222. - Nikletty)
2010. aug. 11. 19:54

Ez csak egyfajta variáció. :-)


Általában azok a szépséges mintás pelusok vagy egyben vannak, vagy pelenkakülsők, hogy ne menjen ki a nedvesség.

2010. aug. 11. 19:40

[link]


Sziasztok

így kell elképzelni?

És akkor ebbe lehet még egy bizonyos papírt is tenni/venni ami még szintén mosható és/vagy kakisan lehúzható a wc-ben?

Ill. azok a szépséges mintás pelusok úgy lesznek hogy erre lehet egy külső réteget tenni a kicsire?


A pelus öltözetet :D

221. dumboci (válaszként erre: 220. - Yelow)
2010. aug. 11. 16:39
Akkor én kérek elnézést, számomra félreérhető volt a hozzászólásod!
220. yelow (válaszként erre: 196. - Dumboci)
2010. aug. 11. 16:24
Nem értem ,ha valakinek más a véleménye, mint másnak az egyből ilyen meg olyan. Senkit nem sértettem meg Én úgy érzem.(Csak annyit írtam, "hogy akinek nem jön be az eldobható az mosson".)Szerintem ebben semmi sértő nincs. Igen próbáltam az eldobható pelust is meg a nem eldobhatot is. Ezért írtam azt, hogy nekem (mégegyszer írom nekem) speciel az eldobható pelus jön be.De hozzáteszem nálam az sem rosszabb ember, aki a másik pelusra voksol.Sajnálom, ha ezt támadásnak vetted.Nem szokásom másokat megbántani.
219. dumboci
2010. aug. 11. 13:07
Küldök neked priviben egy shop-ot, ma jött meg amit rendeltem. Nagyon szépek és puhák a pelusai. :-)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook