Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van rosszakaród a környezetedben? fórum

Van rosszakaród a környezetedben? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2008. febr. 4. 12:33

van bizony....nem is egy...

de nem foglalkozom velük:))))jobban bosszantja öket a közöny részemröl...

89. énke (válaszként erre: 85. - Benvik)
2008. febr. 4. 12:00
Szia! Na én nem vagyok éppen egy mai csirke, de az extrém családi életképek elgondolkoztatnak. A Te hozzászólásod pont ilyen volt. Az, hogy valaki a családi magánéletét ilyen mértékben teszi közszemlére, valamint ilyen mértékben legyen negatív érzelmekkel vezérelve, azért nem egy átlagos teljesítmény egy gyerektől. (Még hasonlót sem látsz ebben a rovatban.) Korábban is volt egy olyan érzésem, hogy valamilyen nem ismert ok miatt sokkal jobban feltupírozott az előadásod, mint a valóság, már ne is haragudjál. Írok rögtön példát: Évente a szolgáltató kötelezően látni szeretné a gázórát. Egyszeri leolvasáskor is. Ez, mint írod, meg is történt. Viszont egy hatalmas háznak kell lennie, ahol az éves gázszámla ELTÉRÉSÉBEN!!! Fémilla tartozás keletkezett. Valami hihetőt, pedig egy évig is kell diktálnia, mert a fogyasztási szokások jelentős megváltozása esetén 3 hónap eltelte után megnézik a mérőt, hogy nem romlott-e el. A másik, hogy, ha elmarad valaki a részlettel, akkor felmondják a fizetési kedvezményt. Na és fizetni kell közben az aktuális tárgyhavi, vagy időarányos számlát a részlet mellett. Nekem sántít ez a gázos dolog ekkora számmal. MÁS: APEH: Ha ilyen tetemes a tartozás, és ott sem fizetné a megállapodás részleteit, már régen nem lenne cége. A négymilliónál itt is szép summa lehet a havi törlesztő részlete, amit át kell utalnia. Bank: Létezik a BAR lista. Ha valaki ide felkerül, ne is reménykedjen pláne személyi kölcsönről. Fizetnie kell folyamatosan, időre, mert 3 havi elmaradás esetén felkerül. Összefoglalva, ha apád ezeknek a fizetési kötelezettségeinek eleget tesz, meg él is, nem halt éhen, és ma is működnek nála a közművek, valamint az APEH honlapján a céginformációs rendszer nem hozza, hogy felfügesztették az adószámát, akkor azt kell mondanom, hogy némi ellentmondás van a közölt adataidban, és igenis keményen kell dolgoznia, és nem fotelban ücsörögnie. Ezek azért tények!!! Nyilván apád is ismeri ezt a viszonyt, nem inspirálja arra, ha nincs testvéred tőle, hogy örökös részére megtakarításokat gyűjtsön. Én korábban írtam, hogy össze kellene jönnötök, akár ezen a fórumon. Tényleg jó, és mindenkinek hasznos lenne egy őszintébb megnyilatkozás, mert nem érzem, hogy ez történt a részedről. Olyan ferdített pénzügyi információk olvashatóak ki a soraidból, - már ne is haragudjál. Ott lett gyanúsa számomra a közlésed, hogy bemutattad apádat némi túlzással egy gyilkos jelöltnek, egy vérengző embernek, akitől rettegni kell, visszakérdezésre, pedig az életedből három példát tudtál felhozni, amikor szinte a haja szála sem görbült senkinek. Tényleg szívesen megismerném apád nézeteit, bár erre feltehetően nem engedsz teret nyitni akár a jól fel fogott érdeked miatt se. Remélem nem haragszol az őszinte, de nem díszcsomagolásba adjusztált véleményemért. Feltehetően, ha apád ismerhetné az írásaidat, akár jogosan is gondolkodhatna (ez csak feltevésem!!!) abban, hogy az életét másként gondolja. Várom a megsértődés mentes válaszod, ha érdemesnek tartasz ezek után is arra.
88. Ancika
2008. febr. 4. 09:06
van
2008. febr. 4. 08:51
Tudtommal nincs,és nem is volt soha.
2008. febr. 4. 08:49

Volt egy pár...aztán meghaltak, vagy megsebesültek és egy darabig gipszben voltak, vagy kirabolták őket...egy még nem tanult eleget, de ő már nem is érdekel, kevés, hogy bezavarjon bármibe is...ha meg mégis bepróbálkozik, hát magára vessen...

És teszem hozzá egy telefont sem emeltem fel a történésekért, oda sem mentem, csak történtek velük dolgok, én meg eszükbe juttattam magam :)

85. benvik (válaszként erre: 84. - Énke)
2008. febr. 4. 08:45
Nem azzal a címmel adnám be, hanem anyukámékhoz bejelentkezem addig. A házat átíratja valószínűleg a felesége rokonságára. A közüzemi tartozása elég sok, és azért nem kapcsolták ki, mert kért részletfizetést. Csak a gáz 500ezer, mert hamis adatokat diktált be, és egyszer leolvasták. Apeh felé van baromi sok tartozás. Meg van valamelyik banknál is személyi kölcsön, amit folyamatosan növesztget. Meg a kocsija is hitelre van, de ott az autó a fedezet, az nem érdekel. Igazából úgy él, hogy tömködi a lyukakat. Ahol szorul a hurok fizet egy kicsit. És még nem érte el a nyugdíjas kor, amikor neki minimálbér után, a feleségének meg a nagy semmi után lesz nyugdíja. Erre azt mondogatta, hogy majd én eltartom őket akkor. Na várja szorgalmasan. Testvérről nem tudok, de apukám életvitelét kiszámítva soha nem lehet tudni:-(((( Van több barátnő is, de ez az ő dolga. Igazából azért húzok mindent, mert gyűlölöm a veszekedést, és féltem a családomat. Az örökség nem érdekel, nekem egy fillér sem kell tőle. Igazából amit szeretnék azok nagypapám festményei, ami egy forintot sem ér, de nekem emlék. Egyébként egy olyan házba él, ami majdnem összedől, a tetőn minimum 50 lavor van az esővíznek. Fölajánlottak neki ingyen cserepet, de azzal ugye munka van. Egyébként minden anyag megvan a ház rendbetételéhez. Egyszer már én álltam neki, de amikor a fotelból röhögva nézte abbahagytam. Még a férjem is fölajánlotta neki, hogy segít, de ő inkább a kertben napozott.
84. énke (válaszként erre: 79. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 3. 19:26

Igen, igen! Jól mondod "kleca" "benvik"-nek. Nem is értem benvik a gondolkodásodat, már ne is haragudjál. Ha elköltözöl, és akkor adod be, minden hivatalos papíron, keresetleveledben, végzésben, ítéletben, közös megállapodásban szerepel az új lakcímed, amit megismer az apád. Éppen most kellene a jelenlegi lakcímeddel meglépni ezt az örökségi lemondást, kvázi megtagadni egymást. Aztán valamikor elköltözöl, és így kerülsz ki a látóköréből. Saját magad ellen beszélsz most. Testvéred nincs aki hasonló cipőben jár? Valahol lakik apukád, ami nyilván érhet annyit, amit Te tartozásnak írsz. Már egy lyuk is 5 milla. A közüzemi tartozás meg vicc amit írtál. Ha nem fizet valaki, 3 hó után kikapcs, tehát tovább nem nőhet a tartozása. Ott sok nem keletkezhet. Más tartozás pedig ami sok lehet, az a bank kölcsön. Arra pedig fedezetnek kell lenni, jelzálog alapon. Ingatlan, vagy kezes,

tehát ez a tartozás sem terhelhet. Nem értem én ezt a nagy aggódásodat. Szerintem ne vacakoljál, nyugodtan fogsz aludni, ha minden köteléktől megszabadulsz. Egy okod persze lehet, hogy több az aktívum, mint a passzívum, és csak azért aggódsz, hogy minél több maradjon meg Neked örökség címén, és jelenleg lutri ez az érték. A legrosszabb esetben is a maradék (tartzás kiegyenlítése utáni) becsérték – nem a valós érték- 50%-ára számíthatsz , mint köteles részre. A másik 50 százalékkal rendelkezhet végrendelettel, amit írtál. Ez ugyan a több, mert az önkormányzat becsértékének kell venni a felét. Viszont, ha eltartási szerződést köt életében, már az sem illet meg. Sok vesztenivalód így nincs, - megint mondom.

2008. febr. 3. 17:51
Van, de nem érdekel különösebben, mert vissza fogja kapni a sok rosszat, amit okozott!
82. benvik (válaszként erre: 70. - Énke)
2008. febr. 3. 17:45
Ja a szomszéd egy külön tészta. A baj már akkor kezdődött, amikor fél éves voltam. Anyukámmal voltak nagyon rosszban, azaz vele is, de a házban mindenkivel. Én csak "megörököltem". A közös képviselőt agyon akarta verni pl:-))) De ez csak egy szomszéd szerencsre. A többi normális. Ja ezek szerint van még egy rosszakaróm:-))) Pedig álltólag még velem van a legjobb viszonyban a házban. Képzelem a többi szomszédját. Meglátják a liftnél, és mindenki elmenekül:-)))
81. benvik (válaszként erre: 79. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 3. 17:25
Nem a törvényelől akarok elköltözni, hanem előle. Most tudja hol lakom, megtalál, ha beadok egy ilyen keresetet.
80. benvik (válaszként erre: 70. - Énke)
2008. febr. 3. 17:24
Na édesanyámmal a viszony azért nem felhőtlen, mert az életben eléggé máshogy gondolkozunk. Neki a bulizás a fontos, nekem a család. Rá nem tudom soha bízni a lányomat, mert bulizni megy. A férjemmel minden rendben, csak néha vannak viták, de hol nem. Egyébként imádjuk egymást. Anyóssal is kijövünk, csak más az értékrendünk. Szóval az a lényeg, hogy a családom többi tagjával kijövünk, csak ki tudnak időnként akasztani. Hozzáteszem, hogy én is őket, de ezek mindkét részről apróságok. Soha nem gondolnám azt, hogy megszakítsam velük a kapcsolatot, mint apámmal. Apukámat ismerik, és mindenkinek ugyanaz a véleménye róla. Még én tűrtem a legtovább a dolgokat. Már az idegen emberek is szóltak nekem, hogy ennyire nem lehetek vak. Szóval a hiba nem bennem van. Ezt mindenki megerősítette nekem aki ismeri. Ide biztos nem akarnám hogy jöjjön, sőt tőle sem akarok semmit. De több millió forintot sem szeretnék miatta fizetni sehol. Én valamennyire lezártam magamban az egészet, persze fáj, hogy ezt kapom tőle, de ez van. Megváltozni soha nem fog, neki az a boldogság, ha másnak rosszat tehet. Az a fontos, hogy a lányomnak már ne tudjon ártani.
79. ec63a7fc29 (válaszként erre: 65. - Benvik)
2008. febr. 3. 17:19

Hiába költözöl el, a törvény utolér. Ezért javasoltam amit gyakorlatból mondott egy hasonló cipőben lévő ismim. Mondj le a várható örökségről az ő részéről, így megkíméled magadat egy csomó bajtól.:)))


Eléggé zaklatott az életed.

2008. febr. 3. 15:52
remélem, nincs
77. mirka
2008. febr. 3. 15:19
Kinek nincs?
2008. febr. 3. 15:09

nem tudok róla.

e általában nem érintkezem ilyen szinten álló emberekkel sem.

2008. febr. 3. 15:08
tudomásom szerint nincs.
2008. febr. 3. 14:05
Nekem nincs. Mindenki szeret, és csak jót akar! :)
2008. febr. 3. 13:40

Van bizony! Szerintem mindenkinek.

Csak néha nehezen felismerhetőek.

72. Droma
2008. febr. 3. 13:21
szinte csak az van.
2008. febr. 3. 13:16

Van sajnos!

De kinek nincs?

70. énke (válaszként erre: 65. - Benvik)
2008. febr. 3. 12:18

Szia Benvik!

Kíváncsivá tettél. Belenéztem itt az adatlapodba, azon belül pedig az összes hozzászólásodba. Azért sokszor lehet találkozni a saját megfogalmazásodban, hogy nem felhőtlen a viszonyod a többi családtagoddal sem. Ebben látom édesanyádat, dédit, anyóst, és a párodat, szomszédokat is. Csak halkan kérdezem, hogy nem lehet benned is hiba? Körülményeid pedig jók. Fiatalon mindenetek megvan, gyönyörűen berendezett lakásotok, nyaralások, kirándulások, pedig a tanulmányaid befejezése után az összes összeadott jövedelmed tán csak a megélhetésedet fedezte volna. Megnéztem a fényképeket is. Kedves, szép kislányotok van! Sokan vannak nagyobb szegénységben, de a gyermeken kívül másban is látnak több boldogságot, pedig a gyereked is egy évesen bántott Téged, pedig ez nem lehet tudatos cselekedet egy egyéves kislánytól. Mint írtam korábban, hogy érdekes lenne a másik fél véleménye is. Mi lenne, ha priviben megírnád apád elérhetőségét, és meghívnánk ide a fórumba. (Én hajlandó lennék felvenni vele a kapcsolatot, hogy segíteni tudjak Neked.) Nem is kellene találkozni vele egy másodpercet se, akár virtuálisan is megegyezhetnétek a jogi dolgokban. Csak profitálhatnál belőle. Nem akarok beleszólni az életetekbe, csak, ha Te is akarod a segítséget elfogadni. Egy életben két-három kirohanás belefér, ezt nem tartanám annyira egetverő bűnnek, aminek "nyoma sem maradt". Mivel önként hoztad elő ezt a családi példát, ezért érzem magamat, magunkat feljogosítva, hogy véleményezzük, - ha tudunk segítsünk.

2008. febr. 3. 11:03
Akad, csak amilyen görény, nem vállalja az arcát. Pedig tiszta sor lenne. De hát ilyenek a görények...:)
2008. febr. 3. 10:39
szerintem van
2008. febr. 3. 10:22
Akad...Ez csak akkor kínos és bántó,ha közvetlen rokon,esetleg(mint itt is) a szülő az illető...
2008. febr. 3. 10:20
Mindenkinek vannak rosszakarói,irigyei,akik féltékenyek a másikra,és nem birnak belenyugodni abba,hogy nem ő volt a megfelelő!
65. benvik (válaszként erre: 64. - Énke)
2008. febr. 3. 10:15
Nagypapámnak nekiment a válásnál, azt konkrétan tudom:-((( Anyukámra csak az ajtót akarta rárúgni a válás után, azt kiabálva hogy kinyírja. Feljelentést nem tettek, örültek, hogy megszabadulnak tőle. De egyszer nekem is nekemjött dühében. Nem volt nyoma, így nem is jelentettem fel. Akkor több, mint fél évig nem beszéltünk, aztán bocsánatot kért, mindent megígért, én meg hittem neki. Gyerek voltam még. Válási papírokba én csak beleolvastam, bőven elég volt, láttam, hogy ő hazudozik nekem az egészről. Beszéltem a családommal, keresünk ügyvédet, és ha lát arra esélyt, hogy nekem kell kifizetnem az adósságot, akkor meglépem a dolgokat. De előbb elköltözöm innen. Jó egészségnek örvend, mostanában nem fog meghalni. Attól, hogy otthon ül a foteljában nem lesz semmi baja.
64. énke (válaszként erre: 54. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 3. 07:50
Szia! Én is ezt próbálom elmagyarázni a benviknek, nem tdom, hogy miért nem lépi meg. Édesanyja is "túlélte a válást", ez egyszerűbb ceremónia lenne. Benvik azt azért nem írta meg, hogy mi a félelme alapja. Verte a családot stb? Amiket itt leírt, hogy lefúrta a csempét, vírus került a gépükre, állítólag édesanyját fenyegette, mert neki ezt mondták, meg dőljön össze a szomszéd háza azért nekem nem lenne visszatartó erő vele szembeni eljárásra. Ha tényleg egy dúvad, akkor biztos lennének látleletetek, meg a válópernél is nyoma lenne az iratokban. Ezt azért megnézhetné az anyukájánál, meg azt azért tudhatja, hogy Őt is verte e? Szerintem meghívhatná ebbe a fórumba az apját is, hogy egyszerűbb legyen tudatni vele, hogy mit is ötlünk ki megoldásnak. Ez olyan egyszerű, mint a házassági vagyonközösségi szerződés elkészítése. Nem kell összetartozni azoknak, akik nem bírják egymást, és a gondoktól is megszabadulnának.
63. LoLiNa
2008. febr. 3. 05:38
van, exanyós
62. Icus (válaszként erre: 61. - Icus)
2008. febr. 3. 05:19
elkeserítőnek
61. Icus (válaszként erre: 60. - 9bc47feccc)
2008. febr. 3. 05:19

Ezt nem hiszem! Akkor bármilyen távoli rokont is fel lehetne kutatni!?:(


A gyermek-szülő, férj-feleség kapcsolatban elékpzelhetőnek, de elég elkederítőnek tartanám, ha lenne ilyen. Mint "derült égbőél" a villámcsapás! Bár senki halálát nem nevezném igy..

Mindenesetre én azonnal utána járnék a dolognak, ha ilyen felmerülne bennem, nem csak siránkoznék.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook