Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismersz a környezetedben SÓHER embert? Hogy lehet őket elviselni? Megváltoznak valaha? fórum

Ismersz a környezetedben SÓHER embert? Hogy lehet őket elviselni? Megváltoznak valaha? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
106. globus (válaszként erre: 88. - Syria)
2012. aug. 23. 13:36

Ennek igaziból a gyakorlati részére lennék kíváncsi... miként valósítható meg egy 50 m2-es lakásban, hogy használt vízzel telt edényeket tegyünk félre? Vagy a kádban marad, amíg el nem fogy? Pl. ha délelőtt mosok, akkor nem maradhat, mert férjem megy dolgozni, előtte zuhanyozik. Bár én a kádas fürdőt szeretem, este megfürdök, nem hagyhatom benne a vizet, mert éjszaka jön haza, és ilyen melegben megint letusol(na). Áthurcibálni a szobán keresztül a teraszra és onnan vissza a klotyóba megint felállás. Az nem jöhet szóba, hogy tartsam a wc-ben, hiszen ott a felmosóvödör, kefe, pumpa, wc-papír hegyek + jelentős helyet vesz el az alapterületből a fajansz mögötti takarékos tartály. Amit nem lehetett magasabbra tenni, a vasbeton falban lévő vezeték adott helyzete miatt.

Egyre jobban rájövök, hogy szét kéne verni a házat :D

2012. aug. 23. 13:28

el oket fogadni, utalkozni minek?


valaki beosztja, valaki nem.

104. Mazsinka (válaszként erre: 102. - A14deb9047)
2012. aug. 23. 13:26
Érdekelnének további praktikáid, hátha valaki (pl. én is) ötletet meríthet a spóroláshoz. :)
103. 9f98008a3b (válaszként erre: 102. - A14deb9047)
2012. aug. 23. 12:56
Nálunk 774. :S
102. a14deb9047 (válaszként erre: 95. - A14deb9047)
2012. aug. 23. 11:10

Ebből az összegből 714,-Ft lett...

És a vizet ugyanúgy félre teszem, sőt, azt a vizet is, amiben a kezem mosom meg... azt is, amikor tusolnék, és még csak a hideg víz jön... megy a virágokra... és a zöldség-gyümölcs leöblítése is...

Nemrégiben olvastam az egyik internetes oldalon, hogy a wc öblítőtartályában helyezzünk el 3 db félliteres tele palackot... Jelentem, így még egy m3 vizet tudok megtakarítani... Nem vagyok a saját pénzem és a környezetem ellensége.

És nem folyik végig a víz, amíg mosom a fogam...

Ha ez sóherség, örömmel vállalom! Azt is, hogy két szelet húst-kiflit veszek, mert ez az optimális számomra anélkül, hogy ki kellene bármit is dobni, vagy megromlana.

2012. aug. 23. 06:09
Ők sose változnak meg :(
2012. aug. 23. 06:07
A sóherek sose változnak meg és fő ismérvük hogy magukra is sajnálják a pénzt másra meg még inkább-szánalmasak
99. 9f98008a3b (válaszként erre: 36. - Af1fde488c)
2012. aug. 23. 03:57

Az ilyen emberek sosem voltak nagyvonalúak.

Hogy van-e lelkük, na ez elgondolkodtató....

Szánalom figurák!

98. fferi (válaszként erre: 93. - Af1fde488c)
2011. jún. 21. 11:29
Ki a Duna vizét issza, saját vizét issza vissza.
2011. jún. 4. 17:41

Ha van miből takarékoskodni, az jó érzés.

Ha nincs miből és rá vagyok kényszerítve, az már kellemetlen, hogy napról-napra számolni kell, kifutja-e a következő nyugdíjig.

A kísértés pedig nagy.

96. mmacus (válaszként erre: 88. - Syria)
2011. jún. 4. 17:33

Ebben semmi sóherség nincs.

Szerintem az átlagember egyre jobban meggondolja, mire költsön és mivel tud takarékoskodni.

95. a14deb9047 (válaszként erre: 94. - Klenca)
2011. jún. 4. 16:03

Még nem tudjuk, hogy nálunk meddig lesz 627,-...

A többi már idő kérdése :(

94. klenca (válaszként erre: 91. - A14deb9047)
2011. máj. 31. 18:11
1m3 víz 760 Ft!!!
93. af1fde488c (válaszként erre: 92. - Syria)
2011. máj. 30. 13:41

Én ezt meg fogom valahogy valósítani a következő lakásban.


Nem úgy, hogy vödörbe gyűjtöm:) Valami esztétikus megoldással. Kell egy tartály, ami ezt a vizet tárolja, és valamilyen módon szűrve engedi vissza.


Ezt akár egy egész társasházban meg lehetne valósítani, hogy ezt a vizet közösen tisztítják. Láttam ilyen víztisztító tartályt uszodában. Csak méretezni kellene, hány lakás van, és mondjuk ha túl sok a víz, azt túlfolyóval a szennyvízcsatornába engedni, de annyi mindíg legyen, hogy az öblítőkapacitást elbírja.


Lehetne erről rendelet is, hogy az új építítésű társasházakban erre külön gépészet legyen.


Basszus, lehetne itt sokmindent, tudom, de a környezet védelme nem létkérdés, amíg folyik a víz a csapból.

92. syria (válaszként erre: 91. - A14deb9047)
2011. máj. 29. 23:16

Tedd hozzá hogy nem csak egy ember csinálja, hanem mondjuk az országban csak minden századik. Az 100 000 * 7000 = 700 000 000, vagyis hétszázmillió...

Ennyi suttyan el gyakorlatilag a semmibe.


(Megkockáztatom: havonta több, mint 1 köbmétert takarítok meg ily módon.)

91. a14deb9047 (válaszként erre: 88. - Syria)
2011. máj. 29. 15:14
Ezzel a módszerrel kb. havonta 1 m3 vizet lehet megspórolni, ami ugye egy év alatt ... Ha azt számolom, hogy a víznek durván 630-650,-Ft köbmétere, akkor egy év alatt durván hétezer forintot spórolok meg. Gondoljuk el, hogy ezt a havi megtakarított összeget beletesszük a perselybe... Mondjuk karácsonyra összejönne egy kis jó dugipénz... Ez nem sóherság, hanem ésszerű gazdálkodás, környezetvédelem. És nem vagyok a saját pénztárcám ellensége.
90. syria (válaszként erre: 89. - Af1fde488c)
2011. máj. 29. 15:09

Tudod hány embernek lenne erre módja? De sokan, akik megtehetnék, csak fintorognak.

Ezzel kapcsolatban több, mint 3 éve kiírtam egy szavazást. Érdemes megnézni az "eredményt".

89. af1fde488c (válaszként erre: 88. - Syria)
2011. máj. 29. 11:34
Ez környezettudatosság. Ivóvízzel WC-t lehúzni pazarlás. Sok millió ember szomjazik a Földön. Ha meg lehetne oldani, én is így csinálnám, ahogy Te.
88. syria
2011. máj. 29. 10:25

A politikusokat konkrétan toronymagasról lesz@rom a vagyonnyilatkozatukkal együtt. Itt most különben sem róluk van szó.

Hanem arról, hogy hol van a határ az ésszerű spórolás és a sóherság között.

Engem pl. a tulajdon testvérem nevezett sóhernek, mert a WC-t a mosógépből kijövő vízzel öntöm le rendszeresen.

87. fferi (válaszként erre: 83. - Syria)
2011. máj. 28. 19:00

Szia nem azt mondtam, hogy kevés, de nézz meg egy két politikus vagyonnyilatkozatát, 276millio van a bankszámláján a volt rendőrnek is....

Én egy trabant kombiban vadkempingeztem 3 hetet Boszniában a háború végen a kocsiban aludva, de a helyi kajakat ettem (1997 volt és nemet markát vittem). mondjuk mi nem egy helyen aludtunk mert az ország érdekelt.

Egyébként mindenki más és lehet te úgy erezted jól magad én így.

2011. máj. 28. 15:48
én attól kapok hülyét, amikor sokan azt mondják nincs pénzük, aztán amikor lemennek egy szórakozóhelyre, akkor iszonyatosan sok piára tellik nekik. arra mindig van pénzük, a fontos dolgokra meg sajnálják. hamarább gurítják le a torkukon a lóvét.....
2011. máj. 28. 15:34
Ismerek oléyat akit bár nem vet fel nagyon a pénz,de azért meg tudna magának venni jobb dolgokat is,mégsem teszi mert még magától is sajnálja. És nem azért spóról mert akkor azt a pénzt félre teszi másra mert más sem kell neki. És próbál mindent úgy megoldani(pl ajándékozásokat is),h neki az a legkevesebb pénzébe legyen. Húúú néha már idegesitő.
2011. máj. 28. 15:28
Nem változnak meg,sőt az évek múlásával csak rosszabb lesz.
83. syria (válaszként erre: 82. - Fferi)
2011. máj. 28. 15:16

Lehet, hogy a 16 milla neked nem nagy pénz, nekem az. Soha a büdös életben nem lesz a bankszámlámon annyi, és ezzel tuti, nem vagyok egyedül. :(


Életem legszebb nyarát kempingben töltöttem, igenis otthonról vitt kajából. Ugyanis a háborús Horvátországban kongott az összes bolt az ürességtől. Minden nap csak annyi dollárt lehetett a helyi pénzre váltani amennyit elköltöttünk tejre, friss pékárura meg sörre, (ezek voltak a boltban, slussz, még halkonzerv, tojás sem!) mert másnap ugyanannyi pénzért csak a fele árut kaptuk, úgy száguldott az infláció. Cserébe az 1500 fős kempingben voltunk talán 500-an, tehát béke, csönd nyugalom. S nem azért mentünk a csodás Adriára, hogy naponta autóba üljünk és kajára vadásszunk. Szépen elkészítettem az otthonról vitt alapanyagokból a kaját, s nem kellett sorban állni a vizesblokknál, mert szinte kihalt volt a kemping. És nem is azért mentünk, hogy a helyi konyhával ismerkedjünk - csillagászati árakért -, hanem hogy élvezzük a ragyogóan tiszta vizet, a csodás friss levegőt és a csendet.

Fagyi ügyben egyetértünk, szerintem felért egy kínzással szegény kislánynak, hogy nem kaphatta meg. :(

82. fferi (válaszként erre: 81. - Syria)
2011. máj. 27. 10:44

Már megbocsáss 16misi nem olyan nagy pnz, ettől még lehet gazadag (de ez magában semmi, egy sima lakás ára).

A másik, hogy a kempingnek van egy sajátos hangulata, és mondjuk gyerekkel jobb mint egy szálloda, ahol kussba kell lenni mindenhol (na és persze a kemping és kemping közt óriási különbségek vannak). otthonról vinni kaját viszotn nem csak sóherség, de baromság is, mert a magyar árszintek mellett sokat nem tudsz spórolni (a kemping miatt ugyis van autód elmenni egy olcsó boltba), de nem ismered meg a helyi konyhát. A fagyit megtagadni, csak anyagi alapon baromság (egy adagnak mindig belekell férni egy nyaralás százezrekben mérhető költségvetésébe), akkor ne menjen olaszba, hanem menjen a velencei tóhoz és a benzinpénzből vegyen fagyit.

81. syria (válaszként erre: 28. - Mosolyka1111)
2011. máj. 27. 10:15

A sörösdobozokat a szomszédtól kapom, viszem a MÉHbe tavaly még 130 Ft volt kilója, nem ez a szarrágás. Hanem az, hogy a vendégeivel is összepréselteti; miért nem csinálja utánuk is ő maga?

S nyilván azért gyűlt össze 16 millája, lett vagyona, mert nagyon megnézte, mikor mire költ.

Lehet, ha nem vállalnák a kempingezéssel járó kényelmetlenséget kevesebb helyre tudnának eljutni.

Más kérdés, hogy nagyon átesett a ló túlsó oldalára; egy 11 éves kislánytól megtagadni az olasz fagyit, na az már tényleg sóherség.

80. af1fde488c (válaszként erre: 78. - Klenca)
2011. máj. 26. 19:16
Annyira tudom, hogy igazatok van! A nővérem is ezt mondja, anyu is.
79. fferi (válaszként erre: 78. - Klenca)
2011. máj. 26. 18:55
Maximálisan egyetértek, ezek alapján MENEKÜLJ!!!!!
78. klenca (válaszként erre: 47. - Af1fde488c)
2011. máj. 26. 17:14

Uh... Ebben az Uhhhh-ban 18 év keserűség van benne. Gondold át még egyszer, hogy muszáj-e összeköltöznöd vele???


Majd ha pl 5 perc zuhanyozás után elzárja a vízcsapot, akkor is boldog leszel-e?

77. fferi
2011. máj. 26. 15:51
naja... Mostanában elég sokan érzékenyek elég sok mindenre. Sajnos a civilizációban, ahogy lakhatóvá akarjuk tenni a környezetünket egyben lakhatatlannás is teszük. MInt amikor a krumplibogár ellen behoztak egy másik állatot aztán már annak a kártékony hatásaival kellett megküzdeni.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook