Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van rosszakaród a környezetedben? fórum

Van rosszakaród a környezetedben? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2008. febr. 8. 15:31
Még senki nem jött oda hozzám, hogy kézen fogjon, s azt mondja:" Helló, én vagyok a te rosszakaród..."
2008. febr. 8. 15:16
Akad,mint mindenkinek!
2008. febr. 8. 14:28
Biztos:)
117. Nikice (válaszként erre: 116. - Nikice)
2008. febr. 8. 10:17
Kivéve, aki torz képet alkot a világról és magáról is, de az meg megint csak szakember dolga...
116. Nikice (válaszként erre: 115. - Énke)
2008. febr. 8. 10:16

Ez a nő teljesen megvan győződve róla, hogy alapvető emberi szabályokat, a társadalom által meghatározott normákat, erkölcsi viselkedést suttyba lehet dobni. Éppen a "nevelésem" célja az, hogy felnyissam a szemét, hogy amit tesz az egyáltalán nem elfogadott. Ha most legyintek rá, hogy áá, hagyjuk szegény ilyen (mint általában az emberek), akkor sosem veszi észre magát. Visszaterelgetem én a mederbe. Mindenestere ha a répa nem segít, jön a bot. (mint a csacsinál, mikor azt akarták, hogy jól tegye a dolgát) Ha "szankcionálom" az ő negatív viselkedését, akkor talán rájön, ha még én vagyok megértő (ez egy darabig ment csak) úgy érzi, akkor ezt a mentalitást lehet folytatni.


És nem hiszem, hogy 27 éves ember másnak kéne megnevelni, ennyi idős korára már önmagától kéne tudnia, mi helyes, mi helytelen.

115. énke (válaszként erre: 114. - Nikice)
2008. febr. 8. 09:39
Tudom, hogy ezt senki sem lépi meg, vagy elenyésző számban, de a kiszemelt "áldozatnak" a rosszakaró céltáblájának is segítenie kellene visszaterelgetnie a helyes mederbe. A tolerancia hiánya, a megromlott kapcsolat felörli a felek idegrendszerét, a körülmények sem mindig kedvezőek. Sok remény így nem szokott lenni. A preventív célú folyamatos egymásra figyelés viszont sokat segíthet.
114. Nikice
2008. febr. 8. 08:44

az én rosszakaróm most emberére akadt


egy tanulmány szerint az igazságtalanság biokémiai folyamatot indít el a szervezetben, ha ezt az ember "eltárolja" saját szervezetét károsítja. Na én ezt nem hagyom, asszem nem rejtem véka alá a véleményem!

113. énke
2008. febr. 8. 08:42
Brook Shields könyvét, ha olvasta valaki, "ÉS hullott az eső" címmel, akkor persze el lehet gondolkodni, hogy szülést követően kialakulhatnak a depresszió speciális formái. Még egy hollywoodi sztár is a múltjába megy vissza keresni olyan vélt, vagy valós hibákat, amit arra használ, hogy betegségét leplezze, magyarázza. Ezt csak arra fel említettem, hogy a rosszakarásnak lehetnek ilyen okai, vonzatai is, ha már valaki ezt a topikot boncolgatásra megnyitotta.
112. énke (válaszként erre: 110. - 4b2f94d8ef)
2008. febr. 6. 17:45
Én elképzelhetőnek tartom az egyoldalú "rosszakarást" is, de azt is, hogy kiprovokálja valaki. Maga a személy tehet róla akár pro, akár kontra. Reakció tud szülni ellenreakciót is, ha az éppen olyan. Inkább kezelni kell megtanulni, mert megszüntetni ezt a jelenséget nem lehet.
111. Kék (válaszként erre: 110. - 4b2f94d8ef)
2008. febr. 6. 16:23

Jó neked,vagy nem tudsz róla!

A rosszakaró nem feltétlen ellenség,de,hogy nem örül a sikereidnek és irígy rád,sokszor csak véletlenül derül ki!Ettől kezdve azt érzem,hogy ellen drukker.

2008. febr. 6. 13:22

nekem nincs ellenség6rosszakaró ...( legalábbis a környezetemben nem...

-de vajon ki tehet arról ha rosszakarója van??

109. Kék
2008. febr. 6. 13:18
Elég érdekes amit írsz,lehet,hogy csak tényleg egy kis mű balhé az egész történet?!Akkor már többet foglalkoztunk vele,mint kellett volna!
108. énke (válaszként erre: 105. - Kék)
2008. febr. 6. 11:50

Szia Kék!


Sajna, de megint erősödött a gyanúm. Ha már ennyit foglalkoztam a "témával". Megpróbáltam a jó kis nyilvános internet adta lehetőségeket kiaknázni, nem titkolt célom az apa után járni. Mit ad Isten, a google nem sok infóval szolgáltatott a benvik szóra, de az iwiw már igen. A részletes keresőben a "benvik"-re (becenévnél) mindössze egy nevet dobott ki, ami akár stimmelhet is. Azonos vezetéknévvel pedig csak egy férfi név van az "ismerősei" közt, akár olyan édesapás is lehet életkorban, és még cégge is van az illetőnek. Na és a meglepi, hogy benvik küldte a meghívót a részére. Ez az ádáz ellenségkép akkor nem nagyon datálódhat történelmi időkig vissza. Ha megnézed amit írtam, Te is láthatod...

107. Elviracska (válaszként erre: 74. - Régiember)
2008. febr. 5. 13:26
Mázlista vagy:DDDD
106. énke
2008. febr. 5. 12:47

[link]


Itt lehet olvasni arról, hogy adósságot nem lehet örökölni, - csak a hagyaték értékéig. A google keresőbe kell csak beírni a kérdést, és máris jön a válasz. "adósságot lehet-e örökölni" ez a beadott szövegsor. Több kérdés, és válasz közt ott van a benvik érdeklődési körébe tartozó kérdés és válasz is. (Na és nem kellett hozzá egy Mónika showba illő műsor sem.)

105. Kék
2008. febr. 5. 12:34
Nem tudjuk mi az igazság,mivel csak az egyik fél hallgattatott meg,a teljes tényállás csak a két fél elmondása után áll össze,ezért én csak a benvik oldaláról alkottam véleményt,az biztos,hogy ez a történet már sosem lesz úgy kerek,hogy helyre áll a békesség!Kibékíthetetlen ellentétet érzek az írásokból.
104. énke (válaszként erre: 103. - Kék)
2008. febr. 5. 12:14
Nem véletlenül vagyok, -és már írhatnám többesszámban is- a benvik apjának a véleményére is. Javasoljuk a bíróságot is, a teljes elszakadást, stb. Ebből már családias jó viszony nem nagyon valószínű, hogy lesz, helyreáll. Én nem nagyon tudok hinni a közölteknek -maradéktalanul, és ezt le is vezettem. Van egy ember, aki védekezésre képtelen, és csak záporoznak rá a vádak. Nem lehet ez ennyire egyoldalúan igaz, már bocsánat a megfogalmazásért. Mint ismerjük a mondást, kettőn áll a vásár.
103. Kék (válaszként erre: 98. - Nikice)
2008. febr. 5. 11:54
A zaklatás és a fenyegetés,már önmagában is büntethető!
102. Nikice (válaszként erre: 101. - Énke)
2008. febr. 5. 09:17
Próbálok az lenni, bár néha nagyon nehéz...
101. énke (válaszként erre: 98. - Nikice)
2008. febr. 5. 08:41
Külön köszönöm az utolsó mondatodat! Szeretem a pártatlanságot, és az igazságot!
2008. febr. 5. 08:19
Sajnos van, és az a baj, hogy azt irigyli tőlem ami neki nem kellett annak idején.
2008. febr. 5. 08:15
Biztosan akad egy kettő...
98. Nikice (válaszként erre: 96. - Kék)
2008. febr. 5. 08:15

Sajnos, ahogy ezt már sokan megtapasztalhatták, a rendőrség nem avatkozik közbe, mert azzal nem lehet valakit számonkérni, amit még nem el sem követett, mert vélhetően el fogja...vagyis biztos nem segítenének.


Én nem foglalkozom annyit a támával (bocsi), és nem olvasok utána, és még az is lehet, hoyg naív vagyok, de megértem, ha fél az apukájától azok alapján, amit itt írt. Mondom, a többi hozzászólást nem olvastam. Lehet, hogy más tekintetben benne is van hiba, de attól még nem menti fel a másikat, és nem jogosítja fel, hogy akkor vele szemben bármit is elkövessen. Mindannyiunkban van hiba, de ha valaki nekem akarna jönni, én nem nyugtáznám azzal, hogy na és én meg raplis és nyafka vagyok (magamra értem, ezen rossztulajdonságaimat jól ismerem).


Ill. az APEH kiszámíthatatlan, még megyénként is eltér az ügyek intézése, van ahol 10 milla alatt nem is foglalkoznaka tartozással, csak utána kezdik meg a felszámoltatást, van akinél 1820 Ft-ért inkasszót indítottak. Ez a kettő egyazon irodánál is megtalálható volt (könyvelőirodában dolgozom).


Szerintem ezek alapján nem tudunk ítélkezni, csak meghallgatni, és vagy elhisszük vagy nem. De szép a segyítő szándék Énke részéről, ill. hogy időt szentel a többi részleter is, és hogy mindkét félre kíváncsi lenne.

97. énke (válaszként erre: 95. - Benvik)
2008. febr. 5. 07:42

Olvaslak, és nem is tudom miért, de a Mehmed Karcsika jutott az eszembe Rólad. (A többit a fantáziádra bízom!) Kaptál két embertől is jogi segítséget, hogy a családi köteléket meg kellene szüntetni. El kell szakadni egymástól jogilag is, érzelmileg látom tökélyre fejlesztetted a tudásodat. Ezt nem léped meg, mert az esélyt megtartod, hogy valamit azért örökölhessél- minden látszólagos tiltakozásod ellenére. Most írod, hogy egy NAGY HÁZBAN lakik. Gondolom a ház, a telek ér annyit, hogy a szolgáltatók, az APEH, a Bank rátenyerelt volna, ha nem tenne eleget a részletfizetési kötelezettségének, tehát annyira nem kellene majréznod, hogy jajjjj Istenem nekem kell kifizetnem a sok milliós tartozását. Jó egészségnek örvend, nem fog meghalni, tán némi sajnálat is érződik a szavaidban, hogy még él. Tehát egy ütemezett részletfizetést ki fog fizetni, ha jól rakom össze a mozaikokat, amit gondolom elég egyoldalúan közreadtál. Mintha az életedet csak a pénz tenné ki, és az elszánt ádáz gyűlölet. (Ezt a következtetést egy másik itteni fórumból lehet kiolvasni, hogy a pénz Istene eléggé mozgató rugó az életedben. A nulla forintot érő festmények apád lakásában is elég durva megfogalmazás. Olyan bicskanyitogató. A vászon, a keret, a festék, az, hogy aki festette annak a munkája NULLA lefordítva, forintosítva a részedre, háááát ezen megint lehet gondolkodni. Azt az ellentmondást nem tudtad feloldani, hogy a fotelban láblógatás közben hogy hogy tudja mégis megkeresni ezt a nagyon sok havi fizetnivalóját, pedig ezt én is szeretném megtanulni - módszertanilag. Már ezért is jó lenne megismernem Őt, no meg hallgattassék meg a másik fél elvét követve is. Sugárzik, süt a gyűlölet az apáddal szemben, és igazából nem kaptam választ a miértekre. Vannak gyerekek, családok ahol sokkal több a cirkusz, ott van verekedés, nyomor, és valami mégis összetartja őket, az pedig NEM a kibeszélés, a másik fél kiadása, a gyűlöletbeszéd, az apa halálának a felemlegetése, hanem valami olyan, amiről Neked fogalmad sincs.


Ismételten mondom, már ne is haragudjál, én a sajnáltatós leveledből ezt is kiolvastam. Azon sajnálkozom, hogy apád nem tud reagálni, védekezni. Így nem korrekt bárkire is kígyót, békát kiabálni. Részemről is befejezem a témát, és remélem, kívánom, hogy a lelki béke fogalmát tán egyszer felfedezed, emberi érzésekből több ragad Rád, és a nagybetűs élet tengeréből a háborgáson kívül a szélcsendes vizekre tudsz sodródni.

96. Kék (válaszként erre: 95. - Benvik)
2008. febr. 4. 22:44
Ha ilyen súlyos az eset,a RENDŐRSÉGET is be lehet(kell) vonni!
95. benvik (válaszként erre: 89. - Énke)
2008. febr. 4. 22:40
Nos azért írtam le itt a dolgokat, mert arra számítottam, hogy van valaki, aki ért a jogi dolgokhoz ad tanácsot. A fél millió tartozás pedig tény, ugyanis egy nagy házról van szó, mint írtam nagyon rossz állapotban. A külső ajtó pl egy üveges beltéri. Semmi hőszigeteléssel. Nem véletlen tagadta le amíg tudta. Előtte buherálva volt az óra, csak lecserélték. Az apeh azért nem szűntette be a céget, mert kényszervállalkozó. Az egyik autóját foglalták csak le eddig. Na ezzel azt hiszem megválaszoltam a dolgokat, és a témát le is zártam. És az, hogy a haja szála sem görbült meg senkinek. Nem tudom, hogy ki mit érezne, ha valaki rá akarja törni az ajtót azt üvöltve, hogy megöli, miközben ott van az 5 éves gyerek is a lakásban. És tudom, hogy ennél rosszabbra is képes.
94. Kék (válaszként erre: 93. - 754c7e07c3)
2008. febr. 4. 22:35
Akkor neked szerencséd van,én nem tudok szórakozni olyan embereken akik hátulról alattomosan ügyködnek!
2008. febr. 4. 22:33
Van, és nagyon vicces. :))
92. Kék
2008. febr. 4. 22:32
Sajnos több is,de igyekszem kikerülni őket!Remélem, (Isten nem ver bottal!) egyszer megkapják amit érdemelnek!Nem konfrontálódok velük,mert csak ideges leszek!
2008. febr. 4. 13:00
szerintem mindenkinek van ,csak valaki nem tud róla
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook